Berani Zlín – HC Dukla Jihlava

1:5

konec (0:1, 0:2, 1:2)

14.09.2023, 18:00 • CCM Aréna, Zlín • 3 • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

Utkání je u konce a hosté si odváží všechny body. Jihlavským vyšel vstup do třetí části a už v první minuty skóroval ranou od modré čáry Dominik Holas. Ve 44. minutě se po hned po buly v útočném pásmu trefil Šimon Katolický a bylo definitivně rozhodnuto. Jihlavští pak už jen v poklidu udržovali náskok, nikam se nehrnuli a nerozhodila je ani snižující gól Jakuba Škripa v 56. minutě. To bylo z tohoto duelu vše a ten tak skončil výsledkem 1:5. Jihlava si tak připsala první body v tomto ročníku.

Hvězdami tohoto zápasu byli Radek Nejedlý s bilancí 2+2 a také jeho spoluhráč Šimon Katolický, ten nasbíral tři body za gól a dvě asistence.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:16:23)
Utkání sledovalo 69 diváků.

59:40

Lavička Jihlavy už může pomalu začít slavit, o bodech je rozhodnuto.

59:01

Od modré čáry nahazoval domácí Mořkovský, gólman Jihlavy měl dobrý výhled a puk holí vyrazil.

58:17

Krátký závar před Ševců, vrcholem byla střela Grabowskiho. Tu gólman Zlína vyrazil.

57:20

Hra se přesunula na opačnou stranu a viděli jsme střelu z levého kruhu. Štěbeták vyrazil do rohu.

56:58

Nahození před branku Jihlavy.

56:30

Zlín se snaží ještě o hokejový zázrak, zase se hraje před Štěbetákem.

55:28

55:28 Jakub ŠKRIP - 1:5

55:28

Zlín právě vstřelil branku!
Tak se domácí dočkali alespoň snížení. Po pravé straně se do pásma prohnal Venený, jeho pokus gólman pouze vyrazil a z levé strany dorážející JAKUB ŠKRIP dorážel do odkryté branky – 1:5. Asistence: Jiří Venený, Alex Nesrsta.

55:17

Hosté už kontrolují závěr zápasu a sami se dopředu moc nehrnou.

54:20

Mezi kruhy měl prostor na střelu hostující Kouba, ani on ale nedal do střely své maximum.

53:40

Kličkami se mezi hosty dostal Kos, poté přihrával na levou stranu, gólman Jihlavy se ale zvládl přemístit a pokryl i tohle.

53:05

Nevyšla ani střela Kočici kousek za kruhy, hra je přerušená, vhazuje se po Štěbetákově levici.

52:10

Od modré čáry nahazoval domácí Uřičář, jenže se mu puk lehce svezl po holi a výsledkem byl slaboučký pokus.

51:24

Tak tu zase máme pasáž, kdy jsou týmy v plných počtech. Domácí Venený se vrátil na led.

51:08

Nyní ale přišla příhra z rohu před Ševců a ten si musel dát velký pozor na případné sklepnutí.

50:50

Hosté nikam nechvátají, nemají důvod. Pouze drží puk v útočném pásmu.

1:5

Branky a nahrávky: 56. Škrip (Venený, Nesrsta) – 4. Kouba (Zmrhal), 21. Nejedlý (Katolický), 22. Nejedlý (Koníř, Katolický), 41. Holas (Nejedlý, Kytka), 44. Katolický (Nejedlý)

Berani Zlín: Šimšálek (22. Ševců) – Mořkovský, J. Kubečka, F. Sedláček, T. Schmied, M. Sedláček, Uřičář (A), Římák – Pluskal, Holba (A), Kos (C) – Škrip, Kočica, Valášek – Doležal, Nesrsta, Matula – Venený.
Trenér: Juraj Jurík

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Ždimera) – Zmrhal, Podroužek (A), Slavíček, Holas, Verbeshchuk, Tomica (C), Tramba – Chvátal (A), Š. Adamec, Kytka – Katolický, Nejedlý, Koníř – Hospodka, Grabowski, Kouba.

20:48 JIH 0:2 Nejedlý (Katolický)
21:02 JIH 0:3 Nejedlý (Koníř, Katolický)
21:02 ZLN -Šimšálek +Ševců (Střídání)
26:12 JIH 2 Chvátal, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
30:17 JIH 2 Kytka, krosček
40:38 ZLN 2 Mořkovský, vysoká hůl
40:52 JIH 0:4 Holas (Nejedlý, Kytka)
43:15 JIH 0:5 Katolický (Nejedlý)
44:06 ZLN 2 Nesrsta, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
46:53 JIH 2 Kouba, nedovolené bránění
47:44 JIH 2 Zmrhal, hrubost
49:24 ZLN 2 Venený, krosček
55:28 ZLN 1:5 Škrip (Venený, Nesrsta)