13.08.2023, 13:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • 1. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 3.76 3.26 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:15.

Zajímavá statistika je z pohledu Brestu, který druhý poločas měl poměr střel na branku 6:0, což svědčí o jejich výraznému zlepšení hry, oproti prvnímu poločasu. (15:02:59)
O dvě trefy, obě z penaltového puntíku, se za Brest postaral Romain Del Castillo.
Hostující celek to měl velmi dobře rozehrané. Nicméně ani vedení 2:0 neznamená jistotu vítězství. Brest vstoupil do druhého poločasu daleko aktivněji a důrazněji. Z toho vyplynula srovnávací branka na 2:2. Poté jsme mohli sledovat vyrovnanou pasáž hry. Ovšem v 82. minutě dostal červenou kartu Thomasson a o pět minut později Brest otočil skóre zápasu svou druhou proměněnou penaltou v zápase. Následně už si domácí výsledek dokázali bezpečně pohlídat.

90+8

90+8

Ovšem centr byl přetažený a následně rozhodčí ukončil hru.

90+8

Na poslední standardní situaci Lens běží i Samba.

90+7

Běží poslední minuta nastaveného času. Lens je na míči.

90+6

Lens to ještě zkusilo. Vysoký centr se snesl před brankáře Bizota, kde se před ním snažil ze vzduchu tečovat míč jeden z hráčů hostů, ale měl to na dlouhou nohu.

90+5

Brest kombinoval bezpečně na své polovině. Už to vypadá že bude spíše držet v poklidu míč.

90+4

Nyní měl domácí tým k dispozici standardní situaci z pravé strany, ta však nepřinesla nebezpečí pro Sambu.

90+3

Na nějaký tlak z pohledu Lens už to skutečně nevypadá. Brest kontroluje hru na jejich polovině a snaží se aktivně útočit.

90+2

Druhý poločas je nastaven o sedm minut.

90+1

Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Axel Camblan.

89

Domácí celek drží míč na polovině soupeře a snaží se utkání dohrát v poklidu.

88

Obrat se Brestu povedl a v deseti hráčích už to bude pro Lens velmi těžké srovnat stav zápasu v posledních minutách zápasu.

87

87. Romain Del Castillo - 3:2

87

Brest právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ROMAIN DEL CASTILLO, který stejně jako u té první penalty zvolil přízemní střelu. Nyní se trefil přesně k levé tyči.

86

Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Brice Samba).

3:2

konec (1:2)

Branky: 45+2. Del Castillo (pen.), 56. Lala, 87. Del Castillo (pen.) – 11. Sotoca (Fulgini), 22. Machado (Medina)

Karty:   35. Lees-Melou (BST), 45+4. Brassier (BST) – 48. Sotoca (LNS), 52. Medina (LNS), 86. Samba (LNS)   82. Thomasson (LNS)

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Brassier, Chardonnet (C), Locko – Del Castillo (90+1. Camblan), Lees-Melou, Magnetti (67. Martin) – Satriano (76. Mounié), Le Douaron, Lage (67. Mah. Camara).
Náhradníci: Coudert – Darí, Dembélé, Hérelle, Mbock.

Trenér: E. Roy

Racing Lens: Samba (C) – Gradit (46. Haïdara), Danso, Medina – Frankowski (79. Le Cardinal), Samed, A. Diouf (84. Spierings), Machado – Fulgini (68. D. Costa), Guilavogui (68. Thomasson) – Sotoca.
Náhradníci: Leca – Cortés, Chusanov, Sishuba.

Trenér: F. Haise

Rozhodčí: Jeremie Pignard