FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FC Vysočina Jihlava – SK Sigma Olomouc B

6:3

konec (3:2)

02.08.2023, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • 3. kolo • Jaroslav Wollmann

Tipsport: 2.15 3.51 3.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vysočina má tak na svém kontě plných devět bodů a je na druhém místě. Rezerva Olomouce je s jedním bodem předposlední. V přístím kole míří v sobotu 5. srpna Vysočina do Kroměříže. Rezerva Olomouce doma v neděli 6. srpna přivítá Prostějov. (19:57:33)
3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. V zápase sme viděli devět branek, z toho šest jich vstřelili domácí. Hosté se prosadili třikrát. Po prvním poločase byl přitom stav těsný 3:2. Po hodině hry navýšil náskok Vysočiny Selnar, když se trefil z dorážky své penalty. Na opačné straně mohl snížit Vepřek, ale pokutový kop neproměnil. V 68. minutě přidal pátý gól Lacko. Minutu před koncem se trefil Tall. Na konečných 6:3 uzavřel Mikulenka.

90+3

90+3

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Matěj Mikulenka).

90+3

Olomouc B právě vstřelila branku!
MATĚJ MIKULENKA se na hranici vápna dostal ke střele a propálil vše co mu stálo v cestě.

90+2

Hosté budou zahrávat z pravé strany rohový kop.

90+1

Filip Slavíček posílal z levé strany míč do vápna, ale domácí obrana byla pozorná.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89

Jihlava právě vstřelila branku!
Tomáš Svoboda přiťuknul ve vápně míč pro MAME TALLA, který si již věděl rady a navyšuje náskok domácího výběru.

88

Hosté se dostávali do zajímavé možnosti, vypadalo to i na faul ze strany domácích, ale hlavní rozhodčí pokutový kop pro Olomouc nenařídil.

87

Amadin Marvis Ogiomade byl na polovině hřiště faulován. Domácí zůstanou u míče.

86

Štěpán Langer rozehrál rohový kop. K hlavičce se dostal Amasi Emmanuel Moses, ale nedokázal míč dostat mezi tři tyče.

86

Hosté budou zahrávat z levé strany rohový kop.

86

Pavel Soukup poslal nepřesný pas na Tomáše Svobodu.

85

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Mame Tall.

84

Ve vápně se dostal k hlavičce Jan Fiala, ale Pavel Soukup jeho pokus chytá.

83

Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jakub Coufal, přichází Adam Bednár.

82

V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Jakub Coufal a bude muset být ošetřen.

80

ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Jan Vítek.

80

Domácí se dostávali do zajímavé možnosti. Adam Pešek patičkou přiťukl míč na Justin Araujo-Wilsona, který z pravé strany poslal míč na zadní tyč, ale nedokázal trefit zařízení.

79

Od své brány uvede míč do hry Jakub Trefil.

77

Hosté se prosadit nedokázali, Pavel Soukup si poradil.

76

Domácí poblíž vápna zahráli rukou. Hosté budou mít k dispozici standardní situaci.

73

Amadin Marvis Ogiomade se dostal s míčem do vápna a z levé strany vystřelil na zadní tyč, ale k jeho smůle trefil právě tu tyč.

72

Útočná akce Vysočiny končí neb jí byl odpískán ofsajd.

71

ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Amadin Marvis Ogiomade,
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Tomáš Franěk.

70

ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Matěj Mikulenka,
ze hřiště odchází Jakub Fabiánek, přichází Jan Fiala.

68

Lukáš Fila přihrál do malého vápna MATÚŠI LACKOVI, který přeloboval gólmana Trefila.

65

Po rušných momentech na obou stranách, kdy ani jeden z celků nedokázal proměnit pokutový kop přišla chvíle klidu.
Dnešní utkání sleduje 607 diváků.

63

Michal Vepřek (SK Sigma Olomouc B) neproměňuje pokutový kop. Nedokázal se prosadit ani z dorážky.

62

Pokutový kop také pro hosty. Na zemi se ocitl Filip Slavíček.

60

JAKUB SELNAR se postavil k rozehrávce pokutového kopu, ale Jakub Trefil jeho pokus vyrazil, k jeho smůle na hlavu Selnara, který si již věděl rady.

59

Jakub Selnar (FC Vysočina Jihlava) neproměňuje pokutový kop.

58

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Jakub Trefil). Za protesty vidí kartonek gólman hostí.

58

Lukáš Fila získal pro své barvy pokutový kop.

55

Filip Slavíček se dostal do vápna z levé strany se pokusil ohrozit Soukupa, ale ten byl pozorný.

53

Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Štěpán Langer). Hráč hostí se pokusil získat penaltu, ale hlavní rozhodčí jej odměnil jinak než si dotyčný přál.

51

Jáchym Šíp poslal z pravé strany míč do vápna, k balónu se dostal Denis Kramář, ale Pavla Soukupa překonat nedokázal.

50

K odraženému míči se na hranici malého vápna dostal Tomáš Svoboda, ale míč poslal vysoko nad.

49

Jakub Selnar se na levé straně snažil oslovit Jana Chytrého, ale nepodařilo se.

48

Nepřesná přihrávka Jiřího Spačila na Mosese, vhazovat tak budou domácí.

46

ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Amasi Emmanuel Moses,
ze hřiště odchází Mikeš Cahel, přichází Filip Slavíček.

46

ze hřiště odchází Michal Záhradnik, přichází Jan Chytrý.

46

První poločas je v Jihlavě minulostí. Dočkali sme se nakonec pěti branek, hlavně závěr byl celkem divoký. Domácí poslal do vedení již ve 2. minutě Fila, v 18. minutě navýšil vedení Araujo-Wilson, Pět minut před koncem snížil Langer. Minutu před přestávkou navýšil náskok Vysočiny Araujo-Wilson. na průběžných 3:2 upravil Šíp.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

45+2

45+1

Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale jeho spoluhráči ve vápně nedokázali gólmana Trefila ohrozit.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Hosté opět dramatizují vývoj duelu. JÁCHYM ŠÍP se dostal k míči, který k němu přiletěl z pravé strany a gólman Pavel Soukup byl bez šance.

44

Domácí si berou svůj náskok dvou branek zpět. Jakub Selnar poslal z levé strany míč do vápna a JUSTIN ARAUJO-WILSON poslal hlavou míč do sítě.

42

Jakub Fabiánek rozehrál z pravé strany rohový kop. Ve vápně se k míči dostal Štěpán Langer, ale balónu se do cesty postavila hlava Tomáše Svobody.

40

Olomouc dramatizuje vývoj duelu. ŠTĚPÁN LANGER pronikl po levé straně do vápna a střelou na zadní tyč nedal Soukupovi šanci.

38

Pavel Soukup si zadělal na problémy, ale nakonec napodruhé dokázal míč zkrotit.

37

Matúš Lacko se snažil přenést hru na levou stranu, ale přihrávka na Michala Záhradnika byla příliš dlouhá.

36

Matúš Lacko předal míč na Lukáše Filu, který už ale svého dalšího spoluhráče nenašel.

34

Hosté se dožadovali odpískání faulu před útočným vápnem, ale hlavní rozhodčí jejich přání nevyslyšel.

33

Ve vlastním vápně byl faulován Adam Pešek, domácí se tak dostanou k míči.

31

Vysočina bude chvíli hrát o deseti, po krátkém ošetření se Justin Araujo-Wilson vrátí do hry.

30

Na zemi se ocitl Justin Araujo-Wilson a bude muset být ošetřen.

29

Ke střele zpoza velkého vápna se odhodlal Jáchym Šíp, ale jeho pokus neměl šanci na úspěch.

28

Michal Záhradnik poblíž rohového praporku na své polovině na levé straně vhazoval míč, ale záhy se k balónu dostali hosté.

26

Hosté z této situaci branku domácích neohrozili. Pavel Soukup si míč bez problémů sebral.

25

Domácí se před svým vápnem provinili faulem. Hosté budou zahrávat standardní situaci z nějakých 28 metrů.

23

Zpoza hranice vápna poslal míč na bránu Tomáš Svoboda, jeho projektil letěl jen těsně nad.

21

Míč poslal do ohně z levé strany Jakub Selnar, obrana hostí se ubránila.

20

Jakub Selnar poslal centr do vápna, k odraženému míči se dostal Michal Záhradnik, jehož střelu zpoza vápna vyrazil Trefil na roh.

20

Míč poslal do hry Štěpán Langer, ale jeho spoluhráči gólmana Soukupa neohrozili.

19

Rezerva Olomouce bude zahrávat rohový kop z levé strany.

18

Vysočina navyšuje svůj náskok. JUSTIN ARAUJO-WILSON obdržel míč za obranu a s balónem si již věděl rady.

16

Vysočina nyní zkoušet útočit po levé straně. Ale už hru přesunula na pravou stranu.

13

Domácí jsou i nadále aktivnějším týmem, hosté se příliš na svou útočnou polovinu nepodívali.

12

Rohový kop rozehrál Jakub Selnar, ve vápně našel Filipa Vedrala, ale ten ohrozit Trefila nedokázal.

11

Vysočina bude na pravé straně zahrávat rohový kop.

10

Vysočina bude na pravé straně vhazovat. Míč do hry pošle Tomáš Svoboda.

9

Vysočina se přesunula na svou útočnou polovinu.

7

Jakub Selnar se snažil pustit míč na Michal Záhradnik, ale jemu balón utekl do autu.

5

Domácí se na polovině hřiště provinili faulem. Rozehrávat tak budou hosté.

4

Lukáš Fila se snažil prodrat po pravé straně, ale k centru se nedostal.

2

Na první branku jsme nemuseli dlouho čekat. Vysočina jde do vedení. Matúš Lacko našel přihrávkou za obranu LUKÁŠE FILU, který ve vápně z pravé strany poslal míč na zadní tyč.

1

Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje ve žlutobílé kombinaci. Hosté z Olomouce mají modrou sadu dresů.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Trenér David Oulehla neučinil oproti duelu v Líšni žádnou změnu. Trenér Tomáš Janotka udělal pět změn. Chytat nebude Digaňa, hrát nebude Matys, Israel, Muritala a Moses. Místo nich budou hrát Trefil, Šíp, Fabiánek, Jaja a Kramář.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Záhradnik – Pešek, Lacko – Fila, Tureček, Selnar – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Jágrik – Chytrý, Ogiomade, Piško, T. Franěk, Vítek, Tall.
Trenér: David Oulehla

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Cahel, Jaja, Vepřek (C), Coufal – F. Uriča, Langer, Šíp, Fabiánek, J. Spáčil – Kramář.
Náhradníci: Koutný – Proniuk, Moses, Mikulenka, Slavíček, Fiala, Bednár.
Trenér: Tomáš Janotka

Rozhodčí: Julínek – Hurych, Pospíšil.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Jiří Julínek. Asistovat mu budou Jan Hurych a Pavel Pospíšil. Delegátem fotbalové asociace bude Jiří Adam a technickým delegátem Radek Rabušic.
„Může se stát, že olomoucká rezerva přijede v posíleném složení. My to ale bereme jako fakt, který může naše hráče spíše pozitivně motivovat. V domácím prostředí si v ligovém duelu chceme poradit s každým mužstvem a navázat na to dobré, co přinesly naše měření s Opavou a v Líšni. A hlavně se chceme soustředit na naši hru, na naše individuální výkony,“ doplnil pro web fcvysocina.cz Pavel Mazánek.
„Olomouc hrála v obou úvodních druholigových duelech velmi dobře. Jde o mladý dravý tým, který je kombinačně laděný a disponuje velmi nebezpečným přechodem pro útoku. Dokážou si počkat na ztrátu míče při přechodové fázi soupeře a poté jsou schopní jít rychlým nahoru a udeřit. Určitou neznámou představuje čtveřice nigerijských hráčů, která do zápasů Sigmy aktuálně nastupuje. Detailní analýze hry našeho soupeře se ještě budeme v nadcházejících dnech věnovat, přičemž nevylučuji, že si můžeme přinést nějaké poznatky i z letního vzájemného utkání,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.
Oba celky se spolu naposledy v Jihlavě v ligovém utkání střetly v pátek 5. srpna. Domácí se dostali do vedení ve 3. minutě, když se prosadil Zoubele. O vyrovnání se postaral na konci prvního poločasu Uriča. Ve druhém poločase již branka nepadla, tak se oba celky rozešly smírem 1:1.

FC Vysočina Jihlava – SK Sigma Olomouc B 1:1 (1:1)
Branky: 3. Zoubele – 45. Uriča.
Karty: 31. Vedral, 72. Tall – 61. Spáčil.
Rozhodčí: Volek – Hurych, Lakomý.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, Svoboda (54. Peřina) – Tureček (80. Shudeiwa), Lacko (C) – Fila (46. Piško), Araujo-Wilson (46. Křivánek), Selnar – Zoubele (68. Tall).
Náhradníci: Soukup – Ogiomade.
Trenér: Jan Kameník.
SK Sigma Olomouc B: Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Sláma – Matoušek (75. Mikulenka), Fabiánek (90+1. Grygar), Spáčil, Uriča (63. Galus) – Slaměna (63. Piña), Hadaš (75. Grečmal).
Náhradníci: Bílý – David.
Trenér: Augustin Chromý.
A jak si oba celky vedly v minulém kole?
Rezerva Olomouce doma v neděli 30. července přivítala Brno. Domácí šli v 7. minutě do vedení, když se trefil Muritala. O vyrovnání se postaral po půl hodině hry Řezníček. Ve druhém polořase v 66. minutě dokonal obrat Potočný.

SK Sigma Olomouc B – FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 7. Muritala – 30. Řezníček, 66. Potočný.
Karty: 43. Potočný, 78. Jambor.
Rozhodčí: Opočenský – Dobrovolný, Šafránková.
SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Cahel, Matys, Vepřek (C), Coufal – F. Uriča (71. A. Uriča), Langer, Israel (89. Jaja), J. Spáčil (71. Fabiánek) – Muritala (63. Mikulenka), Moses (71. Šíp).
Náhradníci: Koutný – Bednár.
Trenér: Tomáš Janotka.
FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek – Kronus (86. Granečný), Texl (86. Hamza), Jambor, Smejkal (63. Fousek, 71. Hladík), Potočný (86. Koželuh) – Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Gaszczyk.
Trenér: Luděk Klusáček.

Vysočina v sobotu 29. července cestovala do Líšně. Domácí poslal do vedení ve 14. minutě Vandas. Hosté srovnali krok ve 44. minutě zásluhou Fily. V 58. minutě se prosadil Tonbul a Jihlava si tak odvezla tři body po výhře 2:1.

SK Líšeň 2019 – FC Vysočina Jihlava 1:2 (1:1)
Branky: 14. Vandas – 44. Fila, 58. Tonbul.
Karty: 68. Jeřábek – 49. Lacko.
Rozhodčí: Křepský – Žůrovec, Ježek.
SK Líšeň 2019: Vajner – Polášek (66. Aldin), Otrísal, Jeřábek (C), Lutonský – Čermák – Pašek (78. Tauš), Machalík, Matocha, Sokol (78. Ulbrich) – Vandas (66. Vlasák).
Náhradníci: Marek – Mezera, Weber.
Trenér: Petr Maléř
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Svoboda, Tonbul, Vedral (C), Záhradnik (84. Chytrý) – Lacko (79. Ogiomade), Pešek – Fila (82. Vítek), Tureček, Selnar – Araujo-Wilson (79. Tall).
Náhradníci: Jágrik – Franěk, Piško.
V rámci 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá druhá Vysočina dvanáctou rezervu Olomouce.
Hosté mají na svém kontě jednu remízu a jednu porážku. Získali tak prozatím pouze bod. Vstřelili dvě branky a tři obdrželi.
Domácí oba své zápasy dokázali otočit a vyhrát 2:1. Na svém kontě tak mají plný počet šesti bodů. Doposud vstřelili čtyři branky a dvě obdrželi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:3

konec (3:2)

Branky: 2. Fila, 18. Araujo-Wilson, 44. Araujo-Wilson, 60. Selnar, 68. Lacko, 89. Tall – 40. Langer, 45. Šíp, 90+3. Mikulenka

Karty:   53. Langer (OLB), 58. Trefil (OLB), 90+3. Mikulenka (OLB)

Neproměněná penalta: 59. Selnar (JIH), brankář Trefil zneškodnil – 63. Vepřek (OLB), brankář Soukup zneškodnil

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Záhradnik (46. Chytrý) – Pešek, Lacko (80. Vítek) – Fila (71. T. Franěk), Tureček, Selnar (71. Ogiomade) – Araujo-Wilson (85. Tall).
Náhradníci: Jágrik – Piško.

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Cahel (46. Slavíček), Jaja, Vepřek (C), Coufal (83. Bednár) – F. Uriča (46. Moses), Langer, Šíp (70. Mikulenka), Fabiánek (70. Fiala), J. Spáčil – Kramář.
Náhradníci: Koutný – Proniuk.

Rozhodčí: Julínek – Hurych, Pospíšil