konec (25:24, 44:43, 64:55) Stav série: 2:0

28.05.2023, 17:10 • Víceúčelová hala Opava • Finále • Tadeáš Rulf

Tipsport: 1.4 14.5 3.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

39:59

Poslední střelu zápasu měl Ty Nichols, který míjí. (85:82)

39:59

Filip Zbránek se prosazuje půl sekundy před koncem!!! Tak tohle je pro hosty hodně kruté. (85:82)

39:09

Na druhé straně čaroval Radovan Kouřil! Skóre je opět srovnáno. (82:82)

38:55

Carl fauluje Tomáše Pomikálka a Děčín může jít do vedení! (80:80)

38:39

Pomikálek se opět prosazuje za tři body! Hrdina Děčína opět srovnává, to je neuvěřitelné, neuvěřitelné! (80:80)

38:10

A opět Pomikálek za tři, to je zázrak! (78:77)

37:33

Zbránek oba dva proměňuje a vrací vedení na stranu Opavy. (76:74)

37:22

TOMÁŠ POMIKÁLEK! Hvězda dnešního zápasu číslo jedna srovnává stav na 74:74! Další úchvatná tříbodová rána! (74:74)

36:42

Pomikálek proměňuje i následný trestný hod, famózní závěr zápasu pokračuje, tři minuty před koncem je rozdíl pouze tříbodový! (74:71)

36:42

Koš s faulem Tomáše Pomikálka! (74:70)

34:55

Ani Tomáš Pomikálek ovšem nechce zůstat zahanben a i on se trefuje za tři body! (73:65)

34:46

Klíčová půlminutka zápasu! Filip Zbránek, stejně jako před chvílí Slavík, trefuje trojku a Opava vede 5 minut před koncem zápasu o 11 bodů! Parádní klid v koncovce a fenomenální přesnost v zakončení! (73:62)

34:16

Nenápadná střela z rohu střídajícího Jakubu Slavíka znamená tříbodový zisk pro Opavu! (70:62)

33:51

Filip Kroutil! Brilantně trefená trojka přináší šest minut před koncem dramatickou zápletku, ačkoliv je Opava vizuálně lepší, její zdánlivě obrovský náskok se stále tenčí. (67:62)

31:37

Skvěle Josipović! Jeho koš s faulem ještě dramatizuje situaci a dává hostům naději na zvrat. (64:57)

29:05

Nedotažená střela Farského spadla shodou okolností ke Carlovi a ten dokázal poprvé v dnešním zápase zařídit dvojciferný náskok pro basketbalový klub z Opavy. (64:54)

28:23

A další hrubé selhání hostující obrany! Tentokráte byl zcela nebráněný Luděk Jurečka a jeho tříbodová střela zvyšuje náskok Opavy již na osm bodů. (62:54)

23:22

Mokráň okamžitě vrací náskok Opavy na sedm bodů, předvedl velmi jistý lay up. (52:45)

21:05

Otevřít skóre se ve druhé polovině daří až Filipu Zbránkovi, hned je to ale za tři body a náskok Opavy je aktuálně čtyřbodový. (47:43)

11:17

Nichols srovnává skóre tříbodovou střelou! (27:27)

08:29

Farský proměnil jeden ze dvou trestných hodů a Opava po šesti minutách opět vede. (25:24)

08:04

Opavský veterán Luděk Jurečka snižuje zásluhou střely za tři body na rozdíl pouhé dvojky! (22:24)

07:06

Veledůležitá trojka Filipa Zbránka, kterou snižuje na rozdíl pěti bodů. (17:22)

06:03

Šiřina ovšem své zakončení proměnit nedokázal a naopak na druhé straně se za tři body prosazuje Filip Kroutil. (10:19)

04:51

Děčín opět pálí parádně za tři body a zvyšuje svůj náskok již na sedm bodů. Prosazuje se Kroutil. (9:16)

04:02

Kroutil skvěle našel volného Svobodu a ten s jistotou proměňuje střelu za tři body! Děčín odskakuje o čtyři. (9:13)

85:82

BK Opava: Carl, Švandrlík, Zbránek, Farský, Kavan, Gniadek, Mokráň, Kouřil, Jurečka, Šiřina (C), Slavík, Mička
Trenér: Petr Czudek

BK Armex Děčín: Nichols, Bruner, Žikla, Pomikálek (C), Bobek, Svoboda, Kroutil, Macháč, Jansa, Mach, Walton, Josipović
Trenér: Tomáš Grepl

Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Blahout