Play-off NHL

Dallas Stars – Vegas Golden Knights

0:4

konec (0:3, 0:1, 0:0) Stav série: 0:3

24.05.2023, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Finále Z. konference • Jan Prošek

Tipsport: 2.07 4.09 3.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Ivan Barbašev (VGK) 1+2
3. Alex Pietrangelo (VGK) 1+0 (04:49:47)
Hokejisté Las Vegas vyhrávají tento zápas 4:0 a v sérii vedou už 3:0 na zápasy. Adin Hill vychytal první čisté konto v play-off. Vegas dnes mělo pouze 16 střel na branku, ale stačilo to na výhru.

59:33

Radek Faksa se dostal do zakončení, s jeho ránou neměl brankář Vegas výraznější problém.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry v zápase.

58:35

Tyler Seguin pálil od modré čáry, puk kryje brankář Vegas. Ještě jedno vhazování.

58:08

Brankář Dallasu přerušil hru, bude se vhazovat před jeho bránou.

57:36

Dallas ještě otáčí směr hry, Faksa přišel o puk díky dobré hře obrany Vegas.

56:46

V poklidném tempu se utkání dohrává.

56:00

Reilly Smith postupuje do útočného pásma, ale Nicolas Roy nedokázal zpracovat přihrávku.

55:44

Brankář Dallasu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:29

Jani Hakanpää pálil, Adin Hill kryje kotouč. Komerční přestávka.

55:02

Posledních pět minut hry v tomto zápase velmi pravděpodobně.

54:34

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas. Dallas se pokouší ještě zvrátit vývoj tohoto zápasu.

53:50

Dallas si neví rady s obranou Vegas a mnoho fanoušků už ze stadionu odešlo. Tribuny jsou poloprázdné.

53:15

Dallas pokračuje v dobré hře, Radek Faksa hlídkoval před brankou, ale spoluhráči mu puk neposlali.

52:26

Alex Pietrangelo čekal na modré čáře, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát přesněji.

52:01

Jack Eichel to vzal na sebe, ale svou individuální akci nedokázal přesněji zakončit.

51:44

Ryan Suter se sice usadil v útočném pásmu, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal.

50:53

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

50:19

Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před brankou Dallasu. Komerční přestávka.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:25

Scott Wedgewood má kotouč za svou brankou, hokejisté Las Vegas hrají takticky velmi dobře. Drží hru bezpečně daleko od své branky.

49:00

Jedenáct minut hry zbývá do konce zápasu, domácí hokejisté ztrácí čtyři branky.

48:26

Jack Eichel zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale přihrávka před branku byla nepovedená.

48:06

Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:44

Hill si dokázal poradit s další střelou soupeře, Dallas se pokouší hrát aktivně, ale naráží na dobře chytajícího brankáře.

47:11

16:15, tak vypadá statistika střel na branku.

46:52

Vegas vybojovalo kotouč v útočném pásmu, Zach Whitecloud od modré čáry pálil vedle branky.

46:21

Esa Lindell znovu zakončoval, Adin Hill výborně betonem vyrazil kotouč.

46:10

Esa Lindell minul branku ránou od modré čáry.

45:54

Joe Pavelski byl volný před brankou, ale k odraženému kotouči se dostat nedokázal.

45:30

Vegas se dostalo do útočného pásma, ale Ivan Barbašev nedokázal přesněji vypálit.

45:02

Jednomu z domácích hráčů spadla při souboji helma, sudí nechávají hru plynout. Domácí fanoušci chtěli trest pro hráče Vegas.

44:34

Hostující hokejisté hrají velmi dobře takticky, nedávají soupeři mnoho prostoru pro hru v útočném pásmu.

43:45

Brankář Vegas přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou po střel Faksy.

42:53

Dallas rozehrává od své branky, Joel Hanley hledal spoluhráče v útočné třetině, pas byl nepřesný.

42:37

Hraje se převážně ve středním pásmu, více ze hry mají hostující hokejisté.

41:43

Nyní už sledujeme hru pět na pět. Následně je hra přerušená. Buly před brankou Dallasu.

41:40

41:22

Vegas se usadilo v útočném pásmu, ale na šanci čeká.

40:01

Druhá třetina byla dohraná, pokračuje třetí.
Druhá třetina byla předčasně ukončená vzhledem k tomu, že fanoušci naházeli na led odpadky.

40:00

39:38

Fanoušci házeli na led odpadky, což není v NHL zvykem.

39:38

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Max Domi – 2 min., krosček + 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Nicolas Hague – 2 min., nesportovní chování.

39:20

20:14, tak vypadá statistika střel na branku, převahu mají domácí.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:35

38:11

Nicolas Roy pálil po rychlé akci spoluhráčů, ale Scott Wedgewood byl připravený.

37:32

Esa Lindell vyhazuje přes všechny čáry, a tak oba kluby mají prostor pro vystřídání.

37:13

Vegas se nemůže nyní usadit v útočném pásmu, velmi dobře hraje domácí celek.

37:01

Vhazovat se bude v útočném pásmu hostujícího celku.

36:46

Početní výhodu rozehrávají hokejisté Las Vegas.

36:35

Ty Dellandrea – 2 min., nedovolené bránění.

36:07

Jack Eichel vypracoval dobrou střeleckou pozici pro spoluhráče, ale zakončení Vegas dokázal zblokovat Faksa.

36:00

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

35:42

35:33

Max Domi mohl zakončovat, ale pokračoval v kombinaci.

35:13

Mason Marchment hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

34:56

Vegas vyhazuje přes všechny čáry, dobře hrají domácí početní výhodu.

33:42

Brett Howden – 2 min., podrážení.

32:42

32:31

Reilly Smith z dobré pozice minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

31:40

Radek Faksa se dostával při vlastním oslabení do střelecké pozice, ale dobře si poradila obrana Vegas.

31:18

Chandler Stephenson rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej.

30:53

Jack Eichel dostal výbornou přihrávku před branku, ale jeho rána končí vedle. Nechybělo moc.

30:04

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině. Ty Dellandrea měl velkou šanci, ale netrefil branku.

29:26

Hokejisté Las Vegas mají zápas dobře rozehraný, ale musí pokračovat v dobré hře. Už několikrát se jim laxní přístup hrubě nevyplatil.

28:28

28:28 Alex PIETRANGELO - 0:4

28:28

Vegas právě vstřelilo branku!
Vteřinu po návratu vyloučeného hráče se prosazuje hostující celek. Ránou od modré čáry se trefuje ALEX PIETRANGELO. Výborně jeho spoluhráči clonili před brankou. Asistence: Ivan Barbašev a Nicolas Roy.

27:52

Domácí znovu bez problémů vyhazují, jen jednu střelu vyprodukovali hosté v přesilovce.

27:14

V pohodě hrající Dallas vyhazuje přes všechny čáry, domácí se brání.

27:00

Radek Faksa po individuální akci při vlastním oslabení minul branku.

26:43

Jack Eichel měl dobrou střeleckou pozici, ale brankáře prostřelit nedokázal.

26:27

Miro Heiskanen – 2 min., nedovolené bránění.

26:19

Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

26:01

Další práce pro brankáře Vegas, který si dokázal poradit.

25:17

Adin Hill si poradil se střelou soupeře, Dallas hraje lépe, snadněji se dostává do zakončení.

24:49

Mason Marchment pálil, jeho rána končí vedle branky, Adin Hill zasahovat nyní nemusel.

24:18

Miro Heiskanen minul branku, následně neuspěl ani Roope Hintz.

24:01

Joe Pavelski to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes obranu soupeře.

23:26

Alex Pietrangelo našel spoluhráče, ale Keegan Kolesar nedokázal přesněji vypálit.

22:54

Mark Stone nahodil kotouč na branku, snadná práce pro domácího brankáře.

22:20

Brayden McNabb rozehrává od své branky, spoluhráči se do útočného pásma nyní nedostali.

21:50

Wyatt Johnston hledal spoluhráče před brankou, ale vypálit domácí tentokrát nedokázali.

21:23

Dallas má převahu ve druhé třetině, snadněji se dostává do útočného pásma. Hosté se musí bránit.

21:02

Joe Pavelski pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Domácí pokračují v dobré hře.

20:31

Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetiny.

20:01

20:00

19:26

Scott Wedgewood rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v závěru třetiny.

19:01

Thomas Harley trefil brankovou konstrukci, domácí mají v tomto ohledu smůlu.

19:00

Poslední minuta hry ve třetině, ránu od modré čáry zastavil Hill.

18:00

Shea Theodore pokazil akci Vegas, domácí měli možnost rychlého přenesení hry, ale tutu možnost nevyužili.

17:15

Thomas Harley sice dostal kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel.

16:59

Icing na druhé straně, buly v útočném pásmu Vegas.

16:47

Vypadalo to na zakázané uvolnění, to se nakonec nepíská. Hra pokračuje dál.

16:04

William Carrier napadal rozehrávku soupeře, Dallas tak musí hrát opatrně před vlastní brankou a v jejím okolí.

15:26

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu má sice Dallas, ale obrana Vegas hraje dobře.

14:48

Po krátké přestávce pokračuje západ dál, Shea Theodore pálil od modré čáry, ale brankář kryje puk.

14:48

Scott Wedgewood kryje kotouč, komerční přestávka.

14:26

Brayden McNabb rozehrává od své branky, Eichel odehrál dobré a dlouhé střídání.

13:54

Joel Hanley zblokoval střelecký pokus, který vyslal hostující Eichel.

13:00

Shea Theodore rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.

12:45

9:8, střelecky je i díky přesilovce lepší domácí celek.

12:14

Tyler Seguin pálil vedle branky, hosté následně vyhodili kotouč.

12:06

Zach Whitecloud pomohl svému brankáři, a tak mohl celkem snadno Hill přerušit hru.

11:57

Ještě půlminuta zbývá z přesilovky domácích. Dallas hraje dobře, ale zatím čeká na první branku v zápase.

11:48

Jason Robertson z dobré střelecké pozice pálil až moc přesně, trefil brankovou konstrukci.

11:16

Zach Whitecloud vyhodil přes všechny čáry. Oba kluby následně střídají.

11:00

Miro Heiskanen pálil vedle, podle všeho možná ještě obrana zblokovala jeho pokus.

10:41

Domácí celek se usadil v útočném pásmu, hosté se musí bránit aktivní hře soupeře.

10:32

Alex Pietrangelo – 2 min., podrážení.

10:20

Alex Pietrangelo autorem další střely Vegas, ale puk končí vedle branky.

10:01

Vegas vede na střely 8:7, na góly je rozdíl výraznější.

08:44

Jason Robertson to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit.

08:23

William Karlsson se propracoval do střelecké pozice, ale domácí brankář dokázal zasáhnout.

08:04

Hra je přerušena, puk kryje domácí brankář. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

07:27

Scott Wedgewood kryje kotouč, bude se vhazovat.

07:10

Střídání v týmu Dallas Stars:
ze hřiště odchází Jake Oettinger, přichází Scott Wedgewood.

07:10

07:10 William CARRIER - 0:3

07:10

Vegas navyšuje své vedení, po udržení útočného pásma získal puk mezi kruhy WILLIAM CARRIER. Vybruslil si k brance a jeho pokus zapadl přesně do horní části branky. Asistence: Teddy Blueger a Keegan Kolesar.

06:53

06:21

Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

05:57

05:57 Ivan BARBAŠEV - 0:2

05:57

Domácí celek velkou šanci neproměnil, hra se rychle přesunula, a pak se po šikovné přihrávce spoluhráče prosazuje je IVAN BARBAŠEV. Asistence: Nicolas Roy.

05:00

Přesilovka se Vegas vůbec nedaří, nemůže se dostat do útočného pásma.

04:35

Znovu domácí dostali puk přes všechny čáry.

04:00

Opět domácí dokázali vyhodit a fanoušci jsou nadšení z této hry.

03:23

Další vyhození, Jani Hakanpää to byl, kdo vyhodil. Následně Faksa.

03:02

Ty Dellandrea vyhazuje přes všechny čáry, hostům se přesilovka nedaří podle představ.

02:42

Shea Theodore od modré čáry netrefil puk, následně domácí vyhodili, Eichel minul branku.

02:06

Dallas nyní dokázal vyhodit přes všechny čáry.

01:53

Bude bude hrát přesilovku pět minut a domácí pro tento zápas přicházejí o kapitána. Hodně zbytečný faul.

01:53

Sudí zkoumají na videu, zda domácí hráč nedostane vyšší trest.

01:53

Jamie Benn – 5 min. + 10 min. osobní trest, krosček.

01:23

Domácí mohli vyrovnat, Adin Hill neudržel puk, ten propadl za jeho záda, ale domácí nedokázali dorazit.

01:11

01:11 Jonathan MARCHESSAULT - 0:1

01:11

Hostující celek se dostává do vedení, po rychlé akci se střelou do odkryté části branky prosazuje zcela volný JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Jack Eichel a Ivan Barbašev.

00:48

Domácí brankář rozehrává za svou brankou, následně Faksa zastavil dobře vypadající akci Vegas.

00:01

Zápas začal, aktivněji vstoupili do utkání hosté.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Hanley, Lindell, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Kiviranta, Domi, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Faksa, Dellandrea.

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith, Karlsson, N. Roy – Howden, Stephenson, Stone – Carrier, Blueger, Kolesar.
Jedná se o třetí zápas finále Západní konference. Hokejisté Las Vegas úvodní dva zápasy zvládli. První zápas po vyrovnávající brance dospěl do prodloužení, ve kterém domácí vyhráli. Ve druhém zápase dotahovalo Vegas a pozdní brankou dostalo duel do prodloužení. V něm rovněž vyhrálo. Série se za stavu 2:0 pro Vegas stěhuje do Dallasu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dallas Stars a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

0:4

Branky a nahrávky: 2. Marchessault (Eichel, Barbašev), 6. Barbašev (N. Roy), 8. Carrier (Blueger, Kolesar), 29. Pietrangelo (Barbašev, N. Roy)

Dallas Stars: Oettinger (8. Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Hanley, Lindell (A), Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Kiviranta, Domi, Seguin – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dadonov – Marchment, Faksa, Dellandrea.
Trenér: Pete DeBoer

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), Karlsson, N. Roy – Howden, Stephenson, Stone (C) – Carrier, Blueger, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Kozari, Lee, Mills, Kovachik

Diváci: 18 532

01:11 VEG 0:1 Marchessault (Eichel, Barbašev)
01:53 DAL 5+10 Ja. Benn, krosček+krosček