Tenis

French Open - muži (antuka)

Dalibor Svrčina – Leandro Riedi

2:0 6:4, 6:4

22.05.2023, 10:11 • Kurt č. 8, Paříž (FRA) • 1. kolo kvalifikace • David Bochňák

Tipsport: 1.68 2.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám 1. kolo kvalifikace na French Open, ve kterém Dalibor Svrčina poráží Leandra Riediho 2:0 na sety. Viděli jsme vyrovnané utkání, ve kterém ale český tenista měl pasáže, kde nepustil soupeře do hry a díky trpělivé hře si došel pro postup do dalšího kola, kde ho čeká další hráč Švýcarska, nasazená devítka v kvalifikaci a 116. hráč žebříčku ATP Dominic Stricker. (11:47:29)

Konec zápasu

6:4

Svrčina vítězí v tomto zápase a postupuje dál! Riedi poslal return na střed hřiště, Svrčina z forhendu dostal soupeře pod tlak a pro poslední bod si došel na síť, kde smečí ukončuje zápas!

40-15

Svrčina má dva mečboly! Bekhend Riediho končí za základní čarou.

30-15

Tentokrát už ale return neměl úspěch, jeho úder z forhendu končí v síti.

15-15

Riedi předvedl výborný return, následný náběh na síť mu přinesl srovnání.

15-0

Desátý gem začíná lépe Svrčina, který se po druhém servisu dostal do výměny a dobrým bekhend dostal soupeře pod tlak, a ten chybuje.

5:4

Konec přestávky, podávat bude Dalibor Svrčina.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Tak to je paráda! Svrčina v posledních minutách byl skvělý a soupeře k ničemu nepustil! Údery českého tenisty dostaly soupeře pod tlak a ten chybuje z bekhendu..

40-0

Sedmý bod za sebou pro Svrčinu! Ten byl ve výměně trpělivý a opět mu pomáhá soupeř nevynucenou chybou. Tři brejkboly!

30-0

Riedi trefil první servis, Svrčina ale ubránil situaci a sám se dostal do dobré pozice a donutil soupeře k chybě z forhendu!

15-0

Do devátého gemu vstupuje lépe Svrčina, soupeř posílá míček za základní čáru.

4:4

Tak nakonec Svrčina našel ztracený první servis a díky němu si připisuje osmý gem druhého setu.