Mistrovství světa

Norsko – Česko

0:2

konec (0:2, 0:0, 0:0)

20.05.2023, 11:20 • Arena Riga, Lotyšsko • Skupina B • Tomáš Chalupa, Šárka Kolková

Tipsport: 8.25 6.31 1.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:55

59:55 Česká obrana zvládla i závěrečný nápor Norů

59:55

V samotném závěru ještě před českou brankou vznikl závar a zblízka pálil Vikingstad, Vejmelka si ovšem čisté konto vzít nenechal!

59:08

Haukeland skutečně zůstává na střídačce, Norové v šesti.

59:07

59:07 Vejmelka i s trochou štěstí drží čisté konto

59:07

Seveřané si vyžádali oddechový čas. Po jeho vypršení se bude vhazovat v české třetině a dá se očekávat, že místo Haukelanda se v poli objeví šestý hráč. Ještě předtím nepříjemně tečoval před Vejmelkou Michael Haga, český brankář ale puk udržel v podpaží!

56:47

Komplikace pro Nory, voda na český mlýn. Einar Engeland Andersen u mantinelu sekl protihráče a oslabuje svůj tým v nejhorší možnou chvíli.

50:09

David Tomášek nabral rychlost v útočném pásmu, ale byl zastaven Johannesem Johannesenem, který se provinil držením. Národní tým si zahraje další početní výhodu.

42:36

Košťálek byl v českém pásmu zasažen zcela evidentně vysokou holí. Ludwig Hoff tak putuje za katr, navíc obdržel trest na 2+2 minuty.

37:24

Jan Košťálek si odpyká dvou minutový trest za zdržování hry a znepříjemnil českému týmu situaci.

34:13

Radan Lenc se provinil nedovoleným bráněním a odpyká si dvouminutový trest. Norové si zahrají další přesilovku.

31:45

31:45 Flek to v oslabení zkusil stejně, jako při gólu na 2:0. Tentokrát mu to ale nevyšlo

31:45

Druhý únik Jakuba Fleka v utkání! Český útočník zakončoval do podobného místa jako při první brance, tentokrát ale ze souboje vítězně vyšel Haukeland.

30:30

Příkladná obětavost české čtveřice! Ta v posledních desítkách sekund zablokovala hned několik tvrdých ran soupeře a Vejmelka tak nemusel zasahovat!

28:28

28:28 Smejlak mohl udeřit ve vlastním oslabení

28:28

Sobotka se Smejkalem v úniku! Prvně jmenovaný kotouč ukořistil na vlastní modré a táhl jej. Po následné přihrávce zakončoval Smejkal, který puk ale netrefil dobře a zamířil pouze do hrudi přesouvajícího se Haukelanda.

27:26

27:26 Zákrok, po kterém Voženílek dostal trest na pět minut plus to konce utkání

27:26

Pro Daniela Voženílka dnešní zápas končí! Rozhodčí po dlouhém zkoumání videa ocenili jeho vražení na hrazení pětiminutovým trestem a zároveň jej posílají pod sprchy.

25:20

Karel Vejmelka za vlastní brankou dlouho otálel s rozehrávkou a o kotouč přišel. Košťálek pak musel soupeře podrazit, za což jde na dvě minuty ven.

24:05

24:05 Za Vejmelkou zvonila po střele Hagy tyčka

24:05

Pozor! Nebezpečně teď zahrozil Michael Haga. Ten byl v českém pásmu proti velké přesile, i tak se ale poblíž levého kruhu dostal ke střele. Nakonec se jeho rána otřela o zadní tyč. Velké štěstí pro Česko.

20:27

20:27 Několik dobrých šancí českého týmu hned ze startu druhé třetiny

20:27

Roman Červenka se okamžitě po buly vydal vstříc brance soupeře a český tým si následně vytvořil zajímavý tlak. Na norskou branku letělo hned několik střel, Haukeland ale předvedl kvalitní zákroky a uchránil své spoluhráče od třetí pohromy.

18:43

18:43 Jakub FLEK - 0:2

18:43

Česko právě vstřelilo branku!
Češi zvyšují svůj náskok! Za obranou Norska číhal JAKUB FLEK, což neuniklo pozornosti Michala Kempného. Ten českého rychlíka vyslal přesnou přihrávkou do úniku a Flek kotouč uklidil povedenou ranou pod Haukelandovou vyrážečkou – 2:0. Asistence: Michal Kempný, Karel Vejmelka.

12:33

12:33 Dominik KUBALÍK - 0:1

12:33

Sedmý gól na turnaji! DOMINIK KUBALÍK dostal na ose kluziště nabito od Košťálka a náš snajpr kotouč trefil bezchybně. Asistence: Jan Košťálek, Roman Červenka.

11:51

Velký problém pro Norsko! Krogdahl se provinil hrubostí a český tým bude hrát dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

11:37

Johannes Johannesen se provinil podrážením a český tým si zahraje první přesilovou hru.

11:20

11:20 Závar před Vejmelkou česká obrana zvládla

11:20

Nepříjemný závar před Vejmelkou! Mezi kruhy se kotouč odrazil k úplně volnému Olimbovi, jehož rána byla těsně před brankou zblokována. Poskakující kotouč se ještě snažil dorazit Martinsen, naštěstí ale neúspěšně!

08:10

08:10 Po chybě v české rozehrávce se kolem Vejmelkovy brány obtočil Hoff

08:10

První větší ohrožení Vejmelkovy svatyně. Češi za vlastní brankou přišli o puk a pohotovou otočku předvedl Ludvig Hoff, naštěstí ale mezírku mezi Vejmelkovými betony nenašel.

0:2

Branky a nahrávky: 13. Kubalík (Košťálek, Červenka), 19. Flek (Kempný, Vejmelka)

Norsko: Haukeland (Arntzen) – Nörstebö, Lilleberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kåsastul, Hansen – Valkvae Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Trettenes (A), Martinsen, Olimb (C) – Olden, E. Salsten, Haga – Steen, H. Salsten, Hoff – Vesterheim.
Trenér: Tobias Johansson

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček – Červenka (C), Sobotka (A), Kubalík – Beránek, Flek, Černoch – Smejkal, Špaček, Tomášek – Chlapík, Lenc, Kaut – Voženílek.
Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Schrader, Stolc – Cattaneo, Kroyer

Diváci: 5348

11:37 NOR 2 Johannesen, podrážení
11:51 NOR 2 Krogdahl, hrubost
12:33 CZE 0:1 Kubalík (Košťálek, Červenka)
18:43 CZE 0:2 Flek (Kempný, Vejmelka)
25:20 CZE 2 Košťálek, podrážení
27:26 CZE 5+20 OK Voženílek, vražení na hrazení+vražení na hrazení
34:13 CZE 2 Lenc, nedovolené bránění
37:24 CZE 2 Košťálek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
42:36 NOR 2+2 Hoff, vysoká hůl
50:09 NOR 2 Johannesen, držení
56:47 NOR 2 Engeland Andersen, sekání