Mistrovství světa

Lotyšsko – Slovinsko

3:2

konec (1:0, 2:2, 0:0)

19.05.2023, 15:20 • Arena Riga, Lotyšsko • Skupina B • Michal Hladký (@michalxhladky), Filip Prokeš

Tipsport: 1.33 6.52 8.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lotyšsko před fantastickou diváckou kulisou zvládlo dramatické utkání se Slovinskem. Třetí třetina už branku nenabídla, a tak Lotyšům k vítězství stačily tři branky v průběhu prvních dvou třetin. Oba týmy si sice ještě v závěru vypracovaly gólové příležitosti, ale i díky výborným výkonům obou brankářů skončila poslední hrací část 0:0. Tři důležité body tak zapisují Lotyši, kteří se přiblížili čtvrtfinálové účasti. (17:41:09)

59:38

A mohlo být rozhodnuto! Baseballové zakončení jednoho z domácích hokejistů ale v bráně neskončilo.

59:13

Robert Sabolič poslal k zemi Kasparse Daugavinše, jenž už vyhlížel prázdnou branku Slovinska, a tak odjíždí na trestnou lavici.

59:00

Hokejisté v bílých dresech kombinují v útočném pásmu.

58:20

A Slovinci to zkouší bez brankáře!

58:00

Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny. Lotyši drží kotouč, kupodivu s rozehrou poměrně váhají.

57:24

Šilovs měl namále. Střela od lotyšské střídačky z hole Aljoši Crnoviče mu jen lehce tečovala lapačku. Naštěstí pro Lotyše kotouč skončil vedle levé tyče jejich brankáře.

57:18

Hra přerušena, lotyšský brankář si musel spravit masku.

56:41

Kaspars Daugavinš zbrzdil rychlý brejk Lotyšů, když si puk navezl do bezvýchodné pozice k mantinelu.

56:39

Lotyši nestřídali zrovna nejlépe. Nechali za sebou volného Žigu Pance, jenž přijal prudkou přihrávku a pelášil na domácí bránu. Svou střelou trefil Šilovse do helmy.

55:06

Žiga Jeglič vyzval ke střele z první Blaže Gregorce. Jeho střela Šilovse zásadněji neohrozila.

54:36

Po buly v útočném pásmu Slovinců se hra přenesla k modré čáře. Tam stál připravený Jan Urbas, který také napřáhl ke střele. Jeho zakončení nakonec ale končí jen ve bloku lotyšských hráčů.

54:05

Jan Drozg se zamotal do vlastních kliček. Toho využil Rodrigo Abols, obral ho o puk a z levého kruhu zakončil.

53:34

Dvě šance Slovinců zůstaly nepotrestány. Nejdříve ve velké rychlosti pálil Robert Mamčics, následovala střela od modré čáry jednoho ze slovinských beků. Obě rány vyráží Šilovs svým pravým betonem.

52:49

Lotyši dostali svého soupeře pod tlak. Nejdříve střílel od modré Karlis Čukste, na kterého navázal nahozením z ostrého úhlu jeden ze spoluhráč. Kýžený úspěch to nepřineslo, hra se otáčí na opačnou stranu.

51:43

Série soubojů u mantinelu vyzněla lépe pro Slovince. Nakonec celá situace vyústila ve střelu Jegliče, která ale nebyla vůbec přesná.

3:2

Branky a nahrávky: 12. Ri. Bukarts (Džerinš, Dzierkals), 32. Daugavinš (Balinskis), 38. Ro. Bukarts (Džerinš) – 28. Kuralt (Tičar, Magovać), 40. Verlič (Urbas)

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš (C), Abols (A), Balcers – Dzierkals, Ro. Bukarts (A), Batna – Andersons, Ločmelis, Keninš – Krastenbergs, Ri. Bukarts, Džerinš – Indrašis.
Trenér: Harijs Vitolins

Slovinsko: Krošelj (Gračnar) – Gregorc, Pavlin (A), Magovać, Crnovič, Podlipnik, Mašič, Štebih – Jeglič, Urbas (C), Verlič – Tičar (A), Sabolič, Kuralt – Simšič, Ograjenšek, Drozg – Pance, Maver, Čimžar – Tomaževič.
Trenér: Matjaz Kopitar

Rozhodčí: Schrader, Štolc – Cattaneo, Hynek

Diváci: 9 180

04:04 SLO 2 Čimžar, hákování
11:14 LAT 1:0 Ri. Bukarts (Džerinš, Dzierkals)