6:2

konec (0:2, 1:0, 5:0)

18.05.2023, 15:20 • Arena Riga • Skupina B • Tomáš Chalupa, David Jabůrek

Tipsport: 1.12 11.4 17.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je od nás směrem k zápasu českého národního týmu vše. Za pozornost děkují přímo z Riga Areny Tomáš Chalupa a David Jabůrek. (17:42:42)
Povinné tři body se nerodily lehce, Češi je ale nakonec mají! První třetina skončila šokujícím vedením Slovinska 2:0. Od druhé třetiny Česko naštěstí začalo stupňovat svůj výkon a díky Kubalíkovi to bylo po čtyřiceti minutách alespoň 1:2. Ve třetí tercii už na ledě existovalo prakticky pouze jedno mužstvo a Česko pěti góly vývoj zápasu jasně otočilo. Dominik Kubalík navíc vysoké vítězství okořenil hattrickem. Další branky přidali Jakub Flek, Roman Červenka a Michal Kempný.

59:53

V posledních sekundách ještě mohl navýšit český náskok Chlapík, v samostatném úniku ale selhal a trefil pouze Gračnarovy betony!

59:41

Dnešní utkání sleduje 3670 diváků.

58:56

58:56 Jakub FLEK - 6:2

58:56

Česko právě vstřelilo branku!
Wow, tak tohle byl těžko uvěřitelný gól! JAKUB FLEK měl kotouč na čepeli v rohu za slovinskou bránou, když se rozhodl jej z otočky poslat před Gračnara. Ten však na českého útočníka neviděl dobře a než zaregistroval, co se děje, už se mu hrací předmět odrážel od betonu do brány. Asistence: Michal Kempný, Tomáš Dvořák.

58:08

Slovinci ještě zkoušejí zaútočit, Gračnar však již zůstává na svém místě, o výsledku je totiž rozhodnuto.

57:49

57:49 Dominik KUBALÍK - 5:2

57:49

HATTRICK! Závěrečný nápor se konat nebude. Češi ve vlastní třetině vybojovali kotouč, na pravém křídle měl spoustu času DOMINIK KUBALÍK a český útočník odkrytou klecí nepohrdl. Asistence: Jakub Zbořil.

57:30

Gračnar míří na střídačku, Slovinci v šesti!

57:26

Další nebezpečné zakončení ze slovinských hokejek. Tentokrát od modré hodně tvrdě pálil Miha Verlič.

56:40

Zkušený útočník Slovinska Robert Sabolič po přechodu do pásma okamžitě pálil z mezikruží, Vejmelku naštěstí trefil do přilby! Tahle střela neměla vůbec špatné parametry.

56:16

Špaček hledal při přečíslení tří na dva někoho na druhé straně, než se ale rozhodl pro nahrávku, byl už v příliš velkém úhlu, a puk tak zachytil brankář Gračnar.

55:38

Slovinci jsou pozorní a při sebemenším českém zaváhání přeberou puk do svého držení. Jedné z mnoha takových chyb mohl využít Jan Urbas, jehož pokus tahem byl vyražen do ochranné sítě. Po dalším reklamním brejku se bude vhazovat po pravici Vejmelky.

6:2

Branky a nahrávky: 39. Kubalík (Kempný, Tomášek), 44. Kubalík (Tomášek, Smejkal), 46. Červenka (Voženílek, Košťálek), 52. Kempný (Sobotka, Kubalík), 58. Kubalík (Zbořil), 59. Flek (Kempný, Dvořák) – 8. Verlič (Urbas, Gregorc), 12. Urbas (Gregorc, Jeglič)

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka (C), Špaček, Kubalík – Smejkal, Černoch, Beránek – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Kaut, Voženílek, Chlapík.
Trenér: Kari Jalonen.

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovać, Mašič, Štebih, Podlipnik – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Pance, Simšič, Kuralt – Maver, Tomaževič, Zajc – Čimžar.
Trenér: Matjaž Kopitar.

Rozhodčí: Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer.