FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FC Vysočina Jihlava – FK Třinec

2:1

konec (0:0)

05.05.2023, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • 26. kolo • Jaroslav Wollmann

Tipsport: 2.19 3.13 3.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vysočina má tak po výhře na svém kontě 31 bodů a po pátečních předehrávkách je dvanáctá. Třinec zůstává na 26 bodech a na patnácté pozici. V příštím kole hostí v sobotu 13. května Třinec rezervu Sparty. Vysočina zamíří v neděli k rezervě pražské Slavie. (19:56:54)
26. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Po bezbrankovém prvním poločase jsme nakonec viděli tři góly. Do vedení poslal své barvy v 56. minutě Araujo-Wilson. V 62. minutě zvýšil náskok Vysočiny Selnar. Hosté ale za dvě minuty snížili Holíkem. Hosté se poté snažili o vyrovnání a domácí mohli hrozit z brejků, ale ani jednomu z týmů se již skórovat nepovedlo. Vysočina porazila Třinec těsně 2:1 a do tabulky získala tři velmi důležité body.

90+4

90+4

Třinec se již k ohrožení branky nedostal, pro Vysočinu to vypadá dobře.

90+3

Od své brány rozehraje Jiří Adamuška. Domácí ale pozorně brání.

90+3

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Filip Šancl.

90+2

Nepřesný centr hostí z levé strany. Adam Jágrik zasahovat nemusel.

90+2

Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Lukáš Fila).

90+1

Miroslav Tureček rozehrál rohový kop nakrátko s Lukášem Zoubelem. Domácí ušetřelili několik cenných vteřin.

90

Druhý poločas bude o čtyři minuty delší.

90

Zpoza hranice vápna se ke střele dostal Justin Araujo-Wilson, ale jeho pokus byl tečován. Roh pro domácí.

89

Nepřesná rozehrávka hostí, na polovině hřiště tak budou domácí vhazovat.

88

Útočná akce Vysočiny končí neb se Justin Araujo-Wilson ocitl v ofsajdu.

87

Střídání v týmu FK Třinec:
ze hřiště odchází Martin Slaninka, přichází Marián Tandara.

85

Na druhé straně hledal Vojtěch Křišťál Lukáše Zoubeleho, ale míč mu šel na paty.

84

Z hranice vápna se pokusil o střelu Lukáš Hrdlička, ale nezadařilo se.

83

Domácí šli do nadějného brejku, kdy Lukáš Zoubele potáhl míč, našel Vojtěcha Křišťála, který ale místo střely či přihrávky na volného Justin Araujo-Wilsona se snažil projít až do brány.

83

Z pravé strany odcentroval Tomáš Svoboda, míč se sice dostal k Miroslavu Turečkovi, ale ten jej nedokázal rozehrát dál.

81

Lukáš Hrdlička posílal z levé strany centr do vápna, Daniel Turyna míč nedokázal tečovat, a tak skončil v náručí Adama Jágrika.

2:1

konec (0:0)

Branky: 56. Araujo-Wilson, 62. Selnar – 64. Holík

Karty:   19. Vedral (JIH), 36. Gabriel (JIH), 59. Křehlík (JIH), 79. T. Svoboda (JIH), 90+2. L. Fila (JIH) – 21. Holík (TRI)

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 0:3. Rohy: 5:3.

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Křišťál – Lacko (C), Tureček – Křehlík (90+3. Šancl), Selnar (67. Zoubele), Záhradník (52. L. Fila) – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Vlk, Tall, Miška.

Trenér: David Oulehla

FK Třinec: Adamuška – Foltyn (C), Brak, Straňák, Slaninka (87. Tandara) – Omasta, Gembický (59. Kania), Machuča, Hrdlička, Samiec (76. Turyna) – Holík.
Náhradníci: Hasalík – Hýbl, Szewieczek.

Trenér: Roman West

Rozhodčí: Nehasil – Hurych, Líkař