Finsko – Česko

3:2

po prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

04.05.2023, 18:20 • Winning Group Arena, Brno • Filip Prokeš

Finsko zvládlo lépe prodloužení. Podruhé v zápase se prosadil Harri Pesonen po přesné střele do protipohybu Vejmelky. Konečný výsledek tedy je 3:2 pro finský výběr. (21:00:44)

Finsko právě vstřelilo branku!
HARRI PESONEN připisuje svůj druhý gól v dnešním zápase. Finský útočník si vybruslil do středu hřiště a vyslal na Vejmelku nechytatelnou střelu do protipohybu. Asistence: Olli Määttä.

61:29

61:22

Miika Koivisto využil volného prostoru ke střele. Z pravého kruhu ovšem trefil jen vejmelkovu lapačku.

60:47

Hyka se postavil do střely od modré čáry a úspěšně ji zblokoval.

60:10

Finové začínají více jak minutovou přesilovku 4 na 3.

60:09

60:01

Po třetí třetině zápas neskončí. Pár sekund před koncem skóre vyrovnal Mikael Ruohomaa. Předním se ovšem v třetím dějství trefovala výhradně česká jména. Nejdříve svojí dělovkou rozvlnil síť Ronald Knot. K němu se později po úspěšném úniku přidal Roman Červenka. Stav po šedesáti minutách tedy je 2:2.

60:00

59:37

59:37 Mikael RUOHOMAA - 2:2

59:37

MIKAEL RUOHOMAA s velkou pravděpodobností posílá zápas do prodloužení, když na třikrát protlačil kotouč do sítě. Asistence: Waltteri Merela a Sakari Manninen.

59:29

Oddechový čas pro tým Finsko.

59:29

Vyloučení v týmu Česko:
Roman Červenka – 2 min., hákování.

59:04

Juho Lammikko se při hře bez brankáře ocitl osamocen před Vejmelkou. Puk měl ovšem na bekhendu, a tak jeho zakončení nebylo natolik přesné, aby prorazilo.

3:2

Branky a nahrávky: 18. Pesonen (Kapanen), 60. Ruohomaa (Merelä, Manninen), 63. Pesonen (Määttä) – 49. Knot (Kubalík), 56. Červenka (Kubalík)

Finsko: Larmi (Heljanko) – Ohtamaa (A), Lehtonen, Kemiläinen, Määttä (A), Pokka, Seppälä, Koivisto, Friman – Merelä, Manninen, Granlund – Kapanen, Suomela, Pesonen – Armia, Ruohomaa, Lammikko – Anttila (C), Björninen, Oksanen.
Trenér: Jukka Jalonen

Česko: Vejmelka (Hrubec) – Kempný, Kundrátek, Ščotka, Jordán (A), Dvořák, Košťálek, Jeřábek, Knot – Kubalík, Špaček, Červenka (C) – Smejkal, Sobotka (A), Tomášek – Chlapík, Sedlák, Hyka – Flek, Černoch, Kaut – Voženílek.
Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Štolc, Tscherrig – Hynek, Ondráček

05:09 FIN 2 Koivisto, sevření puku rukou
07:35 FIN 2 Manninen, vražení na hrazení
11:34 CZE 2 Kubalík, sekání