Play-off NHL

Los Angeles Kings – Edmonton Oilers

4:5

konec (1:2, 2:2, 1:1) Stav série: 2:4

30.04.2023, 04:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Čtvrtfinále Z. konference • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.13 4.2 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Edmonton dnes dokázal vyhrát na ledě Los Angeles a postoupil jako pátý tým v pořadí do druhého kola play-off po Vegas, Dallasu, Carolině a Torontu. Stejně jako loni kanadský celek přešel v prvním kole přes Krále, tentokrát mu však stačil o jeden zápas méně, uspěl tedy poměrem 4:2 na zápasy. Šesté utkání skončilo 5:4, když hrdinou Oilers se stal Kailer Yamamoto, který překonal brankáře Korpisala na konci 57. minuty. V závěru se sice domácí snažili, ale vyrovnání nepřišlo.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:50:42)

59:55

Domácí tlak nemají, je jisté, že Edmonton to zvládne.

59:37

Leon Draisaitl teď předvedl příkladnou bojovnost a znovu dostal puk co nejdále od své klece.

59:13

Kempemu puk odskočil, takže Kane jej mohl dostat alespoň do neutrální zóny.

58:40

Hosté se osvobodili tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

58:23

Teď už je brankář Kings na střídačce. Za okamžik se bude vhazovat před Skinnerem, ale pochopitelně přichází na řadu oddechový čas domácích.

58:16

Korpisalo už pádil na střídačku, ale když viděl, že vyhozený kotouč míří na bránu, ještě se stačil vrátit a zachránil svůj celek.

57:49

Adrian Kempe se musel pro puk vrátit do vlastní třetiny. Edmonton se už samozřejmě nikam nežene.

57:16

Hned se hra dostala do útočného pásma Králů, kteří na konci musí zatlačit ze všech sil.

56:57

Edmonton právě vstřelil branku!
KAILER YAMAMOTO bude dost možná hrdinou Oilers. Útočník s číslem 56 na zádech si povyjel na levý kruh, odkud poslal přesnou střelu do šibenice. Los Angeles tedy opět prohrává. 4:5. Asistence: Ryan McLeod a Klim Kostin.

56:13

Kevin Fiala vyrazil srdnatě směrem dopředu, ale poměrně rychle byl zastaven.

55:32

Mattias Ekholm sice dostal puk do útočné třetiny, ale moc variant k přihrávce neměl.

54:50

Anže Kopitar našel přihrávkou do tandemu Doughtyho. Dělovku zkušeného beka zastavili hosté.

54:18

Warren Foegele poslal obloučkem puk do středního pásma. Oba celky teď střídají.

53:12

Draisaitl příkladně zabojoval a pak našel Evana Boucharda, který už mohl zakončovat, ale nakonec si to rozmyslel. Puk zavezl za bránu, což jej dostalo z ideální pozice.

52:19

Los Angeles si nepředalo kotouč zrovna dobře, a proto se pískalo zakázané uvolnění.

4:5

Branky a nahrávky: 9. Durzi (Fiala, Byfield), 27. Kempe (Fiala, Arvidsson), 29. Fiala (Doughty, Arvidsson), 48. Danault – 2. McDavid (Bouchard, Ekholm), 13. Kostin (R. McLeod, Desharnais), 25. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 31. Kostin (Yamamoto, Desharnais), 57. Yamamoto (R. McLeod, Kostin)

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Durzi – Kempe, Kopitar (C), Arvidsson – Iafallo, Danault (A), Moore – Vilardi, Byfield, Fiala – Kupari, Lizotte, Grundström.
Trenér: Todd McLellan

Edmonton Oilers: Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak, Broberg – Draisaitl, McDavid (C), E. Kane – Hyman, Bjugstad, Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, R. McLeod, Foegele – Ryan, Kostin.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: McCauley, L’Ecuyer – Murchison, Suchánek

Diváci: 18 230

01:25 EDM 0:1 McDavid (Bouchard, Ekholm)
08:13 LAK 1:1 Durzi (Fiala, Byfield)
12:12 EDM 1:2 Kostin (R. McLeod, Desharnais)