HBC Plzeň – HBC Prachatice

8:1

konec (3:1, 2:0, 3:0) Stav série: 1:0

29.04.2023, 14:00 • Hokejbalová hala • Markéta Peclová

Ve třetí části ještě mečouni vedení navyšovali. Nejprve dokončil hattrick ve dvojnásobné přesilové hře Marek Švarc, skóre pak dvěma trefami ještě změnil David Smejkal. V prvním utkání tak mečouni vyhráli 8:1 a zapsali si první bod v sérii. (19:10:48)

44:46

V závěru utkání se mečouni provinili nedovoleným zákrokem a bylo nařízené trestné střílení, v něm ale Kalát neuspěl.

44:08

O vítězi už je rozhodnuto, Plzeňští ale v útočném pásmu ještě bojují.

42:29

Plzeň právě vstřelila branku!
Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby Plzeňští ještě upravují skóre! Z blízkosti zamířil přesně DAVID SMEJKAL. Asistence: Jakub Vobruba, Martin Kunzmann.

41:07

Plzeňští ve svém brankostroji pokračují! Ve druhé početní výhodě 5 na 3 se prosazuje DAVID SMEJKAL. Asistence: Vít Lokajíček, Ondřej Benedikt.

40:31

Mečouni se radují také v početně výhodě 5 na 3! Z dálky napřáhl MAREK ŠVARC a zkompletoval hattrick. Asistence: Jiří Benedikt, Adam Roušal.

39:39

Vyloučení v týmu HBC Prachatice:
Kafka – 2 min., nesportovní chování, odpyká Štěpánek.

39:30

Plzeňští mají k dispozici přes minutu dlouhou přesilovou hru pět na tři.

39:14

Bárta – 2 min., sekání.

38:36

Mašek – 2 min., podražení.

37:06

Delší dobu se hrálo bez přerušení, nyní je po další plzeňské akci ohlášena komerční přestávka.

35:50

Hosté jsou v plném počtu.

34:50

V tomto oslabení se hosté zatím dobře brání.

33:50

Šaršok – 2 min., hákování.

32:40

Po delší době zahrozili také hosté, Valek z prostoru mezi kruhy zamířil jen do připraveného Kráčiny.

30:44

Domácí jsou aktivnější také od úvodních vteřin třetí patnáctiminutovky.

30:14

Prachatice hrají v plném počtu.

30:01

8:1

Branky a nahrávky: 5. Švarc (Benedikt), 5. Vobruba (Miksan), 7. Lokajíček (Miksan), 17. Švarc (Vobruba), 20. Vobruba (Davídek, J. Benedikt), 41. Švarc (J. Benedikt, Roušal), 42. Smejkal (Lokajíček, O. Benedikt), 43. Smejkal (Vobruba, Kunzmann) – 6. Štěpánek (Zavřel)

HBC Plzeň: Kráčina (Čapek) – O. Benedikt, Chramosta, Matoušek, Šilhán, Smejkal, Ulč – J. Benedikt, Beran, Davídek, Galla, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Miksan, Roušal, Škarka, Švarc, Vobruba

HBC Prachatice: Holub (Pixa) – Markytán, Šaršok, Šilhán, Štěpánek, Švácha, Tácha – Bárta, Kalát, Mašek, Sitter, Štěpánek, Turek, Valek, Zavřel

Rozhodčí: Hrubý, Koskuba

03:35 PRA 2 Švácha, vysoká hůl
04:01 PLZ 1:0 Švarc (Benedikt)
04:12 PLZ 2:0 Vobruba (Miksan)
05:43 PRA 2:1 Štěpánek (Zavřel)
06:33 PLZ 3:1 Lokajíček (Miksan)