9:1

konec (2:1, 6:0, 1:0) Stav série: 2:3

22.04.2023, 18:30 • Finále • Daniela Mesíková sk

Tipsport: 1.49 4.9 5.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Humenné svoj prvý mečbal nevyužilo, Žiline dnes podľahlo vysoko 1:9. Žilina znížila stav finálovej série na 2:3. (21:04:14)

58:32

Rehák zatiahol puk za bránu, kde sa na neho zavesili až traja Humenčania takže prihrať medzi kruhy sa mu nepodarilo.

56:25

Vlci Žilina dali gól!
Novota totálne pokazil rozohrávku spoza brány, prihral Macekovi, ktorý sa neulakomil, bekhendom z otočky ešte prihral SAMUELOVI REHÁKOVI, ktorý dostal prihrávku ako na zlatom podnose a zvýšil na 9:1.
Asistencia: Matej Macek

55:22

Žilinčania jednoducho nastrelili puk na zadný mantinel, získali pásmo a dostali sa do nebezpečného zakončenia.

53:34

Legalin našiel Vaška, Romančík jeho pokus zblízka zlikvidoval.

53:07

Krajňák puk tečoval, avšak iba na ochrannú sieť.

52:48

Novického tvrdý príklep bol tečovaný mimo troch žrdí.

52:22

Vylúčenie v tíme VLCI Žilina:
Pohl – 2 min., faul lakťom.

50:49

Markuš strieľal, Zahradník sa snažil pretlačiť puk pri pravej žŕdke, tú si ale Romančík pokryl.

50:02

Sýkora ustál osobný súboj, prihrával pred bránu, ale Macek puk netrafil.

49:00

Humenné je aktívnejšie, no chýba mu presnosť. Po ďalšej koncovke nemusel Romančík zasahovať.

47:21

Pekná súhra Humenčanov, Lenďák však nenašiel Borova. Hra sa následne presúva na opačnú stranu.

46:15

Humenné hrá presilovku o jedného hráča. Žiline sa podarilo oslobodiť sa.

45:36

Varga – 2+2, držanie + hrubosť

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Lenďák – 2 min., hrubosť.

45:36

Krasanovský prikryl puk, ktorý na neho smeroval spoza bránky a opäť vidíme nervozitu na ľade. Bude sa vylučovať.

44:55

Jakubík strieľal, Krasanovský puk ramenom vytesnil na ochrannú sieť.

43:59

Humenné prenieslo hru na ľavú stranu a usadilo sa v útočnom pásme, no strela Novického od modrej skončila na zadnom mantineli.

42:52

Šidlík – 2 min., sekanie.

42:00

Nepresnosť Humenčanov v obrannom pásme, puk na malý moment získal Tibenský.

40:54

Nepresná prihrávka stála Humenné útočné pásmo.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina je za nami, Žilinčania v nej nastrieľali šesť gólov a s kľudom môžeme povedať, že rozhodli o dnešnom víťazstve.

39:41

Nervozita na ľade rastie, hráči sa čoraz častejšie púšťajú do seba.

39:06

Jakubík – 2 min., vrazenie na mantinel.

38:50

Pišoja – 2 min., hrubosť.

Zahradník – 2 min., hrubosť.

38:50

Náznak prečíslenia Humenného dvoch proti jednému, Zahradník zakončoval sám, Romančík bez problémov ukryl puk v lapačke.

38:06

Rehák vo výbornej príležitosti po dobre načasovanej prihrávke od Sýkoru, no Krasanovský sa vytiahol a podržal svoj tím.

36:55

Žilinčania stratili puk pri rozohrávke, Vaško si vytvoril streleckú pozíciu, puk ale príliš dvihol a prestrelil.

34:31

Novák – 2 min., napadnutie.

33:57

HL – príliš veľa hráčov na ľade.

33:54

Priestor pre Humenčanov, z ľavej strany ale prišla iba nepresná strela.

32:52

Trandinovu strelu Romančík vyrazil pred seba, ale Legalin na dorážku nedočiahol.

32:18

Žilina si vytvára šancu za šancou, dostala sa do prečíslenia troch proti dvom, JAKUBÍK to zobral na seba a z ľavého kruhu trafil ľavý horný roh brány. Krasanovský bezmocný.

30:39

Humenné je zrelé na uterák, Vrábeľ puk nevyviezol, Žilinčania zakombinovali, Pacalaj prihral Mrázovi, jeho strelu z ostrého uhla Krasanovský vyrazil, no na dorážku MATEJA MACEKA bol prikrátky.
Asistencie: Bruno Mráz, Marek Pacalaj

29:29

Romančík roztiahol betóny a zneškodnil strelu Pulščáka.

29:04

Humenné sa po dlhom čase nasťahovalo pred žilinskú bránu, ale prepadlo v útočnom pásme, na druhej strane sa JÁN SÝKORA rútil sám na bránu a svoj nájazd premenil bekhendovým blafákom.

28:44

Borov si spracoval puk na modrej a poslal ho na bránu, Romančík mal čo robiť, ale poradil si.

27:32

Varga nahadzoval puk bekhendom na betóny Krasanovského, ktorý vyrážal do strany, Melcher sa k dorážke nedostal.

26:03

Koyš hľadal Maceka, pred bránou Humenného to vrelo, ale ani Paukovčekovi sa nepodarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru.

24:58

Melcher nabil na strelu medzi kruhy, Krasanovský puk dokázal vyraziť.

24:27

Macek vypálil príklepom z prvej, Krasanovský úspešným zákrokom prerušil hru.

24:07

Krasanovský musel predviesť prvý vážnejší zákrok. Následne sa jeho spoluhráči oslobodili.

23:54

Novota – 2 min., sekanie.

22:20

Striedanie v tíme HC 19 Humenné:
z ihriska odchádza Durný, prichádza Krasanovský.

22:20

Koyš nabil na modrú čiaru DAVIDOVI RUŽIČKOVI, ten využil clonenie Jakubíka a prestrelil Durného.
Asistencia: Patrik Koyš

20:45

Iba štrnásť sekúnd delilo od seba dva góly Žiliny v úvodnej minúte druhej tretiny. Varga výborne našiel PETRA MELCHERA, ktorý presvišťal okolo brániaceho hráča a zakončil do hornej časti brány.
Asistencia: Róbert Varga

20:31

Už prvá kombinácia Žiliny smrdela, gólom, ale Durný ešte po krížnej prihrávke a následnej strele dokázal zasiahnuť. No akcia pokračovala ďalej, Koyš nabil BRUNOVI MRÁZOVI a tomu stačilo trafiť odkrytú bránu. 3:1.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine zaujímavého súboja vyhráva Žilina nad Humenným 2:1. V závere fauloval Trandin, Vlci tak začnú druhé dejstvo presilovkou.
Druhá tretina sa začne o 19:29.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

20:00

Trandin – 2 min., podrazenie.

19:45

Trandin fauloval, Žilina kombinuje v útočnom pásme.

18:45

Humenné dáva gól!
Humenné využilo viac priestoru na ľade pri hre 4 proti 4 a doťahuje sa na rozdiel jedného gólu. Horvát vyhral súboj pri mantineli, prihral na modrú Novickému, ktorý puk posunul JÁNOVI ŤAVODOVI a ten delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Trafil protiľahlý horný roh brány.
Asistencie: Damián Novický, Kristián Horvát

18:33

Novický prihral Ťavodovi, ten zakončoval od mantinelu z ľavej strany, Romančík nemal problém zasiahnuť.

18:26

Paukovček – 2 min., hrubosť.

Legalin – 2 min., hrubosť.

18:01

Safaraleev nezachytil dlhú prihrávku, icing Humenné.

17:03

Obrovská šanca Koyša! Položil si brániaceho hráča a chcel puk zasunúť pri ľavej žŕdke, no Durný spolu s Lačným mu v tom zabránili!

16:20

Koyš našiel krížnou prihrávkou Nováka, ten puk posielal na bránu, Macek ho ešte tečoval, no iba do Durného.

14:26

Rehák dokázal vystreliť spoza hráča, mieril na vzdialenejší horný roh brány, Durný včas zareagoval lapačkou.

13:22

Výpad Horváta, Sloboda mu ale nedovolil zakončiť a vytlačil ho na mantinel.

11:24

Safaraleev dostal puk na Trandina, ktorý však neprestrelil Romančíkov betón.

10:08

Humenné sa snaží odpovedať a kombinuje v útočnom pásme, Kudin na prihrávku pred bránu nedočiahol.

08:42

Pätnásť sekúnd stačilo Žiline na využitie presilovej hry. Koyš prihral pred bránu, LUKÁŠ PAUKOVČEK si puk stiahol pod svoju kontrolu a zakončil pod hornú žŕdku.

08:27

Borov – 2 min., sekanie.

08:03

Žilina je od úvodu zápasu aktívna a aj po góle naďalej útočí.

06:16

Melcherova spätná prihrávka na Pacalaja, ten strieľal na bránu, medzi kruhmi puk tečoval RÓBERT VARGA a Žilina ide do vedenia.
Asistencie: Marek Pacalaj, Peter Melcher

05:13

Koyš zakončoval sám spoza brány po ľade, Macek nedostal možnosť dorážať, Durný puk prikryl.

04:37

Frič nahadzoval puk, Markušovi sa ho nepodarilo tečovať.

03:46

Humenné v prvom súvislejšom útoku, Romančík zneškodnil strelu Lenďáka z ľavého kruhu.

02:43

Bekhendové nahodenie Durný zrazil vedľa seba, nedovolil buly v obrannom pásme.

02:02

Šidlík sa snažil poslať puk pred bránku po Lopušanovej prihrávke, hostia ale jeho pokus zblokovali.

01:10

Ťavoda rozohrával spoza vlastnej brány dlhou prihrávkou, ktorú ale jeho spoluhráč netečoval, píska sa zakázané uvoľnenie.

00:17

Macek nabral rýchlosť prihrával z pravej strany pred bránu, Koyš ani nadvakrát neprekonal Durného!

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

VLCI Žilina: Romančík (Tomek) – Novák, Sloboda, Šidlík, Pohl, Pacalaj, Růžička, Pišoja, Nahálka – Varga, Halama, Melcher – Macek, Mráz, Koyš – Rehák, Paukovček, Sýkora – Lopušan, Jakubík, Tibenský

HC 19 Humenné: Durný (Krasanovský) – Lenďák, Novota, Novický, Pulščák, Ťavoda, Kudin, Ragan, Zekucia – Lačný, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Safaraleev – Frič, Markuš, Zahradník

Rozhodca: Fridrich, Korba – Hercog, Tvrdoň.
Dnes môžeme, ale nemusíme spoznať víťaza Tipos SHL. Humenné vyhráva nad Žilinou 3:1 na zápasy. Piaty zápas finálovej série je na programe dnes o 18:30 na žilinskom ľade.

Humenné prvý zápas vyhralo 5:2, následne prehralo vysoko 0:7. V ďalšom dueli Žilina v tretej tretine iba korigovala nepriaznivý výsledok a prehrala tesne 1:2. Ďalšie stretnutie prinieslo poriadnu drámu so šťastným koncom pre Humenčanov, ktorí v 59. minúte využili presilovku a vyrovnali na 3:3. V následnom predĺžení gól nepadol a tak zápas dospel až do samostatných nájazdov, ten víťazný premenil Markuš, čím získal pre svoj tím mečbal.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

9:1

Branky a nahrávky: 7. Varga (Pacalaj, Melcher), 9. Paukovček (Koyš), 21. Mráz (Koyš), 21. Melcher (Varga), 23. Růžička (Koyš), 30. Sýkora, 31. Macek (Mráz, Pacalaj), 33. Jakubík, 57. Rehák (Macek) – 19. Ťavoda (Novický, Horvát)

DOXXbet Vlci Žilina: Romančík (Tomek) – Novák, Sloboda, Šidlík, Pohl, Pacalaj, Růžička, Pišoja, Nahálka – Varga, Halama, Melcher – Macek, Mráz, Koyš – Rehák, Paukovček, Sýkora – Lopušan, Jakubík, Tibenský

HC 19 Humenné: Durný (23. Krasanovský) – Lenďák, Novota, Novický, Pulščák, Ťavoda, Kudin, Ragan, Zekucia – Lačný, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Safaraleev – Frič, Markuš, Zahradník

Rozhodčí: Fridrich, Korba – Hercog, Tvrdoň

Diváci: 4 620

06:16 ŽILINA 1:0 Varga (Pacalaj, Melcher)
08:27 HUM 2 Borov, sekání