19.04.2023, 19:30 • Pista de Hielo Madrid • 3. kolo • Libor Štěpán (@libstep73)

Tipsport: 1.26 6.13 7.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. GEO 2-0-0-1 11:6 6
4. ISL 1-0-0-2 7:12 3
5. AUS 0-0-0-3 7:18 0
6. ISR 0-0-0-3 6:27 0 (21:59:53)
4. kolo je na programu v pátek, Gruzie se v něm utká v 16:00 s Chorvatskem a bude usilovat o senzaci. Španělsko pak od 19:30 bude překonávat islandské zákopy.
Španělsko zůstalo po tomto vítězství stoprocentní a pokud nezkolabuje v souboji s Islandem, utká se v posledním utkání celého turnaje s Chorvatskem v situaci, kdy vítěz bere vše. Gruzie má po překvapivém vítězství Islandu nad Austrálií na dosah konečné třetí místo.
Střely na branku ve třetí třetině – 10:5
Střely na branku v celém utkání – 27:25
To vše sledovalo 1 169 nakonec spokojených diváků.
Španělé slaví vydřené vítězství nad Gruzií a zůstávají v roli posledního vyzyvatele Chorvatska v boji o postup do I. B divize! Do třetí třetiny vstoupili mnohem lépe, než jak zakončili druhé dějství. Přes chvílemi hodně agresivní napadání Gruzínců se sice neprosazovali lehce, ale na druhou stranu soupeře téměř k ničemu nepouštěli, více než 7 minut mu nepovolili vůbec žádnou střelu na branku. Následně se ubránili při vyloučení Encinara a dobrým výkonem drželi soupeře na uzdě prakticky až do konce zápasu. V posledních sekundách mohli dvakrát rozhodnout, ale Carbonellova střela byla sražena a Capillas poté trefil tyč. Gruzie se dostala do tlaku až v poslední půlminutě, odvolala narychlo brankáře, ale kromě zmatku před brankou ničeho nedosáhla a s vypršením hrací doby se v krkolomné pozici trefil do prázdné branky Quim Muratet.
Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni po zásluze oba brankáři, tj. Raul Barbo a Michail Fofanov.

59:59

59:59 MURATET - 2:0

59:59

Španělsko právě vstřelilo branku!
Hodně krkolomným způsobem dostali domácí s vypršením hrací doby puk do prázdné branky! Bruno Baldris v situaci 2 na 1 nechtěl střílet, ale přihrávku přes beka hodil QUIMU MURATETOVI jako psovi kost. Centr čtvrté lajny ale dokázal těžký puk zpracovat a poslat do branky. Rozhodčí gól uznali a Španělsko vítězí 2:0! Asistence: Bruno Baldris, Gaston Gonzalez.

59:55

V posledních sekundách se Gruzie přeci jen dostala do tlaku a zaměstnala Barba, ten s vypětím všech sil udržel brankoviště před dotírajícími protihráči. Teď už mají domácí puk na holi.

59:30

Gruzie v šesti!

59:10

Nebezpečná střela z pravého křídla, Carbonell nejspíše trefil tyč!

58:53

Souboj třináctek na buly vyhrál sice Dziov, ale Španělé udrželi modrou čáru.

58:53

Jeden z trenérů si vybral oddechový čas.

58:53

Chyba Gruzínců na vlastní modré a velkou šanci měl Carbonell, jeho střela byla v poslední chvíli sražena do ochranné sítě!

58:40

Rubio to teď na pravém křídle udělal dobře. Přes těsnou obranu dokázal vystřelit a vybojoval buly v útočném pásmu.

58:04

Španělé už jen přejeli červenou, zahodili puk a jdou střídat.

57:40

Jermošenko udržel modrou a vrací puk do rohu.

57:11

Jenže jeho spoluhráči puk po přejetí modré rychle ztratili.

57:00

Dziov zakládá akci za vlastní brankou.

56:23

Basile se na levém křídle neodvážil natlačit přes beka před branku a skončil s pukem za ní, kde o něj rychle přišel.

55:33

Karelin to vzal po přechodu přes modrou za sebe, avšak minul branku.

55:05

Přesilovka je u konce, aniž by se červení dokázali usadit v útočné třetině.

53:59

A Barbo dokonce musel zasahovat proti skvěle bojujícímu soupeři, který v jednom vybojoval puk na trojici protihráčů.

53:45

Po střele hned po buly mají domácí velký problém dostat se s pukem z vlastní třetiny.

53:05

Jermošenko poslal Muñoze nehezky na mantinel, španělský útočník se drží za rameno a obránce Gruzie je vyloučen za vražení na hrazení.

52:40

Další jejich snahu hatí ofsajd.

52:20

Gruzínci pod tlakem jen posouvají puk do útočné třetiny a jdou střídat.

51:43

Prakticky beznadějný pokus Švecova z obrovského úhlu od pravého mantinelu.

51:01

Španělská rozehrávka je znovu pod tlakem.

50:31

Rána od modré přeletěla Fofanovovu branku.

49:49

Nadějná pozice pro jednoho z domácích útočníků, po objetí obránce se ale nedokázal natlačit dostatečně před branku, aby mohl lépe zakončit.

49:20

Španělé se ubránili.

49:10

A další zákrok Barba, po kterém se vhazuje po jeho levé ruce.

49:03

Bukija střílel z levého kruhu, Barbo vyráží do rohu.

48:48

Až teď zavezl puk Bukija.

48:25

Hosté se stále nedokážou dostat do útočné třetiny.

47:36

Jenže místo honby za vstřeleným gólem se musela hnát dozadu, aby při brejku neinkasovala. Střelec byl nakonec v sevření dvou obránců a Fofanova nepřekonal.

47:21

Ale bude mít velkou šanci. Karelina sprintujícího za pukem sekl Encinar a je vyloučen.

47:10

Gruzie ještě ve třetí třetině nemá střelu na branku. Takto se vyrovnání nedočká.

46:18

Domácí v rychlém kontru po přechodu modré čáry nepochopitelně přihrávali dozadu, kde byl pouze dojíždějící bránící hráč.

45:34

Na závěr početní výhody ve výborné pozici před brankou promáchl Carbonell, ale posunul tím puk aspoň doleva Capillasovi, jenž připraveného brankáře neprostřelil.

45:00

Španělé dlouho honili puk po mantinelech, až ho obránci vyhodili.

43:51

Přesilovka mohla být velmi rychle využita! Torralba střílel od modré, Fofanov obloukem pouze vyrazil pok před sebe a Granellovi obránci na poslední chvíli zablokovali hůl aspoň natolik, aby jeho zakončení nemělo potřebnou razanci!

43:39

Bukija dohrál ve středním pásmu rukama soupeře do obličeje a je vyloučen za hrubost.

43:13

Escartin vyvezl puk z obranného pásma až na modrou čáru.

42:49

A když už se domácí dostali s pukem ven, stejně nepřihráli přesně a píská se zakázané uvolnění.

42:30

Gruzínci napadají ve třech v útočném pásmu a nedovolují soupeři založit kloudnou akci.

42:02

Charizov nevydoloval puk u pravého mantinelu.

41:42

Na druhé straně už musel Barbo zasahovat a vhazuje se po jeho pravici.

41:09

Chyba bílých ve vlastní třetině, do dobré střelecké pozice mezi kruhy najížděl Capillas, ale netrefil branku.

40:29

Situaci 2 na 2 Kočkin zabrzdil a ani z toho nevzniklo pro Barba žádné ohrožení.

40:10

Gruzie hned po buly vtrhla do útočné třetiny, zatím ale jen skončila v rohu a puk se poté dotkl ochranné sítě.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:02.
Střely na branku ve druhé třetině – 7:15
Střely na branku celkem – 17:20
Druhou třetinu bychom mohli rozdělit na dvě části. V té první pokračovala herní převaha Španělska, které sice nevyužilo přesilovku, několik nadějných příležitostí se neujalo, ale přesto se dočkalo vedoucího gólu, když puk za bezmocného Fofanova dorazil Dorian Donath. Inkasovaný gól ale probudil Gruzii k výraznému zvýšení aktivity a po zbytek třetiny byla ona lepším týmem. A vypracovala si i velké šance. Nájezd Kočkina po špatném střídání ztroskotal na vyrážečce Barba, Romanov neuspěl v sutuaci 2 na 1, domácí brankář se nenechal překvapit ani při sérii nepřehledných situací před svou brankou, ani při několika pokusech o nahození puku z téměř nulového úhlu na odraz od těla. Raul Barbo je zatím domácím hrdinou a hlavně jeho zásluhou vede Španělsko po dvou třetinách 1:0.

40:00

39:46

Přihrávka napříč pásmem od modré až téměř k brankové čáře, Karelin se pokusil z rvní poslat puk z nulového úhlu na Barba, španělský brankář ani teď nepřipustil, aby se od něj puk nějak nešikovně odrazil.

39:03

Obolgogiani vyhrál buly na modrou, následnou ránu Barbo vyráží.

38:59

Střelu odraženou od zadního mantinelu chtěl z úrovně brankové čáry dorážet Kočkin, Barbo se nenechal nachytat.

38:39

A byla z toho zajímavá situace domácích, před branku si sjížděl nikým nehlídaný útočník, puk se k němu nakonec nedostal.

38:20

Dziov se s pukem nedostal na polovinu soupeře a Gruzie se musí znovu bránit.

37:35

Basile se dostal k puku na hraně levého kruhu a okamžitě pálil, Fofanov nakonec zasahovat nemusel, puk proletěl nad břevnem.

37:13

Garcia se napřehoval od modré, i jeho rána byla zablokována.

36:51

Do další skrumáže poslal puk švihem Kurbatov, i tentokrát červená hradba odolala.

36:24

Bukija se pokusil překvapit Barba z brankové čáry, následnou nepřehlednou situaci domácí nevyřešili a dál se brání.

36:13

Poněkud necitlivě zapískané zakázané uvolnění, Gonzales byl mnohem rychlejší než obránce a byl by u puku dříve.

35:21

Švecov se pustil mezi tři protihráče a vypracoval si solidní pozici, trefil však hráče před sebou.

34:47

Karelin číhal za obranou po zblokované domácí střele od modré, Baldris ale byl na červené připraven a přihrávku zarazil.

33:54

Bílí jsou nyní hodně aktivní, Kurbatov se pokusil ohrozit brankáře golfákem od červené.

32:56

Další gólová šance hostů! Švecov v situaci 2 na 1 už na modré přihrál rozjetému Romanovovi, který si ale nedokázal srovnat střelu tak, aby letěla mimo dosah Barba!

32:17

Romanov se snažil ohrozit Barba, v pravém kruhu byl zbaven kotouče.

31:39

Basile si z pravé strany vyjel do střelecké pozice, dokázal si najít i vyražený puk, ale podruhé už nezakončil.

31:02

Vzápětí se Španělé řítili do situace 2 na 1, měli to hodně ze široka, přihrávka přes padajícího obránce se ale nepovedla a následný zmatek v obranném pásmu řeší Gruzínci zakázaným uvolněním.

30:44

Dziov velmi dobře napadal za brankou, puk pro Gruzii ale nakonec nezískal.

29:46

Karelin napřáhl v levém kruhu, chumel těl před sebou neprostřelil.

29:16

Obrovská šance Gruzie na vyrovnání! Po velké chybě při střídání upláchl domácí obraně Kočkin, svůj nájezd řešil střelou na vyrážečku a Barbo skvěle zasáhl!

29:07

Tentokrát domácí jen nahazují a jdou střídat.

28:38

Muñoz se prodíral za brankou soupeře k puku, byl velmi dobře odstaven.

26:29

Další zajímavá možnost domácích, Fofanov měl starosti, ale tentokrát mu spoluhráči pomohli a odpálili puk do bezpečí.

26:07

26:07 DONATH - 1:0

26:07

Aktivnější domácí jdou po zásluze do vedení! Potřebovali k tomu druhou velkou šanci. Obránci hostů nechali útočníky neobsazené, takže Muñoz mohl po přihrávce Zabally z rohu vystřelit, Fofanov vyrazil puk betonem přesně na hůl DORIANA DONATHA, pro kterého nebyl problém trefit poloprázdnou branku! Asistence: Juan Muñoz, Pablo Zaballo.

25:11

Už v plném počtu hosté zaútočili, po střele z pravé strany číhal na dorážku na brankovišti Dziov, Barbo skutečně puk jen vyrazil, ale mimo dosah prvního centra Gruzie.

24:44

Gruzínci opět vyhazují až za branku Barba.

24:10

Hned po buly se dostali Španělé k jedné střele mimo, ale jinak jen bojují o vstup do útočné třetiny.

22:52

Kočkin nedokázal z levého křídla vystřelit přes stínujícího protihráče, poté v rohu v souboji s Escartinem upadl a nepříjemně narazil na mantinel, puk zůstal pod ním a rozhodčí poměrně nepochopitelně vylučuje za zdržování hry!

22:12

Zajímavá řihrávka do potenciální situace 2 na 1 však byla na dlouhou hůl jednoho z domácích útočníků, puk tak sbírá až onen jediný obránce Dumbadze.

21:31

Situace 3 na 3, Kozjulin po přechodu přes modrou zasekl z pravého křídla do středu a vypálil, Barbo byl připravený.

21:05

Domácí se sami vyhnali z útočného pásma špatnou přihrávkou.

20:48

Nepřesná rozehrávka bílých, vhazuje se po pravé ruce Fofanova.

20:20

Karelin se hnal za kotoučem po levém křídle, měl však k němu dál než Baldris.

20:08

Rubio vystřelil hned po přechodu přes modrou, jeho pokus byl sražen vysoko nad branku.

20:01

Hráči jsou zpátky na ledové ploše, vše je připraveno k začátku druhé třetiny.
Druhá třetina začne přibližně v 20:17.
Střely na branku v první třetině – 10:5
V devátém zápase letošního MS II. A divize se poprvé diváci během nějaké třetiny nedočkali gólu. A po pravdě, s výjimkou jedné velké příležitosti domácích ani nebylo z čeho. Španělsko má sice více ze hry, ale obrana Gruzie je dobře organizovaná a nepouští soupeře do nebezpečných pozic. Propadla jen jednou, ale na konci 5. minuty jeden z domácích útočníků svůj krátký nájezd na branku neproměnil. Brankář Fofanov, který dostal nečekaně přednost před papírově kvalitnějším Starostinem, vypadá velmi klidně. Na druhé straně se domácí gólman Barbo v některých úsecích úvodního dějství vyloženě nudil, když už zasáhnout musel, také vypadal, že je v dobrém rozmaru. Po 20 minutách souboje o pozici vyzyvatele Chorvatska v boji o postup nejsme vůbec o nic chytřejší.

20:00

19:21

Domácím v další snaze o nápor utekl puk do středního pásma, ofsajd.

18:25

Jeden ze Španělů se protáhl po levé straně, puk mu sice utekl až za brankovou čáru, ale dokázal ještě zajímavě přihrát před brankoviště, kde obránci situaci pohlídali.

18:09

Bránící se Gruzínci nyní jen odpálili puk nazdařbůh a píská se zakázané uvolnění.

17:40

Střela Jermošenka od modré čáry až k brankáři nedoletěla.

16:42

Muratet sice bojoval o puk u pravého mantinelu, přesila bránících hráčů ho ale odzbrojila a vyhazuje.

15:58

Kozjulina nechali protihráči dojet až do střelecké pozice mezi kruhy, Barba ale nepřekonal.

14:55

Odražený puk se dostal k volnému Basileovi, ten z prví vystřelil, Starostin zvládl rozklek stejně rychle a drží bezbrankový stav.

14:15

Na druhé straně se vydal na výpad Gonzales, svůj pokus namířil jen do náruče Fofanova.

13:53

Romanovovu střelu z pravého kruhu Barbo vyráží.

13:46

Kočkin byl v dlouhém obležení za brankou, nakonec dokázal přihrát a už po konci přesilovky Gruzínci nadále útočí.

13:17

Slesarev přes dvojici protihráčů neprošel a domácí se opět osvobozují.

12:58

Další vyhození červených.

12:35

Španělé v oslabení výborně drží kotouč a šetří čas.

11:45

Přesilovku si zahrají i hosté, brankář Barbo je vyloučen za nedovolené bránění. Na trestnou lavici za něj usedl sedmý bek Calvo.

11:31

Capillas vyhrál buly, následná útočná akce domácích vyústila v nahození do rohu, kde také skončila.

11:13

Nezvládnutá rozehrávka Španělů, vhazuje se před Barbem.

10:48

Fernandez po velkém boji udržel modrou čáru, následnou střelu bezpečně kryje Fofanov.

10:13

Až v samotném konci početní výhody se dostali ke střele z levého kruhu, padající obránce ji srazil nad ochranné sklo.

10:00

Domácím se přesilovka vůbec nedaří, již potřetí musí začínat od vlastní branky.

08:13

Nepříjemný nájezd zezadu do nic netušícího Basilea a následná potyčka, Kočkin je za něj vyloučen a jediný hlavní rozhodčí nyní se zástupci obou týmů vysvětluje výši trestů. Kočkin 2 minuty nedovolené bránění.

07:30

Donath na pravém křídle ztratil nejen kotouč, ale v rohu i stabilitu po nárazu jednoho z bránících hráčů.

07:15

Tentokrát ofsajd na druhé straně.

07:02

Střela z levého kruhu je sražena do ochranné sítě. Omlouvám se, domácí hráči mají tmavě modrá čísla na tmavě červených dresech a jejich identifikace je nesmírně složitá.

06:47

Další zásah Fofanova, vhazuje se po jeho levé ruce.

06:36

Pokus o průnikovou přihrávku na rozjetého Kočkina obránci na modré zastavili.

06:25

Klasika v podobě kličky před modrou čárou vystavila červené do ofsajdu.

05:50

Bukija se pokusil po přejetí modré vystřelit, trefil prvního chlapa před sebou.

05:15

Marov skvěle obral o puk útočícího protihráče, avšak při svém výpadu se dostal jen těsně za modrou čáru.

04:25

První gólová šance! Jeden z domácích útočníků se objevil úplně sám před Fofanovem, ale svůj krátký nájezd zakončený kličkou doleva až do branky neposlal!

04:02

Pěkná domácí akce, křížná přihrávka do pravého kruhu, ale obránce na poslední chvíli stačil vložit hůl do nápřahu, takže útočící hráč puk sotva trefil a Fofanov neměl potíže zasáhnout.

03:12

Obolgogiani neprošel přes dvojici protihráčů, ti ho poté v rohu odstavili od kotouče. Gruzínec se sice ještě pokoušel napadat, ale k ničemu to nebylo.

02:40

Granell sice vybojoval puk za brankou, ale nic s ním nevymyslel a hosté vyhazují.

01:49

Průnik Muñoze po levé straně skončil ofsajdem.

00:29

DOmácí ud začátku zaltačili soupeře, k ohrožení branky se ale dosud nedostali. Rubiovu střelu z levého kruhu srazil obránce do rohu.

00:01

Do branky Gruzie se proti údajům v zápisu nakonec staví Fofanov.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, Španělé nastupují v červených dresech, Gruzínci v bílých.
Podle nahlášených sestav se zdá, že Gruzie hodlá i tento zápas absolvovat jen na tři kompletní formace, navíc v té třetí se na beku představí dřívější elitní týmový střelec Dumbadze. V sestavě domácích chybí obránce Jaime de Bonilla, který v úvodních dvou zápasech vstřelil dva góly a na další přihrál. Tu největší zvláštnost ale nabízí listina rozhodčích, k utkání je totiž podle všeho nominován jen jeden hlavní sudí místo klasických dvou.

Španělsko: Barbo (Reina) – Baldris, Garcia, Fernandez, Encinar, Escartin, Guerra, Calvo – Burgos, Carbonell (C), Rubio – Gonzales, Capillas, Torralba – Granell, Zaballa, Donath – Basile, Muratet, Muñoz
Trenér: Luciano Basile

Gruzie: Fofanov (Starostin) – Jermošenko, Slesarev, Marov, Kurbatov, Kirejev, Dumbadze – Karelin (C), Dziov, Romanov – Kozjulin, Obolgogiani, Bukija – Charizov, Švecov, Kočkin
Trenér: Goča Jeiranašvili

Rozhodčí: Sterkens (NED) – Debuche (FRA), Wilhelmsen (NOR).

Vzájemné zápasy

Španělsko se s Gruzií na ledové ploše dosud nikdy nestřetlo, půjde o historickou premiéru.
Gruzie

Gruzínský hokej v rámci SSSR sice chvílemi existoval, ale to je asi tak vše, co se o něm dá říct. Novodobá historie se začíná psát rokem 2008, kdy byla v Gruzii vytvořena ligová soutěž. Další postupné kroky, tj. vstup do IIHF a první oficiální přátelské zápasy, následovaly vždy po roce. Na MS poprvé přijela v roce 2013 a zpočátku dostávala příděly. Úroveň národního týmu však každým rokem stoupá úměrně tomu, kolik je v něm hráčů s nějakou spojitostí s Ruskem. V roce 2015 se dočkal prvního vítězství, o 3 roky později už celou III. divizi vyhrál a postoupil o patro výše. V II. B divizi se však zdržel na pouhé 2 turnaje, než loni společně s vítězným Islandem vzhledem k nastalé mezinárodní situaci postoupil netradičně ze 2. místa. Cílem pro premiéru v II. A divizi byla primárně záchrana.

Bilance z posledních 5 MS:
2016, III. divize: 0-0-0-5 0:25, 0 b., 6. místo (všechny zápasy kontumovány)
2017, III. divize: 3-0-0-2 46:23, 9 b., 3. místo
2018, III. divize: 4-0-0-1 35:12, 12 b., 1. místo – postup do II. B divize
2019, II. B divize: 2-0-0-3 18:27, 6 b., 4. místo
2022, II. B divize: 3-0-0-1 21:11, 9 b., 2. místo – postup do II. A divize

Současný národní tým je již z velké většiny tvořen hráči, kteří mají i ruský pas a aspoň částečně prošli systémem ruských mládežnických či univerzitních soutěží. Pouze 6 mužů letošního kádru tento doklad nemá. A je silnější než loňský, což dokazuje svými výsledky. Oba úvodní souboje byly zcela zásadní pro záchranu a zvládl je na výbornou. Proti Islandu sice Gruzie nebyla lepším týmem, avšak výrazně ji podržel 26letý brankář Ivan Starostin, jinak čistokrevný Rus, jenž vychytal vítězství 4:1. Před 7 lety se dokonce objevil v brance Novokuzněcku ve 3 zápasech KHL. S Izraelem pak prospala začátek, ale i díky nedisciplinovanosti soupeře dvoubrankový deficit ve 2. třetině otočila a nakonec zvítězila 7:3. Tyto výsledky dávají týmu klid pro zbytek turnaje, záchrana je jistá, navíc může zamíchat kartami v boji o postup, ačkoliv samotné zapojení do něj nejspíš není reálné. Aspoň ne letos. Nejproduktivnějším hráčem je zatím překvapivě obránce Arťom Kurbatov s 5 body, výborně si vedou i kapitán Ivan Karelin a Nikita Bukija, oba původem ruští útočníci dosud nasbírali 4 body. Všem třem zmíněným hráčům je 29 let.
Španělsko

Ve Španělsku mají zimní sporty větší tradici, než se na první pohled zdá, a lední hokej není výjimkou. První zimní stadion byl otevřen v Madridu již roku 1922 a na konci téže zimy, v březnu 1923, byla země přijata do IIHF. Hned začalo být aktivní na mezinárodní scéně a svůj první oficiální zápas proti tehdy ještě poměrně silné Belgii překvapivě vyhrálo. Jenže prvotní nadšení vydrželo jen 3 roky a nastalo dlouhé temné období, které skončilo až v roce 1972 založením ligové soutěže. O 5 let později poprvé přijelo na MS, přes 20 let však patřilo do nejnižší existující výkonnostní skupiny. Z té se vyymanilo až na konci století a už se do ní nikdy nevrátilo. Roku 2010 pak dosáhli Španělé historického úspěchu, vyhráli svoji skupinu II. divize a postoupili do I. divize, ze které však i přes překvapivé vítězství nad Koreou hned zase sestoupili. Od té doby působí se střídavými úspěchy divizi II. A, nevyrovnané výkony je však 2× srazily níže, aby se hned zase vrátili.

2016, II. A divize: 3-1-1-0 17:9, 12 b., 2. místo
2017, II. A divize: 0-1-0-4 13:23, 2 b., 6. místo – sestup do II. B divize
2018, II. B divize: 5-0-0-0 49:6, 15 b., 1. místo – postup do II. A divize
2019, II. A divize: 2-0-2-1 14:16, 8 b., 4. místo
2022, II. A divize: 1-0-1-2 10:12, 4 b., 4. místo

Letos však mají na domácím ledě v nepříliš reprezentativní hale v Madridu, kam poněkud překvapivě šampionát umístili, vysoké ambice a nově sestavený mladý tým pod vedením kanadského trenéra Luciana Basilea je zatím beze zbytku naplňuje. Vysoké vítězství 8:2 na úvod nad Izraelem ještě nikoho nepřekvapilo, avšak následná demolice Austrálie v poměru 8:1 zavání až senzací, zvlášť poté, co v přípravném utkání v předchozím týdnu Australané vyhráli 9:5. Tento výsledek Španěly katapultoval do boje o postup a pokud chtějí dosáhnout epického finále v podobě souboje kdo s koho s Chorvatskem v úplně posledním utkání celého turnaje, nesmí si dovolit zaváhání jak nyní proti Gruzii, ani poté s Islandem. Zápasy domácího týmu dokonce přímým přenosem vysílá španělská televize RTVE. Tahounem týmu je kapitán a centr prvního útoku Alejandro Carbonell, 29letý hráč mistrovské Jacy, na turnaji nastřádal už 7 bodů. Jeho křídla Alejandro Burgos Ramirez (22 let) z francouzského druholigového Štrasburku a Oriol Rubio (26 let) z Barcelony nezůstávají pozadu, oba mají na kontě 5 bodů. Obranu řídí 24letý Bruno Baldris, taktéž hrající druhou francouzskou ligu za Neuilly-sur-Marne. Roli brankářské jedničky poprvé v reprezetační kariéře plní 23letý Raul Barbo z Jacy a vede si skvěle.
Vítám všechny fanoušky netradiční hokejové podívané! Hlavní týden roku 2023 pro nižší divize MS je v plném proudu a všichni účastníci již vědí, na čem letos jsou, jestli své ambice a cíle mohou naplnit, nebo jsou obráceny v prach a musí se už pouze minimalizovat škody. Pro soupeře ze závěrečného souboje 3. kola II. A divize platí ta první možnost. Vedou si možná až nad očekávání dobře a výsledek vzájemného střetu jednoho z nich reálně posune do boje o postup o patro výš. Čeká nás zápas Španělsko–Gruzie!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.