6:1

konec (0:0, 3:1, 3:0)

19.04.2023, 20:00 • The Ice Station, Kapské Město • Tadeáš Rulf

Tipsport: 1.55 5.0 3.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je hotovo, po výtečné první třetinu už otěže zápasu převzal poměrně jasně Tchaj-wan, který dokázal soupeře přestřílet poměrem 39:19, využil několik přesilových her a v klíčovém utkání turnaje po zásluze poráží soupeře poměrem 6:1.

Oba celky teď již čekají pouze dvě kola, v nichž se utkají s o poznání slabšími oponenty a těžko lze očekávat, že by právě získaný tříbodový náskok Tchaj-wan ztratil. Uvidíme, nic samozřejmě není jisté, všechna utkání vám nabídneme pomocí onlajnů a budeme velmi rádi, pokud budete s námi.

To už je pro dnešek vše, přeji top den všem! (22:13:30)

59:59

Obětavá obrana Jihoafrické republiky to už zvládá, zbývá čtrnáct desetin sekundy.

59:30

Pěkně hraná přesilovka Tchaj-wanu, který ještě usiluje o sedmou branku.

59:12

Vyloučení v týmu Jihoafrická republika:
van Doesburgh – 2 min., faul loktem.

58:55

Tvrdý hit Jihoafrické republiky teď zasáhl dokonce i sudího.

58:14

Do konce zápasu zbývá zhruba 100 vteřin, Tchaj-wanu chybí jediná rána k překročení čtyřicítky.

57:55

Ofsajd zastavuje akci JAR.

56:49

Skvěle zareagoval obránce Tchaj-wanu a odehrál puk těsně před na branku unikajícímu Valadasovi.

56:35

JAR je v plném počtu a má 30 vteřin přesilové hry.

55:36

Úžasnou příležitost měl nyní kapitán Jihoafrické republiky, mistrovsky zakročil Hsiao.

55:07

Hrát se bude 4 na 4, následně uvidíme 46 vteřin přesilovky JAR. Vyloučen je za zdržování hry Yi-Cheng Pan.

54:43

Skvělý zákrok Bywatera hned po buly!

54:40

Napětí bylo hned na počátku přesilové hry před Bywaterem, ten si dokázal poradit.

54:21

Valadas – 2 min., vražení na hrazení.

54:00

Dobrým zákrokem se na svůj úvod zápasu představuje Bywater.

53:00

Po sérii branek už sledujeme určitou rezignaci pořadatelské země, byť se kvůli domácím fanouškům snaží něco vymyslet, dobře vědí, že je po nadějích.

50:46

50:46 Lin H. - 6:1

50:46

Tchaj-wan právě vstřelil branku! A je tu branka číslo šest, která z branky vyhání Boyda, chytat jde Alistair Bywater. JAR nepochybně došli jak fyzické, tak psychické síly a už jen čeká na milosrdný závěrečný hvizd. Od konce první třetiny sledujeme jejich konstantní úpdek a nyní se třemi slepenými góly podtrhuje i z hlediska výsledku. Prosadil se HUNG-JU LIN.

Asistence: Kuan-Ting Chen

50:00

Na druhé straně sbírají puk, který odrazil golman Hsiao, obránci Tchaj-wanu a vyhazují na zakázané uvolnění.

49:11

49:11 PAN - 5:1

49:11

Tchaj-wan právě vstřelil branku! No, a je to gól číslo pět! Dost možná je už rozhodnuto o postupujícím do vyšší divize, kvalita dalších soupeřů v divize je o poznání nižší a je velmi málo pravděpodobné, že by Tchaj-wan proti některému z nich ztratil dostatečné množství bodů. Nádherná střela nad vyrážečkou do horního rohu branky. Trefuje se YI-CHENG PAN

48:55

48:55 LIN - 4:1

48:55

Tchaj-wan právě vstřelil branku! I tato přesilovka je využita, 35. střela Tchaj-wanu končí čtvrtou brankou a nejspíš je už definitivně rozhodnuto. JAR dokázal od konce první třetiny vypálit pouze šestkrát a už to s nimi nevypadá dobře. Gól dává HUANG-JU LIN.

Asistence: Kuan-Ting Chen, Chang-Hsing Yang.

48:22

Fantasticky Boyd! Jen díky němu jsou dnes hráči JAR stále se hře.

48:14

Giot – 2 min., nedovolené bránění.

48:10

Zatím se ve finální třetině Afričanům vůbec nedaří, rozhodčí navíc signalizuje vyloučení.

47:10

Pokus o nahození puku do útoku nevyšel, obrana Tchaj-wanu zatím dominuje.

46:39

Icing JAR.

46:25

Teď se hraje nahoru dolů, na obou stranách zatím vítězí golmani.

45:14

Již podruhé mohl pálit Tchaj-wan na odkrytou branku, stále se nedaří zatlouct finální hřebíček do jihoafrické rakve.

44:55

Další vydařený hit JAR, ta zatím ve fyzické hře jasně dominuje.

44:33

Icing přerušuje ofenzivní nápor Tchaj-wanu, zatím se JAR nedaří dostat k žádné šanci na kontaktní branku.

43:12

K ráně do odkryté branky se mohl dostat jeden z Tchajwanců, na puk těsně nedosáhl. Následně vidíme opět několik dobrých hitů Birrella, zatím nejspíš nejlepšího obránce duelu.

42:27

Tempo zápasu teď hodně upadlo, k rozvážné střele se dostal jeden z tchajwanských reprezentantů.

40:49

Hsiao na druhé straně předvedl dobrý zákrok vyrážečkou.

40:29

Wow, nadějná rána vedoucího celku bekhendem jen těsně míjí odkrytou část branky.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:34.
Druhá třetina je u konce, poslední tři minuty přinesly hned tři branky. Největší význam z hlediska morálky bude mít nepochybně gól Tchaj-wanu do šatny, kterým 35 vteřin před koncem druhé třetiny opět získal náskok dvou branek. Ve druhé třetině byl výrazně lepší, soupeře přestřílel rozdílem dvou desítek střel a vedení je tak zasloužené. Každopádně ještě rozhodně není rozhodnuto, závěrečnou část zápasu bude určitě stát za to sledovat.

40:00

39:25

39:25 Yang H. - 3:1

39:25

Tchaj-wan právě vstřelil branku! A je to zase o dva, najednou se zničehonic konají gólové hody! Ránu z dálky kdosi před Boydem tečoval a ten neměl naději na zákrok. Prosadil se CHANG-HSING YANG.

Asistence: Yen-Lin Shen, Chou-En Sang.

39:20

Závěr druhé periody dohrává v útoku domácí celek.

38:40

Boyd teď skončil na zemi, i přesto však ve stylu Dominika Haška dokázal vše zlikvidovat a vrátit se nakonec do správné pozice. Už 26 úspěšných zákroků, na tuto úroveň chytá Boyd absolutně skvěle.

38:21

Nešťastná obranná ztráta a opět čaruje Boyd.

37:50

37:50 SAAMAI - 2:1

37:50

Jihoafrická republika právě vstřelila branku! Gól na 2:1 je tady! Po sérii famózních zákroků Boyda ujel na druhé straně kapitán UTHMAN SAMAAI a suverénně a velmi pohledně proměňuje samostatný únik.

Asistence: Cameron Birrell.

37:42

Další nervy a těžká práce pro Boyda.

36:59

Dva hráči Tchaj-wanu jeli na Boyda a mohlo už být hotovo! Africký brankář ale opět ukázal výtečnou kvalitu a útok zastavil.

36:36

36:36 Yang H. - 2:0

36:36

Tchaj-wan právě vstřelil branku! Nádhera! Většinou se tvrzení, že to hráči hrají až do kuchyně, používá v negativním slova smyslu, teď to však Tchaj-wanu vyšlo a proměňuje v druhý gól přesilovou hru. Doufejme, že se JAR podaří dotáhnout kontaktní brankou a ještě uvidíme nějaké to drama. Branku vsítil CHANG-HSING YANG.

Asistence: Hung-Ju Lin, Yen-Lin Shen.

36:15

Precizní kombinace domácích, zatím se nedostávají ke střelbě.

35:27

Tady už to s intenzitou hráč Jihoafrické republiky Reinhard Venter přehnal a je vyloučen na dvě minuty za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku.

35:02

34:48

Ofsajd hostů, zbývá pouze 15 vteřin přesilové hry.

34:26

Nepřesná rána od modré, Hsiao zakročit nemusel.

33:40

Zatím se JAR v přesilovce zase nedaří, zakročit musel naopak Boyd.

33:02

Nevydařené střídání vedoucího mančaftu, píská se příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Jui-Yu Lin.

32:34

32:12

Carelse dokázal kotouč vyhodit.

31:50

Tchaj-wan zvládá tuto přesilovou hru velmi dobře, Boyd je pod tlakem, ale zatím nechybuje.

30:52

Extrémně chytrý puk posílal před Boyda Yen-Lin Shen, žádný z jeho spoluhráčů ho však nedokázal tečovat.

30:33

Vylučuje se na straně hostujícího celku, dvě minuty dostává za hákování Dylan Compton.

30:10

Tvrdý, ale čistý bodyček předvedl jeden z hráčů pořadatelské země.

29:05

Zakázané uvolnění mírného outsidera, tedy JAR.

28:45

Již šestnáctý úspěšný zákrok si připisuje Ryan Boyd.

28:25

Ofsajd zastavuje naděje na vyrovnání skóre.

27:39

Strkanice před Boydem, hned několik Tchajwanců se zpoza něj snažilo došťourat do branky ne zcela kontrolovaný puk, jsou z toho však jen buly před tímto golmanem.

26:53

Výtečná obranná práce JAR! Ofsajd teď zastavuje Tchaj-wan a zbývají pouze dvě desítky vteřin hry 5 na 4.

26:20

Nepřesná rána Tchaj-wanu a následně Carelse vyhazuje přes všechny čáry.

25:45

Drama v Kapském městě! Ujíždět mohli dva jihoafričtí hráči, jeden z nich však upustil hokejku a následně se pro ni musel bleskově vracet, JAR chvíli bránil pouze ve dvou.

25:12

A pozor, JAR jde do tří! Tohle může být zlomový moment zápasu, Tchaj-wan má po Venterově vyloučení na dvě minuty za nedovolené bránění 1:12 hry 5 na 3.

25:00

Ani favorit nerozehrává svou přesilovou hru o moc lépe.

24:24

van Doesburgh – 2 min., držení.

24:00

Vystřelit se Jihoafrické republice v přesilové hře podařilo pouze dvakrát, více ran již nepřidají.

23:30

Tato přesilovka je zatím o poznání méně vydařená než ta předchozí, hosté se zatím k ničemu nedostali.

23:00

I v oslabení však aktuálně hrozí tým, který je z politických důvodů veden jako Čínská Taipei.

22:00

Okamžitě následuje šance na vyrovnání, držením se provinil Hung-Li Chou.

21:44

21:44 Lin Y. - 1:0

21:44

Tchaj-wan právě vstřelil branku! Ryan Boyd je poprvé v zápasu překonán, primární kredit jde u tohoto gólu za prvním asistentem, který dokázal najít střelce branky před odkrytou sítí! Boyd tentokráte neměl šanci, šli na něj de facto tři forvardi Tchaj-wanu. Branku dal YO-CHEN LIN.

Asistence: Yen Shen, Pei-An Wen.

21:00

Druhá třetina začíná v pomalejším tempu než ta první, u puku jsou hráči Tchaj-wanu.

20:01

Hráči obou celků se již vracejí zpět na kluziště.

Tchaj-wan: Hsiao (Keui) – Sang, Shen, Pan, Chang, Lin Ch., Yang L. – Chen, Yang H., Lin H. (A) – Shen, Wen, Lin Y. – Yu, Chou, Lin J. – Wang, Shih, Chuang.
Trenér: To Weng

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – Magmoed, Birrell (A, Venter, Phakathi, van der Merwe, Verwey, Saaiman (C) – Compton, Giot, van Doesburgh – Carelse, Kluyts, Samaai – Obery, Venter. Schuurman – Valadas (A), Krotz
Trenér: Bjorn Kinding

Rozhodčí: Cairns; Alameri, Lhotský.
První třetina velmi zajímavého a kvalitního duelu končí výsledkem 0:0, byla by však opravdu mýlka se domnívat, že je dnes večer v Kapském městě nuda. Sledujeme skutečně akční dramatické utkání, střídá se akce za akcí, přestože se oba týmy snaží hrát především takticky, vzhledem k občasným nepřesnostem na obou stranách se nevyhneme ani všelijakým samostatným únikům a přečíslení. Parádní práci zatím dnes odvádějí oba golmané.

20:00

19:36

Po návratu k pěti hráčům na led hrozí zase domácí mančaft, je tu zakázané uvolnění.

19:06

18:25

Dobrá šance Jihoafrické republiky, bohužel se po střele, kterou dokázal Hsiao pouze vyrazit, nedokázal žádný z reprezentantů pořadatelské země dostat k dorážce.

17:42

Teď už ale ano, po ráně od modré musela zakročit jednička oslabeného celku.

17:35

Zatím se Afričanům nedaří dostat do útočné třetiny.

17:06

Obránce třetí formace Tchaj-wanu Ching Lin je vyloučen na dvě minuty za hákování, je tu první přesilovka zápasu.

16:54

Oba týmy jsou nyní srovnány na 10 střelách, s ohledem na nízkou úroveň soutěže je tak dlouhý bezbrankový stav atypický.

16:15

Zajímavý pokus od modré týmu JAR se odráží mimo.

15:55

Sledujeme nepochybně velice kvalitní utkání, je patrné, že se utkávají dva nejlepší týmy této divize, jde o hodně.

15:35

Obrana hostů je s pukem na vlastní polovině, opatrně rozehrává.

15:15

Van Doesburgh, útočník první formace JAR, ujel na druhou stranu, zakročil Hsiao.

15:00

Kotouč je zase pod Boydem.

14:50

A zase Boyd! Brilantní zákrok lapačkou byl nepochybně profesionální úrovně.

14:30

Dobrá obrana JAR odráží střelecký pokus soupeře.

14:00

U kotouče je stále Tchaj-wan, dostat se do útočného pásma se jim však aktuálně nedaří.

12:55

A zase Birrell, skvělá obranná práce tohoto hokejisty.

12:40

Zakázané uvolnění afrického národního týmu, který je v posledních minutách po dobrém nástupu pod tlakem.

12:30

Opět zcela v klidu a suverénně zachraňuje situaci Boyd.

10:45

Parádní hit předvedl obránce JAR Cameron Birrell.

09:15

A zase on, golman JAR je zatím v utkání proti favoritovi nejlepším hráčem zápasu, připsal si již šest parádních zákroků.

08:44

Tvrdý zákrok poslal k zemi obránce JAR, následně jsme viděli nebezpečný tlak JAR, vše řeší Boyd.

08:05

Rána po zemi Boyda nezaskočila, střílející hráč byl dobře vytlačen obranou hostí.

07:50

Sledujeme tuhý boj o střední pásmo.

07:12

Třiadvacetiletý jihoafrický golman Kempton Park Wildcats opět skvěle zasahuje.

06:47

Prudký pokus papírově domácího celku jde těsně mimo.

06:02

Opět pěkná prezentace Boyda, zatím se mu daří působit velmi klidně, nepřipouští žádné dorážky.

05:15

Wow! Po sérii nepřesností se dostal puk těsně před golmana Tchaj-wanu, ten dokázal pokus soupeře zastavit.

04:49

Na druhou stranu se okamžitě vydali hráči soupeře, pěkný zákrok předvedl Boyd.

04:41

Ránu hned po buly chytá Hsiao.

04:30

Další nebezpečná akce zatím překvapivě dominantní africké země, pas do střelecké pozice byl těsně nepřesný. Následně Tchaj-wan vyhazuje na zakázané uvolnění.

04:00

Nebezpečně útočil forvard JAR Carelse, branku míjí

03:44

A následuje další icing.

03:38

První zakázané uvolnění zápasu si zapisuje po hektických třech minutách Tchaj-wan.

03:20

Další výtečný zákrok předvedl Boyd.

02:20

Výborné zákroky na obou stranách, uspěli jak Po-Yu Hsiao, tak Ryan Boyd.

01:50

K rychlému brejku se nažili dostat Jihoafričané, obrana soupeře je však zastavuje ve středním pásmu.

01:20

Přečíslení 3 na 2 týmu, který je dnes veden jako domácí, zastavuje ofsajd.

00:50

Další nebezpečí pro asijského golmana, tentokrát byla rána hráče pořadatelské země těsně nepřesná.

00:33

Útok JAR se dostal k první střele utkání z dálky.

00:15

Začátek zápasu je tady, první buly vyhrály hráče Tchaj-wanu.

00:01

Hráči obou celků jsou už nastoupeni na ledové ploše, začátek duelu se blíží!
Čárovým sudím dnes bude Miroslav Lhotský, v zápase tak bude k vidění i české zastoupení. Aktuálně sledujeme rozbruslení rozhodčích.
Vše už je připraveno, led i přes africké dějiště působí skutečně studeně, čekáme pouze na hráče, bez nich to dneska nepůjde.
Utkání Tchaj-wanu a Jihoafrické republiky již za malou chvíli vypukne.
Tchaj-wan, papírový favorit dnešního zápasu a celého turnaje, dokázal v prvním ze čtyř utkání (vinou odstoupení Severní Koreje je počet kol o jedno snížen, rovněž letos nikdo nesestoupí) porazit regionální rivaly z Thajska poměrem 11:2, před pouhými třiceti diváky se hned čtyřikrát dokázal prosadit asistent kapitána Hung-Ju Lin.

Pořadatelé mistrovství, domácí Jihoafričané, mají o motivaci nepochybně postaráno. Na jejich mač s Turkmenistánem se přišlo podívat 187 diváků, hned šestkrát více než na duel jejich dnešního soupeře. V tomto utkání zapsal hattrick kapitán Uthman Samaai a především jeho zásluhou zvítězila JAR poměrem 9:6. Jde o hráče domácích Králů z Kapského Města, hlavního rivala Tučňáků z Kapského Města.

Spousta branek, šíření hokejové myšlenky po celém světe a především obrovské množství zábavy pro všechny zúčastněné! To vše přináší MS III. A v Kapském městě a díky naším onlajnům u toho můžete být i vy.
Vážení fanoušci kuriozit, hlásí se Mistrovství světa III. A Divize v rámci něhož se ve středu večer utkají tým Tchaj-wanu a domácí Jihoafrická republika! Po prvním kole se ukazuje, že se může jednat o dva hlavní rivaly s ohledem na postup do divize II. B, tedy dost možná jde o to vůbec nejdůležitější utkání celého šampionátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

6:1

Branky a nahrávky: 22. Lin Y. (Shen, Wen), 37. Yang H. (Lin J., Shen), 40. Yang H. (Shen, Sang), 49. Lin (Chen, Yang H.), 50. Pan, 51. H. (Chen) – 38. Saamai (Birrell)

Rozhodčí: Cairns; Alameri, Lhotský

17:06 TPE 2 Lin Ch., hákování
21:44 TPE 1:0 Lin Y. (Shen, Wen)
22:00 TPE 2 Chou, držení
24:24 RSA 2 Doesburgh, držení
25:12 RSA 2 Venter, nedovolené bránění
30:33 RSA 2 Compton, hákování
33:02 TPE 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Lin J.