Mistrovství světa - II. B Divize

Mexiko – Turecko

0:5

konec (0:3, 0:1, 0:1)

18.04.2023, 19:30 • Silivrikapı Buz Pateni Salonu, Istanbul • 2. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Utkání je u konce a Turecko jej dotáhlo k výhře a vychytané nule. Poslední třetina se nesla v duchu mexické snahy o vstřelení alespoň jedné branky. Nebylo jim ale přáno, neboť gólman Bozaci dnes předváděl opravdu výborné výkony a zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem svého celku. Na druhé straně Turecko přidalo ještě jeden gól, v 50. minutě se o něj postaral Fatih Taygar a uzavřel výsledek na 0:5. Mexiko je po této porážce na posledním místě, když čeká na první body, Turecko je čtvrté se třemi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:53:21)
Utkání sledovalo 185 diváků.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Fernando Ugarte (Mexiko) a Tolga Bozaci (Turecko).
Statistiky

Střely na branku: 36:28
Zásahy brankářů: 23:36
Vyhraná vhazování: 31:26
Trestné minuty: 14:39

59:32

Turci vyhazují a už to vypadá, že to dnes bude výhra i s vychytanou nulou.

58:55

Ještě jeden trest na straně Turecka, za krosček byl vyloučen Ogun Uzunali.

58:38

A další střely Mexika, Bozaci je na brankovišti ale k nepřekonání!

58:07

Střela Hectora Majula byla sražena a skončila mimo ledovou plochu.

57:58

Bozaci má další zákrok, nyní mu nevadil ani L. Valencia, který stínil na brankovišti.

57:44

Další trest pro Turecko, na dvě minuty za podrážení odjel na trestnou lavici Fatih Taygar.

57:31

A dokonce tu byl v rámci oslabení únik dvou hráčů, Savas byl adresátem finální přihrávky, puk mu ale ujel od hole.

57:12

Savas se vrátil na led, Turecko hraje ve čtyřech.

56:39

A zase tu máme vyhození přes všechny čáry...

56:14

Vypadá to, že Mexiku dnes nebude přán ani jeden gól. Nyní po pravé straně projel do dobré pozice Majul, jenže Bozaci jej vychytal parádním zákrokem lapačkou.

55:58

Turci vyhazují přes všechny čáry, bránící trojice tak může vystřídat.

55:12

Převaha Mexika se navyšuje o dalšího muže, neboť na trestnou lavici zamířil Emrah Savas s dvěma minutami za nedovolené bránění.

54:32

Mexičané jsou usazeni v útočném pásmu, kombinují převážně na modré čáře, ke střele se ale ještě nedostali.

53:33

Brandon Mendez je odvážen k dalšímu ošetření, vyprovází ho potlesk diváků na tribunách.

0:5

Branky a nahrávky: 10. Meydanci (Aydin, Odabas), 16. Gokcen (Aydin, Faner), 18. Kavaz (Bingol), 26. Faner (Bakal, Savas), 50. Taygar (Savas, Bakal)

Mexiko: de Antunano (18. Payro) – Ugarte (A), Ayala, Macubara, Rullan (A), Bonilla, Ch. Mendez – E. Valencia, A. Valencia, L. Valencia – Cuellar, Tapia, Majul (C) – Diaz, Apud, Chavez – B. Mendez, Garcia, Rosales – Ramos.
Trenér: Diego de la Garma

Turecko: Bozaci (Demirturk) – Aydin, Faner, Savas (A), Senturk, Uzunali, Kars, Demirezen – Bakal (C), Taygar, Kars (A) – Turut, Bingol, Kavaz – Odabas, Meydanci, Karadag – Gokcen, Karanoc, Ergene – Hars.
Trenér: Andrej Brodnik

Rozhodčí: Čubenko (KAZ) – Beelen (NED), Carmichael (GBR)