konec (0:4, 0:0, 1:0)

07.04.2023, 13:00 • JTEKT aréna • 21. kolo • Tadeáš Rulf

Konec zápasu. (14:37:00)

44:02

Závěr třetí třetiny je ve znamení přesilovky hostí, už je o výsledku definitivně rozhodnuto. Letohrad drží míček a kombinuje poblíž modré.

43:42

Vyloučení v týmu HBC Svítkov Stars Pardubice:
Hrubý – 2 min. + 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu SK Hokejbal Letohrad:
Macháček – 2 min., sekání.

43:41

Bláznivý útok domácího hráče! Hokejkou bezdůvodně sestřeluje kolem běžícího soupeře, následuje drobná potyčka obou celků.

41:35

Novák brilantně vychytal nájezd Matěje Kábrta.

41:00

Zakázané uvolnění Letohradu, zápas je teď hodně pomalý, kouskovaný, toto vše samozřejmě mnohem více sedí hostům.

38:00

Nyní sledujeme boj obou celků ve středním pásmu, mírně navrch má SK Letohrad.

36:39

Po střele z poloviny hřiště se bude vhazovat u branky Svitkova.

35:40

Vše už je v pořádku, dobrý průnik předvedl Tomáš Hudec.

35:18

Cvejn udeřil hokejkou do obličeje Novotného, ten leží na zemi a je přerušeno.

34:52

Střelu od modré chytá Novotný, který se po první třetině výrazně zlepšil.

33:25

Svítkov právě vstřelil branku!
Autorem branky je ONDŘEJ WABER. Prudká rána do šibenici je vhodnou odměnou všem domácím fanouškům, které neodradil ani déšť ani nepříznivý stav a zůstali na stadionu. Uvidíme, jestli se ještě Svítkov dokáže dostat do zápasu, Letohrad bude přeci jen muset hrát trochu aktivněji, nelze pouze čekat na závěrečný hvizd.

Asistence: Matěj Kábrt

32:16

Únik dva na jednoho zakončoval možná příliš sobecky Šíma, na druhé tyči se ještě nabízel Jakub Cvejn, na druhou stranu pas by byl velmi obtížný.

31:40

Je tu další zakázané uvolnění Letohradu.

31:00

Na hřiště začíná poměrně silně pršet, uvidíme, zda to nějak ovlivní obraz hry.

30:13

Závěrečná část začíná zakázaným uvolněním hostů.

30:01

Druhá třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Tento stav je samozřejmě uspokojivý pro vedoucí SK Hokejbal Letohrad, jejich čtyřbrankový náskok z první periody je teď takřka nedosažitelným. Domácímu celku se i zásluhou přesilových her podařilo vybudovat si řadu zajímavých pozic, celkově je však stále lepší letohradský celek, byť je nyní zaměřen vice defenzivně. Bilance střeleckých pokusů je aktuálně 10:21.

30:00

30:00

Na závěr třetiny předvedl dobrý zákrok Lukáš Novotný.

29:17

Zdravotní trable teď trápí Pavla Chovance.

28:30

Komerční přestávka, už je prakticky jisté, že domácí skóre dneska nedorovnají.

27:25

Letohrad opět začíná soupeře dusit, zatím se nepodařilo proniknout až ke střele, daří se jim však pohybovat se ve velmi nebezpečné zóně.

25:00

Za brankou drží míček hráči Letohradu, po nepříliš povedené většině druhé třetiny potřebují zklidnit hru a pojistit si, že už nás nečeká žádné drama.

23:46

Ránu Matyáše Bláhy kryje brankář.

22:30

Rána z blízkosti Ondřeje Luxe jde těsně mimo.

21:30

Mimo jde střela Daniela Martínka, následuje zakázané uvolnění Letohradu.

19:38

Královu ránu z dálky vyráží ramenem Novák.

19:18

18:55

Dobrou práci odvedl letohradský Vojtěch Bogdány, který vyváží a následně vyhazuje míček.

17:45

Dva tresty za zdržování hry a následné powerplay dávají na počátku druhé třetiny herní převahu Svítkovu, první přesilovou hru se však využít nepodařilo a naděje na dramatizaci duelu prudce klesají.

17:18

Faltus – 2 min., úmyslné vyhození míčku ze hřiště.

16:38

Rána Svítkova ze středního pásma neprošla na branku.

15:59

Ofsajd Matyáše Bláhy.

15:22

Doskočil – 2 min., úmyslné vyhození míčku ze hřiště.

15:01

Dnes je to překvapivě jasná záležitost, domácí hráči se zatím vezou do hlubin, Letohrad dominuje. První třetina se vůbec nevyvedla brankáři domácího celku, v podstatě všechny góly jdou především za ním. Každopádně, byť ne až tak markantně jak skóre napovídá, je Letohrad lepším týmem, na střely vede 12:6 a jejich převaha je viditelná i pouhým okem bez užití statistických indikátorů.
Na konci první půle byl opět aktivnější Letohrad, nedokázal však získat žádnou úspěšnou střelu.

15:00

14:05

Jakub Král střílí mimo.

13:56

Prudkou ránu míčkem do hlavy schytal Filip Lux, je viditelně otřesen.

12:16

Letohrad právě vstřelil branku!
Autorem branky je VÍT ROZLÍLEK. A další hrubá chyba domácího golmana, uvidíme, jak dlouho vydrží ještě v brance, přestože je nepochybně velmi kvalitní, dnes se mu vůbec nedaří. Domácí ztratili balónek ve vlastním pásmu, s následnou ranou zacházel golman bohorovně a hokejkou namazal Fořtovi, ten našel ještě lépe postaveného Rozlílka a už nám to tu zavání debaklem.

Asistence: Tomáš Fořt.

11:41

Autorem branky je FILIP LUX. Využitá přesilovka a už je to o tři! Opět nejistý Novotný, tentokráte mu vypadla střela Macháčka z velké dálky a následně pod ním míček prostrčil Lux.

Asistence: Michal Macháček.

11:00

Dvě slepené branky radikálně mění obraz zápasu, na míčku je teď výhradně Letohrad, evidentně povzbuzený úspěchem. Naopak psychika jejich soupeře je nyní na bodu mrazu.

10:14

Lux – 2 min., podražení.

09:26

Autorem branky je Vojtěch BOGDÁNY. Minuta hrůzy pro domácí celek, Bogdányho ránu z dálky nedokázal zastavit Lukáš Novotný a je tu druhý gól letohradského celku.

Asistence: David Halbrštát.

08:48

Autorem branky je PAVELCHOVANEC. Je tu první zápis do gólových análů dnešního střetnutí, na vině je golman Novotný, kterému krátce po buly vypadla rána Faltuse a Chovanec následně míček vyštoural a poslal za jeho záda.

Asistence: Filip Faltus.

08:37

Letohradský útok zastavuje nepřesný pas Fořta, následuje zakázané uvolnění domácích.

07:18

Z dálky prověřil pozornost brankáře pardubický Martin Kubíček.

06:00

Martínek výborně našel Matyáše Bláhu, vše řeší golamn hostí.

05:30

Oběma týmům zatím chybí přesnost v předfinální fázi, nyní se neúspěšně snažili Svítkovští.

03:50

Po ráně Luxe na druhé straně se vytáhl golman Letohradu.

03:39

Střelecký pokus Rozlílka mezi nohy chytá s jistotou Lukáš Novotný.

02:45

Nepřesná přihrávka Rozlílka prozatím ukončuje útočné snažení zatím aktivnějšího Letohradu.

01:50

Mimo pálil Petr Šíma.

01:42

Zakázané uvolnění Svítkova.

01:00

První minuta přináší pouze oťukávání, ani jeden z mančaftů zatím nechce příliš riskovat.

00:01

HBC Svítkov Stars Pardubice: Novotný (Procházka), Bureš (C), Korbel, Korec, Kubíček, Martínek, Mlázovský, Bláha (A), Hrubý (A), Hudec, Kábrt, Král, Lux, Malý, Shejbal, Waber
Trenér: Petr Kopečný

SK Hokejbal Letohrad: Novák (Sterenčák), Adamec (A), Anyž A), Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux, Bogdány, Chovanec, Cvejn, Faltus, Fořt, Halbrštát (C), Hubálek, Kohoutek, Levý, Macháček, Rozlílek, Šíma

Vojtěch Bogdány – 29. nejlepší střelec extraligy
Velmi zajímavý zápas nás dnes čeká v Pardubicích, domácí celek Svítkova bude hostit hokejbalisty z Letohradu. Pátý tým tabulky vyzívá na konci základní části tým třetí, střetnutí bude nepochybně velmi napínavé, plné emocí a divácky atraktivní.

Bude dnes úspěšnější mírný outsider, který táhne především ofenzivní duo Král a Bláha? Záda jim jistí druhý nejlepší golman soutěže Lukáš Novotný, i ten má velký podíl na 11 vítězstvích aktuálně druhého nejúspěšnějšího pardubického hokejbalového celku. Ten se v případě dnešního bodového zisku může dostat před Karvinou, která má náskok jediného bodu a usilovat tak o to, aby domácí šli do playoff z výhodnější čtvrté pozice.

Jediným týmem, který porazil hegemona soutěže pražský Kert Park v základní hrací době jsou hokejbalisté z Letohradu. Jistě touží po tom, aby se jim takovýto husarský kousek podařil i na samém konci letošního ročníku a po pětileté dominanci vyfoukli letos titul Pražanům. Pokud získají tři body, mohou se dostat před HBC Pardubice a druhým místem po základní části následně získat výsadní pozici hlavního vyzyvatele do playoff.

Pro oba týmy je dnešní zápas přeci jen spíše rozcvičkou, ani jeden z trenérů určitě nechce vidět žádná zranění svých opor ani přílišnou svalovou únavu před klíčovými boji vyřazovací fáze. Ani tak však jistě nepůjde o nezáživné utkání, v akci uvidíme na obou stranách celou řadu velice kvalitních borců a o motivaci budou mít oba týmy vzhledem k tabulkovému postavení rovněž postaráno. Sledujte náš onlajn a užijte si další úchvatnou hokejbalovou bitvu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

1:4

Branky a nahrávky: 34. Waber (Kábrt) – 9. Chovanec (Faltus), 10. Bogdány (Halbrštát), 12. Lux (Macháček), 13. Rozlílek (Fořt)

Rozhodčí: Gráca, Musil

08:48 LET 0:1 Chovanec (Faltus)
09:26 LET 0:2 Bogdány (Halbrštát)
10:14 LET 2 Lux, podražení
11:41 LET 0:3 Lux (Macháček)
12:16 LET 0:4 Rozlílek (Fořt)
15:22 LET 2 Doskočil, úmyslné vyhození míčku ze hřiště
17:18 LET 2 Faltus, úmyslné vyhození míčku ze hřiště