konec (1:1)

06.04.2023, 20:45 • Parc Des Sports, Annecy • Semifinále • Milan Huppert

Tipsport: 6.43 4.59 1.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 0:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 7:11. (22:59:42)
Fotbalisté Toulouse v semifinále francouzského poháru potvrdili roli velkého favorita, do finále postoupili po výhře 2:1 na půdě druholigového Annecy.

Gólový účet střetnutí otevřel ve 36. minutě Zakarjá Abúchlál, za domácí odpověděl těsně před odchodem do kabin Alexy Bosetti úspěšně proměněnou penaltou. Rozhodující úder padl v 85. minutě, kdy mizernou malou domů Temanfa potrestal střídající Farès Chaïbi lobem přes vyběhnuvšího gólmana. Hráči Annecy bojovali jako lvi a i v nastavení druhého poločasu dokázali rozvlnit síť, avšak parádní trefa Diona neplatila pro ofsajd a další šanci už si domácí nevypracovali.

Svěřenci kouče Montaniera ve finále změří síly s Nantes, které ve středu porazilo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 Lyon.

90+8

90+7

Rychlou akci domácího mužstva rozbíhal Madyen El Jaouhari. Viděl po pravé lajně sprintujícího Moïseho Sahi Diona, přihrávku na jeho osobu zastavil Veljko Birmančević ve skluzu.

90+6

Z velké vzdálenosti vypálil Branco van den Boomen. Thomas Callens mohl zůstat v klidu, protože kulatý nesmysl zamířil o kus vedle levé tyče.

90+5

U levého rohového praporku pošetřil cenné vteřiny Saïd Hamulic. Dobrých patnáct vteřin odolával ataku dvojice protihráčů, načež dokonce zvládl poslat úspěšnou zpětnou přihrávku Deslerovi.

90+4

Z následného rohu vyrovnání nezapršelo. Adresátem centru byl Kevin Mouanga, jenž se nezvládl vyšplhat nad Logana Costu.

90+3

90+3. Haug si věděl rady s hlavičkou Ntamacka Ndimby

90+3

Sledujeme opravdu strhující závěr druhého semifinále! Na centr na hranici malého vápna naskakoval Samuel Ntamack Ndimba, střelu hlavou směřující k pravé tyči vytěsnil výborným zákrokem Haig.

90+2

Ale pozor, gól neplatí! Mouangův centr sice měl oči, ale opakované záběry ukázaly, že zakončující hráč stál v ofsajdovém postavení.

90+1

90+1. Parádní trefa Diona neplatila pro ofsajd

90+1

Tak to byla fantazie! Mounagův nákop si MOÏSE SAHI DION zpracoval na prsa, aby zhruba dvacet metrů od brány napálil skákající balón levým nártem a trefil se parádně do pravého horního rohu, Haug byl bez šance.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby sedm minut.

89

Na jedničku zafungoval u pravé lajny Mikkel Desler. Odhadl, kudy Onaiwu povede kličku a ukázkovým obranným zákrokem ho zpacifikoval.

88

Domácím moc času na reakci nezbývá. Nicméně arbitr Stinat by ještě měl nastavit poměrně dost minut, protože často docházelo k přerušování a prodlevám v zápase z důvodu ošetřování.