HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec

1:5

konec (0:2, 0:2, 1:1) Stav série: 1:3

26.03.2023, 13:00 • Enteria arena, Pardubice • Čtvrtfinále • Lukáš Hrdina

Zápas je u konce! Třinec si v poslední třetině udržel vedení o čtyři branky a zaznamenává třetí výhru proti Pardubicím v řadě. (15:14:01)

59:32

Dynamo se drží v útočné třetině, ale střela zatím nepřichází.

58:42

Střela Palečka míří do ochranné sítě.

57:58

Střela z otočky v podání Gerycha překvapila pardubického gólmana, ale i přes to střelu vytěsnil.

56:55

Sólová akce Palečka došla až do zakončení, ve kterém však pardubický forvard neuspěl.

55:54

Nepřesná přihrávka Kozlíka vyhání třinecké z útočné třetiny.

54:49

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Gromadzki – 2 min., podrážení.

54:47

Skrytá střela Fialy míjí tři tyče.

53:48

Dobré napadání v podání Hlávky znamená puk pro Třinec.

53:04

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Volas – 2 min., nedovolené bránění.

51:21

Dynamo právě vstřelilo branku!
Rychlý protiútok se dostal až do levého kruhu kde byl připravený RADEK TOMAS, který střelou na vzdálenější tyč snižuje.
Asistence: Tomáš Hebek, Adam Fiala.

50:58

Třinec právě vstřelil branku!
Krásnou sólovou akci předvedl ADAM CEDZO, jenž projel podel levého mantinelu a kličkou překonal Červinku.
Asistence: Antonín Kareš.

50:45

Chybu Červenky musel hasit až pardubický gólman.

50:20

Dělová rána od modré v podání Fialy jen těsně minula břevno branky Ocelářů.

49:08

Jobánkova teč z bezprostřední blízkosti minula pardubickou svatyni.

48:22

Přízemní střela Burdy Klimka neohrozila.

47:30

Burda to zkusil z velkého úhlu, ale Klimek si dobře hlídal bližší tyč.

46:22

Červenka zabránil přihrávce před odkrytou branku.

45:12

Kubíček hledal jednoho z dvojice pardubických hráčů před brankou, ale žádný z nich puk netrefil.

44:18

Červinka vyrazil zakončení Cedza do ochranné sítě.

42:50

Chabada – OK, bitka.

Šutý – OK, bitka.

42:50

Souboj dvojice hráčů nejspíše vyústí ve vyloučení do konce zápasu.

42:24

Skrytá střela Tomase mířila nad beton Klimka, ale to vyřešil třinecký gólman lapačkou.

41:28

Herčík si nedokázal zpracovat tvrdou přihrávku do levého kruhu.

40:23

Herčíkova přihrávka o mantinel nenašla Kalužíka.

40:01

Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrávají domácí.

40:01

Prostřední část zápasu je za námi. I přes dobré šance domácích zatím Dynamo nevstřelilo branku, avšak na druhé straně navýšili hosté svůj gólový náskok již na rozdíl čtyř branek. Závěrečná třetina začne přibližně ve 14:40.

40:00

39:40

Tvrdíkův pokus od modré vytěsnil Klimek ramenem.

38:57

Chabadovo zakončení z pravého kruhu končí mezi betony Klimka.

38:29

Na poslední chvíli zblokoval Tomas přihrávku na Haase, který měl již napřaženo na střelu z první.

37:25

Červinka zvládl zmatek před brankou i několik ostrých střel z prostoru mezikruží.

36:27

Rájkovo nahození za branku končí na hokejce třineckého obránce.

35:45

Kalužíkova neúspěšná klička končí u Bujáka.

35:17

Další situace dva na jednoho tentokrát na pardubické straně. Fiala naznačil přihrávku, ale vystřelil na vzdálenější tyč, kde již byla připravená lapačka Klimka.

34:25

Klimek ukončil zmatek před brankou poté, co schoval puk pod lapačku.

32:38

Andrle – 2 min., vysoká hůl.

31:43

Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice:
ze hřiště odchází Matěcha, přichází Červinka.

31:43

Čtvrtá branka Třince! Buják s ADAMEM CEDZEM se dostali do situace dva na jednoho, kdy druhý jmenovaný vzal celou situaci na sebe a zakončením pod břevno střílí další branku.
Asistence: Dominik Buják.

30:41

Po tlaku Pardubic se o slovo přihlásil MICHAL RAMIK, který probruslil skoro přes celé kluziště a střelou nad beton Matěchy zvyšuje na rozdíl tří branek.
Asistence: Oskar Haas, Filip Hrůzek.

30:13

Volas nečekaně vystřelil od modré, bohužel pro Oceláře byl jeho pokus zblokován do ochranné sítě.

29:20

Helikar vystihl přihrávku Ocelářů a opět vyhazuje.

28:28

Dynamo vyhazuje a po dlouhé době mohou jít domácí střídat.

27:30

Štetka – 2 min., podrážení.

27:15

Volas dostal dobrou přihrávku zpoza branky a mezi ním a Matěchou nic nestálo, avšak třinecký útočník ještě hledal u levé tyče Šilara, který netrefil odkrytou branku.

26:39

Tomasova střela byla zblokována do ochranné sítě.

25:48

Pavlata mohl využít chybu třineckých obránců poté, co se dostal do nájezdu na Klimka, ale jeho pokus mezi betony zhatil gólman Ocelářů.

25:23

Koudelka nahodil puk dopředu, avšak ten nenašel žádnou z pardubických hokejek.

24:30

Gromadzki nabil do prostoru levého kruhu Kalužíkovi, který to zkusil z první, ale kotouč těsně minul tyč třinecké branky.

23:50

Hrůzkovo nahození míjí pardubickou branku.

22:56

Burda hledal jednoho ze spoluhráčů před brankou, avšak puku se zmocnil Kareš.

21:51

Domácí to zkouší od modré, tentokrát Hebek poslal puk na branku Třínce, ale ten byl tečování do ochranné sítě.

21:17

Rájek to zkusil od modré čáry, ale o střelu se postaral jeden z obránců.

20:36

Štetka se dokázal dostat přes obránce, ale v rohu hřiště o puk přišel.

20:01

Úvodní vhazování druhé třetiny jde na hokejky Třince.

20:01

První třetina je u konce! Třinec se po precizní přihrávce a následnému zakončení dostal do vedení, což ještě o necelou minutu později navýšil a do druhé třetiny jde Dynamo s dvougólovým mankem. Druhá třetina začne přibližně v 13:50.

20:00

19:54

Perfektní přihrávku do prostoru mezikruží dostal Haas, který se ocitl úplně sám před pardubickou brankou, ale střelou doprostřed branky nevyzrál na pardubického gólmana.

19:30

Burdova přízemní střela nečekaně doletěla až ke Klimkovi, kde puk reflexivně vytěsnil mimo ohrožení branky.

19:15

Rychlý protiútok Dynama končí ofsajdem.

17:35

Pavlata zkusil střelu z prostoru mezikruží, ale zakleknutí Kozlíka a zastavení puku znamená další vyhození.

17:07

Dynamo se nemůže dostat přes obranný blok Třince do útočné třetiny.

15:57

Cedzo – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

15:57

Od modré to zkusil Volas, ale střelu betonem vytěsnil Matěcha.

15:49

Dobré napadání Palečka stěžuje rozehrávku Třince.

15:44

Červenka – 2 min., krosček.

13:26

Do útočné třetiny vyslal Moškoř TOMÁŠE ŠILARA, jenž zkusil vystřelit z úhlu a rozvlnil branku Dynama.
Asistence: Jan Moškoř.

12:34

Třinec otevírá gólové skóre zápasu! Ramik poslal puk přesně na hokejku OSKARA HAASE, který udělal stahovačku a poslal kotouč do odkryté branky.
Asistence: Michal Ramik, Matěj Kozlik.

12:10

Dynamu se po menším tlaku podařilo vyhodit kotouč a vystřídat.

11:26

Andrle vyhrál bruslařský souboj proti Pavlatovi.

10:10

Kozlík vyvezl puk do útočného pásma, kde ale neměl žádného spoluhráče, kterému by kotouč poslal.

09:04

Velká šance Štetky! Ten dostal puk a dobrým naznačením se zbavil bránícího hráče, ale následné zakončení skončilo v lapačce Klimka.

08:24

Burdovo nahození za branku nenašlo žádného z domácích hráčů.

07:45

Helikar se snažil vyvézt puk, což mu ve střením pásmu zhatil Volas.

07:06

Třinec se usadil v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostal.

06:14

Jobánkova přihrávka před branku Dynama nenašla žádnou hokejku hostujícího hráče.

05:43

Paleček díky dobrému napadání vypíchl puk bránícímu hráči, který se však stihl vrátit a nenechal pardubického útočníka vystřelit.

04:19

Do zakončení se po rychlém protiútoku dostal Herčík, který bohužel pro Pardubice namířil puk příliš vysoko.

03:08

Tečovat puk do útočné třetiny chtěl Haas, který však netrefil kotouč.

02:01

Tvrdík zkusil střelu od modré, která nečekaně prošla až k třinecké brance, kde ale byl připravený Klimek.

00:53

První střelu v zápase si z prostoru pravého kruhu připsal Ramik, který namířil puk na zadní tyč, kde bylo ale rameno Matěchy.

00:01

Domácí vyhráli úvodní vhazování.

00:01

Čtvrtfinálovou sérii zahájilo Dynamo na půdě vítěze základní části, kterým se stal Třinec. První zápas se Dynamo dostalo do vedení, které ještě v úvodu druhé třetiny navýšilo na rozdíl dvou branek. Poté však přišlo snížení, na které se pardubickému celku podařilo zareagovat brankou na 3:1 z pohledu Dynama, avšak v polovině zápasu Třinec opět snížil. Závěrečná třetina patřila už pouze Dynamu, které si díky dvěma brankám Herčíka, který si připsal hattrick zajistilo první výhru v čtvrtfinálové sérii.

V druhém zápase nepadla branka až do závěrečné dvacetiminutový, kdy otevřelo gólové skóre Dynamo. To vedlo až do šestnácté minuty 2:1, ale následně přišly dvě branky Třince v rozmezí jedné minuty a domácí si tak zajistili první výhru a srovnání série na 1:1.

Třetí zápas se již odehrál na půdě Dynama, avšak hosté šli již po šestadvaceti vteřinách do vedení. Na to se domácím podařilo bleskově zareagovat a díky dvěma brankám otočili skóre na 2:1. To se ale ještě do konce úvodní třetiny změnilo, jelikož třinečtí dokázali vsítit další dvě branky. V prostřední části zápasu Dynamo šlo opět do vedení, avšak Třinec dokázal zareagovat, a díky dvěma brankám bylo gólové skóre po dvou třetinách srovnané na 5:5. V závěru zápasu padla již pouze jedna branka, kterou zaznamenal Třinec.
Dobře nedělní odpoledne. Vítám vás u čtvrtého zápasu play off Extraligy juniorů, ve kterém se střetne domácí HC Dynamo Pardubice proti týmu HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

1:5

Branky a nahrávky: 52. Tomas (Hebek, Fiala) – 13. Haas (Ramik, Kozlík), 14. Šilar (Moškoř), 31. Ramik (Haas, Hrůzek), 32. Cedzo (Buják), 51. Cedzo (Kareš)

12:34 TRI 0:1 Haas (Ramik, Kozlík)
13:26 TRI 0:2 Šilar (Moškoř)
15:44 PCE 2 Červenka, krosček
15:57 TRI 2 Cedzo, nedovolený zásah do hlavy nebo krku
27:30 PCE 2 Štetka, podrážení
30:41 TRI 0:3 Ramik (Haas, Hrůzek)
31:43 TRI 0:4 Cedzo (Buják)
31:43 PCE -Matěcha +Červinka (Střídání)