Play-off DHL extraligy juniorů

HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Ridera

4:2

konec (1:2, 1:0, 2:0) Stav série: 3:0

25.03.2023, 17:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Čtvrtfinále • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava otočila stav zápasu třetího čtvrtfinále z 0:2 na 4:2 a postupuje do semifinále play off DHL extraligy juniorů, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (16:40:58)
Historie přepsána, tedy z pohledu Dukly, která slaví postup do semifinále play off juniorské extraligy. Jihlavští junioři se nikdy tak daleko nedostali, nyní ale mohou slavit. Do třetího zápasu vstupovali s vedením 2:0 na zápasy, ale už v sedmé minutě prohrávali 0:2 trefami Sebastiana Glase a Jakuba Slusarczyka a hned poté museli čelit pětiminutovému oslabení.

Jenže Vítkovičtí se provinili faulem, ve hře čtyři na čtyři Dukla snížila dorážkou Daniela Pavelce. I když poté Jihlavští nevyužili dlouhou přesilovku tři na pět, mrzet je to nemuselo. V polovině zápasu z přesilovky vyrovnal Marek Chvátal a ve třetí části Jihlava rozhodla. Další přesilovku využil Tomáš Vandas po přihrávce Chvátala a v poslední minutě trefil prázdnou klec Matěj Vovsík.

Dukla se tak může v semifinále těšit buď na Třinec nebo na Spartu. Pro Vítkovice, druhý nejlepší tým základní části, který dlouhodobou část nevyhrál jen díky horšímu skóre proti Ocelářům, tak sezona končí.

59:48

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
Chaloupka – 2 min., vysoká hůl.

59:40

Dukla právě vstřelila branku!
MATĚJ VOVSÍK trefuje prázdnou klec a junioři Dukly poprvé v historii postupují do semifinále! Bez asistence.

59:32

Zakázané uvolnění Dukly.

59:14

Rána hostí končí mimo, Dukla se poté osvobozuje.

59:03

Oddechový čas hostí.

59:00

Souběžně s akcí Vítkovic, kdy byl Maláč opět na svém místě a vyrazil střelu do ochranné sítě, je Irgl odvolán.

58:43

Nyní navíc hrají červenožlutí velmi dobře ve středním pásmu.

58:29

Dukla vyhazuje puky velmi chytře – tak, aby nešlo o zakázané uvolnění.

58:00

Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté stále hrají v pěti s gólmanem.

57:26

Rauš ostře pálil z pravého kruhu, ovšem těsně minul vzdálenější tyčku.

56:35

Druhá část přesilovky se Vítkovicím nepovedla a Dukla je v pěti.

56:21

Matěj Kravec dobře zapracoval na obranné modré a přerušil nahrávku soupeře. Puk končí mimo ledovou plochu.

56:05

Dukla opět vyhazuje puk přes všechny čáry.

55:35

Rána Chaloupky z pravého kruhu minula vzdálenější tyč a puk se přes mantinel proklouzal do středního pásma.

55:11

Další rána Kotáska z první a další zákrok Maláče. Z dorážky se hosté neprosadili.

54:54

Maláč si výborně poradil s nebezpečnou a schovanou střelou Kotáska.

54:43

Hosté po buly vydolovali puk a kombinují.

54:35

Naděje pro hosty. Tomáš Vandas dostává dvě minuty za podrážení ve svém obranném pásmu.

53:39

Broš zkusil zakončení z levé strany poblíž branky, ovšem Irgl byl připraven a na místě.

52:37

Hosté rozhodně nemyslí na konec sezony a ukázal to Martin Kubík. Prodral se až mezi kruhy, ale zakončením branku netrefil.

51:07

Vítkovice si při přechodu modré čáry nepohlídaly ofsajd.

50:51

Vandasovo nahození od modré nebylo pro Irgla příjemné, jelikož puk zřejmě neviděl. Kotouč ale šel mimo.

50:23

Obraz hry se samozřejmě změnil. Od čtvrté do třicáté minuty se o pozornou defenzívu snažily Vítkovice. Naopak od třetí vstřelené branky se snaží Dukla hrát do defenzívy co nejvíce zodpovědně a zatím jí to vychází.

49:52

Báťa dostal ve středním pásmu o trošku delší přihrávku, než potřeboval. Nemohl tak projít přes modrou.

49:31

Dukla se dostala do situace tři na dva, ale přihrávku Kravce na volného spoluhráče mezi kruhy zblokoval jeden z hráčů hostí.

49:08

Po zakázaném uvolnění Vítkovic se hra stěhuje znovu k Irglovi.

48:51

Také před brankou Vítkovic bylo pořádně rušno. Irgl byl ve střehu a pomohli mu spoluhráči.
Oficiálně je nahlášeno 190 diváků, jenže pojďme si říct, že na malém zimáčku v Jihlavě panuje fantastická atmosféra, kterou tvoří zcela jistě přes 300 lidí včetně kotle Dukly.

48:15

Další puk končí u jistého Maláče.

47:30

Neskutečný Filip Maláč. Jeho otec, bývalý extraligový gólman, na svého synka musí být hrdý. Jihlavská opora si poradila se střelou Štiaka a poté, roztažen ve svém hájemství, zneškodnil i jeho dorážku.

46:54

Asi před dvaceti sekundami jsem se kolegy mistra DJ pana Horáka ptal, zda je na ledě Marek Chvátal. Prý že ano. A kdybych chvilku potkal, ptát bych se nemusel. Chvátal totiž poslal puk po modré na TOMÁŠE VANDASE, jenž se opřel do černé pryže a Irgl nestačil zareagovat. Dukla je tak 13:06 minuty od historického postupu do semifinále. Asistence: Marek Chvátal, David Straka.

46:19

Krátce po buly se hosté dostali s pukem ven z pásma.

45:59

Přímo před mým zrakem chtěl Martin Kubík zasáhnout puk letící vzduchem, ale trefil přesně obličej Šimona Báti. Dvě minuty, vysoká hůl.

44:58

Chvátal si sjížděl z levé strany před branku, kam tušil, že půjde přihrávka. Byl ale o krok rychlejší a puk mu přišel na paty.

44:05

Kuprijanov se snažil prokličkovat mezi kruhy, ale byl zastaven soupeřem. Na druhé straně ruší vítkovickou akci ofsajd.

43:30

Důležitost utkání je znát, přesnější přihrávky nyní na obou stranách chybí. Ale dlužno říct, že Vítkovice jsou aktivnějším týmem.

41:49

Také Dukla již nakoukla do útočného pásma, ale Irgl zatím zasahovat nemusel.

40:54

Maláč se opět zahřál, střelu od modré ale bezpečně viděl.

40:15

Hned na začátku třetí části mohli jít hosté znovu do vedení, ale Kotáskovu ránu Maláč vyrazil betonem a Krejsa z dorážky o metr netrefil branku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
Do druhé třetiny vstoupila lépe Dukla, ale trošku jí přibrzdilo oslabení. Poté měly hosté více ze hry, ale jejich aktivitu přerušilo také vyloučení. A Jihlava ho potrestala. Marek Chvátal si vybruslil na střed modré a trefil se přesně. Jihlavští hokejisté pak měli o něco více šancí, ale stav se již do konce druhé třetiny nezměnil a drama tak pokračuje – 2:2.

40:00

39:39

Chvátal si na vrcholu levého kruhu připravoval palebnou pozici, ale i jeho střela byla sražena.

39:18

Před Maláčem bylo pořádně rušno. Ačkoliv se jihlavský brankář natahoval v brankovišti, jak mohl, na puk těsně nemohl dosáhnout. Kotouč minul dvě hole Vítkovic a nakonec skončil u hráčů Dukly.

37:33

Matěj Přibyl se hezky prodral až mezi kruhy, kde měl dobrou palebnou pozici, ovšem přistoupil k němu jeden z hráčů Dukly a střelu mu znemožnil.

36:42

Matějíček dostal dobrou přihrávku na levý kruh. Měl chvilku času na zamíření, ale těsně minul vzdálenější šibenici.

35:34

Ani jeden z týmů nyní nedokáže udržet puk delší čas na svých hokejkách. Možná je znát dílčí nervozita. Přece jen, další gól by mohl být hodně klíčový.

34:48

Adam Rauš prošel po pravé straně do pásma, kličkou však na beka na pravém kruhu nevyzrál.

33:35

Šimon Báťa byl na okamžik mezi kruhy zcela sám. Jenže velkou šanci nevyužil, Irgl byl na místě a puk vyrazil.

33:11

Nahození Fibigra prošlo od modré přes několik hráčů až k Maláčovi, který na puk ale velmi dobře viděl.

32:27

Vovsík těsně neudržel puk na útočné modré. Vítkovičtí zásluhou Toboly projeli na druhou stranu, ovšem Maláče příliš neohrozili.

31:41

Emoce stále pracují, hraje se o hodně. Menší potyčku za Irglem hasí sudí.

31:07

Jihlavský brankář Filip Maláč měl ve svém brankovišti opět co dělat, za pomocí Chvátala a dalších spoluhráčů ale vše zvládl.
Zároveň se jedná o první letošní vzájemný zápas mezi oběma týmy, kdy Dukla prohrávala o dvě branky a dokázala srovnat stav.

30:53

Maláč opět získal kotouč, který ve svém brankovišti zastavil a kousek před ním znovu vznikla větší šarvátka. Emoce pracují.

30:20

Vyrovnáno jest. MAREK CHVÁTAL dostal po vyhraném Jungwirthově buly puk od Klapici. Z pravé strany modré si jej navedl na střed a vypálil. Irgl toho přes clonícího Smolku zřejmě moc neviděl. Asistence: Andrej Klapica, Jonáš Jungwirth.

30:13

Matějíčkovu střelu od modré schoval Irgl do lapačky.

29:49

Rauš byl mezi kruhy s pukem na chviličku sám, ale byl dostoupen dvěma hráči a hosté se osvobodili.

29:30

Marek Chaloupka putuje za katr po nedovoleném bránění. Šance pro Duklu.

29:30

Dukla musí nadále bušit do zabezpečené obrany Vítkovic. Hosté se soustředí hlavně na defenzívu, domácí se do útočného pásma dostávají hlavně po nahozeních.

28:47

Nahození Chaloupky skončilo u Maláče, který puk bezpečně zastavil. Ovšem po velkém provozu před jihlavskou brankou spadl jeden z hráčů hostí na Maláče, který zůstává otřesen. Po chvíli však pokračuje ve hře.

28:42

Maláč raději pokryl nahození soupeře ve své lapačce.

28:23

Velké zmatky ve vítkovickém brankovišti. Pavelec se k dorážce těsně nedostal, ovšem Rauš už na puk v trošku krkolomné pozici dosáhl. Být jeho střela razantnější, měl by Irgl zřejmě více problémů. Takhle puk zastavil rozklekem.

27:53

Střela Ludvíka od modré prošla těsně vedle pravé tyče Irgla.

27:40

Až nyní ukázali Jihlavští jednoduchou a přesnou kombinaci. Střelu Sojky ale hosté zblokovali do ochranné sítě.

27:19

Domácí by potřebovali trošku klidu na hokejky, momentálně se jim nedaří ani jednodušší přihrávky.

26:28

Úvodní tlak druhé třetiny v podání Dukly skončil oslabením. Nyní se aktivněji prezentují Vítkovice.

25:30

Hosté také mohou žehrat na smůlu, po střele Reného Smolky zazvonila tyčka a v dorážce promáchl Vehovský. Puk se tak dostal na jihlavské hole a Číhal, vracející se z trestné lavice, mohl při troše štěstí ujet sám na Irgla, ale špatně zpracoval puk.

24:46

Dvě střely hostí byly zblokovány, výborně si v této bolestivé činnosti po čínal zejména Matěj Vovsík.
Zdá se mi, že hlavním cílem hostí (mimo vítězství) je dnes jít co nejvíce do jihlavského brankáře Filipa Maláče. Nejinak tomu bylo i nyní. Ale muž v jihlavské masce zvládá všechny ataky bez problémů.

24:31

Na střelu Jakuba Fibigra od modré viděl Maláč velmi dobře a puk pokryl.

24:07

Hned po buly se už Dukla osvobodila a hosté musí začít znovu od své branky.

23:46

Filip Maláč svou hokejkou výborně zpracoval odražený puk. Chtěl ho vyhodit až na druhou stranu, ale nízká střecha neměla pro jeho snahu pochopení.

23:30

Vítkovicím je pískán ofsajd.

23:21

Dukla se hned po buly dokázala osvobodit.

23:11

Vítkovice jdou poprvé od pětiminutové přesilovky do další početní výhody za zásah do oblasti hlavy a krku od Lukáše Číhala.

22:57

Sojka se uvolnil na levém kruhu a střílel přes obránce, ovšem mířil vedle.

22:20

Střela Reného Smolky hned po buly byla zablokována a šla mimo tři tyče.

21:16

Do druhé třetiny však domácí pořádně vlétli a ostřelují Irgla ze všech pozic.

20:49

Dukla mohla jít do rychlého protiútoku, ale zcela jí nevyšly dvě nahrávky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:53.
První třetina je u konce. Vítkovice jí začaly lépe, když se ve čtvrté minutě prosadil z dorážky Sebastian Glas a za chvilku zvýšil náskok svého týmu Jakub Slusarczyk. Dukla poté přestála pětiminutové oslabení po faulu Matouše Menšíka, který byl poslán pod sprchy. Dlouhá přesilovka hostí byla zkrácena trestem Přibyla, po kterém poslal dorážku do sítě Daniel Pavelec. Jihlava pak měla 94 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, ale nevyužila jí a stav tak zůstal 1:2.

20:00

19:58

Josef Broš se sám zjevil u levé tyče Irgla. Ani on se však zblízka nedokázal prosadit.

19:42

Dukla zkouší ještě jeden útok.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:57

Výborná pasáž Dukly. Jungwirth získal na levé straně kotouč a povyjel s ním na kruh. Dobrou přihrávkou našel Klapicu, který střílel z kruhů z první, ovšem Irgl byl znovu na svém místě.

18:42

Matějíček napřáhl z pravého kruhu, ovšem Irgl na jeho pokus viděl a vyrazil ho.

18:31

Jeden z hráčů hostí leží na ledě. Střela Coufala ho zasáhla přímo do obličeje.

18:01

Ludvíkovu střelu z vrcholu pravého kruhu zastavil Irgl betonem.

17:47

Matěj Kravec našel na ose hřiště odražený puk. Několikrát s ním zamíchal a dostal se až před Irgla, ovšem zakončením mezi betony se neprosadil.

17:01

A nyní i v pěti.

16:36

Hosté dvojnásobné oslabení zvládli a hrají ve čtyřech.

16:12

Hosté opět úspěšně vyhodili kotouč a navíc se rychlým kontrem ještě prezentoval Josef Krejsa, který zaměstnal Maláče.

15:56

Po další střele Číhala srazili hosté puk do ochranné sítě.

15:28

Po několika nahrávkách se ke střele odhodlal Číhal, ale Irgl byl pozorný. Jeho spoluhráči vyhodili puk a právě autor střely ho na modré těsně nezastavil.

15:01

Že by se už v první třetině lámal chleba? 94 sekund dlouhá přesilovka pět na tři pro Duklu za napadení, kterého se dopustil Josef Krejsa, kapitán hostí.

14:36

Dukla jde do první přesilovky za nedovolené bránění, kterým se provinil René Smolka.

14:28

Šimon Báťa velmi hezky obkroužil branku. Vyjel si k pravé tyči Irgla a vystřelil. Jeho radost zastavila spojnice břevna a tyče.

14:06

Vandasovo nahození nebylo přesné, následně mohli jít hosté do protiútoku tři na dva, ale domácí se rychle vrátili.

13:05

Nechybělo moc, aby Coufal, který se vracel z trestné lavice, sebral u branky Irgla puk a ohrozil jej.

12:38

Rauš zapracoval dobře u prostoru trestných lavic a vyhodil puk znovu k brance Vítkovic.

12:15

Jihlava posílá puk po prknech z vlastního pásma až k Irglovi.

11:54

Hosté jsou v pěti a mají ještě minutovou přesilovku z trestu Matouše Menšíka.

11:12

Dukla hned po buly přispěchala s dalším útokem, ovšem tentokrát se k odraženému puku před brankou dostali hosté.

11:02

Jihlava je opět v zápasu. Vovsík dal puk na levou stranu pro Matějíčka, který sjel před branku a vystřelil. Irgl vyrazil puk jen před sebe a DANIEL PAVELEC poslal dorážku pod víko. Asistence: Martin Matějíček, Matěj Vovsík.

10:24

Číhal po buly objel branku a z otočky vystřelil. Těsně vedle.

10:16

Zakázané uvolnění hostí.

09:54

Kvůli držení Matěje Přibyla přichází Vítkovice o dvě minuty z dlouhé početní výhody.

09:49

Hosté zatím hrají přesilovou hru na jistotu. Svírají Duklu, ale bez vážnějších šancí.

09:03

Díky velké bojovnosti dokázal kapitán Matěj Vovsík zblokovat tvrdou střelu a po chvíli se Dukla osvobodila.

08:40

Dukla je nyní v prekérní situaci. Prohrává 0:2, je bez Menšíka a musí se bránit pětiminutovému oslabení.

08:05

Matouš Menšík si příliš dlouho v juniorské soutěži nezahrál. Dostává totiž 5 minut a do konce utkání za napadení.

07:35

Před brankou Irgla bylo na chvíli rušno, ovšem Dukla se prosadit nedokázala. Odražený kruh na kruzích nikdo z domácích nedojel.

06:29

Vítkovice právě vstřelily branku!
Moravskoslezský tým jde poprvé v celé sérii do dvoubrankového vedení. Po souboji dvou hráčů zůstal kotouč zcela volný na pravém kruhu, kde ho dojel JAKUB SLUSARCZYK a trefil se mezi beton a lapačku Maláče. Bez asistence.

05:22

Domácí bek Lukáš Číhal i Petr Pavelec za hosty dostávají dvě minuty za hrubost.

05:22

V situaci dva na jednoho dával Milata puk na pravou stranu pro Chlána, který byl pokryt. Následovala střela hostí a mlýnice před Maláčem, který puk pokryl, ovšem hosté do něj i tak šli. A bude se trestat.

04:23

Jihlavské snahy o odpověď zatím selhávají na dobré obranné činnosti Vítkovic.

03:12

Hosté jdou do vedení. Již krátce po buly vystřelil Bialy a Maláč toho moc neviděl. Za brankou získal kotouč Krejsa, který si vybruslil před branku. Kotouč po jeho střílené přihrávce vypadl k SEBASTIANU GLASOVI, jenž ho doklepl do sítě. Asistence: Josef Krejsa.

02:48

Na Zimáčku v Jihlavě vládne díky kotli Dukly skvělá atmosféra. Stadionek je zaplněn do posledního místečka!

02:44

Po zakázaném uvolnění Dukly se puk vrací před Maláče.

01:56

Nyní Maláč pokryl poměrně snadné nahození Štiaka a přerušuje hru.

00:57

První velká šance zápasu. Šimon Bialy se protáhl po levé straně a odmítl obránce. Dostal se tváří v tvář Maláče a pálil po ledě ke vzdálenější tyči, ovšem beton jihlavské jedničky byl na místě.

00:35

Jungwirth se po pravé straně prosmýkl k modré a ještě než byl poslán na mantinel, nahodil puk znovu na branku. Tam ho ale sebrali hosté.

00:05

První buly vyšlo lépe Dukle, která hned nahodila puk na branku.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč – Číhal, Ludvík, Chvátal, Vandas, Matějíček, Vovsík (C), Šabatka – Jungwirth, Báťa, Klapica – Straka, Kuprijanov, Broš – Kravec (A), Menšík, Coufal – D. Pavelec, Sojka, Rauš (A)
Trenér: Michal Broš

HC Vítkovice Ridera: Irgl (J. Smolka) – Puchala, Fibigr, Bystroň (A), Chaloupka, Bialy, Kalandra, R. Smolka – Krejsa (C), Milata, P. Pavelec, Tobola, Chlán, Přibyl, Glas, Kubík, Štiak, Slusarczyk, Vehovský, Kotásek (A)
Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Micka, Valda – Horažďovský, Roupec.
2. zápas čtvrtfinále play off:
Vítkovice – Dukla 1:4
Branky a nahrávky: 27. Kotásek (Macias, Fibigr) – 35. Sojka (Vovsík, D. Pavelec), 56. Rauš (Sojka, Matějíček), 59. Straka (Kuprijanov, Broš), 60. Klapica (Jungwirth, Báťa).

Rozhodčí: Koziol, Kapitanov – Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 1:6, navíc Macias (VIT) 5 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 196. Střely na branku: 40:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

1. zápas čtvrtfinále play off:
Vítkovice – Dukla 1:2
Branky a nahrávky: 55. Macias (Fibigr, Slusarczyk) – 19. Klapica (Jungwirth, šabatka), 56. Kravec (Rauš, Sojka).

Rozhodčí: Šutara, Rapák – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 132. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Stav série: 0:1.
Vzájemné zápasy základní části:
Dukla – Vítkovice 0:3
Vítkovice – Dukla 4:1
Dukla – Vítkovice 1:7
Vítkovice – Dukla 4:1.
HC Vítkovice Ridera:
Jeden z největších favoritů celé soutěže zažil výbornou základní část, během které prakticky neměl výraznější výkyv formy. Celek z Moravskoslezské metropole až do konce dlouhodobé soutěže bojoval o první místo v tabulce, které mu se ziskem 99 bodů uteklo proti Třinci pouze vinou horších vzájemných zápasů.
HC Dukla Jihlava:
Jihlavští hokejisté zažili i přes azyl v podobě venkovních kluzišť skvělou základní část. V jednu chvíli udávali tempo extraligovému pelotonu a poměrně brzy bylo jisté, že o záchranu hrát určitě nebudou. I přes určité sezonní výpadky se dokázali umístit na sedmém místě a dvě kola před koncem čekali na soupeře pro play off.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího zápasu čtvrtfinálové série mezi play off DHL extraligy juniorů mezi HC Duklou Jihlava a HC Vítkovicemi Ridera. Jihlavští hokejisté zvládli úvodní dva zápasy na ledě druhého celku tabulky skvěle a vyhráli 2:1 a 4:1. Nyní mají před sebou historický mečbol v podobě postupu do semifinále, kam se junioři v novodobé historii ještě ani jednou nepodívali. Důležité třetí utkání začíná od 17 hodin na Zimáčku jihlavské CZ LOKO Arény a dá se čekat fantastická atmosféra!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 12. D. Pavelec (Matějíček, Vovsík), 31. Chvátal (Klapica, Jungwirth), 47. Vandas (Chvátal, Straka), 60. Vovsík – 4. Glas (Krejsa), 7. Slusarczyk

Rozhodčí: Micka, Valda – Horažďovský, Roupec

Diváci: 190 (vyprodáno)

03:12 VIT 0:1 Glas (Krejsa)
05:22 VIT 2 Pavelec, hrubost