HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav

1:2

konec (0:0, 0:1, 1:1) Stav série: 2:3

24.03.2023, 17:45 • KV aréna Karlovy Vary • Čtvrtfinále • Marie Valentová

V závěru energetici díky střele Vojtěcha Čihaře snížili náskok svých hostů, ale druhou branku se jim přidat nepodařilo a tak se z postupu do semifinále raduje tým BK Mladá Boleslav. To je pro dnešek ode mě vše. Krásný večer z Karlových Varů. (19:59:13)

58:56

Karlovy Vary právě vstřelily branku! VOJTĚCH ČIHAŘ poslal dorážkou střely Wardase kotouč do branky. Asistence Viktor Wardas.

58:29

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Vojáček – 2 min., vysoká hůl.

57:16

56:56

Wardasova střela přeletěla branku do ochranné sítě.

56:15

Vojáček se dostal před prázdnou branku, ale minul.

55:16

Energie hraje bez gólmana.

55:16

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

55:16

Kubíček – 2 min., krosček.

54:40

Šance energetiků skončila kvůli nepřesné přihrávce.

53:28

Zeman se ocitl v obklíčení a tak kotouč poslal k mantinelu.

52:52

Kotouč skončil mimo ledovou plochu.

51:22

Vojáčkova střela proletěla kolem branky.

50:35

Hurtova střela sice vypadla Ebenstreitovi z lapačky, ale ten kotouč stihl schovat.

46:52

Hurt a Steklý uháněli k Ebenstreitovi, ale ten střelu vyrazil a vedle tyčky kotouč pohlídal jeden z energetiků.

46:20

Zeman a ani Čihař neuspěli proti Vystrčilovi.

45:42

Král se ocitl až před Ebenstreitem.

44:58

Kubíček – 2 min., hákování.

44:18

Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Průškova střela se odrazila od Ebenstreita, ale kotouč do branky poslal dorážkou OSKAR LISNER. Asistence
Jáchym Průšek.

43:11

Proti Dykově střele z kruhu si Vystrčil popojel a kotouč schoval v lapačce.

41:59

Po mele u branky přišel Ebenstreit o svoji hůl.

41:05

Souboj o kotouč u mantinelu za svou brankou vyhráli Bruslaři.

40:15

Král byl odstaven až do rohu a kotouč získali energetici.

40:01

Ve druhé části vedení svému týmu v početní výhodě zařídil Matěj Vojáček. Energetici se i přes obrovskou snahu nemohou prosadit přes Břetislava Vystrčila. Další třetina začne zhruba v 19:22.

40:00

39:20

Váňa uháněl k brance a před ní byl dostižen a chyběl mu spoluhráč na dorážku.

37:52

Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Rozjetý MATĚJ VOJÁČEK poslal kotouč do rohu karlovarské branky. Asistence Jáchym Průšek a Jan Hurt.

37:19

Zeman po buly uháněl sám k brance. Těsně před ní byl zastaven.

37:06

Pastor – 2 min., napadení.

36:12

Král tváří v tvář neuspěl proti Ebenstreitovi, který opět skončil na břiše, ale kotouč udržel i přes to, že na něj soupeři skoro najeli.

35:46

Čihařovu střelu z úhlu zastavil Vystrčil.

35:09

Váňova střela o kousek minula roh branky.

34:47

Zeman z kruhu přestřelil.

34:12

Zemanova střela se odrazila od betonu a Poizlova dorážka skončila na bloku bránícího hráče.

33:56

Král – 2 min., vysoká hůl.

33:04

Král poslal dělovku z mezikruží. Ebenstreit lapačkou sundal kotouč ze vzduchu.

32:31

Bruslaři se několikrát osvobodili. Po poslední akci energetiků byl kotouč tečován bránícím hráčem do ochranné sítě.

27:17

Zeman se ocitl před brankou, ale narazil na Vystrčilův beton.

26:54

Dyk – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

26:32

Král se ocitl v obklíčení a jeho střela šla mimo branku.

25:16

Cipkova střela z vrcholu kruhu skončila na Vystrčilových betonech.

24:28

Mähler se proháčkoval přes bránící hráče. Střela z úhlu se však neujala.

22:51

Šindelářova střela z mezikruží zaplula do Ebenstreitovy lapačky.

22:19

Bruslaři blokují střelecké pokusy svých soupeřů.

21:55

Energetici se snaží vyzrát na Vystrčila.

20:43

Lisler okamžitě po buly pálil z vrcholu kruhu. Ebenstreit střelu vyrazil a dorážce vyhozením kotouče zabránil jeden z energetiků.

20:21

Kotouč skončil za brankou Bruslařů a ti od ní rozjíždějí akci.

20:01

První třetina nabídla svižný a pohledný hokej. Oba gólmani si drží čisté konto. Další část začne zhruba v 18:33.

20:00

19:59

V poslední sekundě od modré pálil Šilhavý. Ebenstreit znovu zasáhl.

18:28

Gól z hole jednoho z Bruslařů sebral Ebenstreit lapačkou.

18:04

Čihař měl za zády bránícího hráče a tak mu před brankou nesedla Dykova přihrávka.

16:42

Kristek se nedostal do palebné pozice a o kotouč poté přišel.

15:59

Zakázané uvolnění enrgetiků.

14:39

Kurkovo nahození proletělo kolem klece energetiků.

13:48

Zakázané uvolnění energetiků.

13:12

Lisler přes jednoho z energetiků neprošel do pásma.

12:58

Mählerova střela po teči jednoho z bránících hráčů skončila v ochranné síti.

12:10

Hurtova střela proletěla kolem branky.

11:48

Lisler poslal kotouč na branku. Ebenstreit zasáhl a na poslední chvíli se natáhl proti následné dorážce a kotouč skryl.

10:22

Čihař chtěl poslat kotouč kolem tyčky, ale Vystrčil se natáhl a škvírku utěsnil.

09:31

Hurtovi v mezikruží sjela přihrávka a tak nemohl zakončit.

09:05

Před Lislerovou střelou sklapl karlovarský gólman včas betony.

07:30

Kristek nastřelil Ebenstreitův beton.

06:12

Dykův pokus se neuchytil.

06:00

Pelikánovu přihrávku zblokoval jeden z Bruslařů.

05:36

Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu skončila zakázaným uvolněním Bruslařů.

04:28

Ofsajd zastavil rozjeté energetiky.

03:55

Čihařova střela skončila ve Vystrčilově náruči.

02:10

Čihař z mezikruží těsně přestřelil.

01:23

Beran se ocitl před brankou. Jeho střela byla odražena bruslí jednoho z bránících hráčů.

00:55

Akci Bruslařů zastavil ofsajd.

00:38

Kurka získal kotouč, ale než se stihl nasměrovat k brance, byl odzbrojen.

00:09

Pelikánovo nahození Vystrčil zastavuje.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Wardas, Váňa, Dyk
Trenér: Martin Gombár

BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek, Šindelář (C), Lisler, Vojáček
Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Sýkora, Hošťálek.
Bruslaři tedy, stejně jako energetici postoupili v čtvrtfinále v nejkratším možném čase. Vzájemná série odstartovala v Karlových Varech. Už od úvodního vhazování bylo jasné, že i přes rozdílné postavení v tabulce mají hráči Energie před sebou soupeře, který jim nedá nic zadarmo a o postup bude bojovat stejně zuřivě. Po prohře v prvním zápase trenérský tým Bruslařů přizpůsobil strategii hře energetiků a to jim vyneslo výhru ve druhém a třetím zápase série. Ve čtvrtém duelu si mladoboleslavští mladíci díky střele Vojtěcha Steklého vynutili prodloužení. Zápas nakonec rozhodly samostatné nájezdy v nichž žádný z Bruslařů nevyzrál na Adama Ebenstreita.
BK Mladá Boleslav:

Do vyřazovacích bojů vstoupili Bruslaři ze sedmého místa nadstavby. V osmifinále si ve dvou zápasech poradili s týmem Dynama Pardubice. Výhra mladoboleslavských hráčů v prvním vzájemném duelu byla poměrně těsná, když zápas skončil až v prodloužení za stavu 4:3. Napínavý byl v prvních dvou třetinách i druhý zápas. Poté co v první třetině nepadla ani branka tak druhá třetina skončila za stavu 1:1. Rozhodující byla třetí třetina, kdy těsně před její polovinou skóroval Adam Kurka, který další gól přidal v padesáté deváté minutě a René Kubíček čtvrtý gól do pardubické branky poslal v šedesáté minutě.
Bilance čtvrtfinálových zápasů:

ČF1 pátek 17. 3. 2023 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 3:1
Branky a nahrávky: 29. Záhejský (Galnor), 44. Záhejský, 60. Galnor – 59. Lisler (Hlinský, Steklý)

ČF2 sobota 18. 3. 2023 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 1:5
Branky a nahrávky: 32. Cipko (Váňa) – 23. Lisler (TS), 33. Steklý (Lisler, Hlinský), 50. Vojáček (Šilhavý, Hurt), 52. Vojáček (Lisner), 59. Vojáček.

ČF3 úterý 21. 3. 2023 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 2:1
Branky a nahrávky: 35. Král (Křivánek), 37. Šindelář (Steklý) – 53. Pastor (Mähler).

ČF4 středa 22. 3. 2023 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 2:3sn
Branky a nahrávky: 50. Steklý (Kubíček), 59. Průšek (Král) – 1. Zeman (Čihař), 55. Wardas (Váňa, Pelikán), rozh. náj. Mähler.
Ve čtvrtém vzájemném utkání na led vyjelo pouze třináct energetiků a do branky se postavil Adam Ebenstreit. Od prvních sekund svěřenci Tomáše Andryse dokazovali, že jsou zpět. Vedení 2:1 ztratili až v power play. To že ještě neřekli poslední slovo ukázali energetici tím, že si výhrou v nájezdech vynutili pátý zápas. Série se tak za stavu 2:2 vrátila do Karlových Varů, kde v pátek oběma týmům půjde o všechno.
Ani ve třetím zápase série nenašli karlovarští mladíci recept na téměř neprůstřelného Břetislava Vystrčila. Jediným střelcem Energie byl obránce Tobiáš Pastor a prohra zabolela o to víc, že to bylo pouze o jednu branku. V tomto zápase navíc karlovarští mladíci přišli kvůli zranění o útočníky Jakuba Galnora a Víta Záhejského.
HC Energie Karlovy Vary:

První čtvrtfinálový zápas s týmem BK Mladá Boleslav po tuhém boji vyhráli energetici 3:1. Vzápětí však přišlo vystřízlivění, protože ve druhém zápase se karlovarští mladíci nedokázali dostat na kobylku Břetislavu Vystrčilovi, který střežil branku Bruslařů, a připsali si pouze jednu branku. Zápas skončil výhrou 5:1 pro Mladou Boleslav. Do Mladé Boleslavi se série přesunula za stavu 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

1:2

Branky a nahrávky: 59. Čihař (Wardas) – 38. Vojáček (Průšek, Hurt), 45. Lisner (Průšek)

Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Sýkora, Hošťálek

26:54 KVA 2 Dyk, nedovolené bránění brankáři
30:47 MBL 2 Hurt, nedovolené bránění
33:56 MBL 2 Král, vysoká hůl
37:06 KVA 2 Pastor, napadení
37:52 MBL 0:1 Vojáček (Průšek, Hurt)
44:18 MBL 0:2 Lisner (Průšek)
44:58 MBL 2 Kubíček, hákování