Play-off DHL extraligy juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha

2:3

konec (2:0, 0:1, 0:2) Stav série: 0:2

22.03.2023, 17:45 • KV Arena, Karlovy Vary • Čtvrtfinále • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

Konec zápasu. (19:44:37)

59:37

Adam Csabi zahrál do ofsajdu.

59:15

Fábry vystřelil od modré, trefil pouze obránce Bulku.

59:06

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

59:06

Před brankou hostů se utvořil velký závar, Artsatbanov ale vše uhasil.

58:54

Energetici riskují bez brankáře!

58:40

Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

58:40

Matteo Kočí při pokusu o blokování přihrávky v leže podrážel jednoho z hostů a je vyloučen na dvě minuty.

57:25

Sparta právě vstřelila branku!
Obrat dokonán! Kotouč se po střele jednoho z hostů odrazil před Adama Dybala a utvořil se závar, ve kterém se nejlépe zorientoval TOMÁŠ HOLEČEK, jehož dorážka posílá hosty do vedení. Asistence: Jan Hamršmíd a Jakub Tůma

56:53

Karlovarským se nedaří pořádně rozehrát a dostat se na soupeřovu polovinu.

55:42

Hosté tlačí a chtějí dokonat obrat.

54:51

54:00

Karlovarští se opět nemohou dostat přes útočnou modrou, tu hosté dobře stráží.

53:15

Pražanům se podařilo vyhodit a mohou tak v klidu střídat.

52:51

Za hrubost dvě trestné minuty inkasuje Tomáš Holeček.

51:43

Šindelek od modré trefuje plexisklo za Dybalovými zády.

50:53

Ondřej Dorot na modré bojoval o útočné pásmo, souboj ale nakonec prohrál a domácí se musí stáhnout.

50:26

Západočeši se dopustili ofsajdu.

49:42

Zakázané uvolnění ze strany domácích.

49:01

Ani jednomu týmu se nedaří udržet útočné pásmo.

48:06

47:54

Radim Handl utekl na druhou stranu kluziště a zkusil to vzdálenější tyč, ale minul.

47:35

Karlovarským se nepovedlo vyhodit, hosté nadále kombinují.

46:45

Nahození Martina Böhma Dybal vyrazil, energetici hru dostali alespoň do středního pásma.

46:06

A situace se pro Energii rozhodně nelepší, za podrážení si dvě minuty odsedí Ondřej Dorot.

45:31

Je srovnáno! Petr Hauser zpoza kruhů napálil mantinel za Dybalovými zády a puk se odrazil příhodně pro důrazného ONDŘEJE HRABÍKA, který svou dorážkou rozvlnil karlovarskou síť. Asistence: Petr Hauser a Jan Krupička.

44:31

Oba týmy střídají, energetici si přihrávají v obranném území.

43:32

Branka hostů je posunuta, vhazuje se ve středním pásmu.

43:07

Jakub Tůma pálil z kruhů, trefil pouze Dybalovo rameno.

42:18

Matyáš Beran nabil do slotu Renému Kubíčkovi, jehož dělovku parádním semaforem zneškodnil Artsatbanov.

41:52

Ondřej Dorot to zkusil z pravé strany, sparťanský gólman byl ale na jeho střelu připraven.

41:19

Nyní tempo trochu zpomalilo, obě mužstva střídají.

40:25

Karlovarští dokázali několikrát nebezpečně vypálit, Artsatbanov ale vše pochytal.

40:07

Buly pro energetiky, ti zavážejí puk za vlastní branku.

40:01

V druhé části se pokračovalo ve vyrovnané hře. Nyní však Sparta měla mírně navrch, což se odráží i na skóre. Adam Dybal spoustu šancí pochytal, na střelu Petra Hausera v 28. minutě však nestačil.

40:00

39:36

Na závěr třetiny tlačí Sparta na soupeřově území.

38:52

František David se opřel do odraženého puku, mířil však nad.

38:23

Energii se nepovedlo udržet útočnou zónu.

37:11

Hosté za vlastní bránou vyčkávají na vhodný moment pro rozehrávku.

36:20

Dominik Pavlák neudržel útočné pásmo, je odpískán ofsajd.

35:40

Sparťané drží hru na soupeřově polovině.

34:25

34:10

Pražanům se daří vyhodit.

33:35

Matteo Kočí poslal puk do slotu, kde se o dorážku pokoušel Ondřej Dorot, ale neuspěl.

32:50

Domácí se zatím nedostali za útočnou modrou.

32:25

Filip Šindelek neudržel nervy na uzdě sudí jej vyloučili za nesportovní chování.

32:15

Navrátilec z trestné Kočí vyhazuje puk na druhou stranu kluziště.

31:53

Petr Hauser za kruhy mířil nad.

31:31

Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

30:53

Petr Hauser mířil mezi Dybalovy betony, ten je ale sklapl včas.

30:33

Komplikace pro domácí! Za hákování je vyloučen Matyáš Adámek a hosté mají k dispozici dvojitou přesilovku!

30:07

Matteo Kočí tvrdě srazil k ledu u mantinelu Tomáše Holečka a inkasuje za to dvě minuty za napadení.

29:15

Michal Vitouch v přečíslení nabil Andreji Fábrymu, Adam Dybal však vytasil neskutečný zákrok proti jeho střele z první.

28:39

Jakub Vogel se pěknou stahovačkou zbavil obránce a vystřelil, hostujícího brankáře ale nepřekonal.

27:38

K odraženému kotouči se zpoza kruhů dostal PETR HAUSER, který na nic nečekal, napřáhl a svou dělovkou propálil Adama Dybala. Asistence: Jakub Červenka a Ondřej Hrabík.

27:13

Matyáš Adámek to zkusil z kruhů, jeho rána ale neprošla skrz soupeřovu obranu.

26:04

Adam Csabi si vyměnil puk s Matášem Váňou a chtěl dorazit puk do sítě, jenže jej nestihl.

25:35

25:03

Energetici se osvobozují i nyní.

24:28

Domácím se daří vyhodit.

24:20

Střelu Martina Böhma zablokoval Matyáš Adámek, hosté ale nadále kombinují.

23:35

Za krosček si dvě minuty odsedí Adam Csabi.

22:42

Robert Šlechta spěchal za odraženým kotoučem, pro který musel přijet Hlib Artsatbanov.

21:47

David Senčák to zkusil zleva, jeho rána ale letěla mimo.

20:52

To se jim ale nedaří, k rozehrávce se chystají Sparťané.

20:30

Filip Krajčík zavezl puk do útočného pásma a domácí mohou začít kombinovat.

20:06

Úvodní buly pro Energii, na druhou stranu se však s pukem vydal Petr Hauser, který prověřil pozornost Adama Dybala.

20:01

Do první části vstoupili lépe hosté, nedařilo se jim však v koncovce. Ta naopak vycházela lépe energetikům, ve 9. minutě jim vystřelil vedení Matteo Kočí, který se prosadil také v 13. minutě. Sparťané se ještě snažili zatlačit, přes zatím skvěle chytajícího Adama Dybala se jim ale nedaří prosadit.

20:00

19:23

Hosté mají problémy s forčekingem domácích a nedaří se jim rozehrát.

18:26

Adam Csabi vybízel ke střele Jakuba Vogela, toho si ovšem pohlídali soupeřovi obránci.

18:03

Sparťané vyčkávají za vlastní brankou na rozehrávku.

17:14

Ondřej Dorot nátlak vyřešil žabkou na icing.

16:42

Pražané tlačí a ostřelují karlovarskou svatyni.

16:05

Před Adamem Dybalem se utvořil velký závar, domácí gólman však stále drží.

15:33

Robert Šlechta přihrál Michalu Kusakovi, ten chtěl ještě posunout Janu Botošovi, ten byl ale obsazený.

14:37

Pražanům se nedaří udržet útočné pásmo, energetici jej dobře brání.

13:50

Zakázané uvolnění ze strany Karlových Varů.

13:16

Filip Krajčík chtěl vyslat do úniku Adama Csabiho, na poslední chvíli do přihrávky vložil hůl Jakub Tůma.

12:18

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
MATTEO KOČÍ si na modré vyměnil puk s Jakubem Vogelem a jeho nahození prolétlo přes Hliba Artsatbanova až do sítě. Asistence: Jakub Vogel a David Varvařovský.

12:01

Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

11:34

David Senčák přihrál Jakubu Červenkovi, jehož střelu z první Adam Dybal dokázal vyrazit.

11:01

Nahození Radima Handla kryje hostující gólman ve svém náručí.

10:12

Rána Filipa Krajčíka proletěla nad sparťanskou bránou.

09:36

Karlovarští drží útočné pásmo a hladoví po další trefě, soupeř nyní pozdrží jejich tlak zakázaným uvolněním.

08:52

Toto energetici sehráli pěkně, na konci jejich kombinace Matyáš Váňa křižnou přihrávkou nabil MATTEU KOČÍMU, který posílá Energii do vedení. Asistence: Matyáš Váňa a Kryštof Bulka.

08:41

Adam Csabi zajel s pukem mezi kruhy a zkusil vystřelit, to se mu ale nepovedlo ideálně.

07:54

Filip Šindelek (SPA) se dopustil sekání a je za to vyloučen.

07:20

Sparta je zahnána k vlastní brance, Karlovarští stále po oslabení nemohou srovnat hru.

06:22

06:00

Těm se však podařilo v klidu vyhodit.

05:52

Pražané tlačí a zatápí domácím.

04:50

Ondřej Hrabík hledal Filipa Šindelka, jemu ale puk přeskočil hůl.

04:22

Ondřej Dorot hasil špatnou rozehrávku podrážením a odsedí si za to dvě minuty.

04:01

Adam Dybal kryje nebezpečnou střelu, hra se přerušuje.

03:42

A ke sparťanské svatyni nedoputovala ani střela Adama Csabiho.

03:20

Filip Krajčík to zkusil z mezikruží, jeho rána byla zablokovaná.

02:35

Do rány Filipa Šindelka se obětavě položil Matteo Kočí, díky němu se hra přesouvá na druhou stranu.

02:09

Tomáš Holeček nahazoval puk do slotu, kde však byli pouze hráči v bílém.

01:23

Energetici ztěží přešli do útočné třetiny, kde se snaží o kombinaci.

00:38

Hra vysokou holí, vhazuje se ve středím pásmu.

00:09

Petr Hauser chtěl proniknout do útočné třetiny, zamezil mu v tom Jan Botoš.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Smýkal, Zolnaj, Vogel, Kočí, Dorot (A), Krajčík, Tůma, Bulka (A), Beran, Kubíček, Anton – Kusak, Varvařovský, Csabi, Adámek, Šlechta, Botoš (C), Handl, Váňa
Trenér: Václav Eismann

HC Sparta Praha: Artsatbanov (Vedral) – Šindelek, Ducháč (C), Böhm, Červenka (A), David, Tůma, Pavlák – Fábry, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Novák, Hamršmíd, Holeček, Krupička, Höll, Mácha, Žmola, Hauser
Trenér: Richard Žemlička

Rozhodčí: Jechoutek, Domský – Kokrment, Baxa.
Průběh série

První zápas čtvrtfinálové série se povedl lépe hostům. Ti měli herně navrch od prvních minut a dařilo se jim lépe i v koncovce. Půl minuty před koncem se Pražanům podařilo zvýšit už na 3:0. Karlovarští sice ještě zásluhou Kryštofa Bulky snížili, na víc se ale nezmohli a první bod v sérii si vzala Sparta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

2:3

Branky a nahrávky: 9. Kočí (Váňa, Bulka), 13. Kočí (Vogel, Varvařovský) – 28. Hauser (Červenka, Hrabík), 46. Hrabík (Hauser, Krupička), 58. Holeček (Hamršmíd, Tůma)

Rozhodčí: Jechoutek, Domský – Kokrment, Baxa