konec (0:0, 1:0, 2:1) Stav série: 1:0

17.03.2023, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Čtvrtfinále • Leona Tomcová

Ode mě je to pro dnešek vše.

Přeji příjemý zbytek večera. (19:36:17)
Máme za sebou první duel čtvrtifinále mezi Karlovými Vary a Mladou Boleslaví, který dnes dopadl lépe pro Energii. Ačkoliv se Bruslařům podařilo ke konci snížit stav na 1:2, Jakub Galnor zpečetil dnešní zápas gólem do prázdné branky.

59:37

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
JAKUBU GALNOROVI se podařilo ukořistit si kotouč a vyslat ho od modré do prázdné branky.
Bez asistence.

58:16

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Z mezikruží vyslal dělovku OSKAR LISLER, kterou nestihl Adam Ebenstreit včas zachytit.
Asistence: Adam Martin Hlinský, Vojtěch Steklý

58:05

Ebenstreit vyrazil střelu Patrika Krále.

57:08

Hostující tým zkouší hru v šesti!

57:07

Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

56:11

David Šindelář na nic nečekal a po přihrávce z buly hned pálil. Kotouč stihl domácí gólman zakrýt.

55:32

Adam Martin Hlinský se pokusil nadvakrát prostřelit Ebenstreita, to se mu ale nepodařilo.

54:54

Karlovarští se snaží dostat z vlastního pásma.

53:33

Vít Záhejský se dostal úniku, jeho střelu Vystrčil vyrazil betonem.

53:03

Rostislav Šilhavý sice vyslal dělovku, ale ta proletěla kolem branky.

52:15

Karlovarští měli snahu se i v oslabení usadit před Vystrčilem, jeden z hostujících hráčů však poslal kotouč do bezpečí.

51:35

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Vojtěch Čihař – 2 min., krosček.

51:16

Matěj Vojáček vyslal ránu od modré, kterou přikryl lapačkou na ledě Ebenstreit.

50:21

Tristan Konobelj vypálil z levého kruhu, puk jen orazítkoval betony.

49:41

Karlovarští kombinují před mladoboleslavskou brankou.

48:38

Jakub Galnor chtěl zakončit, v tom mu ale zabránil jeden z hostujících hráčů.

48:02

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
David Kovář – 2 min., hákování.

47:58

Vojtěch Váňa ujel až do útočné třetiny, neměl ani nikoho poblíž, komu by nahrál.

46:41

Lisler vystřelil z kruhu, kotouč stihl karlovarský gólman odrazit betonem.

46:37

Kurkova střela skončila v náruči Ebenstreita.

45:36

Jan Hurt se pokusil vymíchat Adama Ebenstreita, ale neúspešně.

44:48

Karlovarští se stále drží v útočném pásmu.

43:04

Trestné střílení za hákování Hlinského proměnil VÍT ZÁHEJSKÝ!

43:04

Bylo nařízeno trestné střílení.

42:48

Bruslařům se nepovedla přihrávka s pukem ujížděl na Vystrčila Jakub Galnor.

41:44

Vojtěchu Čihařovi se povedl zavézt kotouč z vlastního pásma.

41:06

Matěj Zeman – 2 min., držení.

40:18

Bruslaři zaútočili před Ebenstreita, puk si ale po chvilce přebírá Energie a míří s nim za střední pásmo.

40:01

Druhá část už byla o něco živější a zajímavější. Šance byly tentokrát na obou stranách. Do vedení se však dostali energetici, kteří skórovali ve vlastním oslabení.

40:00

39:53

Jan Hurt promáchl přihrávku, kterou mohl střílet na Ebenstreita.

38:28

Vojtěch Čihař měl namířeno mezi betony, ty ale byly rychlejší.

38:13

Jakub Galnor – 2 min., hákování.

37:28

Bruslaři stále vyvíjí tlak na Adama Ebenstreita.

35:12

Ebenstreit předvedl neskutečné zákroky. U prvního skončil na břiše a než se zvedl, zkusil vystřelil z levého kruhu Vojtěch Steklý. Jeho rána ale skončila boku brankářské sítě. Do této střely zkusil vyhodit Ebenstreit hokejku, bez které nakonec zvládl vyrazit i třetí střelu.

34:17

Hra se přesunula před Vystrčila.

33:29

Tristan Konobelj promách přihrávku, kterou mohl zakončit mezi betony.

32:48

Kryštof Dyk zkusil vstřelil kotouč mezi betony, ty ale byly rychlejší a puk je zpět ve hře.

32:13

David Kovář vypálil od modré, střela bezpečně proletěla kolem Ebenstreita.

32:08

Hra je na chvíli pozdržena, důvodem je špatné usazení karlovarské branky.

32:06

Ebenstreit odrazil betonem střelu, která na něj šla z levého kruhu.

31:28

Miroslav Křivánek vyslal dělovku od modré, ta letěla kolem branky.

30:46

Nátlak Bruslařů teď ustál Adam Ebenstreit i za pomoci karlovarských obránců.

29:53

Patrik Král ujížděl sám na Ebenstreita, puk ale nedokázala mezi tyčku a beton prostrčit.

29:31

28:13

Rychlý přesun energetiků skončil přesným zakončením pod horní tyčku střelou VÍTA ZÁHEJSKÉHO.
Asistence: Jakub Galnor

27:31

Viktor Wardas – 2 min., sekání.

27:29

Na druhé straně přestřelil branku Vojtěch Steklý.

26:48

Pavel Kůrka zkusil nadvakrát prostřelit Vystrčila, ale neúspěšně.

26:25

25:41

Bruslařům se podařilo vyhodit do bezpečí.

24:55

Po nepovedené střele Víta Záhejského zakládají znovu Karlovarští útočnou kombinaci.

24:25

Vojtěch Beran – 2 min., vysoká hůl.

24:12

Karlovarští tlačí na mladoboleslavskou branku.

22:52

David Kovář zkusil dělovku od modré, ta byla vyražena.

22:28

Karlovarští se pohybují kolem soupeřovy branky.

21:38

Jakub Kristek zkusil vymíchat Ebenstreita, to se mu ale nepodařilo.

20:37

Matěj Zeman zkusil propálit Vystrčila z mezikruží, jeho střela ale byl odražena zpět do hry a Vystrčil dokázal vyrazit další okamžitou střelu, tentokrát od Jakuba Galnora.

20:08

Bruslařskou rozehrávku zachytil jeden z karlovarských hráčů a energetici se usazují před Vystrčilem.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, která byla na obou stranách poměrně vyrovnaná. Žádné větší akce však k vidění nebyly. Oba týmy se sice dostali před brankáře, k pořádnému zakončení se až na pár střel ale ani jeden z nich nedostal.

20:00

19:56

Pavel Kůrka dostal dobrou přihrávku, jeho zakončení ale skončilo v náruči Břetislava Vystrčila.

18:59

Bruslařům se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

18:29

Karlovarští se usazují před Vystrčilem.

18:00

Patrik Král – 2 min., vysoká hůl.

17:28

17:02

Matěj Vojáček zkusil po přihrávce okamžitě vystřelit. Střela ale proletěla nad brankou.

16:46

Bruslaří kombinují před karlovarským gólmanem.

15:54

Rostislav Šilhavý vypálil dělovku od modré, jeho ránu však zvádl Adam Ebenstreit polapit do lapačky.

15:28

Ondřej Postl – 2 min., hákování.

14:33

Tristan Konobelj se rozjel proti Ebenstreitovi, jeho dělovka proletěla kolem branky.

13:28

Ze svého pásma ujel Vojtěch Váňa, před Vystrčilem ale neměl dostatečný prostor k nápřahu a kotouč se tak jen odrazil od betonu.

12:47

Před Ebenstreita se dostali Bruslaři, nedaří se jim ale vytvořit útočnou akci.

11:29

Vojtěch Váňa zachytil kotouč z rozehrávky, ke střele se ale kvůli Mladoboleslavskému hráči nedostal.

11:13

Viktor Wardas nahrál na Davida Poizla, jeho střela ale minula branku.

10:48

Karlovarští vyvážejí kotouč za střední pásmo.

09:28

David Šindelář zachytil puk a vyrazil s nim k Ebenstreitovi. Ve střele mu ale zabránil jeden z energetiků.

08:47

Puk vybojovali energetici a míří s ním z obranné třetiny.

08:13

Týmy bojují vedle karlovarské branky u mantinelu o kotouč.

07:48

Tobiáš Pastor měl najeto na branku, k zakončení se ale nedostal.

07:08

Hraje se spíše ve středním pásmu.

06:17

Energetici se usadili v útočném pásmu, v zakončení jim ale brání Bruslaři.

05:45

Domácí i hosté v plném počtu.

05:14

Energetici brání ze všech sil a brání Bruslařům k založení kombinace.

04:29

Bruslaří se pomalu, ale jistě přesouvají do útočné třetiny.

03:45

David Poizl – 2 min., hákování.

Patrik Král – 2 min., krosček.

03:26

Týmy se střídají na kotouči, ani jednomu z nich se ale nedaří udržet v útočném pásmu.

03:02

Na druhé straně zkusil štěstí Matěj Vojáček, i on ale minul branku.

02:18

Slavíkovo střela z pravého kruhu proletěla kolem branky.

00:58

Karlovarští byli zahnáni do svého pásma, odkud vyráží opět do útočného.

00:11

Kotouče se dokázali zmocnit energetici a zamířili přes střední pásmo.

00:02

Úvodní buly vyhráli hosté a míří s kotoučem hned před Ebenstreita.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Wardas, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský, Dyk
Trenér: Martin Gombár

BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Konobelj, Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Vojáček, Kristek, Šindelář (C), Lisler, Kurka
Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Battěk, Šmika – Kučera, Baxa.
BK Mladá Boleslav

Stejně jako energetikům, i Bruslařům stačily k postupu dva zápasy. V osmifinále se utkali s týmem z Pardubic. První zápas vybojovali na domácím ledě, o kterém nakonec muselo rozhodnout prodloužení. Bruslařům se utkání podařilo srovnat ve druhé třetině na 2:2, ale v poslední části se stav zvýšil po brance na obou stranách a do konce základní hrací doby zůstal výsledek 3:3. O vítězi prvního zápasu rozhodl 19 vteřin po začátku prodloužení Vojtěch Steklý.

Druhý zápas, který se odehrál na ledě Pardubic, byl po skončení druhé dvacetiminutovky výsledkově vyrovnaný. Do poslední části vyjížděli hokejisté obou týmů za stavu 1:1. V 50. minutě dostal Mladou Boleslav do vedení Adam Kurka. Dvě minuty před koncem zkusili Pardubice hru v šesti, Adam Kurka však trefou do prázdné brány navýšil vedení na 3:1. Dynamo se nechtělo vzdát a nadále nechali branku prázdnou. O čtvrtý gól do prázdné sítě se postaral Richard Kubíček a tímto zápasem si tak získali vstupenku do čtvrtfinále.
HC Energie Karlovy Vary

K postupu do čtvrtfinále play-off Extraligy dorostu stačily energetikům dva duely, které sehráli proti Kometě Brno. Úvodní zápas osmifinále sehráli Karlovarští na domácím ledě, kde po první třetině vedli 1:0. Ve druhé části ale Kometa dokázala srovnat a do poslední dvacetiminutovky nastoupili hráči za stavu 1:1. Utkání začalo být vyhrocené a neobešlo se menších bitek. Druhou branku vstřelil v početní výhodě Jakub Galnor. Energetikům se však podařilo navýšit na 3:1 i v oslabení, a to díky Vítu Záhejskému, který vstřelil nejen první branku, ale také i čtvrtou do prázdné brány.

Ve druhém utkání, které se odehrávalo na ledě Brna, byli po první třetině ve vedení hráči Komety. V prostřední části, která začínala stavem 1:0, se zápas otočil ve prospěch energetiků. Těm se povedlo pětkrát dostat puk za brankovou čáru a převzali si tak vedení s náskokem, které se Kometě nepodařilo zdolat. Na začátku poslední třetiny dokázali Brněnští snížit na 3:5. Vojtěch Váňa však náskok energetiků ještě zvýšil a Karlovarští se cestou zpět z Brna mohli radovat z postupu do čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:1

Branky a nahrávky: 29. Záhejský (Galnor), 44. Záhejský, 60. Galnor – 59. Lisler (Hlinský, Steklý)

Rozhodčí: Battěk, Šmika – Kučera, Baxa

03:45 KVA 2 Poizl, hákování