konec (25:19, 45:28, 65:45) Stav série: 1:0

14.03.2023, 19:00 • Hala Královka • Čtvrtfinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.14 18.5 6.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Odveta na půdě Salamanky je na programu v pátek. Pokud by hráčky USK zvítězily i tam, zajistily by si postup do Final Four. V opačném případě by musely absolvovat rozhodující třetí duel, který by opět hostila Hala Královka. (20:42:36)
Basketbalistky USK Praha přehrály v úvodním čtvrtfinále Euroligy lídra španělské ligy ze Salamanky 77:56 a v sérii hrané na dva vítězné zápasy se tak ujímají vedení.

Pražanky zvládly zápas výborně. Soupeřky deptaly kvalitní obranou a především výbornou hrou v útoku. Domácí hráčky zakončovaly valnou většinu akcí z relativně snadných pozic pod košem. Výborně zahrály pivotky Brionna Jonesová (18 bodů, 13 doskok) a Alyssa Thomasová (13 bodů, 8 doskoků). Těm připravovala výborné pozice Teja Oblaková (9 asistencí). Za zmínku stojí 11 bodů české reprezentantky, která hájí barvy Avenidy, Julie Reisingerové. Do závěrečné čtvrtiny USK vstupovalo s náskokem 20 bodů a trenérka Hejková si mohla dovolit pošetřit klíčové hráčky.

Konec zápasu. (77:56)

39:28

Skvělá obrana USK donutila k nepřesné přihrávce Onyenwereovou. (77:56)

39:04

Trojka Marie Condeové! (77:56)

38:49

Vilarová musela střílet v časovém presu. Z velké dálky neskórovala. (74:56)

37:58

Mariella Fasoulaová se prosazuje z nájezdu. Hosté alespoň korigují skóre. (74:56)

37:22

Michaela Onyenwereová dala koš s faulem. Šestku už neproměnila. (74:54)

37:06

Maria Condeová se ve druhém poločase rozstřílela. Dostala se na 10 bodů. (74:52)

36:43

Mariella Fasoulaová využila asistence Dominguezové. (72:52)

36:29

Fagbenleová sice zaznamenala koš, ale krátce před tím se dopustila útočného faulu. Skóre se tedy nemění. (72:50)

36:19

Wrzesinskiová to zkoušela nepřesně za tři body. (72:50)

35:42

Ve čtvrté čtvrtině to tam hráčkám zatím tolik nepadá. Je to způsobeno asi i rotací domácí sestavy. (72:50)

35:03

Dominguezová to zkoušela z dálky. Koš za tři body si nepřipsala. (72:50)

34:39

Natália Hejková už šetří opory. Klíčové hráčky jako Oblaková, Jonesová nebo Thomasová jsou na střídačce. (72:50)

34:12

Leonor Rodriguezová trefila za dva body z delší vzdálenosti. (72:50)

33:50

Krátká střela domácí Fagbenleové. (72:48)

33:30

Nějaký dotek tam opravdu byl. Míč pro USK. (72:48)

33:30

Vukosavljevicová vypíchla míč Carletonové. Domácí hráčka reklamovala teč soupeřky a rozhodčí si vše prohlédnou na videu. (72:48)

33:21

Rodriguezová špatně nahrála a Condeová s Vukosavljevicovou postupovaly proti jediné bránící hráčce. Druhá jmenovaná však nedotáhla dvojtakt. (72:48)

77:56

ZVVZ USK Praha: Condeová, Fagbenleová, Jonesová, Oblaková, Šípová, Sklenářová, Thomasová, Voráčková, Vukosavljevicová, Vyoralová, Wrzesinskiová.
Trenér: Natália Hejková

Perfumerias Avenida Salamanca: Rodriguezová, Cazorlaová, Dominguezová, Gulbeová, Onyenwereová, Vilarová, Nogićová, Carletonová, Garcíaová, Fasoulaová, Reisingerová, Martínová, Olivaová.
Trenér: Vazquez Mougan