12.03.2023, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.27 4.24 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:10

59:10 Noel ACCIARI - 7:4

59:10

Toronto právě vstřelilo branku!
O malou chvíli později se ale k puku dostal NOEL ACCIARI a obloučkem prázdnou branku trefil. Svou dnes druhou brankou tak navýšil náskok Toronta na 7:4. Bez asistence.

58:15

Skinner je na střídačce, Edmonton hraje v šesti!

55:52

Další přesilovka pro Edmonton, tentokrát na trestnou lavici odjel Mitchell Marner, a to s dvouminutovým trestem za podrážení.

52:31

52:31 Leon DRAISAITL - 6:4

52:31

Edmonton právě vstřelil branku!
Přesilovka je bleskově využitá a hosté ještě bojují. V útočném pásmu přišla rychlá kombinace z levé strany na tu pravou a z úhlu se LEONU DRAISAITLOVI povedlo procedit puk mezi tyčku a Murrayho beton – 6:4. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.

52:14

Nyní ale přichází přesilovka právě pro hosty, dvě minuty za podrážení dostal Timothy Liljegren.

50:50

50:50 Auston MATTHEWS - 6:3

50:50

Další akci už ale domácí dotáhli do zdárného konce. Kousek od modré čáry poslal přihrávku Marner, Tavares z první sklepl na volného AUSTONA MATTHEWSE a ten zamířil do odkryté části branky překvapeného Skinnera – 6:3. Asistence: John Tavares, Mitchell Marner.

49:37

Bude se zase vylučovat, dvouminutový trest za sekání na unikajícího Acciariho vyfasoval Warren Foegele.

47:59

47:59 Tato strkanice odstartovala potyčku mezi Buntingem a Kanem

47:59

Jak Michael Bunting, tak i Evander Kane dostali 2+2 minuty za hrubost.

45:58

Toronto dostává přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Darnell Nurse.

43:41

Dnes se už potřetí vylučuje na obou stranách zároveň. Domácí John Tavares dostal dvě minuty za sekání, hostující Vincent Desharnais zase za krosček.

39:58

Ještě jedno vyloučení na straně Toronta, dvě minuty za podrážení obdržel Justin Holl.

38:55

38:55 John TAVARES - 5:3

38:55

Akce ale pokračovala a domácí ji dotáhli do úspěšného konce. Hra se dostala od modré čáry blíže k brance, Marner bekhendem přihrával mezi kruhy, kde se nejlépe zorientoval JOHN TAVARES a z otočky zametl puk za Skinnera – 5:3! Asistence: Mitchell Marner, William Nylander.

38:30

Domácí celek si zahraje další přesilovku, dvě minuty za podrážení dostal Darnell Nurse.

35:56

35:56 John TAVARES - 4:3

35:56

Neskutečné, domácí již vedou! Toronto si vybojovalo puk u červené čáry, předvedlo rychlý kontr, v útočném pásmu přihrál Matthews na lépe postaveného JOHNA TAVARESE a ten střelou pod horní tyčku překonal bezmocného Skinnera – 4:3. Asistence: Auston Matthews.

34:49

34:49 William NYLANDER - 3:3

34:49

Je srovnáno! Edmonton předvedl další chybu v rozehrávce, tu vystihl Marner, přihrál na rozjetého WILLIAMA NYLANDERA, ten využil prostoru pro zakončení a střelou mezi Skinnerovy betony upravil na 3:3! Asistence: Mitchell Marner.

32:56

32:56 Mitchell MARNER - 2:3

32:56

No vida, hned je tu gól, který dá utkání velký náboj. Hostující Nurse při rozehrávce ve vlastním pásmu doslova namazal na hůl MITCHELLA MARNERA, ten před brankou předvedl rychlou otočku se stahovačkou a o tyčku dostal puk za brankovou čáru – 2:3. Bez asistence.

29:11

Zase tu máme tresty na obou stranách, domácí Michael Bunting dostal dvě minuty za nafilmovaný pád nebo přihrávání, hostující Ryan McLeod zase za nedovolené bránění.

25:27

Vyloučení na straně Edmontonu, dvě minuty za podrážení dostal Kailer Yamamoto.

22:33

22:33 Connor MCDAVID - 1:3

22:33

Hosté unikají do dvoubrankového náskoku. Ve vlastním pásmu si vybojovali puk, dlouhý pas našel CONNORA MCDAVIDA, ten si z pravé strany najel přes střed až na levé křídlo, našel si prostor pro najetí si k brance a střelou mezi Murrayho betony upravil na 1:3. Asistence: Evan Bouchard, Nick Bjugstad.

20:20

Hned v úvodu tu máme vyloučení na obou stranách, za oboustranné nesportovní chování byli vyloučeni domácí Auston Matthews a hostující Connor McDavid.

11:24

11:24 Evander KANE - 1:2

11:24

Hostující tým se dostává do vedení. Útočnou a hlavně rychlou akci založil McDavid, ve středním pásmu přihrál na EVANDERA KANEA, ten po přechodu modré čáry bleskově objel branku a zasunul za Murrayho tyčku. Gólman Toronta se sice snažil o přemístění, byl tam ale krapítek pozdě – 1:2. Asistence: Connor McDavid, Cody Ceci.

03:27

03:27 Mattias EKHOLM - 1:1

03:27

Je ale bleskově srovnáno. Hosté se dostali do útočného pásma, dokázali puk udržet na modré čáře a po krátké kombinaci vyslal z levé strany nechytatelnou ránu nad Murrayho rameno MATTIAS EKHOLM. Stav je tedy 1:1. Asistence: Evan Bouchard, Ryan Nugent-Hopkins.

03:05

03:05 Noel ACCIARI - 1:0

03:05

Domácí jdou do vedení! O puk se dlouho bojovalo v rohu, hráčům v modrém se jej pak povedlo dostat do lepšího úhlu, Kämpfovu přihrávku nejprve nevyužil Aston-Reese, k dorážce se pak ale dostal NOEL ACCIARI a ten již Skinnera překonal – 1:0. Asistence: Zach Aston-Reese, David Kämpf.

00:55

Máme tu první přesilovku, tu si zahraje Toronto. Dvě minuty za podrážení dostal Evander Kane.

7:4

Branky a nahrávky: 4. Acciari (Aston-Reese, Kämpf), 33. Marner, 35. W. Nylander (Marner), 36. Tavares (Matthews), 39. Tavares (Marner, W. Nylander), 51. Matthews (Tavares, Marner), 60. Acciari – 4. Ekholm (Bouchard, Nugent-Hopkins), 12. E. Kane (McDavid, Ceci), 23. McDavid (Bouchard, Bjugstad), 53. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid)

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Brodie, McCabe, Holl, Giordano, Liljegren, Rielly (A), E. Gustafsson – Marner, Matthews (A), Kerfoot – Järnkrok, Lafferty, W. Nylander – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Tavares (C), Bunting.
Trenér: Sheldon Keefe

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, R. McLeod, Shore.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Joannette, Lee – Brisebois, Smith

Diváci: 19 549

00:55 EDM 2 E. Kane, podrážení
03:05 TOR 1:0 Acciari (Aston-Reese, Kämpf)
03:27 EDM 1:1 Ekholm (Bouchard, Nugent-Hopkins)