konec (2:1, 1:1, 1:0)

28.02.2023, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Michal Břuchanský

Tipsport: 2.19 4.15 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:37:41)
Spodek Západní konference se tímto výsledkem ještě více zamotal. Poslední Anaheim se bodově vyrovnal 15. Chicagu a oběma týmům chybí jen dva body na třináctou Arizonu. V "honbě" za Connorem Bedardem to hraje do karet Columbusu.

3. Cam Fowler (ANA) 0+0
Lukáš Dostál má po několika nepovedených zápasech zase důvod k radosti. Obdržel o dva góly méně než krajan Petr Mrázek a přispěl k třetí výhře Anaheimu v řadě. Nejmladší z českých gólmanů v NHL inkasoval pouze ve dvou přesilovkách Chicaga, které naopak nezvládlo koncovky prvních dvou třetin. Max Jones dal v čase 39:42 rozdílový gól na 3:2 a ve zbývající části uzavřel gólový účet Troy Terry. Hawks v závěru nekladli žádný odpor, za celou třetí třetinu vygenerovali pouhé čtyři střely na branku.

59:58

Ještě jedno přerušení kvůli icingu Chicaga. Mrázek se vrátil mezi tyče a byl tam zapotřebí, protože Lundeström solidně pálil rovnou z buly.

59:45

Guttmana uprostřed hřiště dostal do problémů forčekující Silfverberg. Běží poslední vteřiny a Ducks už mají výhru zajištěnou.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:58

Tyler Johnson otočil hru na volnější pravou stranu. Střílel Domi, ovšem teč Athanasia se s brankou Dostála nepotkala.

58:45

Troy Terry předchozí zaváhání částečně odčinil. Vybojoval si puk u mantinelu a odhodil ho za modrou čáru.

58:30

Terry netakticky prodlužoval puk na zakázané uvolnění. Mrázek dostal pokyn a příští desítky sekund bude ze střídačky sledovat power-play.

58:08

Caleb Jones se individuálně propracoval na hrot. Klid na koncovku ale neměl a Ducks opět mohou situaci uklidnit.

57:15

Přihrávkou mimo dosah Tinordiho hokejky se Chicago vyhnalo z útočné třetiny. Zatím to není ani náznak závěrečného tlaku.

56:22

Mitchell spadl a propadl ve střením pásmu. Jones brejk dvou na jednoho trochu prohospodařil, dlouho nic neudělal a při střele ho vyrušil Guttman.

55:41

55:26

Strome přihrál na střed Zegrasovi, jenž trefil Khairu. McTavish připravil další pozici Fowlerovi, ale ani on branku neohrozil.

54:56

Ducks kombinují po obvodu a netlačí se do střelby. S dvougólovým vedením jim stačí ukrajovat čas.

54:16

Terry se Stromem se prokombinovali k McTavishovi. Střela zprava nebyla moc nebezpečná a Mrázek přerušuje.

4:2

Branky a nahrávky: 14. Lundeström (Terry, McTavish), 20. Silfverberg (Klingberg, Vatrano), 40. Max Jones (McTavish, Vatrano), 49. Terry (McTavish) – 6. T. Johnson (Domi, Raddysh), 34. Athanasiou (Domi, T. Johnson)

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Beaulieu, Shattenkirk, Benoit – Silfverberg (A), Zegras, R. Strome – Terry (A), McTavish, Max Jones – Jays. Megna, Lundeström, Vatrano – Leason, Grant, Comtois.
Trenér: Dallas Eakins

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Mitchell, Englund – Athanasiou, Domi, Seney – Raddysh, Guttman, T. Johnson (A) – Gust, Dickinson, Blackwell – Anderson, Khaira, Katchouk.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Halkidis, Schlenker – Gawryletz, Knorr

Diváci: 14 462

02:58 ANA 2 Zegras, sekání
04:29 ANA 2 Benoit, hákování
05:35 CHI 0:1 T. Johnson (Domi, Raddysh)