MS v alpském lyžování

Závod smíšených družstev, paralelní obří slalom, Meribel

Vítěz: USA

14.02.2023, 12:15 • Meribel (FRA) • Karel Jedlička

I bez největší hvězdy Mikaely Shiffrinové si pro zlaté medaile v soutěži družstev v paralelním obřím slalomu dojeli reprezentanti USA! V napínavém finále porazili Norsko, za které v rozhodující jízdě selhal Timon Haugan. Přitom byli Američané jen tři setinky od vyřazení už v úvodním kole, kdy skoro nejtěsnějším možným rozdílem na součet časů porazili Polsko.
Český výběr byl nesmírně blízko čtvrtfinále, body proti favorizované Itálii získali Filip Forejtek i Adriana Jelínková, při prohře Martiny Dubovské by stačila Janu Zabystřanovi i remíza, ale svou jízdu prohrál o jedinou setinu vteřiny.
Slovensko bez Petry Vlhové nemělo v osmifinále proti Francii žádnou šanci. (14:08:56)

FIN

Neuvěřitelné rozuzlení závodu! Timon Haugan nezvládl tíhu okamžiku a zapletly se mu lyže hned při prvním doskočení ze startovní budky na sníh. Tommy Ford tak v rekreačním tempu dojel pro zlato americkému výběru!

FIN

Moltzanová se ve spodní části dostala před Stjernesundovou, ale Norka se v cíli dotáhla a poprvé v celém závodě vidíme shodné časy! Skóre je tedy nerozhodné a o zlatu v soutěži družstev rozhodne přímý souboj Forda s Hauganem.

FIN

NOR - USA

FIN

Jeden z nejvyrovnanějích soubojů od startu po cíl urval Steen Olsen nad Radamusem nepatrným rozdílem čtyř setin vteřiny. Je vyrovnáno.

FIN

Lysdahlová vystartovala trochu opožděně a manko na O´Brienovou už nedohnala, chybělo jí 13 setin. USA se ve finále ujímají vedení nad Norskem.

O3

Eriku Readovi stačilo vyhrát nad Brennsteinerem a zajet alespoň 23,06, což je víceménně povinnost. Kanaďan to stihnul, vítězí sice jen o 15 setin, ale díky lepšímu součtu časů při remíze 2:2 získávají bronz Javorové listy!

O3

Richardsonová se držela statečně, ale s Gritschovou v cíli prohrává o devět setin. Rakušané otáčejí na 2:1.

O3

AUT - CAN

O3

Jeffrey Read však měl uprostřed trati velké potíže, úplně zastavil a jen se svezl do cíle. Bodem zdarma vyrovnává Dominik Raschner.

O3

Začíná utkání o bronz mezi Kanadou a Rakouskem, obě družstva pojedou v nezměněném složení. Do první jízdy nominovali trenéři Grenierovou a Scheibovou a po velké chybě rakouské závodnice to byla jasná záležitost. Scheibová zaostala o 56 setin.
Před boji o medaile je krátká přestávka na úpravu trati.

SF2

NOR - AUT

SF2

Steen Olsen však vzápětí jasně poráží Brennsteinera o 41 setin a stvrzuje postup do finále po výsledku 3:1 pro Skandinávce!

SF2

AUT - NOR

SF2

To je komplikace pro Norsko! Tvibergová měla jasný náskok proti Gritschové, ale neustála rychlé přetočení na jední lyži a pádem málem překřížila soupeřce cestu. Rakušanka prudce brzdila, ale v trati se udržela a snižuje.