11.02.2023, 18:00 • 21. kolo • Karel Jedlička

60

Martin Miľko zůstal úplně sám na brankovišti a pečetí skóre zápasu. (28:31)

60

Michalka na začátku poslední minuty proměňuje další sedmičku a ještě poskytuje Prešovu jiskřičku naděje. (28:30)

58

Michalka proměňuje sedmimetrový hod a sází svůj šestý gól v zápase. (27:30)

56

Radčenko se prosmýkl na brankoviště a ze spojky prostřeluje Machalického mezi nohy. (26:30)

54

Bleskový gól po rozehrávce z ruky nejlepšího prešovského střelce Erika Fenára. (25:30)

54

Matouš však rychle odpovídá další dělovkou do sítě. (24:30)

53

Dávid Michalka koriguje skóre. (24:29)

53

Matoušovu střelu zachytává domácí gólman až za brankovou čarou. (23:29)

51

Přes celé hřiště trefuje prázdnou prešovskou bránu jičínský brankář David Machalický! (23:28)

50

Naopak Filip Matouš ze sedmičky zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl. Druhý poločas patří Jičínu. (23:27)

50

Vyloučen byl domácí extraligový debutant Patrik Sedláček a Tatran se tak znovu připravuje o výhodu. (23:27)

49

Třetí vyloučení a následně červená karta pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Kovařík). (23:26)

49

Samostatný únik proměnil nekompromisně Hlava. (23:26)

48

Východočeši se dobře poradili a vzápětí po obnovení hry skóruje Thorovský. (23:25)

48

Po rychlé rozehrávce prešovského brankáře dotáhl brejk v pádu z brankoviště Kirill Radčenko. (23:24)

47

Drbohlav napnul síť z dálky. (22:24)

46

Tvrdou ranou z levé spojky snižuje Danylo Chajan. (22:23)

45

Martin Hlava zvyšuje na rozdíl dvou branek pro Jičín! (21:23)

44

Slováci jsou ve velké herní krizi a Šimon Thorovský po jejich špatné rozehrávce okamžitě otáčí skóre. (21:22)

44

Poprvé se prosazuje Martin Hlava a je znovu vyrovnáno. (21:21)

44

Přesilovka končí, vyloučen je za 28 vteřin i domácí Kimák-Fejko. (21:20)

43

Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jakub Kastner). (21:20)

43

Michalka však záhy po rozehrání také pálí přesně, navíc byl tahán za dres Kastnerem. (21:20)

43

Poprvé v zápase je vyrovnáno! Prešovský pětigólový náskok smazal Štěpán Drbohlav. (20:20)

41

Pěknou souhru Jičína zakončil Martin Kovařík dělovkou pod břevno. (20:19)

41

Danylo Chajan po více než čtyřech minutách skóruje. (20:18)

40

Jičínští házenkáři jsou k nepoznání, jejich protiútok končí kontaktní brankou Martina Kovaříka. (19:18)

39

V závěru přesilovky využívá volnějšího prostoru v obraně Prešova také Thorovský. (19:17)

37

Gól vstřelil tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jakub Kastner). (19:16)

37

Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Dávid Michalka). (19:15)

37

Více než šest minut trvalo Prešovu, než prolomí střeleckou smůlu. Z levé spojky zavěsil pod břevno Chajan. (19:15)

34

Matouš byl ze sedmičky úspěšný i podruhé, byť si brankář na jeho pokus sáhl. (18:15)

33

Filip Matouš se zhostil úspěšně první jičínské sedmičky. (18:14)

30

Těsně před přestávkou však vrací Prešovu pětibrankové vedení z trestného hodu po vypršení třicáté minuty Chajan. Jičínská zeď byla tentokrát děravá. (18:13)

30

Konečně se prosazuje také Jiří Dolejší, který se protáhl do mezírky na pravé spojce. (17:13)

29

Erik Fenár proměňuje i druhou sedmičku. (17:12)

28

Naopak ve vlastním oslabení skóruje Dominik Terpák. (16:12)

26

Danylo Chajan navíc slovenskou posilu Jičína fauloval a jde na dvě minuty na trestnou. (15:12)

26

Chybu domácích využívá z protiútoku Martin Miľko. (15:12)

24

První sedmimetrový hod zápasu proměňuje Erik Fenár. (15:11)

24

Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Miľko). (14:11)

23

Tentokrát to vzali domácí za správný konec a Radčenko zakončil jejich rychlou kombinaci. (14:11)

23

Obrovská chyba Tatranu hned z rozehrávky a Matouš okamžitě po křížné přihrávce z náběhu trestá. (13:11)

23

Po prostrčení J. Dolejšího skóruje z brankoviště Miľko. (13:10)

22

V další šanci se již nemýlil domácí Dávid Michalka. (13:9)

21

Teď je to pořádná přestřelka, opět za několik vteřin po rozehrání odpovídá prudkou ranou Drbohlav. (12:9)

20

Jenže síť se vzápětí vlní i v jičínské bráně po dělovce Danyla Chajana. (12:8)

20

Odpočatý Martin Kovařík vyskočil do výšky a z devítimetrové čáry trochu odčinil svůj prohřešek. (11:8)

19

Přesilovku využívá po obdobné akci na druhé straně MIchalka. (11:7)

19

Aleš Dolejší převzal křížnou přihrávku na brankovišti a z levé spojky rozvlnil síť. (10:7)

17

Jičínský Martin Kovařík je vyloučen už podruhé a musí si po návratu na palubovku dávat pozor, aby nepřišla červená karta. (10:6)

17

Peter Kimák-Fejko zavěsil pod břevno, navíc byl faulován. (10:6)

16

Jiří Dolejší ztrácí míč a samostatný protiútok využívá Erik Fenár. (9:6)

15

Po delší pasáži plné nepřesných zakončení se na levé spojce uvolnil Thorovský a nízko letící střelou snižuje už na rozdíl dvou branek. (8:6)

12

Matouš proměňuje nájezd a dává svůj třetí gól za necelé tři minuty. Jičín je znvou ve hře. (8:5)

11

A chybnou rozehrávku Prešova trestá snadným gólem v končící početní převaze opět Matouš. (8:4)

10

Erik Fenár však našel skulinku z pravého křídla z těžkého úhlu. (8:3)

10

Přesilovku využívá Filip Matouš. (7:3)

9

Extraligový debutant v dresu Prešova Patrik Sedláček jde pykat na dvě minuty. (7:2)

9

V demolici hostujícího celku pokračuje Fenár. (7:2)

8

Kimák-Fejko běžel sám na brankáře a nezaváhal. (6:2)

7

Dominik Terpák však skóruje prudkým švihem k tyči z devíti metrů. (5:2)

5

Štěpán Drbohlav se protáhl středem, dostal výbornou přihrávku a propálil brankáře. (4:2)

4

Erik Fenár zvyšuje na třígólový rozdíl, ale za chvilku bude Jičín v plném počtu. (4:1)

3

Do prázdné brány hostů snadno dovezl míč Dávid Michalka. (3:1)

2

Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Martin Kovařík). (2:1)

2

Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Peter Kimák-Fejko). (2:1)

1

Navíc to bylo s faulem, vyloučen je domácí Erik Fenár. (1:1)

1

Za Jičín okamžitě odpovídá Martin Kovařík. (1:1)

1

Danylo Chajan se prosmýkl kolem několika hráčů a svůj průnik zužitkoval ve vedoucí gól. (1:0)

28:31

Tatran Prešov: Furman, Leben, Ondrejčák – Chajan, Fenár, D. Turek, Michalka, Varga, Terpák, Kimák-Fejko, Dolinský, Fečo, Sedláček, Sopko, K. Radčenko.
Trenér: Jurecký

O2xyworld HBC Jičín: Machalický, Pleva – Rychna, J. Dolejší, Hlava, Kovařík, Ženatý, Miľko, Matouš, A. Dolejší, M. Hájek, Š. Drbohlav, Thorovský, Kastner, Pekař.
Trenér: Mašát

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška