2:1 7:6 (6), 5:7, 6:3

konec Nizozemsko – Slovensko 2:0

04.02.2023, 17:18 • Groningen, Holandsko • 2. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 2.4 1.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Treba povedať, že víťazstvo Tima Van Rijthovena je zaslúžené, pretože dnes hlavne na podaní predvádzal nadpriemerný výkon. Alexa Molčana môže mrzieť najmä tajbrejk prvého setu, v ktorom viedol 5:3, ale napokon ho nedokázal doviesť do víťazného konca. V druhom sete to vyzeralo s Molčanom už dosť zle po tom, čo stratil výhodu brejku, ale predsa len v ňom Van Rijthoven stratil podanie v závere aj druhýkrát, a tak sa zápas dostal do rozhodujúceho setu. V ňom už mal navrch Van Rijthoven, napriek tomu dlho nevedel prelomiť odpor Molčana, ale ten napokon kapituloval pri siedmom brejkbale v šiestej hre rozhodujúceho setu. Holandsko tak získalo druhý bod a proti Slovensku vedie 2:0 v boji o postup na finálový turnaj Davis Cupu. Už zajtra bude mať Holandsko veľkú šancu spečatiť postup hneď v úvodnej štvorhre, v ktorej budú domáci favoritmi. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:24:10)

Koniec zápasu

6:3

Tim Van Rijthoven zápas ukončil ako inak než esom a získal prekvapujúco druhý bod pre Holandsko, keď porazil našu jednotku Alexa Molčana po setoch 7:6(6), 5:7 a 6:3!

40-30

Riskantné druhé podanie a víťazný forhend Van Rijthovena na sieti znamená mečbal!

30-30

Molčan ešte môže zabjovať o brejkbal, pretože Van Rijthoven netrafil forhend do kurtu z dobrej pozície.

30-15

Bekhendový return Molčana neprešiel cez sieť.

15-15

Van Rijthoven odpovedá esom.

0-15

Molčan vytiahol skvelý forhend z defenzívy a Van Rijthoven nezvládol halfvolej.

5:3

Molčan si udržal nádej a po priamom bode znižuje na 3:5, ale teraz ide podávať na víťazstvo Van Rijthoven.

15-40

Ale teraz krížny bekhend Molčana stačil na zisk bodu.

15-30

Molčanov bekhend skončil za základnou čiarou.

0-30

Van Rijthoven sa dostal z defenzívy do dobrej pozície, ale forhend opäť nedostal na druhú stranu.

0-15

Molčan začal podanie na udržanie v zápase a Van Rijthoven mu pomohol forhendom do siete.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

5:2

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:2

Ale štvrté eso už všetko ukončilo, takže Van Rijthoven vedie 5:2 v rozhodujúcom sete a je blízko k zisku druhého bodu pre Holandsko.