Česko – Švýcarsko

6:3

konec (2:1, 2:1, 2:1)

04.02.2023, 16:05 • SH Třebeš Hradec Králové • Marek Baloun (@BalounMarek)

Tomáš Hanák sice nezkompletoval hattrick, ale Češi i tak vyhráli prakticky identickým skóre jako včera. Hezký večer! (17:53:10)

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Matteo Nico Steiner – 2 min., Nedovolená vzdálenost.

59:01

Poslední minuta třetiny.

58:22

Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

58:08

Punčochář přihrál Havlasovi, Haldemann se ale stačil vrátit do brankoviště a zachytil jak střelu, tak dorážku.

57:40

Haldemann je na střídačce!

57:10

Před brankou stojící Malič měl těžkou střelu, jen těsně ale netrefil odkrytou klec.

56:50

Češi s rozehrávkou nikam nespěchají.

55:00

Punčochářovo zakončení nedělalo Haldemannovi problém.

54:47

Delong se neprodral přes Siegentharela.

54:14

Pünterer nebyl vůbec přesný.
Dnešní utkání sleduje 407 diváků.

53:07

Perfektní zákrok od Lukáše Bauera! Kisugitemu přeskočil míček hokejku a Fitzi tak mohl jít se Seilerem do přečíslení dva na gólmana. Švýcaři si i přihráli, ale Bauer zalehl v brankovišti a míček zastavil.

52:40

Další Langerova minela dostala do šance Grafa. Tomu ale míček sjel z čepele.

52:18

Langer vyslal přihrávku do bloku.

51:48

Ani Hanák, ani Němeček a dokonce ani Havlas neprocpali střelu přes Haldemanna.

50:42

Josef Rýpar skvěle vybojoval míček, byť fotbalovým způsobem.

50:31

50:07

Forman upadl a Švýcaři mohli jít dopředu. Spoluhráči českého hráče ale situaci dohráli skvěle.

49:40

Švýcaři rotují okolo brány, ale nestřílejí.

48:59

Hanák ale mohl jít do brejku a tvrdě se potkal s Bürkem.

48:30

Jan Malič za zády chytil do ruky hokejku Tringaniella. Dvě minuty ho neminuly.

47:58

Hezká rána Tokoše byla sražena do rohu.

45:55

Buršíkova dělovka z otočky měla takovou razanci, až zlomila jeho hůl. Letěla ale mimo.

44:28

Česko právě vstřelilo branku!

Jenomže Češi odpovídají! Šindler nachytal obranný pár, když na hranici brankoviště naznačil střelu, ale místo toho poslal po lajně balónek MARTINU TOKOŠOVI, který tak měl prakticky prázdnou klec. Asistence: Matyáš Šindler.

43:37

Švýcarsko právě vstřelilo branku!

A Švýcaři snižují! LEVIN CONRAD poslal nechytatelný direkt mezi Bauerovo levé končetiny. Asistence: Jan David Bürki.

43:18

Vyloučení v týmu Česko:
Ondřej Němeček – 2 min., Bránění ve hře.

42:37

Další kombinaci Čechů soupeř vystihl.

41:52

A MARTIN KISUGITE odbíjí pátou! Jeho dělovka z půlky vymetla levý růžek a gólman Haldemann byl absolutně bez šance. Asistence: Jakub Buršík.

41:33

Siegenthalera obral za českou brankou Kisugite.

40:43

Nástřel Havlase se neujal a Švýcaři šli do brejku, který musel hasit Bauer skokem plavmo.

40:20

Češi kombinují jako první.

40:01

40:00

39:58

Švýcaři dlouho čekali z útokem a pořádně Baurovi zatopili. Střelu do protipohybu ale český gólman zalehl.

39:01

38:18

Jenomže teď hráči helvétského kříže snižují! NOËL AMOS SEILER vypálil na vzdálenější tyč a byť si Bauer na střelu sáhl, míček proskákal až k tyčce. Asistence: Simon Laubscher.

38:00

Švýcaři stále tahají za kratší konec. Češi jsou na míčku velmi jistí.

35:27

Přesilovka je využita! Havlas poslal žabičku na osu branky, kde stál TOMÁŠ HANÁK a ten přesně ťukl míč k levé tyči. Asistence: Matěj Havlas.

34:58

A Češi přichází o míček střelu vedle branky.

34:48

Havlas překombinoval další akci.

34:36

Lanferova střela byla těsně před brankou zblokována.

33:37

Noah Siegenthaler podrazil Čermáka tak razantně, až mu vyrazil dech. Dvě minuty za bránění ve hře.

33:16

Langer skvěle vložil hůl do švýcarské přihrávky.

31:22

Tohle už ale branka je! JAKUB BURŠÍK i přes napadání Švýcarům dokázal vypálit do vzdálenějšího růžku a ukazuje tak, že je po právu nejlepším střelcem Superligy. Asistence: Filip Forman.

30:47

Skvělá kombinace Langera z Havlasem volala po brance, ale Havlas dostal pass prakticky na tělo gólmana.

30:07

Fitzi se prodral okolo dvou hráčů, ale Punčochář ho nakonec dokázal zastavit.

29:35

Atak na Yana Ruha byl tvrdý a hvizd sudího dost dlouhý na to, aby to bylo za dvě minuty. Nakonec se ale nevylučuje.

29:10

Se zakončením Steinera z hranice brankoviště neměl Bauer potíže.

28:34

Tvrdou ránu Čermáka Haldemann vyrazil.

27:49

Hanák lobem vyslal dopředu Langera. Ten hledal ještě spoluhráče, ale netrefil ho.

27:43

27:19

Češi dostali volný úder, který Švýcaři nepochopitelně vůbec nenapadali.

27:07

Seiler vypálil do bloku.

26:47

Hollenstein tečoval naštěstí pro Bauera mimo.

24:53

Fitzi pod tlakem nezakončil bekhendem. Bauer se mu položil do dráhy.

24:27

Na druhé straně měl dělovku Fitzi a Seiler. Bauer ale oba pokusy zastavil.

24:14

Havlas nedokázal propasírovat míček.

23:19

Podporoval ho ještě Josef Rýpar, ale ani jeden nedokázal vystřelit.

22:57

Rýpar z otočky málem přišel o míček, dokázal ho ale poslat na Delonga.

22:34

Konradova střela proletěla okolo Bauera.

21:20

Švýcaři se ocitli v přečíslení 2 na 1, nedokázali si ale přihrát.

20:55

Langer a pak Havlas zkoušeli štěstí, ale netrefili se.

20:36

Němeček hledal, kudy založit akci. Nikde ale cesta nebyla.

19:16

Havlas opět zkoušel vsítit gól, ale nepovedlo se.

18:31

Havlas dostal přihrávku na bekhend, ale minul. I když mu gólman natočil bránu jeho směrem.

18:01

Yann Ruh – 2 min., Sekání.

16:55

Kisugite našel Čermáka, jehož střelu ale má gólman v rukách.

16:11

Dobrá střela Langera neprošla.

15:08

A Švýcaři srovnávají! Střela Ziehliho se odrazila od bránicího hráče zpět ke Švýcarovi. Ten neváhal a přistrčil balónek MATTEU NICOVI STEINEROVI, který se trefil pod ruku Bauera. Asistence: Jan Merlin Ziehli.

14:35

Gruber ukázal hezkou otočku, během které mu Švýcar sebral míček.

14:05

Forman hledal křížným passem volného Grubera, neposlal ho ale dobře.

13:42

Punčochář pod tlakem musel zabrzdit útok.

12:42

Další dobrá akce Švýcarů, kdy natřikrát mohli dorážet na Bauera. Ten to ale za pomocí Němečka zvládl.

11:44

Niklas Graf z první vypálil dělovku mimo bránu. Švýcaři dobře přečetli rozehrávku Formana.

10:36

Seiler a Bürke zatápěli v Bauerově brankovišti. Gólman ale zalehl a byl jak kámen.

09:39

Ziehli nezacílil přesně.

09:25

Delong vypálil jen do bloku.

07:56

A domácí utíkají na dvě branky! po souboji u mantinelu Seiler přiťukl míček TOMÁŠI HANÁKOVI a ten se Švýcarům odměnil střelou pod ruku Haldemanna. Asistence: Filip Langer.

07:20

Brejk švýcarů skončil na vnější síti Bauerovo klece.

07:07

Delongova střela z dálky nebyla špatná, ale neprošla.

06:28

Kisugite sebral další pokus, který se Švýcarům moc nepovedl.

05:57

Tringaniello hledal Grafa, nebyl ale přesný.

05:11

Hanákovi sjel míček při střele.

04:38

První lajna Čech přišla o míček, před Sailerem ale na poslední chvíli ztečoval balónek Němeček.

04:14

Švýcaři se stále jen brání.

01:39

Pak ale přichází první branka utkání. Dobré krizové řešení končí brankou MATĚJE HAVLASE! Asistence: Tomáš Hanák.

01:33

Teď už si ale gólman sáhl na míček.

01:15

Stále se ale drží na míčku a rotují v útočné zóně.

00:49

Rychlý pass před branku se ale domácím nepovedl.

00:20

Míček mají jako první Češi.

00:01

A už nastupuje švýcarský úvodní line-up, následován Lukášem Bauerem a českou pětkou.
Následují samozřejmě státní hymny.
Češi už jsou nastoupeni na palubovce, stejně tak Švýcaři.
Utkání se o pět minut protáhlo, v předešlém utkání juniorek FIN vs. SUI došlo ke zranění a čekalo se na příjezd sanitky.

Česko: Bauer (Jurco) – Punčochář, Kisugite, Zouzal, Gruber, Němeček, Rýpar – Majer, Delong, Forman, Šindler, Havlas, Malič, Tokoš, Hanák, Čermák, Buršík, Kreysa, Langer
Trenér: Jaroslav Berka

Švýcarsko: Haldemann (Schälin) – Ziehli, Conrad, Ruh, Hollenstein, Tringaniello, Bürki – Lauber, Willfratt, Wyss –Siegenthaler, Fitzi, Graf – Laubscher, Steiner, Nigg – Püntener, Seiler, Steiner
Trenér: Linder Simon

Rozhodčí: Furmánek – Šolc.
Jak už bylo řečeno, včera se odehrálo první utkání, které se neslo ve znamení konce reprezentačních kariér Toma Ondruška a Martina Beneše. Oba borci odešli v dobré náladě, jelikož Češi vyhráli 5:3.
První třetinu ovládl výběr Jaroslava Berky 2:0, když se trefil Čermák s Buršíkem. Švýcaři ale skvěle nastoupili do další dvacetiminutovky a v 26. minutě bylo srovnáno. V 35. minutě Kreysa znovu poslal svůj tým do vedení, ale i to bylo smáznuto, když se ve 44. minutě prosadil Steiner. Rozhodnout tak musel až Josef Rýpar. Ten tři minuty po vyrovnání zaznamenal vítěznou branku a vše zpečetil v posledních vteřinách utkání trefou opuštěné brány.
Hezké sobotní odpoledne, všechny formy života, a vítejte u florbalu! Česká reprezentace má tento víkend v Hradci Králové naplánovaný přípravný dvojzápas s výběrem Švýcarska. Krom prověření náročnosti soupeře jde také o rozlučku s gólmanem Martinem Benešem a útočníkem Tomem Ondruškem, kteří se rozhodli ukončit reprezentační kariéru. První zápas proběhl už v pátek večer, my se společně podíváme na mač číslo dvě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

6:3

Branky a nahrávky: 2. Havlas (Hanák), 8. Hanák (Langer), 32. Buršík (Forman), 36. Hanák (Havlas), 42. Kisugite (Buršík), 45. Tokoš (Šindler) – 16. Steiner (Ziehli), 39. Seiler (Laubscher), 44. Konrad (Bürki)

Rozhodčí: Furmánek – Šolc