Livesport Superliga

TJ Sokol Královské Vinohrady – ACEMA Sparta Praha

1:9

konec (0:3, 0:2, 1:4)

27.01.2023, 20:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • 21. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 4.2 6.2 1.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a Sparta jej změnila ve svou exhibici. Ve třetí třetině dala mezi 44. a 48. minutou hned čtyři branky, když se postupně trefili Marek Zouzal, Jiří Curney, Dominik Bartoš a Jakub Mühlfait a zbytek zápasu se změnil jen v to, jestli gólman Hejna dokáže udržet čistý štít. Skoro mu to vyšlo, jenže v poslední minutě dostaly Vinohrady šanci trestného střílení a to využil Vojtěch Klápa. Zápas tak skončil výsledkem 1:9. Po této porážce jsou Vinohrady na 11. místě s 19 body, Sparta je čtvrtá se 42 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:03:52)
Branky a nahrávky: 60. V. Klápa (TS) – 3. Zouzal (Košir), 19. Curney (Košir), 20. Curney (Juha), 26. Curney (Krbec), 30. Křenek (Košir), 44. Zouzal (Kareš), 44. Curney (Krbec), 46. Bartoš (Košir), 48. J. Mühlfait (Fišer). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Zásahy brankářů: 25:18. Rozhodčí: Bališ, Varga.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jiří Procházka (Vinohrady) a Viktor Hejna (Sparta).

59:31

59:31 Vojtěch KLÁPA - 1:9

59:31

Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
Tak se domácí dočkali. VOJTĚCH KLÁPA se při trestném střílení s ničím nepáral, volil prudkou ránu zápěstím a Hejnu nekompromisně prostřelil – 1:9.

59:31

Trestné střílení pro Vinohrady, Hejna tak bude bojovat o svou nulu proti Klápovi.

59:21

Hejnovi pomáhají i obránci, ti se obětavě vrhají do střel.

58:57

Hosté vyhazují míček přes půlící čáru, Vinohrady se vrací do útoku.

58:15

Útočný faul Tomáše Gärtnera, Vinohrady tak promrhaly slušnou příležitost dát alespoň jeden gól...

57:09

Za Hejnou zacinkala tyčka, z úhlu jej málem překvapil Hájek.

56:01

Nevyšla ani kombinace mezi Curneym a Juhou, míček se vykutálel vedle pravé Blumbergsovy tyčky.

55:00

Desítku neuzavřel ani Košir, Sparta k tomu ale míří mílovými kroky.

54:40

Za hosty byl u míčku Kareš, odvahu na střelu z dálky však nenašel.

53:40

Vinohrady se snaží dát alespoň čestný úspěch, akce domácích v tuto chvíli končí daleko před brankou.

52:43

Krbec obíhal branku a snažil se pak přihrávat na spoluhráče. Pas mu ovšem vypíchl jeden z bratří Gärtnerů.

51:50

Už tu nemáme tak svižný florbal, o vítězi je již dlouho rozhodnuto a tak se jen dohrává.

50:56

Čermák se z rohu vymotal před branku Vinohrad, Blumbergs si ale připsal svůj první úspěšný zákrok a také jej radostně oslavil.

50:17

Kombinace domácích na střed hrací plochy, tam ovšem přišel blok Sparty a Hejna zasahovat nemusel.

49:48

Vinohrady si vybírají oddechový čas.

49:10

Pergler se dostával do slušného brejku, ale ani jemu nebylo přáno odmazat Hejnovu nulu.

47:31

V brance Vinohrad dochází ke změně, Aleše Křepelku nahrazuje Roberts Blumbergs.

47:31

47:31 Jakub MÜHLFAIT - 0:9

47:31

Sparta právě vstřelila branku!
Kanonáda Sparty pokračuje. Nyní po kombinaci zůstal na středu na chvíli volný JAKUB MÜHLFAIT a prostřelil bezmocného Křepelku – 0:9. Asistence: Daniel Fišer.

46:49

Curney svůj pátý gól nepřidal, z levého křídla mířil vedle.

45:43

45:43 Dominik BARTOŠ - 0:8

45:43

Další gól hostů! Na půlce napřáhl DOMINIK BARTOŠ a k překvapení všech jeho rána propadla Křepelkovi z rukou do sítě – 0:8. Asistence: Robert Košir.

45:27

Z otočky nabíjel na prudkou ránu Košir, na poslední chvíli ale změnil záměr a jen přihrával.

44:40

Domácí se teď snaží zpomalit tempo a nepouštět soupeře do dalších zakončení.

43:42

43:42 Jiří CURNEY - 0:7

43:42

Krasojízda Sparty pokračuje. Před branku se dostal JIŘÍ CURNEY, bleskově zamíchal míčkem před Křepelkou a rozvlnil síť – 0:7. Asistence: Mikuláš Krbec.

43:08

43:08 Marek ZOUZAL - 0:6

43:08

Šestý úspěch hostujícího celku. Z rohu se kličkami uvolnil MAREK ZOUZAL a po individuální akci pověsil míček do horní části branky – 0:6. Asistence: Michal Kareš.

42:18

Přes soupeře zakončoval i domácí Gregor, dopadlo to ovšem podobně, jako před chvílí u Curneyho.

41:29

Přes obránce vystřelil hostující Curney, Křepelka si i přes nepříliš dobrý výhled dokázal poradit a míček zastavil.

40:47

Sparta v úvodu třetí třetiny kombinují u středu, ale je vidět, že se nikam nežene, bude chtít držet soupeře od míčku.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:18.
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté kontrolují průběh zápasu. Ve druhé třetině Sparta dokázala navýšit náskok, když nejprve po rychlém kontru zkompletoval hattrick Jiří Curney a ve 30. minutě využil i druhou přesilovku Sparty Radim Křenek. Vinohradští dnes nemají v útoku na soupeře recept a velké množství střel končí už na obráncích. Stav po druhé dvacetiminutovce je tedy 0:5.

40:00

39:59

Máca se nevymotal zpoza branky a na vyběhnutí mu prostě nezbyl čas.

39:42

Vypadá to na poslední útok třetiny, u míčku jsou domácí.

38:59

Vinohradským to dnes prostě nejde, neprosadil se ani Štěpán Švejda, jeho rána z levé strany byla sražena do rohu.

38:15

Kombinace Sparty byla sražena mimo mantinely, hosté zůstanou u míčku, rozehrávat budou z pravé strany.

37:39

Nyní diskutuje s rozhodčím hostující Pruner, zde to ale bude bez trestu.

36:47

V trochu lepší pozici byl Pergler, naběhl si z levé strany, mířil ale nad Hejnovo břevno.

36:12

Domácí buší na obranu Sparty, jenže střelami z dálky to asi nepůjde...

35:24

Hartman střílel skoro z půlky, Hejna si jeho ránu dokázal najít a vytěsnit.

34:13

Čermák si dnes může drbat hlavu, zahodil totiž další šanci. Dostal příhru do běhu, střelu po zemi však poslal vedle branky.

33:36

Stále stejná písnička, obrany nepouští ofenzívy do střel. Takže florbal bez vzruchu.

32:45

Hra nám teď plyne bez přerušení a ze strany na stranu. Ovšem bez nějakých výraznějších momentů.

31:10

Navýšit náskok mohl Juha, zívala na něj prázdná branka, jeden z obránců ale dokázal míček srazit holí.

30:44

Obrovský závar před brankou Sparty, zakončoval Stuchlík a o dorážku se pokoušel Gregor, vše skončilo pouze posunutou brankou a výsledkem je rozehra z rohu.

29:48

29:48 Radim KŘENEK - 0:5

29:48

Tak nakonec se Spartě přesilovka daří využít a je to už 0:5. Po kombinaci dostal příhru na střed RADIM KŘENEK a švihem prostřelil Křepelku. Asistence: Robert Košir.

29:20

Zatím to není úplně povedená přesilovka, hostům se sice povedlo trefit tyčku, ale poté už Vinohrady dokázaly dostat hru spíše k Hejnově brance.

28:39

Druhá přesilovka pro Spartu, Ondřej Plíhal si neodpustil poznámky směrem k sudímu, že na něj nebyl odpískán faul a dostal dvě minuty za nesportovní chování.

28:07

Standardní situace domácích u brankoviště, signál mířil na Stuchlíka, ten ale trefil pouze gólmana Hejnu.

27:10

Hosté po zisku míčku předvedli další rychlý kontr, Čermák jej zakončil prudkou střelou nad branku!

26:49

Vinohrady teď neví, co hrát, prakticky všechny akce končí na bránících hráčích Sparty.

25:25

25:25 Jiří CURNEY - 0:4

25:25

Další úder Sparty. Po zisku míčku přihrál Krbec doprava na nepokrytého JIŘÍHO CURNEYHO, ten prostřelil Křepelku, upravil na 0:4 a sám zkompletoval hattrick. Asistence: Mikuláš Krbec.

24:39

Domácí Klápa svou střelou trefil jen prvního stínícího hráče, Sparta se dostala do kontru, velkou šanci na navýšení náskoku ale prováhal Čermák, když netrefil odkrytou branku.

23:59

Sparta v kombinaci na útočné polovině, zatím je to ale jen o přihrávkách bez střel.

22:31

Na opačné straně narazil po kličce na střed do obránce Kolstrunk a nevystřelil.

21:55

Pěkná střela od domácího Tomáše Gärtnera, jeho křížný pokus prolétl těsně vedle Hejnovy brány.

20:49

Sparta u míčku, zatím se ale nikam nežene. Pruner vyhlíží spoluhráče.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:40.
Je za námi úvodní třetina, ve které byla celkově aktivnější Sparta a tato převaha se odrazila hned ve třech gólech. Jako první se trefil na konci třetí minuty Marek Zouzal a po tomto úspěchu se hosté snažili svůj náskok ještě zvýraznit. Po rychlé rozehře standardky se skutečně trefil Curney, jenže po reklamaci domácích, že Sparta nerozehrála podle pravidel, nebyl gól uznán. Jiří Curney si ale zlepšil náladu v přesilovce, kdy byl na konci kombinace u brankoviště. A v úplném závěru třetiny přišel úder číslo tři, kdy se do trháku dostal opět Jiří Curney a upravil na současných 0:3.

20:00

19:59

19:59 Jiří CURNEY - 0:3

19:59

Tak tohle se domácím vůbec nepovedlo. Procházka se pokusil o střelu z půlky, jenže o míček přišel, Sparta se dostala do brejku a JIŘÍ CURNEY prakticky se sirénou prostřelil Křepelku – 0:3. Asistence: Josef Juha.

19:01

Vinohrady chtějí do konce první třetiny alespoň snížit, Hejna vyrazil jednu nepříjemnou střelu.

18:02

18:02 Jiří CURNEY - 0:2

18:02

Přesilovka je využitá a už je to o dvě branky. Hosté utáhli soupeře k brankovišti, od Košira se posunul míček na pravou stranu, kde byl JIŘÍ CURNEY a ten v poklidu dorazil za Křepelkova záda – 0:2. Asistence: Robert Košir.

17:40

Koširova střela se opět zastavila o nohy hráčů Vinohrad, hosté pokračují v náporu.

16:58

Sparta si zahraje první přesilovku zápasu, dvě minuty za sekání dostal domácí Vojtěch Klápa.

16:51

Krbec přihrával na střed, následná střela se zastavila o bránící hráče Vinohrad.

15:36

Ondřej Stuchlík se pokusil hostujícího gólmana překvapit, střela letěla vedle branky Sparty.

14:44

Obrana Sparty dobře pracuje před Hejnou, ten tak má hodně zjednodušenou práci.

13:54

Vinohrady jsou v mírném náporu, na Hejnu to létá ze všech pozic, ovšem s přesností jsou na tom domácí zatím bídně.

13:13

Za domácí se do útoku dostal Plíhal, Hejna jej ale vychytal rychlým zákrokem rukou!

12:50

Zouzalova střela z pravé strany proskákala kolem pravé Křepelkovy tyčky.

12:15

Sparta hodně zakončuje z dálky, pokud má ale Křepelka dobrý výhled, nemá problém zakročit.

11:42

Akce Vinohrad skončila v rohu, odkud se snažil vyvézt Kuchynka, jenže se u toho dopustil nedovoleného zákroku.

10:54

Krbec se nyní objevil i v obraně, srazil Procházkovu střelu z dálky. Hejna zasahovat nemusel.

10:01

Neuspěl ani Mikuláš Krbec, ten pouze trefil gólmanův postoj.

09:10

Zouzal střílel od pravého mantinelu, k dorážce se ještě cpal Košir, Křepelka si dokázal poradit s oběma pokusy.

08:36

Vinohrady v útoku, na střelu to ale nebylo, je tu pouze standardní situace z levého křídla.

07:34

Za hosty nyní skóroval Curney, když byl osamocen za brankou a dostal hromadu času si vyběhnout a zakončit, jenže Vinohrady reklamovaly nesprávnou rozehrávku a rozhodčí jim nakonec dali za pravdu. Gól tak neplatil a rozehrává se opět z rohu.

07:21

Stuchlík zablokoval hostujícího Juhu, ten už by jinak zakončoval do prázdné branky.

06:11

Od obránce se odpoutal Košir, střela zápěstím ale ani nedolétla k brankáři, byla totiž zablokována.

05:36

Zatím sledujeme hodně aktivní florbal, postupně se už probouzí i Vinohrady.

04:58

Střela i na opačné straně, Máca to zkoušel z dálky, Hejna si ale v chumlu dokázal míček najít.

04:42

Střela kousek od brankoviště, tohle Křepelka vyrazil před sebe.

03:45

Další výpad Sparty, tentokrát to obrana domácích zvládla odvrátit a zabránit druhé katastrofě.

02:56

02:56 Marek ZOUZAL - 0:1

02:56

Hosté využívají svůj tlak a jdou do vedení. Po akci z pravé strany přišla přihrávka před branku, kde byl MAREK ZOUZAL a ze vzduchu sklepl míček za Křepelku – 0:1. Asistence: Robert Košir.

02:12

Zatím je to jen o Spartě, ta soupeři ještě prakticky nepůjčila míček.

01:29

Juha sice bleskově oběhl branku Vinohrad, pak ale pouze přihrál na půlku, odkud střela na bránu nepřišla.

00:49

Sparta poprvé na útočné polovině, zatím je to ale bez střeleckého vyjádření na Křepelkovu branku.

00:01

TJ Sokol Královské Vinohrady: Křepelka (Blumbergs) – Kellermann, Ji. Procházka, M. Horák, O. Stuchlík, Máca, Čuda, Ja. Procházka – T. Gärtner, Plíhal, Trojáček, Hartman, Pinkas, Gregor, Hájek, Švejda, D. Gärtner, Pergler, V. Klápa.
Trenér: Miroslav Purkrábek

ACEMA Sparta Praha: Hejna (Mart. Beneš) – Bartoš, Kozák, Marvánek, Křenek, J. Sedláček, Pruner – Kolstrunk, Juha, Zouzal, J. Mühlfait, Košir, Fišer, Curney, Kuchynka, Mat. Čermák, Kareš, Krbec.
Trenér: Marek Vojta

Rozhodčí: Bališ, Varga.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v hale TJ Sokol Vinohrady začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Zápas budou řídit pánové Přemysl Bališ a Peter Varga.
TJ Sokol Královské Vinohrady

Domácí tým je v tuto chvíli na 11. místě tabulky se ziskem 19 bodů a na desátou Českou Lípu ztrácí tři body. Naposledy se Vinohrady představily na palubovce Karlových Varů a vyhrály celkem jasně 8:4, čímž navázaly na povedený výkon proti Chodovu i výhru na Bohemians. Dnes však na Vinohrady čeká opravdu těžký soupeř.

ACEMA Sparta Praha

Hosté jsou totiž na pátém místě tabulky s 39 body a prohání čtvrté Bohemians i třetí Mladou Boleslav. Sparta dnes bude chtít zapomenout na minulé kolo, kdy na svém území nestačila na FBC Ostrava, když si hosté odvezli body za výhru 6:4. Sparta dnes bude každopádně favorit, jenže derby bývá vždy ošidné a stát se může cokoliv.
Dobrý večer u florbalové Livesport Superligy. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a ACEMA Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.