1:4

konec (0:2, 0:1, 1:1)

03.01.2023, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 2.57 4.14 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (06:37:33)
Statistika
Střely na bránu: 29 – 33 | Přesilová hra: 0/5 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Samuel Ersson (PHI) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 60:00
John Gibson (ANA) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Samuel Ersson (PHI) 28 zákroků
2. Travis Konecny (PHI)1+1
3. Trevor Zegras (ANA) 0+1
Philadelphia Flyers se tedy do Kalifornie bude hodně ráda vracet, protože zde dokázali zvítězit ve všech třech utkáních. Po skalpu San Jose a Los Angeles totiž Letci zvítězili i na ledě Anaheimu Ducks.

Ke své třetí výhře v Kalifornii vykročili hned v první třetině, ve které si vypracovali dvoubrankový náskok, jenž už poté jen kontrolovali. V závěrečné třetině Flyers ještě zvýšili na 4:0, když zpoza klece uspěl Laughton.

V poslední minutě utkání přišel o svou premiérovou nulu v NHL brankář Flyers Ersson, kterého prostřelil Strome, jenž tak domácím vystřelil alespoň čestnou branku. Philadelphia Flyers tedy ukončila svůj kalifornský trip výhrou 4:1 nad Anaheimem Ducks.

59:20

59:20 Ryan STROME - 1:4

59:20

Anaheim právě vstřelil branku!
Pouhých čtyřicet vteřin dělilo Erssona od jeho první nuly v NHL, ale bohužel pro něj přichází branka Anaheimu. Zegras zpoza hostující klece poslal touš mezi kruhy RYANU STROMOVI, jenž následně využil dvou hostujících obránců, kteří clonili svému brankáři a střela domácího hráče prošla až do sítě. Asistence: Trevor Zegras.

58:58

A další nebezpečná střela Comtoise, která skončila ještě na některém z bránících hráčů Philadelphie.

58:18

A tak jsem mu to málem zakřikl, když se domácí dostali do velké příležitosti, avšak brankáře Philadelphie zachránila branková konstrukce.

57:51

Do konce utkání už nám zbývá jen pár momentů, a vypadá to tak, že by si brankář Philadelphie Ersson mohl připsat svou první nulu v NHL!

57:00

Hayesovi se podařilo dostat puk do rohu kluziště na Laughtona, který si to poté namířil k bráně Anaheimu, ale u tyče nevyzrál na Gibsona.

55:48

Vaakanainen nahrával na modré Benoitovi, který se do kotouče chtěl pořádně opřít, jenže jej vůbec netrefil dobře.

55:33

Ani další přesilová hra Kačerů tedy první branku domácích nepřinesla. Anaheim se navíc při svém dalším útoku dostal do ofsajdu.

54:59

Terry se parádně uvolnil až k bráně Philadelphie, jenže odtud nepochopitelně nahrával zpět McTavishovi, který jeho pas očividně neočekával a puk letí do středního pásma.

54:15

Gibson musí za svou klec, kam Philadelphia vyhodila kotouč.

54:00

Philadelphii se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

53:33

Klingberg dokázal dostat kotouč na Stroma, jenž to měl přes ruku, takže ještě dopřál čas na přesun Erssonovi, který jeho následnou střelu chytil svou lapačkou.

53:15

Anaheim si ještě zahraje přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří James van Riemsdyk (PHI), jenž si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

1:4

Branky a nahrávky: 60. R. Strome (Zegras) – 8. Farabee (N. Cates, Konecny), 11. Frost (York, Farabee), 23. Konecny (Hayes, N. Cates), 49. Laughton (Hayes)

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Fowler, Kulikov, Benoit, Klingberg, Vaakanainen, Shattenkirk, Beaulieu – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, R. Strome, Silfverberg – Comtois, McTavish, Leason – Carrick, Jays. Megna.
Trenér: Dallas Eakins

Philadelphia Flyers: Ersson (Sandström) – Ristolainen, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Braun, York – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, N. Cates, Farabee – Allison, Laughton, Hayes – MacEwen, P. Brown, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: McCauley, Hebert – Apperson, O´Quinn

Diváci: 13 600

03:23 ANA 2 Carrick, podrážení
07:42 PHI 0:1 Farabee (N. Cates, Konecny)