1:2

konec (1:0, 0:0, 0:2)

26.12.2022, 18:30 • Winter stadium Michalovce • 47. kolo • Martin Kožiak sk

Tipsport: 2.06 3.98 3.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Košice nakoniec porážajú Michalovce na ich domácom ľade pomerom 2:1. O osude zápasu rozhodol začiatok tretej tretiny, kedy sa Košice zásluhou Olssona a Chovana presadili dvakrát v priebehu 35 sekúnd. Od tohto momentu boli Košice lepším tímom na ľadovej ploche a nič na tom nezmenil ani záverečný nápor Michaloviec.
Košice si tak vďaka dnešnému víťazstvu upevnili tretie miesto a pred Novými Zámkami majú dvojbodový náskok. Michalovce klesli na piatu priečku. (20:55:56)

59:45

Košičania vyhodili puk až k súperovej bráne a Michalovce už pravdepodobne vyrovnať nestihnú.

59:20

Oddychový čas pre tím HK Dukla Ingema Michalovce.

59:20

Michalovčanom sa nedarí poriadne usadiť v pásme a Zadusovs sa dokonca ocitol v postavení mimo hry.

58:45

Škorvánek opustil svoju bránu a Michalovce skúsia vyrovnať v šestici.

58:20

Pred Janusovou bránkou sa strhol veľký súboj o puk, z ktorého vyšli víťazne Košičania. Tí ho potom vyhodili až do obrannej tretiny domácich.

57:18

Do zaujímavej príležitosti sa po individuálnom úniku dostal Vašaš. Jeho strelu ale pekným zákrokom vyrazil Janus.

56:32

Chovan dostal skvelú prihrávku pred bránu, ale strela z prvej mu príliš nesadla. Puk totiž skončil iba mimo brány.

55:10

Michalovčania sa až teraz dostali na dlhší čas do útočného pásma, ale nejakú väčšiu šancu si zatiaľ nevypracovali.

53:37

Marek Slovák sa po individuálnom prieniku pokúšal hľadať Jaaskelainena. Jeho prihrávka ale napokon cez michalovskú defenzívu neprešla.

52:40

Michalovce sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa bude opäť v ich obrannom pásme.

52:10

Košičania sú stále aktívni a Michalovčanov nepúšťajú prakticky k ničomu. Blízko ku vstreleniu gólu bol tentokrát Havrila, ale puk z jeho hokejky do siete neprešiel.

50:28

Po Parshinovej kľučke sa dostal do šance Slovák, ktorého strela z prvej preletela len veľmi tesne od ľavej tyčky.

48:45

Mihalik vyslal od modrej čiary tvrdý pokus, ktorý sa od mantinelu nepríjemne odrazil pred Janusa. Košický gólman však zvládol aj túto ťažkú situáciu a vyrovnanie nedopustil.

47:02

Košice už vyše minútu tlačia domáci celok v obrannom pásme. Blízko ku gólu mala aj táto Ferencova strela, ale Škorvánek puk vyrazil.

46:00

Šedivý sa pokúsil natlačiť pred bránu a prekvapiť Škorvánka backhandovým zakončením. Nakoniec sa ale jeho strela neujala.

45:02

Janus teraz musel riešiť nepríjemné nahodenie jedného z Michalovčanov. Košický brankár sa ale s touto situáciou dokázal vysporiadať.

43:33

Košice dali gól!
Zach Osburn sa v ťažkej pozícii snažil odpratať puk spred michalovskej brány. Nakoniec ale našiel medzi kruhmi iba MICHALA CHOVANA, ktorý potom presnou strelou prekonal Škorvánka. Košice tak po bleskovej otočke vedú 2:1.