3:2

konec (0:0, 3:0, 0:2)

15.12.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Jan Prošek

Tipsport: 1.77 4.34 3.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ottawa Senators si vypracovala tříbrankový náskok, hosté ve druhé třetině dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Montrealu nepomohla ani hra bez brankáře a vyrovnat nedokázal. Body bere domácí tým Senators. (03:47:09)
Statistiky
Střely na bránu: 31 – 25 | Přesilová hra: 2/7 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 14

Kdo se postavil do brankoviště?
Cam Talbot (OTT) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 59:55
Samuel Montembeault (MTL) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 58:26

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 13:20

Tři hvězdy utkání
1. Alex DeBrincat (OTT) – 0+3
2. Brady Tkachuk (OTT) – 1+1
3. Kirby Dach (MTL) – 1+0

59:25

Cole Caufield pálil, Cam Talbot kryje kotouč. Bude se vhazovat. Hostující celek hraje aktivně, tlačí se za vyrovnáním.

59:15

Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

59:08

Zakázané uvolnění domácích, buly před jejich brankou a hosté budou hrát v šesti.

59:00

Poslední minuta, mnoho času už hosté nemají.

58:44

Sledujeme hru pět na pět.

58:22

Oba kluby střídají, kotouč mají domácí za svou brankou a nutno poznamenat, že nikam nepospíchají.

58:00

Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetině.

57:47

Oddechový čas pro tým Ottawa Senators.

57:47

Drake Batherson pálil z bezprostřední blízkosti, jeho pokus kryje brankář Canadiens.

57:13

Ottawa drží hru daleko od vlastní branky, sledujeme taktický výkon ze strany domácích.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:44

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Jordan Harris – 2 min., hákování.

56:18

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek má stále těsné jednobrankové vedení.

55:27

Komerční přestávka.

55:01

Jevgenij Dadonov připravil střeleckou pozici spoluhráči, Christian Dvorak minul branku.

54:34

Hostující celek cítí šanci na vyrovnání, domácí hrají hodně pasivně a naopak hosté mají velkou převahu.

3:2

Branky a nahrávky: 22. Pinto (DeBrincat, Zajcev), 26. Batherson (DeBrincat, B. Tkachuk), 29. B. Tkachuk (DeBrincat, Batherson) – 49. Dach (Evans, Slafkovský), 54. Dvorak (Suzuki, Dadonov)

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Chabot (A), Sanderson, Zajcev, Hamonic, Brännström, Holden – B. Tkachuk (C), Brassard, Giroux (A) – Gambrell, Pinto, Batherson – Kastelic, Watson, Kelly – Chartier, DeBrincat, Lucchini.
Trenér: D.J. Smith

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Edmundson (A), Guhle, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki (C), Dach – Slafkovský, Evans, Jos. Anderson (A) – Dadonov, Dvorak, Hoffman – Pezzetta, Drouin, Armia.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Dwyer, Beach – Deschamps, Pancich

Diváci: 19 567

09:19 OTT 2 Chabot, hrubost
14:02 MTL 2 Xhekaj, hrubost