HC Olomouc – HC Litvínov

4:3

konec (0:0, 3:2, 1:1)

14.12.2022, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • 32. kolo • Daniel Fekets (@DFekets)

Hanáci dnes dokázali porazit Litvínov 4:3! Olomouc v průběhu druhé části vedla díky brance Izáka a dvěma trefám Tomečka už 3:0, ale Litvínov stačil snížit, když se trefili Hocelík a Bednařík. Ve třetím dějství měl Litvínov více ze hry, zaslouženě vyrovnal díky Slavíkovi, avšak krátce před koncem třetí třetiny hráli domácí přesilovku a tu využil Radim Hradil. Olomouc bere důležité tři body!

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:44:28)

59:59

Vteřinu před koncem třetí periody ještě bylo odpískáno zakázané uvolnění.

59:40

Hocelíkova nepřesná přihrávka dostala hosty pryč z útočného pásma. Svoboda musel hrát ve středním pásmu.

59:23

Hosté to už zkouší bez brankáře, ale do útočného pásma nedokázali přejít. Pískán je ofsajd.

59:04

Oddechový čas pro tým HC Litvínov.

59:04

Olomouc právě vstřelila branku!
Mora necelou minutu před koncem třetí třetiny dává branku! Přesilovku využil RADIM HRADIL, který nadvakrát dorazil puk za přesunujícího se Kliku. 4:3. Asistence: Marek Matašovský a Tomáš Galvas.

58:39

Olomouc teď mohla zatlačit, ale přihrávka na Tomečka nebyla přesná. Poté rozhodčí hru přerušili, poněvadž na ledě zůstal ležet jeden z hostů.

58:14

Teď už kohouti zakládají další akci z vlastní třetiny.

57:52

Po střele Kučery rychle dorážel Fasner, ale Klika předvedl jistý zákrok.

57:09

Vyloučení v týmu HC Litvínov:
Jaroslav Bystřický – 2 min., krosček.

56:46

Pomalu ale jistě se dostáváme do závěrečných minut třetí periody. Hanáci teď kombinují v útočném pásmu.

55:48

Po lehké teči Svobody kotouč překvapivě vyskočil, domácí měli štěstí, že proletěl nad horní tyčí.

55:04

Nahození od modré čáry zastavil v lapačce Dominik Frgál.

54:19

Tentokrát se ve výborné pozici ocitl Hynek. Litvínovský obránce rychle střílel k zadní tyči a Frgál se jen ohlédl. Olomoucký brankář měl štěstí, že kotouč projel těsně vedle vzdálenější tyče.

53:48

53:36

Hosté se dostali do přečíslení tří na jednoho! Čech a Slavík si rychle vyměnili kotouč, ale Frgál stačil reagovat.

52:59

Litvínovskou ofenzivní akci zastavilo postavení mimo hru. Tato přesilovka hostů moc povedená není.

52:29

Hradil se vydal dopředu v oslabení. Tlačil kotouč nahoru, ale nakonec znatelně přestřelil.

4:3

Branky a nahrávky: 23. Izák (Havel, Belan), 25. Tomeček (Sedláček), 27. Tomeček (Hradil), 60. Hradil (Matašovský, Galvas) – 33. Hocelík (Bednařík, Vyhlídal), 38. Bednařík (Hocelík, Čech), 50. Slavík (Svoboda)

HC Olomouc: Frgál (Nowak) – Sedláček, Panáček, Dvořák, Kočí, Galvas, Compel, Drábek – Belan, Izák, Pigl, Tomeček (A), Havel, Janech, Matašovský, Kučera (C), Fasner (A), Hradil, Ruda
Trenér: Karel Beran

HC Litvínov: Klika (Čermák) – Hocelík, Bystřický, Janda, Werner, Hynek, Vyhlídal – Špaček, Dej, Slavík (A), Čech, Vopat (C), Bednařík, Postl, Svoboda
Trenér: Martin Tvrzník

Rozhodčí: Rapák, Koziol – Peluha, Veselý