7:3

konec (2:1, 2:1, 3:1)

11.12.2022, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • 28. kolo • Kryštof Havíř

Tipsport: 1.47 5.2 5.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je u konce. V něm jsme viděli deset různých střelců a dvoubodový návrat Jaromíra Jágra po 230 dnech na extraligová kluziště. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:32:56)
Hráči utkání: Tomáš Filippi (LIB) a Jaromír Jágr (KLA)

58:33

58:33 Tomáš FILIPPI - 7:3

58:33

Liberec právě vstřelil branku! A je tu sedmička! O gól se postaral TOMÁŠ FILIPPI, jenž prostřelil z mezikruží clonícího beka a upravuje na konečných 7:3. Asistence: Michal Birner, Jaroslav Vlach

58:24

Proti Brodeckého ráně z pravého kruhu byl Kváča nucen vytáhnout spektakulární zákrok lapačkou.

57:51

Píšťalka hlavního sudího signalizující ofsajd zastavuje postup šelem.

56:40

K nadělení sedmého gólu si mohou Tygři pomoct faulem Melky, který si počínal nedovoleně a tak si odpyká trest za podrážení.

Střely na branku – 29:31.

56:00

Najman se vřítil do útočného pásma, kde hledal do slotu si najíždějícího Melancona, přihrávka ale byla zablokována kladenskou obranou.

55:14

55:14 Matěj BERAN - 6:3

55:14

Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá svoji přesilovku! Druhým bodem v zápase k dorážce MATĚJE BERANA přispěl padesátiletý Jaromír Jágr. Asistence: Jaromír Jágr

53:54

Oba týmy hrají velmi opatrně. Nějaké vyložené šance zatím k vidění nejsou.

52:03

A počty se zase vyrovnají. Na trestnou si půjde odsedět dvě a dvě minuty za hrubost.

51:35

Jan Ordoš byl v zakončení faulovaný Dotchinem. Přesilovka pro Tygry.

50:48

Melanconův tvrdý projektil zblokoval vlastním tělem Beran, který po té odkulhal na střídačku.

49:18

Po šanci Brodeckiho, kterou zlikvidoval Petr Kváča se před libereckým gólmanem strhla potyčka mezi hráči obou týmů. Vše však v rámci pravidel.

48:04

Po střele Jágra před brankou Libereckých došlo k několika pokusům o dorážku ze strany Rytířů, situace ale končí pro Tygry dobře.

47:38

Jaromír Jágr střílel z pravého kruhu, Kváča vyráží.

47:25

Jaroslav Vlach si v souboji u mantinelu počínal nedovoleně a tak stráví následující dvě minuty hry na trestné lavici.

Střely na branku – 25:23.

46:00

Flynn se dostal k puku mezi Kladenskými, jeho rána ze slotu ale minula branku.

45:06

Filippi hledal přihrávkou přes pásmo Birnera, avšak neúspěšně.

44:20

Tygři jsou velmi aktivní a zasypávají Rytíře jednou šancí za druhou.

42:06

Dvěma góly zpražení Rytíři se marně dostávají do hry.

40:57

Střídání v týmu Rytíři Kladno:
ze hřiště odchází Adam Brízgala, přichází Landon Bow.

40:57

40:57 Oscar FLYNN - 6:2

40:57

Liberec právě vstřelil branku! A je tu hned další! Po ráně Ordoše se k dorážce díky nedůslednosti kladenské obrany dostal OSCAR FLYNN. Asistence: Jan Ordoš

40:36

40:36 Martin FAŠKO-RUDÁŠ - 5:2

40:36

Liberec právě vstřelil branku! A hned zkraje závěrečné třetiny Tygři dávají svůj pátý gól v utkání. Michal Bulíř při přechodu pásma posunul na MARTINA FAŠKO-RUDÁŠE, který přebruslil kladenského beka a zavěsil pod víko. Asistence: Michal Bulíř, Michael Frolík

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:57.
I druhé dějství nabídlo tři branky. Nejdříve navýšil na 3:1 tečí Dernerovy střely Michal Birner. Ke konci třetiny byli k vidění další dvě branky, Jaromír Jágr si připsal asistenci na gólu Adama Brodeckiho, snížení si ale dlouho neužili. Za patnáct vteřin vrátil stav utkání na nynějších 4:2 Uvis Janis Balinskis.

40:00

39:39

Beran zkoušel využít před Kváču najíždějícího Filipa k tečování puku, jejich úmysl jim ale nevyšel podle představ.

38:51

Pro Jakuba Rychlovského se otevřela pravá strana kluziště, kterou mladý útočník využil až k najetí před kladenského gólmana, kterého ale přechytračit nedokázal.

37:13

37:13 Uvis Janis Balinskis - 4:2

37:13

Liberec právě vstřelil branku! Po zákroku Brízgaly se puk odrazil k na kruh si najíždějícímu UVISI JANISI BALINSKISOVI, který vrací šelmám dvougólové vedení. Asistence: Adam Najman, Michal Birner

36:58

36:58 Adam BRODECKI - 3:2

36:58

Kladno právě vstřelilo branku! Po ráně Jágra se puk za brankou dostal k ADAMU BRODECKI, jenž skóruje. Jaromír Jágr si tak ve svém prvním soutěžním utkání po 230 dnech připisuje bod za primární asistenci. Asistence: Jaromír Jágr, Jake Dotchin

36:17

Kladenští znovu kombinují v útočné třetině.

34:42

Libereckou rozehrávku zachytil Filip, který ještě posunul na před branku najíždějícího si Bláhu, Kváča si ale s hrozbou poradil.

33:23

Proti regulím se prohřešil v útočném pásmu Jake Dotchin, jenž si tak odpyká dvouminutový trest.

33:03

Středočeši uzavřeli domácí v jejich obranném pásmu. K nebezpečné snaze ale jejich snažení nevede.

31:34

Po Filippiho nahození od modré prožil horké chvilky před brankou Adam Brízgala, jenž musel v rozkleku zasahovat proti dorážejícímu Najmanovi.

31:10

Zakázané uvolnění hostů vrací hru před kladenskou svatyni.

30:16

Pokus o zavezení kotouče do útočného pásma Libereckých končí ofsajdem.

29:11

Po nahrávce Michala Bulíře z rohu kluziště střílel Faško-Rudáš, Brízgalovu klec však minul.

Střely na branku – 14:16.

28:06

28:06 Michal BIRNER - 3:1

28:06

Liberec právě vstřelil branku! A je to 3:1! Lukáš Derner nejdříve trefil tvrdým projektilem Jakuba Klepiše, jenž zůstal ležet na ledě. Po té to zkusil ještě jednou a kotouč si po teči MICHALA BIRNERA našel cstu do kladenské klece. Asistence: Lukáš Derner

27:29

Proti pokusu Rychlovského z kruhy musel Brízgala vytáhnout zajímavý zákrok.

25:53

Petr Kváča schovává kotouč vyražený do vzduchu po ráně Kladenských.

24:42

Tomáš Filippi nahrával na steč před branku najíždějícímu Michalu Ivanovi, Brízgala si však se situací poradil.

23:30

Ticháčkova rána od modré jen těsně minula branku!

23:24

Plekancova přízemní střela prošla od modré čáry až k libereckému fantomovi v brance, který kotouč schoval do své výstroje.

22:58

Hraje se zatím v pomalém tempu.

22:07

Jágr kroužil s pukem v útočném pásmu, k výraznému ohrožení branky ale jeho snažení nevedlo.

20:44

Rytíři se usídlili v útočné třetině.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:04.
Na nedostatek gólů si fanoušci po první třetině rozhodně stěžovat nemohou. Nejdříve Liberečtí po úvodních seznamovacích minutách skórovali z dorážky zásluhou Tomáše Filippi. Za necelou minutu navýšil při hře ve čtyrech na rozdíl dvou gólů veterán Petr Jelínek. Kladno dokázalo ke konci dvacetiminutovky snížit z jejich největší dosavadní šance po ráně z hole Adama Brodeckiho. Stav utkání 2:1.

20:00

19:49

Poslední rána třetiny. O tu se postaral Jakub Klepiš a Petr Kváča proti ní musel zasahovat betonem.

18:39

Ivan si najel až na úroveň brankové čáry, z úhlu však trefil jen boční síťku.

17:03

17:03 Adam BRODECKI - 2:1

17:03

Kladno právě vstřelilo branku! A Rytíři snižují. Do poloprázdné branky dopravil puk ADAM BRODECKI, jenž tak využil nepřehledné situace. Asistence: Jakub Babka, Jakub Klepiš

16:33

Vyloučení na obou stranách. Proti pravidlům se provinili centří z obou týmů

16:24

Vlastní zaváhání odčinil Brízgala, když po vypadnutí kotouče z výstroje vychytal dorážejícího Birnera.

15:49

Tvrdý projektil z hole Dotchina Kváča vyráží do bezpečí.

15:00

Další vyhození. Rytířům se nedaří usídlit v útočném pásmu.

14:11

Tygři po buly ve svém obranném pásmu vyhazují.

13:49

Rytířům se dostane příležitosti snížit. Na trestnou putuje znovu Martin Faško-Rudáš.

13:34

13:34 Petr JELÍNEK - 2:0

13:34

Liberec právě vstřelil branku! A je tu hned druhá branka v krátkém sledu. Puk dokázal po několika dorážkách z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru dostat PETR JELÍNEK. Asistence: Jaroslav Vlach

12:41

12:41 Tomáš FILIPPI - 1:0

12:41

Liberec právě vstřelil branku! Po střele Melancona se k dorážce dostal TOMÁŠ FILIPPI, jenž bekhendovým zakončením rozvlnil síť za Brízgalou. Asistence: T.J. Melancon

12:35

Nedomlelovo nahození od modré končí ve výstroji Adama Brízgaly.

11:15

A počty na ledě se hned vyrovnají. Proti pravidlům se na liberecké straně prohřešil Faško-Rudáš.

11:11

Druhá přesilovka pro domácí. Pro nedovolené bránění si trest odsedí Slováček.

09:28

Proti tvrdé střele Dotchina musel zasahovat Petr Kváča.

08:28

Po nahození Melancona puk po teči v brankovišti jen těsně minul branku.

07:50

První přesilovka zápasu. Brodecki si pomohl útočným faulem a za trest si odpyká dvě minuty na trestné.

06:39

Adam Najman obkroužil branku a posla kotouč před ni, nikdo se zde ale nenacházel.

Střely na branku – 3:3.

05:55

Ticháčkova rána od modré byla zablokována před Kváčou a Tygři se rozjíždí dopředu.

05:23

Zakázané uvolnění posílá hru před branku Severočechů.

04:14

Průnik Bulíře do útočného pásma je zastaven Babkou.

02:46

Uvis Janis Balinskis se prokličkoval obranou Rytířů, ohrozit branku ale nedokázal.

02:12

Vhazuje se po levici Adama Brízgaly.

01:25

Jágrova střela z blízkosti zblokována Libereckými.

01:03

Puk odražený po nahození Faško-Rudáše od zadního mantinelu kladenský brankář pro jistotu schoval pod lapačku.

00:30

První střelu v zápase si připsal Michal Birner, Brízgala však bez problému chytá.

00:01

Hráči už jsou nastoupeni, nyní zazní státní hymna a utkání bude moct vypuknout!

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann, Štibingr – Birner (A), Filippi, A. Najman – Ordoš, Bulíř (C), Faško-Rudáš – Flynn, Šír, Frolík – Vlach, Jelínek (A), Rychlovský.
Trenér: Patrik Augusta

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka, Veber – Melka, Plekanec (C), Bláha – Brodecki, Klepiš, Indrák – Michnáč, Filip, Pytlík – Beran, O. Procházka, Jágr.
Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: Kika, Veselý – Brejcha, Malý.

Trefí se dnes?

Jak dopadne třetí střet těchto dvou soupeřů v této sezoně? Bude k vidění opět utkání rozhodnuté rozdílem jedné branky? To se dozvíme v nedělních 16:00 v liberecké Home Credit Areně.
Poslední vzájemné zápasy

KLA vs. LIB 3:2
LIB vs. KLA 4:3sn
KLA vs. LIB 1:3 (2021/22)
LIB vs. KLA 3:2 (2021/22)
Koho sledovat?

V utkání se Spartou zářili maskovaní muži. Petr Kváča čelil devětadvaceti střelám, z nichž za svá záda pustil jen jednu a chytil 1,9 gólů nad očekávání. S dalším solidním výkonem z jeho strany tak můžou Liberečtí rozhodně počítat.

I přes svůj vysoký hokejový věk stále patří k nejlepším středovým forvardům extraligy. Tomáš Plekanec zatím nasbíral v této sezoně devatenáct bodů a vévodí statistice vyhraných vhazování. Na jeho přínos se mohou Kladenští spolehnout.
Rytíři Kladno

V minulém kole extraligy Středočeši utnuli sérii tří porážek, když zvítězili 4:1 proti Karlovým Varům. V tabulce se nacházejí na posledním čtrnáctém místě s osmadvaceti body. Jen dva body ztrácí na předposlední Motor, tři potom na Litvínov. Podaří se jim využít zápasu s Tygry k odlepení ode dna tabulky?