Tenis

Challenger Kóbe (krytý tvrdý povrch)

Zdeněk Kolář – Marc Polmans (Q)

0:2 1:6, 4:6

17.11.2022, 03:07 • Kurt B, Kóbe (JPN) • Osmifinále • Jiří Zabilanský (@Korb278)

Tipsport: 2.63 1.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je dobojováno. První set tohoto utkání byl jednostrannou záležitostí, když si Zdeněk Kolář dokázal podržet jen jeden servis a prohrál 1:6. Ve druhém setu se obraz hry srovnal. Za stavu 3:3 ale Polmans brejknul svého soupeře. Kolář se však nevzdával a v další hře si vzal brejk okamžitě zpět. Následně ale o servis znovu přišel, a tak v desáté hře druhé sady i přes menší problémy s dvojchybami, dokázal Polmans utkání ukončit a zcela zaslouženě postupuje do čtvrtfinále. Pro českého tenistu naopak cesta turnajem končí. (04:34:03)

Konec zápasu

0:2; 4:6 - Marc Polmans

4:6

Teď už to Polmansovi vyšlo! Australan se vydal k síti, kde výměnu a celé utkání úspěšně zakončil!

40-A

A opět přímý bod ze servisu a australský tenista má třetí dnešní mečbol!

40-40

Polmans si nyní pro změnu pomohl servisem a přímým bodem odvrací brejkbol!

A-40

Tak toto je naprosto unikátní, Polmans v době kdy měl tři mečboly udělal tři dvojchyby v řadě a je tu naopak brejkbol!

40-40

Druhá dvojchyba v řadě a jsme na shodě!

30-40

První mečbol si ale Polmans odpálil sám dvojchybou!

15-40

Opět se vydal Australan k síti a i nyní byl úspěšný. Další vítězný volej znamená dva mečboly!

15-30

Po servisu se vydal Polmans hned k síti, kde zahrál vítězný volej.

15-15

Kolář nyní prokázal dobrý odhad, když od sítě pouštěl míček správně do autu.

0-15

Polmans u sítě dokázal donutit soupeře k chybě.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Marc Polmans.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Druhý brejkbol už ale Kolář odvrátit nedokázal. Polmans zahrál naprosto přesný kraťas a nedal soupeři šanci. Je tu další brejk, Polmans vede 5:4 a po pauze bude podávat na vítězství v utkání!

30-40

Kolář nyní zahrál skvělý servis, po něm forhendový úder křížem a dál už nic, protože Polmans chyboval.

15-40

Třetí dvojchyba českého tenisty znamená dva brejkboly pro Polmanse!

15-30

Nyní Kolář u sítě nezaváhal a přesnou smečí nedal soupeři šanci.

0-30

Kolář posílá od základní čáry míček daleko do autu.

0-15

Kolář šel hned po servisu k síti, Polmans ho loboval a smeč Koláře zastavuje síť.

4:4

Kolář prokázal rychlé nohy, když doběhl kraťas soupeře, souboj u sítě ale prohrál. Polmans tak srovnává stav druhé sady na 4:4!

30-40

Kolář tak tak dokázal odehrát return, poté Polmans zahrál jen do sítě.

15-40

Třetí dnešní eso Polmanse.

15-30

Kolář nyní hrál smeč v krkolomné pozici a nakonec je z toho aut.

15-15

Kraťas Koláře Polmans doběhl, ale nedokázal míček dostat přes síť.

0-15

0:1; 4:3; 0-15 - Marc Polmans

0-15

Bekhendový return Koláře zastavuje páska.

4:3

4:3

4:3

Kolář dokázal podržet servis a dostává se do vedení 4:3!

40-15

Další výměna jde ale na konto australského tenisty.

40-0

Kolář získává další fiftýn tohoto gemu.

0-40

Míček získává Polmans.

15-15

Forhendový úder Polmanse končí jen v síti.

0-15

Kolář byl opět při smeči nejistý, nakonec to ale pro něj dobře dopadlo.

3:3

A je to tady! Zdeněk Kolář dnes poprvé bere soupeři servis a srovnává tak druhý set na 3:3!

40-30

Druhá dvojchyba v tomto gemu a Kolář má svůj dnešní první brejkbol!

30-30

Nyní měl Polmans pořádnou dávku štěstí, když po returnu soupeře míček poskakoval po pásce, ale nakonec zůstal na straně u českého tenisty.

30-15

Druhá dnešní dvojchyba Polmanse v utkání.

15-15

Nyní Polmans trefil míček rámem rakety a dle toho to také dopadlo.

0-15

Perfektní výměna od obou tenistů zakončená dokonalým kraťasem Polmanse.

2:3

2:3

2:3

Napotřetí to už Polmansovi vyšlo a získává tak poprvé v druhém setu servis soupeře a vede díky tomu 3:2!

40-A

Třetí brejkbol na sebe ale nenechal dlouho čekat, po returnu Polmanse míří Kolář jen do sítě.

40-40

Kolář nyní diktoval tempo hry a střídal obě strany, nakonec soupeře udolal a odvrátil hrozbu i druhého brejkbolu.

30-40

První z brejkbolů je pryč, Polmans forhendem mířil jen do autu.

15-40

Polmans si všiml pohybu soupeře k síti a povedl se mu přesný prohoz. Australan má hned dva brejkboly!

15-30

Po returnu soupeře chtěl Kolář zahrát forhendem po lajně, ale míček dopadl do koridoru pro čtyřhru.

15-15

Nyní poslal Kolář svůj bekhendový úder pouze do sítě.

15-0

Po returnu soupeře zahrál Kolář winner forhendem křížem.

2:2

Druhým esem v utkání končí tento gem Polmans a srovnává tak na 2:2!

15-40

Přímý bod ze servisu pro australského tenistu.

15-30

Polmans si došel pro další fiftýn k síti.

15-15

Nyní ale returnoval Kolář jen do pásky.

15-0

0:1; 2:1; 15-0 - Zdeněk Kolář

15-0

Kolář ve druhém setu hodně zpřesnil svou hru a Polmansovi to dělá potíže a sám začíná více kazit.

2:1

2:1

2:1

Opět čistou hrou drží Kolář svůj servis a vede ve druhé sadě 2:1!

40-0

Return na druhý servis soupeře se Polmansovi dvakrát nepovedl.

30-0

Polmanse zastavuje zahlášený těsný aut.

15-0

Polmans se opět pokoušel o lob Koláře, který byl u sítě. Tentokrát ale přeloboval i základní čáru.

1:1

Nakonec to ale pro Australana neznamenalo žádnou komplikaci. Polmans také bez problémů podržel svůj servis a je srovnáno na 1:1!

15-40

První dnešní dvojchyba Polmanse.

0-40

Přetahovaná u sítě končí lépe pro australského tenistu.

0-30

Return Koláře nyní končí jen v těsném autu. Škoda, myšlenka byla dobrá, ale provedení horší.

0-15

Kolář nyní returnoval jen do sítě.

1:0

Perfektně odehraný gem, Kolář čistou hrou začíná druhý set a vede tedy 1:0.

40-0

Return na servis Koláře končí jen daleko v autu.

30-0

Polmans chtěl zahrát kraťas, ale jeho úder zastavuje síť.

15-0

Kolář začíná druhý set sérii smečí, až ta čtvrtá slaví úspěch. Český tenista se nyní zbytečně nadřel, ale dobře to dopadlo.

1:6

0:1; 1:6 - Marc Polmans

1:6

Polmans přímým bodem ze servisu končí první set, ve kterém vítězí v poměru 6:1!

30-40

Polmans výborně zkrátil hru, Kolář míček doběhl, ale nedokázal ho dostat přes síť. Je tu první setbol!

30-30

Nyní returnuje Kolář pouze za základní čáru.

30-15

Výměna od základní čáry končí chybou českého tenisty.

30-0

Na tvrdý Kolářův return nenašel Polmans odpověď.

15-0

Nejdelší výměna utkání končí úspěšným úderem Koláře.

1:5

Bekhendem do sítě zakončil Polmans tento gem. Kolář poprvé v utkání drží servis a snižuje na 1:5!

40-30

Tentokrát byl Kolář u sítě nekompromisní a svým volejem nedal soupeři šanci.

30-30

Obranný úder Polmanse nebyl přesný a je zahlášen aut.

15-30

Nyní už Kolář získává svůj první fiftýn v tomto gemu.

0-30

Kolář měl teď i trochu smůly, když výměnu výborně rozehrál, poté mířil do odkryté části kurtu, ale je tu těsný aut.

0-15

Po returnu soupeře zamířil Kolář daleko do autu.

0:5

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

0:5

0:5

Kolář poslal svůj return jen do sítě. Polmans tak zvládl další gem na servisu a vede už 5:0!

30-40

Následuje chyba australského tenisty.

15-40

Kolář zahrál kraťas, který ale Polmans doběhl a oplatil soupeři stejnou mincí, ten se sice k míčku také dostal, ale poslal ho jen do autu.

15-30

Polmans skvěle tlačil své údery na základní čáru a donutil soupeře chybovat.

15-15

Perfektní kraťas v podání Polmanse, Kolář se jen díval.

15-0

Polmansův forhendový úder končí jen v koridoru pro čtyřhru.

0:4

Kolář byl u sítě, čehož si Polmans všiml a perfektním lobem ukončuje tento gem. Kolář tak přichází i o svůj druhý servis a prohrává 0:4!

40-A

Brejkbol číslo tři je na světě – Kolář chybuje z bekhendové strany.

40-40

Polmans posílá svůj return jen do sítě – shoda.

40-A

Kolář se vydal k síti, ale nezvládl tam volej a je tu další brejkbol!

40-40

Ten však Kolář odvrací díky chybě soupeře.

30-40

0:0; 0:3; 30-40 - Marc Polmans

30-40

Výborný return Polmanse a po něm chyba Koláře. Opět je tu brejkbol!

30-30

Nyní předvedl Kolář výbornou práci u sítě zakončenou úspěšnou smečí.

15-30

Kolář nyní trefil míček nečistě a ten končí hodně daleko mimo kurt.

15-15

Polmansův return dopadl jen za základní čáru.

0-15

Kolář zahajuje další gem na servisu, ale začíná chybou z forhendu.

0:3

0:3

0:3

Polmans ukončuje tento gem vítězným úderem u sítě. Potvrzuje tak brejk z předešlé hry a vede už 3:0!

30-40

Kolář chtěl výměnu zakončit bekhendem po lajně, jeho úder ale přizvedla síť a míček je v autu.

30-30

Nyní vyhodil Polmans forhendový úder ven z autu.

15-30

Svou předešlou chybu napravuje Polmans esem.

15-15

A totéž se nyní děje i na druhé straně, ale z forhendu.

0-15

Bekhendový obouručný úder od Koláře zastavuje pouze síť.

0:2

Kolář měl výměnu dobře rozehranou, ale u sítě nezvládl zahrát vítězně smeč, Polmans se z nejhoršího dostal a Kolář poté chyboval od základní čáry. Australan tak bere českému tenistovi servis a vede 2:0!

40-A

Druhá dvojchyba v řadě a Polmans má opět brejkbol!

40-40

První dvojchybu dnešního utkání má na svědomí český tenista.

A-40

Kolář vystartoval po servisu k síti, kde celou výměnu vítězně zakončil.

40-40

Polmans returnoval jen do autu, brejkbol je pryč a jsme na shodě.

30-40

Bekhendový úder Koláře končí za základní čárou. Máme tu tedy první brejkbol!

30-30

Kolář opět diktoval tempo hry od základní čáry a vše končí dalším winnerem.

15-30

Polmans nyní zahrál tvrdší úder přesně na lajnu, Kolář kontroval do sítě.

15-15

Výborná hra českého tenisty od základní čáry, kterou zakončil vítězným forhendem křížem.

0-15

Kolář trefil míček rámem rakety a ten končí jen v autu.

0:1

Polmans si došel pro fiftýn k síti, kde zahrál vítězný volej. První gem je minulostí, Australan vede 1:0!

15-0

Úvodní fiftýn dnešního utkání získává Kolář.

0:0

Vzájemná bilance – Oba tenisté se spolu utkali dosud pouze jednou. Bylo tomu tak v roce 2021 na challengeru ve Splitu. Tam v prvním kole vyhrál celkem bez problémů Kolář po setech 6:2 a 6:2.
Marc Polmans – O rok mladší tenista z Austrálie je v žebříčku na 371. pozici. Jeho žebříčkovým maximem je 116. místo. Polmans se naposledy představil na challengeru v Sydney, kde se prokousal do finále turnaje. Tam ale nestačil na Číňana Hsu. V semifinále turnaje dokázal porazit českého tenistu Gengela. V Kobe se do hlavní fáze turnaje musel prokousat přes kvalifikaci, kde postupně porazil dva domácí tenisty. V prvním kole poté porazil krajana Tu Li ve tří setové bitvě.
Zdeněk Kolář – Šestadvacetiletý český tenista se aktuálně nachází na 254. pozici žebříčku ATP. Jeho dosavadním maximem je 111. pozice. Český tenista aktuálně absolvuje japonskou tour. Na challengerech v Jokohamě a v Matsuyamě skončil hned v prvním kole. V Kobe tuto špatnou bilanci napravil, když mu utkání skrečoval domácí Ito za stavu 6:2 a 2:0 pro Koláře. V Kobe hraje český tenista poprvé v kariéře.
Dobrý den přeji všem příznivcům tenisu. Dnes jsou na challengeru v Kobe na programu utkání druhého kola. My se společně podíváme na zápas mezi Kolářem a Polmansem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.