konec (1:1, 2:3, 4:1)

17.11.2022, 14:00 • SH Dukla Liberec • 9. kolo • Adam Náhončík

Tipsport: 2.05 5.5 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (16:01:30)
Je za námi zápas mezi Libercem a Ostravou, který nakonec po hektickém vývoji dokázal ovládnou v poměru 7:5 Liberec a bere do tabulky tři body. Ostrava dnes odjede s prázdnou a na bodový příspěvek si bude muset počkat.
Branky a nahrávky: 4. Světlík (Valeš), 22. Macháč (Světlík), 37. Pařízek (Kárník), 41. Smutný (Stránský), 52. Janeček (Valeš), 54. Valeš (Stránský), 60. Valeš (Ferdan) – 9. Choma (Kuczera), 32. Herblich (Chatrný), 34. Pešat (Choma), 40. Kuczera (Pešat), 44. Bräuer (Pešat). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 6:13. Diváci: 230. Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora..

59:32

59:32 Radek VALEŠ - 7:5

59:32

Liberec právě vstřelil branku!
Liberec nejspíš rozhoduje zápas a do odkryté klece se trefuje RADEK VALEŠ! Asistence: Prokop Ferdan.

59:01

Oddechový čas pro tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:18

Ostrava hraje v šesti!

57:27

Janeček na balónku a rychle předává na Šoltyse.

56:58

Pobořil byl ve skvělé šanci, ale trefil pouze rameno Mücka!

56:17

Ostravě se krátí čas na vyrovnání a Liberec drží míček takticky daleko od své branky.

55:24

Bräuer nahazoval před bránu na Pešata, ale toho k míčku domácí nepustili a mohou si jít vystřídat.

54:47

Sedláček si počínal proti pravidlům a k míčku se dostane Ostrava.

53:55

53:55 Radek VALEŠ - 6:5

53:55

Liberec otáčí vývoj utkání a jde do vedení 6:5! Šimon Stránský shodil míček na RADKA VALEŠE, který vymetl horní levý roh Binderovy branky! Asistence: Šimon Stránský.

53:00

Ostrava zatím nepouští Liberec vůbec k ničemu a šetří čas za Mückovou brankou.

52:30

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
David Friedel – 2 min., Nedovolené vrážení.

51:50

51:50 Vojtěch JANEČEK - 5:5

51:50

No a Liberec srovnává na 5:5! Radek Valeš výborně na středu hřiště ještě předal na volného VOJTĚCHA JANEČKA, který dokázal nikým nehlídaný srovnat stav utkání! Asistence: Radek Valeš.

50:51

Pešat výborně našel před brankou Bräuera, ale ten nezakončil přesně a stav zůstává stále 4:5.

50:01

Je před námi něco málo pod deset minut a zatím může být spokojenější Ostrava.

49:25

Liberec ví, že má na jeden gól dostatek času tak nikam nepospíchají a chtějí si vytvořit kvalitní šanci.

48:13

Ostrava se snaží o odskočení, aby v posledních minutách nemusela být v takovém stresu, ale Mück je zásadně proti.

47:17

Ostrava šla 3 na 2! Pešat dával na Kuczeru, který střílel z první, ale domácí brankář se skvěle přesunul a drží svůj tým!

46:45

Marek Bräuer skvěle vystřelil na Mücka, který helmou vyrazil balónek až za mantinel, rozehrávat bude Ostrava.

45:30

Ostrava se opět snaží uklidnit hru a nikam se nežene.

44:40

Stránský se nyní skvěle vymotal až před branku Bindera a zakončil, ale hostující gólman jeho pokus nepouští za svá záda.

43:39

43:39 Marek BRÄUER - 4:5

43:39

Ostrava právě vstřelila branku!
Ostrava rychle odpovídá a jde do vedení! Lukáš Pešat u pravého mantinelu přihrál přesně před branku na MARKA BRÄUERA, který uklidnil už pouze míček do kuchyně a neměl se zakončením žádný problém. Asistence: Lukáš Pešat.

42:41

Jakubec je naháněn Smutným a Stránským, ale nakonec mu to nedělá vůbec žádné problémy.

41:39

Třetí třetina nám začala rychlým gólem a to znamená, že by třetí třetina mohla být ještě lepší než ty dvě předchozí.

40:42

40:42 Filip SMUTNÝ - 4:4

40:42

Liberec srovnává na 4:4! Šimon Stránský na středu hřiště přihrál FILIPU SMUTNÉMU, který střelou z otočky prostřeluje Bindera, který se zlobí na své spoluhráče, ale není mu to nic platné. Asistence: Šimon Stránský.

40:27

Hned se do šance dostal Šimon Stránský, který střílel bekhendem, ale Binder proti němu zasáhl.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Liberec.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:28.
Střely ve druhé části 2:8.
Je za námi druhá třetina, která přinesla 5 branek. Domácím se podařilo dostat do vedení 2:1 na začátku třetiny zásluhou Lukáše Macháče, ale poté Ostrava dokázala otočit vývoj utkání na svou stranu a šla do vedení 2:3 po zásluze Lukášů Herblicha a Pešata. Poté Jakub Pařízek srovnal na 3:3 a v samotném závěru třetiny se prosadil po skvělé teči Šimon Kuczera.

40:00

39:57

39:57 Šimon KUCZERA - 3:4

39:57

Gól platí! Lukáš Pešat vystřelil z poloviny hřiště a před brankou domácích skvěle míček do branky tečoval ŠIMON KUCZERA a dostává svůj tým těsně před přestávkou do vedení! Asistence: Lukáš Pešat.

39:57

Ostrava dala gól, ale rozhodčí se jdou podívat k videu jak to celé bylo, protože se možná jednalo o vysokou hůl!

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:15

Smutný nyní trochu lacině ztratil balónek a jde radši střídat.

37:12

Během 6 minut jsme viděli tři branky což pro vývoj zápasu je určitě důležité, že se střelci prosadili.

36:15

36:15 Jakub PAŘÍZEK - 3:3

36:15

Liberec srovnává stav utkání na 3:3! JAKUB PAŘÍZEK se vymotal od levého mantinelu do středu hřiště a výborně našel místo v Binderově brance! Asistence: Jakub Kárník.

35:35

Filip Šubert si zahrával na polovině hřiště, ale nakonec míček neztratil a předal svému spoluhráči.

34:47

Poprvé v zápase ztrátu musí dotahovat Liberec, který se tlačí dopředu.

34:00

34:00 Lukáš PEŠAT - 2:3

34:00

Ostrava v rychlém sledu jde do vedení! Adam Choma vystřelil na Mücka, kterému vypadl míček a ze vzduchu dokázal zakončit do brány LUKÁŠ PEŠAT! Asistence: Adam Choma.

32:56

Ostravu srovnávající gól nakopl a nyní diktuje tempo hry.

31:49

31:49 Lukáš HERBLICH - 2:2

31:49

Ostrava opět srovnává! Daniel Chatrný nejdříve zablokoval střelu soupeře a utíkal směrem dopředu, předal na LUKÁŠE HERBLICHA, který střelou z levé strany dokázal překonat Mücka, který podruhé v zápase inkasuje. Asistence: Daniel Chatrný.

31:12

Jenže hosté to vůbec nevymysleli dobře a balónek pouze skončil za mantinelem a rozehrávat budou domácí.

31:08

Malá domů odpískána Liberci a Ostrava bude mít dobou příležitost srovnat.

30:01

Dostali jsme se do poloviny utkání a zatím jsme viděli pouze tři branky.

29:12

Šoltys nahodil před Bindera, ale tam nikdo nestál a hostující gólman v pohodě sbírá míček.

28:24

Ostrava běžela 4 na 1, ale úplně zbytečně to překombinovala a nedokázala ani zakončit!

28:00

Šoltys se ohnal florbalkou za jedním z hostujících, ale pokračuje se dál ve hře.

27:07

Zatím je to velmi statické z obou stran ve druhé třetině a fanoušci asi nejsou nadšení.

26:14

Oba týmy nyní nikam nespěchají a snaží se o postupný útok.

25:20

Opadlo nám trochu tempo hry, což je samozřejmě škoda, doufejme, že se oba týmy už nevysílily.

24:39

Liberec přežil přesilovou hru hostů a mohou se vydat i oni útočit.

23:58

Domácí hrají v plném počtu.

23:18

Ostravě se vůbec nedaří přesilová hra a navíc teď Liberec je na míčku a vzápětí vyhazuje.

22:54

Liberci se povedlo vyhodit balónek až k Binderovi a odcházejí střídat.

22:22

Ostrava se usadila před domácí brankou a snaží se o kombinaci.

21:58

Úplně zbytečný faul od domácího gólmana a hosté mají šanci srovnat.

21:58

Vyloučení v týmu FBC Liberec:
Daniel Mück – 2 min., Držení.

21:34

21:34 Lukáš MACHÁČ - 2:1

21:34

Liberec jde znovu do vedení! Jan Světlík motal svého soupeře až se vymotal a nahrál na střed LUKÁŠI MACHÁČOVI, který z první umístil balónek pod horní tyč! Asistence: Jan Světlík.

20:38

Pařízek nyní hrál na zemi, ale rozhodčí ukazují palec nahoru, tak to vypadá, že se vylučovat nebude.

20:01

Úvodní buly vyhráli opět hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:46.
Střely v první části 2:6.
Je za námi první třetina, která skončila remízovým výsledkem. Nejprve se prosadili domácí po dobře odvedené práci Valeše a zakončujícího Jana Světlíka. Ostrava dokázala srovnat po individuální akci Adama Chomy. Stav utkání je po první třetině 1:1.

20:00

19:45

Ještě měl Liberec dobrou příležitost, kdy ze tří metrů střílel Valeš, ale pouze do Bindera.

19:22

Chatrný vypálil bombu z poloviny hřiště, ale šla těsně vedle branky.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:27

Nyní je odpískaný faul Ostravy, rozehrávat budou domácí u svého gólmana.

17:22

Blíží se nám konec první třetiny a zatím to žádné gólové hody v Liberci nejsou.

16:25

Friedel využil zaváhání Stránského a pelášil na Mücka z levé strany, ale Stránský se výborně vrátil a prakticky ho nenechal zakončit.

15:32

Nyní se dostal ke střele na středu Valeš, ale šla příliš mimo branku Bindera a ten nemusel zasahovat.

14:57

Obrovská šance Ostravy! Marek Bräuer vystřelil na domácího gólmana a ještě dorážel Pobořil, ale Mück skvěle zasáhl!

13:54

Janeček nyní nikam nepouští Herblicha a motají se oba za domácí brankou.

12:48

Chatrný se dostal až před Mücka, ale jeho nebezpečnou střelu dokázal zneškodnit ramenem.

12:14

Václavík kombinuje s Pařízkem a Ostrava se snaží napadat, ale zatím se jí to vůbec nedaří.

11:21

Hra se nám uklidnila a ani jeden z týmů se nikam výrazně nežene.

10:35

Další pokus Adama Chomy, ale tentokrát jeho střela byla příliš pomalá a Mück si s ní poradil.

9:48

Liberec se nyní pokouší o branku, která by je opět poslala do vedení, ale to se jim zatím nedaří.

8:36

8:36 Adam CHOMA - 1:1

8:36

Ostrava srovnává na 1:1! ADAM CHOMA rozjel individuální akci od své branky, prokličkoval se na středu hřiště mezi dvěma hráči Liberce, poté vystřelil, ale střela byla zablokovaná a ještě jednou se k němu dostal a tentokrát se mu už povedlo zakončit přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Šimon Kuczera.

7:46

Daniel Sedláček je nyní poprvé na hřišti Livesport Superligy v jeho kariéře a sáhl si i poprvé na balónek.

7:10

Daniel Chatrný dostal přihrávku na střed hřiště a byl ve výborné pozici, ale netrefil branku domácích.

6:29

Václavík nyní výborně zablokoval tvrdou střelu Pobořila a vysloužil si potlesk domácích fanoušků.

6:15

Ostrava se nyní snaží uklidnit tuto pasáž a rozvíjí postupný útok.

5:33

Pobořil si skvěle naběhl před branku Mücka, ale nedokázal skákavý míček dopravit do domácí klece.

4:45

Domácí hrají zatím na dvě lajny a bude zajímavé vidět, jestli jim to vydrží i po zbytek zápasu.

4:05

Liberec je nyní na koni a svírá svého soupeře.

3:46

3:46 Jan SVĚTLÍK - 1:0

3:46

Liberec jde do vedení! Radek Valeš se výborně prosmýkl mezi obránci a šel dva na nikoho s JANEM SVĚTLÍKEM, který z první zamířil přesně do odkryté klece! Asistence: Radek Valeš.

3:06

Už ve 4. minutě se nám odehrála první šarvátka před brankou Ostravy a rozhodčí hned vše uklidňují.

2:33

Šimon Stránský sebral míček u mantinelu a šel z levé strany na Bindera, ale ten jeho pokus v klidu zneškodnil.

1:59

Hosté sice trestné střílení neproměnili, ale stále jsou na balónku a Liberec se pouze brání.

1:20

K trestnému střílení se postavil Marek Bräuer, který si sice položil Mücka, ale v zakončení mu sjel míček a stav zůstává 0:0!

1:20

A pozor! Ostrava pojede trestné střílení!

0:59

Kárník se snažil prostrčit za branku Bindera, ale Pešat skvěle zasáhl proti jeho nahrávce.

0:29

Ostrava v rohu hřiště za domácí brankou ztratila míček a ke kombinaci na útočné polovině se dostává Liberec.

0:01

Úvodní buly vyhráli hosté z Ostravy.

00:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.
Úvodní sestavy

Liberec: Mück (Chlad) – Kárník, Bitman, Stránský, Václavík, Pařízek – Valeš, Mádlo, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, L. Dolejš, Macháč, D. Sedláček, Světlík, Janeček.

Ostrava: Binder (Klinka) – Friedel, Herblich, Mikoláš, Šubert, Kuczera, Barabáš – Choma, Šulc, Soukup, Gál, Jakubec, Chatrný, Bräuer, Pešat, Košarišťan, M. Sedláček, Němec, Pobořil.
Dnešní utkání budou řídit pánové Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.
Nejproduktivnější hráči obou celků

Kanadské bodování vede v Liberci Šimon Stránský, který jich už stihl nasbírat 21, za ním jsou s 12 body Prokop Ferdan a se 6 body Radek Valeš.

V Ostravě vede kanadské bodování Marek Bräuer, za ním je Ladislav Gál s 11 body a s 10 body Lukáš Pešat.
Po Mistroství světa se nám vrací nejvyšší florbalová soutěž v Česku! Ve Švýcarsku dokázali čeští reprezentanti vybojovat skvělou 2. pozici ihned za Švédskem a uvidíme jak s pauzou naložily extraligové kluby.

FBC Liberec

Liberec je tým, který v pauze zůstal celý a všichni se tak mohli připravovat na pokračování Superligy. Liberec se zatím drží po 7 odehraných zápasech na 10. pozici a na kontě mají 8 bodů. Oproti ostatním týmům jim bylo odloženo utkání s FbŠ Bohemians které odehrají 21.12., takže mají jeden zápas k dobru. Uvidíme jak se jim bude dařit dnes proti Ostravě.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Ostrava je na tom v podstatě stejně jako Liberec. Mají 8 bodů jsou na 9. pozici, ale o jeden zápas více odehrán a lepší skóre v tabulce. Ostrava pustila na Mistroství světa jednoho hráče a to Ladislava Gála, který reprezentoval Slovensko. Uvidíme, jestli se dnes podaří Ostravě odlepit od domácího Liberce a možná i předskočit zároveň Vinohrady, které mají také 8 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu z 9.kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy FBC Liberec a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Utkání začíná v 14:00.