2:1

po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

11.11.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Petr Sumbal

Tipsport: 1.58 4.83 4.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné páteční ráno. (07:22:11)

Střely na bránu: 32 – 30 | Přesilová hra: 0/4 – 1/0 | Trestné minuty: 8 – 8
Velmi dramatické utkání nakonec vyústilo ve vítězství domácího Los Angeles nad Chicagem 2:1 v prodloužení. Domácí tým vstoupil do zápasu o něco aktivněji, celkově ale můžeme říci, že první třtina byla vyrovnaná. Zatímco Mrázek podržel Chicago několika výbornými zákroky, za záda Quicka si jeden puk cestu našel, a to v závěru první třetiny, kdy ho v přesilové hře překonal Taylor Raddysh. Také ve druhé třetině padla jen jedna branka a tentokrát se z ní radovali hokejisté Los Angeles. Ti sice oficiálně neproměnili přesilovku, kterou zahájili druhou část zápasu, ale gól z této početní převahy vyplynul, Mrázka překonal jen tři sekundy po jejím vypršení Phillip Danault. V závěru třetiny si pak domácí vytvořili velký tlak, ale nerozhodný tlak nezlomili, při střelách Kempeho a Roye pomohla Mrázkovi i branková konstrukce. Ve třetí třetině bylo většinu času lepší Los Angeles, ale žádná střela si nenašla cestu za skvělého Petra Mrázka. Chicago předvedlo jen pár povedených střídání co se ofenzívy týče a také Jonathan Quick na druhé straně si splnil svou povinnost a branku neinkasoval. Prodloužení přineslo nádherný otevřený hokej plný šancí a skvělých zárkoků brankářů. Nakonec byla přeci jen jedna šance využita, sekundu před koncem prodloužení vstřelil vítězný gól Kevin Fiala.

64:59

64:59 Kevin FIALA - 2:1

64:59

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Už to vypadalo, že o vítězi budou rozhodovat nájezdy, ale sekundu před koncem prodloužení nakonec přeci jen přišel gól! Střelu Danaulta zablokoval Kurashev, ale puk se vrátil k Danaultovi, který věděl o volném KEVINU FIALOVI, kterému posunul puk. A tomu už stačilo jen trefit prázdnou branku, tady neměl Mrázek žádnou šanci. Asistence: Phillip Danault.

64:48

Quick vyrazil střelu Kurasheva z přečíslení betonem, k dorážce už pak nedošlo.

64:20

Caleb Jones dostal výbornou přihrávku před branku, ale mezírku mezi betony Quicka nenašel. Další výborný zákrok amerického brankáře.

63:48

Quick nyní podržel své mužstvo, když si poradil se střelou Toewse a následně dokázal hokejkou zasáhnout i proti pokusu Maxe Domiho.

63:38

Nakonec se to domácím povedlo a vystřelil Adrian Kempe. Ten však netrefil branku Blackhawks.

63:19

Hráči Kings už relativně dlouho drží puk ve své moci, ale zatím se nedokázali natrvalo dostat do útočného pásma.

62:16

Toews se snažil najít před brankou právě Athanasioua, ale jeho přihrávka na něj neprošla.

61:54

Kotouč drží na hokejce Andreas Athanasiou a čeká, až mu vystřídají spoluhráči.

61:22

Další dva zákroky českého brankáře, tentokrát proti střele Fialy a následné dorážce Matta Roye.

60:58

Tentokrát už slovinský útočník LA Kings branku trefil, puku se ale do cesty postavil Mrázek.

60:38

Anže Kopitar měl dost prostoru na střelu z pravého kruhu, ale Mrázkovu branku minul.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 12:9.
Třetí třetina žádnou branku v utkání mezi domácím Los Angeles a Chicagem nepřinesla, stav zůstal nerozhodný 1:1. Takže přijde na řadu prodloužení. Ve třetí třetině bylo většinu času lepší Los Angeles, ale žádná střela si nenašla cestu za skvělého Petra Mrázka. Chicago předvedlo jen pár povedených střídání co se ofenzívy týče a také Jonathan Quick na druhé straně si splnil svou povinnost a branku neinkasoval.

60:00

59:58

Mikey Anderson ještě pálil od modré čáry, jeho rána ale byla sražena do rohu kluziště.

59:32

Phillip Danault opět pálil, ale znovu ztroskotal na českém brankáři, který chytil jeho zakončení z předbrankového prostoru.

59:25

Mrázek sice skončil ležící na břiše na ledě, ale znovu zachránil svůj tým, když chytil střelu i následnou dorážku Danaulta. Puk nakonec skončil pod jeho lapačkou.

59:12

Po nepřesné rozehrávce Chicaga se píská zakázané uvolnění.

58:12

Chicago bylo dlouho v defenzivě, nyní je ale hodně aktivní. Další Kaneovu střelu musel znovu řešit Jonathan Quick.

58:03

Střelou z ostrého úhlu se prezentoval Patrick Kane. Puk byl přizvednut do ochranné sítě.

57:53

Další výborný Quickův zákrok, tentokrát byl potřeba proti střele zkušeného Jonathana Toewse.

57:25

Po dlouhé době tu byla šance pro Chicago! Bývalý hráč Los Angeles Andreas Athanasiou předvedl pěknou kličkovanou, po které se natlačil na branku, ale Quicka nepřekonal.

56:50

Střelou ze slotu se prezentoval Trevor Moore, ale Mrázek na jeho pokus dobře viděl a předvedl už svůj 26 úspěšný zákrok tohoto utkání.

56:31

Další pobyt hokejistů LA Kings v útočném pásmu se končí pukem, který vypadl ze hřiště.

55:17

Los Angeles je ve třetí třetině jednoznačně aktivnějším týmem, ale zatím nenašlo recept na skvělého Mrázka v brance Blackhawks.

54:26

Mrázek předvedl další úspěšný zákrok, tentokrát vychytal švédského útočníka Viktora Arvidssona.

53:42

Domácí nyní jen nahodili kotouč do útočného pásma a střídají. Viditelně přitom kulhal obránce Kings Sean Durzi, snad bude v pořádku.

52:33

Viktor Arvidsson už se chystal ke střele, kotouč mu ale na poslední chvíli dokázal vypíchnout obránce Chicaga Jarred Tinordi.

51:52

Blake Lizotte vystřelil z rohu kluziště. Mrázek zasáhl a rychle kotouč rozehrál.

51:01

Kupari dostal přihrávku před branku, ale těžký pas nedokázal zpracovat, takže ani nevystřelil.

50:02

Puk nakonec dokázal z obranného pásma Kings vyvézt Kempe a oba týmy nyní střídají.

49:35

Po delší době jsou v útočném pásmu pro změnu hosté. Toewsova střela byla sražena mimo, hráči Blackhawks ale zůstávají na puku.

48:55

O chvíli později už zase musel Mrázek do akce, střelu Arvidssona z pravé strany dokázal chytit do své lapačky. Další parádní zákrok českého brankáře, který hraje už jsou jedenáctou sezónu v NHL.

48:34

Andersonovu střelu z dálky dokázal zablokovat Connor Murphy, takže Petr Mrázek tentokrát zůstal bez práce.

48:08

Mrázek přikryl nahozený kotouč pod lapačku a raději přerušil hru.

47:34

Vilaridmu se vypálit nepovedlo, ale zkoušel to ještě Kempe. Jeho rána z levého kruhu však nebyla dostatečně přesná.

47:16

46:19

Kaliyev chtěl najít na modré čáře Danaulta, jeho pas ale vystihl Colin Blackwell a s pukem na holi opustil obranné pásmo.

45:33

Los Angeles nevyužilo svých osm posledních přesilovek, v minulém zápase proti Minnesotě dokonce hráli jednu pětiminutovou. Dnes se prosadili až tři sekundy po vypršení početní převahy.

45:16

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Caleb Jones – 2 min., nedovolené bránění.

44:55

Píská se ofsajd Chicaga, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:35

Carl Grundström vystřelil od pravého hrazení nečekaní z otočky, Mrázek byl ale znovu pozorný a puk vytěsnil.

43:41

43:19

Phillip Danault nabil na střelu z první na pravý kruh Arthuru Kaliyevovi, jeho pokus však na Mrázka nestačil.

42:50

Po přiklepnutím Fialy střílel z levé strany Kempe, ale branku netrefil a následně kotouč opustil útočné pásmo Kings.

42:20

Kotouč opustil obranné pásmo Chicaga, Kopitar ho dostal pod kontrolu až ve středním pásmu.

41:41

Jack Johnson – 2 min., sekání.

41:25

Chicago se konečně dokázalo osvobodit. Kotouč zavezl do útočného pásma Kane, hned o něj ale zase přišel.

40:39

Jak končila druhá třetina, tak začala ta třetí. Mrázek je opět v permanenci a dokázal zastavit střelu i dorážku hokejistů Kings.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:26.
Střely na branku ve druhé třetině: 12:12.
Druhá třetina je u konce, Los Angeles hraje na domácím ledě s Chicagem 1:1. Také ve druhé třetině padla jen jedna branka a tentokrát se z ní radovali hokejisté Los Angeles. Ti sice oficiálně neproměnili přesilovku, kterou zahájili druhou část zápasu, ale gól z této početní převahy vyplynul, Mrázka překonal jen tři sekundy po jejím vypršení Phillip Danault. V závěru třetiny si pak domácí vytvořili velký tlak, ale nerozhodný tlak nezlomili, při střelách Kempeho a Roye pomohla Mrázkovi i branková konstrukce.

40:00

39:57

Vilardi poslal dobrou přihrávku před brankoviště a Mrázek nyní podržel své spoluhráče výborným zákrokem. Při svém návratu po zranění zatím předvádí český brankář výborný výkon.

39:22

Kings byli neuvěřitelně blízko vedoucí brance. Po ideální kombinaci střílel z pravé strany obránce Matt Roy, puk ale zazvonil o tyčku Mrázkovy branky!

39:09

Další vyhození Chicaga a znovu se píská icing. Někteří hráči Chicaga jsou již na ledě více než tři minuty.

39:02

Hosté se nakonec dokázali osvobodit jen za cenu vyhození na zakázané uvolnění. Opět ale nebudou moci vystřídat.

38:38

Fiala našel Lizotta, ale ten z úhlu netrefil branku. Kings se však zase rychle vrátili do útočné třetiny.

38:06

Tlak Kings ale pokračuje a hráči Chicaga už nyní musí být hodně vyčerpaní. Domácí naopak zvládli prostřídat.

37:49

Doughty přenechal puk na střelu pro Seana Walkera, jeho pokus ale až na Mrázka neprošel.

36:59

Blake Lizotte se díky svému důrazu probil až před branku Chicaga, ale už nedokázal vystřelit ani přesně přihrát.

35:58

Toews posílal dobrou přihrávku před branku, ale hokejku na správném místě měl Durzi a nepustil žádného z hráčů Chicaga do zakončení.

35:15

V pozoru nyní musel být také Jonathan Quick, střelu Athanasioua se mu povedlo vyrazit.

34:50

Los Angeles je v posledních minutách druhé třetině aktivnějším týmem, zatím se mu ale nepovedl zlomit nerozhodný stav.

33:34

Po sérii soubojů o puk ve středím pásmu nakonec kotouč zůstává v moci hráčů Los Angeles.

32:27

Quick si nahozený kotouč ponechal u sebe, vhazovat se tak bude v obranném pásmu LA Kings.

32:17

31:12

Chicago bylo celou první polovinu přesilovky usazené v útočném pásmu, až nyní dokázali domácí vyhodit.

30:17

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Brendan Lemieux – 2 min., podrážení.

29:30

Kopitar našel krásnou křižnou přihrávkou na levém kruhu Kempeho, ten má ale dnes zatím v zakončeních smůlu a nyní trefil pouze tyčku! Na kotouč si možná Petr Mrázek lehce sáhl.

28:40

Po dalším Quickově zákroku je hra přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Chicaga.

28:09

28:05

Jonathan Quick se vytáhl i proti nebezpečné střele Andrease Athanasioua a poté dokázali Kings vyhodit kotouč.

27:36

Quick vyrazil Kaneovu střelu a následně si poradil i s Toewsovou šancí a kotouč přikryl pod lapačku.

27:06

Domácí dokázali vyhodit kotouč a polovinu oslabení již mají téměř za sebou.

26:29

Caleb Jones střílel od modré čáry a dorážel ještě Taylor Raddysh. Quick ale všechno ustál a dokázal udržet puk před brankovou čárou.

26:09

Kevin Fiala – 2 min., hákování.

26:09

Anže Kopitar sice překonal Mrázka, tento gól ale platit nebude, protože rozhodčí ještě předtím odpískali faul Kevina Fialy.

25:27

Carl Grundström si dobře nabruslil mezi kruhy, ale střela už mu podle představ nevyšla, zcela minul branku Chicaga.

24:53

Po zákroku Mrázka kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude po pravici českého brankáře.

23:27

Kempemu střela z pravého kruhu nesedla, Los Angeles ale i dál zůstává v útočném pásmu.

22:40

Raddysh našel dobrým pasem Kurasheva, ale ten při pokusu vystřelit z pravého kruhu minulu kotouč.

21:41

21:41 Phillip DANAULT - 1:1

21:41

Krátce po vypršení přesilovky Los Angeles vyrovnává na 1:1! Domácí si vytvořili velký tlak v útočném pásmu, který vyústil ve střelu z levé strany z hokejky PHILLIPA DANAULTA, na kterou už nedokázal Mrázek reagovat. Asistence: Viktor Arvidsson, Trevor Moore.

21:32

Durziho střela od modré čáry byla sražena do rohu, ale Kings zůstávají v útočném pásmu.

20:10

Los Angeles začíná druhou třetinu v přesilovce.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:33.
Střely na branku v první třetině: 8:4.
První třetina skončila, Los Angeles po ní na domácím ledě prohrává s Chicagem 0:1. Domácí tým vstoupil do zápasu o něco aktivněji, celkově ale můžeme říci, že první třtina byla vyrovnaná. Zatímco Mrázek podržel Chicago několika výbornými zákroky, za záda Quicka si jeden puk cestu našel, a to v závěru první třetiny, kdy ho v přesilové hře překonal Taylor Raddysh.

20:00

19:38

Reese Johnson – 2 min., hrubost.

19:38

O rychlou odpověď Los Angeles se chtěl postarat Kevin Fiala, Mrázek ale jeho střelu zápěstím chytil a nepustil ji před sebe.

18:51

18:51 Taylor RADDYSH - 0:1

18:51

Chicago právě vstřelilo branku!
Svou druhou přesilovku v utkání Chicago bleskově využívá a dostává se do vedení 1:0! Na konci rychlé kombinace byl TAYLOR RADDYSH, který z mezikruží střelou z pokleku překonal Quicka v brance Los Angeles. Asistence: Jonathan Toews, Max Domi.

18:25

Rasmus Kupari – 2 min., hákování.

18:05

Philipp Kurashev pálil z mezikruží, nedokázal však trefit branku Los Angeles.

17:45

Mrázek se zapojil do hry svou hokejkou a pomohl tak svému týmu dostat puk ven z obranného pásma.

16:49

Vilardi pěknou přihrávkou našel Adriana Kempeho, švédský střelec ale rychlou střelou Petra Mrázka v brance Chicaga nepřekonal.

16:10

Po nahození puku v podání Los Angeles se píská zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude před Quickem.

15:33

Colin Blackwell nahodil puk do útočného pásma, za brankou však puk sebrali hráči Los Angeles, kteří tak mohou rozehrávat.

13:42

Fiala poslal kotouč do útočného pásma, ale našel pouze hokejku jednoho z hráčů Chicaga, které má na ledě Toewsovu lajnu.

13:34

Lizotte nabral rychlost, nabruslil do útočného pásma a vypálil, jeho rána však byla sražena do ochranné sítě.

13:10

12:33

Kotouč se dotkl ochranné sítě, takže hra musela být pozastavena. Pokračovat se bude vhazováním před Mrázkem.

11:35

Chicago odstartovalo své oslabení dobře, hned se mu povedlo vyhodit puk.

11:20

11:10

10 sekund se bude hrát čtyři na čtyři, poté začne přesilovka Los Angeles.

11:10

Jason Dickinson – 2 min., podrážení.

10:43

Tentokrát pálil z pravého kruhu z první Andreas Athanasiou, ale ani jeho rána neprošla, kotouč dokázal zablokovat Durzi.

10:03

Domi dostal nabito na pravý kruh a prudce vypálil, ale střela na Quicka neprošla a následně dokázal Anderson vyhodit kotouč.

09:19

Blake Lizotte – 2 min., podrážení.

08:58

Nejlepší střelec Los Angeles v této sezóně Gabriel Vilardi předvedl pohlednou individuální akci, po které byl volný na pravém kruhu, se střelou však váhal a nakonec ani Mrázka neprověřil.

08:01

Arvidsson posílal prudkou přihrávku před branku Chicaga, tam však žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

07:23

Po jednoduché akce Los Angeles střílel obránce Mikey Anderson, jeho pokus byl však přizvednut do ochranné sítě.

06:54

Chicago zatím předvádí sympatický hokej, na to že vstupovalo do tohoto zápasu jako jasný outsider hraje rozhodně sympaticky.

05:08

Od modré čáry z první napálil puk na branku Alec Regula, nepřekvapil však Quicka, který si připsal další úspěšný zákrok.

04:12

Poprvé byl v tomto zápase v akci také Jonathan Quick a kotouč za svá záda nepustil, přikryl ho pod lapačku.

03:49

Jack Johnson dostal kotouč na střelu, ale jeho střelecký pokus dokázala obrana Los Angeles zablokovat.

03:08

Mrázek musel znovu zasahovat, tentokrát betonem proti pokusu Brendana Lemieuxe.

02:12

Český brankář v dresu Chicaga Petr Mrázek čelil první střele na jeho branku a dokázal si připsat svůj první zákrok.

01:24

Vilardi zavezl kotouč do pásma a snažil se najít přihrávkou před brankou Kempeho. Tahle přihrávka ale neprošla.

00:01

Domácí Los Angeles bude hrát ve svých tradičních černých dresech, Chicago se představí ve své světlé venkovní variantě, na které převažuje bílá.
Stadionem Crypto.co Arena už zazněla hymna Spojených států amerických, vše už je nachystáno na úvodní buly zápasu.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Vilardi, Kopitar (C), Kempe – Arvidsson, Danault (A), Moore – Grundström, Kupari, Fiala – Kaliyev, Lizotte, Lemieux.
Trenér: McLellan

Chicago Blackhawks: Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, Regula – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dickinson, Entwistle – Blackwell, R. Johnson, Katchouk.
Trenér: Richardson

Rozhodčí: Kozari, South – Gawryletz, Tobias.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se tato dvě mužstva už jednou utkala a Chicago dokázalo Los Angeles porazit doma 2:1 v prodloužení. Na otevírací branku Dickinsona dokázal odpovědět Lizotte, v prodloužení pak rozhodl o bodu navíc pro Chicago zkušený lídr mužstva Toews.
Chicago Blackhawks

Chicago je tradičním klubem z NHL a jedním z jejich zakládajících členů. Před sezónou se počítalo spíše s tím, že Chicago vůbec nezasáhne do bojů o play-off, jelikož se jedná o mužstvo v přerodu. Realita je ale o něco pozitivnější, Blackhawks si zatím naděje na postup do play-off dělat mohou. Po dvanácti zápasech má Chicago na kontě dvanáct bodů a nachází se na pátém místě Centrální divize a na desátém místě Západní konference. Aktuální forma týmu však není dobrá, z posledních šesti utkání vyhrálo Chicago jen jedno, naposledy prohrálo 0:4 na ledě Winnipegu. Doma zatím Chicago v této sezóně odehrálo pět utkání, z toho jednou vyhrálo, jednou bralo bod a třikrát nebodovalo.
Los Angeles Kings

Los Angeles v minulé sezóně překvapivě postoupilo do play-off a podobného úspěchu by rádo dosáhlo i v aktuálním ročníku. Start do sezóny se Kings povedl, po 15 odehraných zápasech se nachází se sedmnácti body na kontě na třetím místě Pacifické divize a v celé Západní konference jsou na páté pozici. Z posledních šesti utkání Los Angeles čtyřikrát vyhrálo, naposledy doma 1:0 nad Minnesotou. Doma Los Angeles zatím odehrálo sedm zápasů s bilancí čtyř výher a tří porážek.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Chicago Blackhawks. Zápas se odehraje v Crypto.com Areně v Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

2:1

Branky a nahrávky: 22. Danault (Arvidsson, Moore), 65. Fiala (Danault) – 19. Raddysh (J. Toews, Domi)

Rozhodčí: Kozari, South – Gawryletz, Tobias

09:19 LAK 2 Lizotte, podrážení
11:10 CHI 2 Dickinson, podrážení
18:25 LAK 2 Kupari, hákování
18:51 CHI 0:1 Raddysh (J. Toews, Domi)
19:38 CHI 2 R. Johnson, hrubost
21:41 LAK 1:1 Danault (Arvidsson, Moore)
26:09 LAK 2 Fiala, hákování