06.11.2022, 00:00 • Bell Centre, Montreal • Jan Prošek

Tipsport: 3.67 4.42 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 31 – 42 | Přesilová hra: 1/2 – 2/4 | Trestné minuty: 21 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Jake Allen (MTL) – 36 zákroků, 6 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 58:02
Adin Hill (VGK) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:34

Tři hvězdy utkání
1. Reilly Smith (VGK) – 2+0
2. Nick Suzuki (MTL) – 2+0
3. Jonathan Marchessault (VGK) – 1+1 (02:55:20)
Hodně zajímavá třetí třetina končí. Diváci zde v Montrealu viděli sedm branek v poslední dvacetiminutovce. Spokojenější jsou hokejisté Vegas, kteří vyhrávají tento zápas 6:4, vyhrávají sedmý zápas v řadě a získávají třetí výhru z venkovního tripu. Ten pokračuje Torontem, a pak Buffalem. Následně se Vegas vrátí domů.

59:15

Puk je ve středním pásmu, mnoho času už domácí nemají.

58:35

Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

58:02

Domácí budou hrát v šesti, Jake Allen míří na střídačku.

58:02

Zakázané uvolnění proti Vegas.

57:52

Kaiden Guhle pálil, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

57:37

Cole Caufield minul branku z dobré střelecké pozice.

57:09

Jack Eichel to zkoušel individuálně, ale neuspěl, jeho pokus Kaiden Guhle odrazil do rohu hrací plochy.

56:14

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí prohrávají o dvě branky.

55:58

Po komerční přestávce bude zápas pokračovat dál. Buly před brankou Canadiens.

55:21

55:21 Juraj SLAFKOVSKÝ - 4:6

55:21

Montreal právě vstřelil branku!
Domácí celek nic nevzdává a bojuje o zdramatizování zápasu, po rychlém přenesení hry se prosazuje JURAJ SLAFKOVSKÝ. Rána z první mu vyšla podle představ, Adin Hill se nedokázal přesunout. Asistence: Kaiden Guhle.

55:08

Domácí hrají v plném počtu.

54:44

Stone hledal spoluhráče, ovšem jeho přihrávka nebyla vůbec přesná.

54:25

Vegas rozehrává od své branky Zach Whitecloud vedl zajímavou akci, ale zakončit se mu nepodařilo.

53:16

53:16 Jonathan MARCHESSAULT - 3:6

53:16

Vegas právě vstřelilo branku!
Las Vegas využilo přesilovku a navyšuje své vedení, po rychlé a pěkné kombinaci se po Eichelově přihrávce prosazuje obranou Canadiens neobsazený na kruhu stojící JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Jack Eichel a Alex Pietrangelo.

4:6

Branky a nahrávky: 15. Caufield (Dach, Edmundson), 41. Suzuki (Dach, Guhle), 51. Suzuki (Dach, Caufield), 56. Slafkovský (Guhle) – 14. Hague, 23. Re. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 45. Re. Smith (Kessel, Theodore), 49. Kolesar (Hague), 49. N. Roy (Kolesar, W. Carrier), 54. Marchessault (Eichel, Pietrangelo)

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Guhle, Savard, Edmundson (A), Harris, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki (C), Dach – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher (A) – Drouin, Monahan, Hoffman – Slafkovský, Evans, Armia.
Trenér: Martin St. Louis

Vegas Golden Knights: Hill (Lo. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Stephenson, Eichel, Ma. Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, Re. Smith (A) – Amadio, Howden, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: StPierre, Nicholson – Deschamps, Smith

Diváci: 21 105

13:25 VEG 0:1 Hague
14:16 MTL 1:1 Caufield (Dach, Edmundson)