konec (0:0, 0:3, 0:1)

04.11.2022, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Jakub Ruč

Tipsport: 1.93 4.34 3.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky

Střely na bránu: 22 – 23 | Přesilová hra: 0/2 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 4 (03:41:18)

3. Martin Jones (SEA) 22 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:57
Utkání v Xcel Energy Center přihlíželo 17 221 diváků.
Je konec, druhá třetina nakonec určila ráz celého zbytku utkání, neboť na třígólovou smršť v podání Seattlu nedokázala Minnesota reagovat byť jedinou trefou. Hosté naopak v posledním dějství ještě jednu branku přidali a s ledovým klidem si dokráčeli pro dva body za zaslouženou výhru 0:4.

58:55

Marco Rossi dostal puk do jízdy na levý kruh, kde se neúspěšně snažil prohodit obránce mezi nohama.

58:18

André Burakovsky ze středního pásma jen nahodil puk a s celou pěticí se odebral na střídačku. Hosté už si v klidu kráčejí pro dva body.

57:30

Sam Steel poslal ve středním pásmu nepřesnou přihrávku, která končí na holích soupeře. Minnesota je v posledních minutách jedním slovem zoufalá.

56:50

Gaudreau z levé strany přes osu poslal puk na Masona Shawa, který ale příliš dlouho váhal se zakončením a Jones se tak proti tutové šanci stihl přesunout!

55:57

Boldy byl znovu až příliš kreativní, když z levého mantinelu mohl střílet. Přesto zasekl a snažil se o další kombinaci, která skončila neúspěchem.

55:30

Domácí útok zastavuje ofsajd.

55:06

Dobře rozjetý Kaprizov dostal přesnou přihrávkou na útočnou modrou, ale při snaze o obejití obránce obešel spíš sám sebe, neboť ztratil rovnováhu.

54:24

Kraken byl úspěšný na buly v útočném pásmu a dlouho se v něm i udržel. Dvě Oleksiakovy střely však byly nepřesné.

53:56

Alexander Wennberg se v situaci jeden na jednoho odebral na levý kruh, odkud obstřelil obránce a našel přesně náruč domácího gólmana.

53:07

Matthew Beniers se zpoza branky snažil zasunout puk k tyčce, ke které však Fleury včas přimáčkl beton.

52:14

Spurgeon zkusil nachytat Fleuryho z ostrého úhlu, ten ale včas secvakl svoje betony a střelu vyrazil.

51:49

Seattle je znovu usazen v útočném pásmu, kde mu čas plyne velice rychle.

50:35

50:35 Alexander WENNBERG - 0:4

50:35

Seattle právě vstřelil branku! Tady je s největší pravděpodobností hotovo, Seattle vede už o čtyři branky. Burakovski z rohu poslal puk na modrou, odkud pálil Borgen. Jeho ránu těsně před gólmanem tečoval ALEXANDER WENNGER a puk jen zazvonil o pravou tyč a zapadl do branky. Asistence: Will Borgen a André Burakovsky.

0:4

Branky a nahrávky: 26. Geekie (Sprong, Donato), 32. Oleksiak (Gourde, Schultz), 35. Wennberg (Sprong, Bjorkstrand), 51. Wennberg (Borgen, Burakovsky)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Dumba (A), Merrill, Goligoski – Zuccarello, F. Gaudreau, Kaprizov – Boldy, Eriksson Ek (A), Shaw – Jost, Rossi, Fogarty – Dewar, Steel.
Trenér: Dean Evason

Seattle Kraken: Mar. Jones (Daccord) – Larsson, Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Bjorkstrand, Wennberg, Burakovsky – Eberle, Beniers, Schwartz (A) – B. Tanev, Gourde (A), McCann – Sprong, Geekie, Donato – Wright.
Trenér: David Hakstol

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Tobias, Fournier

Diváci: 17 221

03:46 MNS 2 Brodin, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
17:13 SEA 2 Larsson, podrážení
25:02 SEA 0:1 Geekie (Sprong, Donato)
26:31 SEA 2 Burakovsky, podrážení
31:34 SEA 0:2 Oleksiak (Gourde, Schultz)
32:58 MNS 2 Kaprizov, hákování
34:47 SEA 0:3 Wennberg (Sprong, Bjorkstrand)
50:35 SEA 0:4 Wennberg (Borgen, Burakovsky)