Střely na bránu: 26 – 57 | Přesilová hra: 2/5 – 1/6 | Trestné minuty: 12 – 10

Andrej Vasilevskij (TBL) – 53 zákroků, 3 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 65:00
Frederik Andersen (CAR) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5 %, odchytal 65:00

Erik Černák (TBL) – 0+0, 0 účast, 2 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 21:55
Martin Nečas (CAR) – 1+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:31

Tři hvězdy utkání
1. Andrej Vasilevskij (TBL) 53 zákroků, 3 OG, úspěšnost 94,6 %,
2. Vladislav Naměstnikov (TBL) 0+0
3. Martin Nečas (CAR) 1+0 (03:18:11)
Zápas je u konce. Nájezdy čítaly tři úspěšné střelce a těmi byli Colton, Teravainen a Aho, který rozhodl Tampa tak bere pouze bod, Carolina dva.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je SEBASTIAN AHO.

64:52

Svečnikov se ještě snažil, už se ale nic nestane. Zápas dokráčel do samostatných nájezdů.

64:27

Tampa se teď po dlouhé době nachází v útoku a soupeřovi zavařuje střeleckou sérií.

64:00

Probíhá poslední minuta tohoto prodloužení.

63:55

63:22

Poprvé se nyní Tampě podařilo vyhodit a pomalu také vystřídat. Na ledě je nová formace na oslabení a Tampa je blízko ubráněnému oslabení.

62:55

Ani další dvě střely – Ahova a Teravainenova, si nenašly cestičku do branky. Vasilevskij teď svůj tým opravdu pevně drží.

62:31

Další Ahova střela už byla o dost přesnější. Vasilevskij musel kotouč pokrýt a hru přerušit.

62:23

Aho ostře pálil z pravého křídla po dlouhé kombinaci, ovšem jeho rána nakonec na branku nešla. Po teči se odrazila do ochranné sítě.

61:55

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Brayden Point – 2 min., sekání.

61:48

Carolina nyní s kotoučem kombinuje v pásmu soupeře a nehodlá se ho vzdávat.

61:08

Aho se snažil vypálit, jeho rána ale byla zblokována a zamířila pouze do rohu kluziště.

60:41

Poprvé v prodloužení má na holích kotouč Carolina. Ta se dostala do zakončení, které skončilo v ochranné síti.

60:31

Sergačjov potáhl kotouč až do útočného pásma a jelikož neměl komu nahrát, tak se rozhodl vypálit. Killorn okamžitě sjel k brankáři, který tak kotouč musel podržet.

60:01

Úvodní buly prodloužení vyhrála Tampa, která je tak na kotouči.

60:01

Třetí třetina znovu přinesla pouze jedinou branku. O tu se postarala Carolina, která dokázala v oslabení srovnat stav utkání na 3:3. A tak jdeme do prodloužení.

60:00

59:16

Hraje se nyní nahoru-dolů, oba týmy už ale nekombinují, jen se snaží rychle vystřelit a zase bránit.

58:53

Hosté se nacházeli v dobré akci, ovšem přihráli si rukou. To sudí viděl a okamžitě odpískal.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45

Do velké šance se dostal Naměstnikov, který si z levé strany najel k brance sám. Nedokázal ovšem proměnit, a tak stále panuje stav 3:3.

57:23

Carolina přidala již padesátou střelu na branku. To Tampa jich nemá na kontě ani polovinu, o gól se pokusila pouze dvaadvacetkrát.

57:13

Po Staalově teči kotouč opustil ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:40

Jarvisova střela skončila jen mezi nohama Andreje Vasilevského.

56:20

Lightning se naopak vůbec do střeleckých pozic nedostávají. Skoro vlastně ani do útočného pásma.

56:01

Tentokrát už z toho byla střela, ovšem mimo svatyni floridského celku.

55:44

Carolina se teď dvakrát dostala před branku soupeře, ale nedokázala vystřelit.

54:18

53:34

53:34 Brady SKJEI - 3:3

53:34

Carolina právě vstřelila branku! Tak tohle je nečekané! Carolina se totiž prosadila v oslabení. BRADY SKJEI vyjel s kotoučem, ale na modré se zastavil a naservíroval ho Ahovi. Ten mu ho přeposlal v pásmu zpátky a Skjeiho nádherná rána skončila v síti. Asistence: Sebastian Aho.

52:51

Carolině se podařilo poprvé vyhodit, ale tampa je rychle zpět.

52:31

Fleury se pokusil vypálit z prostoru nad pravým kruhem, ale jeho kotouč skončil na betonu.

52:18

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brett Pesce – 2 min., podrážení.

52:18

Svečnikov se protáhl podél levého mantinelu až k brance, najel si k brankovišti, ale tam byl podražen. Tampa bude hrát přesilovku.

51:44

Často nepřesné přihrávky při kombinaci Canes vyhání tým z pásma. Carolina to musí zkusit znovu.

51:23

Svečnikovova rána vyletěla z hrací plochy, a tak se hra zastavuje. Následuje komerční pauza.

51:10

Tampa se nyní dokázala dvakrát díky zachycení přihrávky dostat ze spárů soupeře.

50:45

Carolina utahuje šrouby, její kombinace a tlak se stále stupňují. Zatím to ale k většímu ohrožení branky nevede.

50:09

Bolts se provinili dalším vyhozením přes všechny čáry a tak se píská další zakázané uvolnění.

49:41

49:09

Kotkaniemi pálil z otočky, jeho ránu ale ruský brankář ve službách Tampy Bay vyrazil betonem

48:50

Tampa navíc kotouč získala a dokázala ho rychle vyhodit pryč.

48:34

Dlouhá kombinace Caroliny byla zakončena střelou, kterou ovšem vyrazil Vasilevskij.

47:52

Tampě se podařilo vyhrát buly a rychle se uvolnit odstřelením puku.

47:41

Corey Perry – 2 min., podrážení.

47:34

Tampa se osvobodila dlouhou obloučkovou žabičkou. Pískalo se ovšem zakázané uvolnění.

47:07

Buly před brankou Tampy vyhráli Hurricanes, ti byli ale rychle ze třetiny vyhnáni.

46:45

Jeden z domácích si najel na pravý kruh, odkud pálil, ale v obrovské příležitosti trefil pouze tyčku branky Caroliny.

46:20

Za brankou Tampy byly k vidění dva hity o mantinel, oba na hráče hostujícího týmu.

45:59

Tampa musela rychle zpátky, ale Sergačjov rychle odklidil kotouč z hokejek souepře.

45:26

Point sprintoval podél levého mantinelu, následně se mu podařilo proniknout do útočné třetiny, kde ale touš ztratil.

44:43

Carolina ale Killornovy ztráty nevyužila, většina hráčů totiž odjela prostřídat.

44:26

Killorn přebral kotouč ve středu hřiště, aby ho následně ztratil a pustil soupeře do šance.

43:56

Nyní zase ofsajd zastavil útok Tampy Bay Lightning.

43:46

Jeden z hostů si nyní najel až do brankoviště a z něj se snažil přetlačit kotouč přes ruského gólmana.

43:16

Hagel dostal pas do rychlého nájezdu jednoho proti jednomu. Nakonec si vybojoval prostor na střelu, tu ale Andersen jednoduše zlikvidoval betonem.

42:34

Sergačjov dostal bombu do nohy. Jeden z protihráčů totiž rychle pálil z předbrankového prostoru a on do střely najel.

42:04

Na druhé straně prověřil Andersena Naměstnikov. Jeho ránu brankář Caroliny musel lapit a přerušit hru.

41:47

Pěkná akce Caroliny, která je z počátku posledního dějství očividně při chuti, nakonec skončila pouze střelou do vyrážečky Vasilevského.

41:21

Ofsajd zastavil přechod hostujících hráčů do útočného pásma.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrála znovu Carolina.

40:01

Druhá třetina přinesla úplně jiný hokej, než ta první. Vše začalo již ve 4. minutě, kdy se prosadil Naměstnikov, ale jeho gól nebyl uznán. V šesté minutě pak skóroval Colton, na což v desáté navázal Paul, který Tampu poslal do vedení. Martinu Nečasi se podařilo zapsat přesilovkovou trefu, ani ta ale nebyla posledním gólem druhého dějství. Ten zaznamenal Kučerov v čase 39:00, kdy se prosadil ve dvojnásobné početní výhodě.

40:00

39:00

39:00 Nikita KUČEROV - 3:2

39:00

Tampa právě vstřelila branku! Domácí z druhé periody přece jen odejdou ve vedení. NIKITA KUČEROV dostal na levý kruh posunutý kotouč a parádní střelou z vnitřku kruhu ho dostal až za záda Frederika Andersena. Asistence: Alex Killorn a Brayden Point.

39:00

Zbývá poslední minuta první třetiny. Tampa hraje dvojnásobnou přesilovou hru.

38:25

Na ledě se strhla velká potyčka, kterou sudí chvíli vůbec neměli pod kontrolou. Nyní se dohodují o trestech, je ale jasné, že si půjdou sednout minimálně dva hráči Canes.

38:25

Jordan Martinook – 2 min., sekání,
Jalen Chatfield – 2 min., krosček.

37:59

Na opačné straně selhala ve finální akci taky Carolina.

37:33

Tampa se dostala do šance dva na jednoho. Kučerov dostal kotouč jako poslední, zakončení ale nezvládl.

36:21

Carolina se v mžiku dostala před soupeřovu svatyni na druhé straně. Vasilevsky musel přerušit hru.

35:52

Nakonec se přece jen musel soupeřův gólman za kotoučem otáčet. Andersen ho skryl pod sebou a vhazovat se bude před jeho brankou.

35:52

Nick Paul se snažil prokličkovat pásmem, což se mu nakonec povedlo, ale jeho zakončení úspěšné nebylo.

34:01

34:01 Martin NEČAS - 2:2

34:01

Carolina právě vstřelila branku! Je znovu srovnáno a MARTIN NEČAS má na kontě další branku! Po Burnsově přihrávce se trefil po parádní dělovce z levé strany, využil přesilovku a znovu tak vyrovnal zápas. Asistence: Brent Burns a Andrej Svečnikov.

33:41

Ross Colton – 2 min., nedovolené bránění.

29:52

Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění.

29:19

29:19 Nick PAUL - 2:1

29:19

Tampa právě vstřelila branku! A máme otočeno! NICK PAUL si přibruslil až před branku a pohotovou tečí dokázal nádherně usměrnit přihrávku Stamkose za záda Andersena, a to ještě přes dojíždějícího obránce. Asistence: Steven Stamkos.

25:50

25:50 Ross COLTON - 1:1

25:50

Tampa právě vstřelila branku! A je srovnáno! Tampa využívá přesilové hry
a srovnává krok na 1:1. ROSS COLTON parádně před brankou tečoval střelu Michaila Sergačjova za záda Andersena. Asistence: Michail Sergačjov a Brandon Hagel.

23:18

Tampa právě vstřelila branku! Ta ale nebyla uznána. Po shlédnutí záznamu tak rozhodl rozhodčí u videa.

22:48

Jalen Chatfield – 2 min., vysoká hůl.

22:48

20:11

Fleury tvrdě hitoval Brent Burnse.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Carolina.

20:01

První třetina je minulostí. Tampa v ní měla mírný střelecký deficit. Carolina se své šance zvýšila, povedlo se jí to pár sekund poté, co se domácí dostali do plných. Stav 0:1 drží až do teď, tak uvidíme, zdali se dočkámei dalších branek.

20:00

19:38

Oba týmy opravdu jen vyčkávají na pauzu.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:51

Nečas měl velkou šanci! Na brankáře unikl sám, ale nedokázal kvalitně zakončit, a tak nechal Vasilevského jen tak vyniknout.

18:19

Nyní zase zakázané uvolnění na druhé straně. Dopustil se ho Correy Perry.

17:53

Kučerov kotouč poslal na druhou stranu kluziště. Puk se došoural až za bránu Caroliny.

17:08

Tampa docela dlouho kombinovala v útočné třetině, kterou ale nakonec kvůli velice chybné a zkažené přihrávky musela opustit.

16:33

16:04

Další vyhození Tampy. Ta už je velmi blízko, aby tuto početní nevýhodu dobránila.

15:34

Nečas to zkusil bekhendovým nahozením z levé strany, to mu však hrubě nevyšlo.

14:53

Ještě jednu šanci měl Nečas, ten ale minul dost odkratou branku.

14:40

Hned z úvodu oslabení se Tampě Bay podařilo kotouč vyhodit z pásma.

14:33

Erik Černák – 2 min., hrubost.

14:33

Pár hráčů se za brankou popralo. Vypadalo to, že situaci uklidní Černák, ovšem ten ji ještě více "vyhypoval"-

14:20

Ofsajd zastavil útočnou akci Carolliny. Následovat bude komerční pauza, poslední v této třetině.

13:55

Jarvisovu ránu z velké blízky bezstarostně zachytil Vasilevskij.

13:09

Jeden z hokejistů Caroliny propasíroval kotouč až před ruského gólmana, ale nepropálil ho.

12:35

Carolina teď více drží kotouč na hokejkách, ale nepouští se do žádného většího útoku.

11:38

Haydn Fleury parádně prověřil soupeřova gólmana z pravého kruhu.

11:20

Colton si krásně najel po pravé straně z obranného pásma až před brankáře Andersena, kterého ale nepřekonal.

10:57

"Vasy" má další zákrok. Následovat bude druhá reklamní pauza.

08:29

08:29 Seth JARVIS - 0:1

08:29

Carolina právě vstřelila branku! A je tu první branka zápasu. Zpoza svatyně dostal kotouč Stastny, který ho parádně předal z druhé vlny dojíždějícímu SETHU JARVISOVI, který neváhal a nádhernou střelou poslal černou pryž za brankářovy záda. Asistence: Paul Stastny.

07:37

Další vyhození Tampy. To znamená mimo jiné taky další zkrácení přesilovkového času.

07:17

Nyní už se domácí osvobodili díky zásahu a přerušení hry od gólmana. Následně vyhodili přes celé hřiště.

07:13

Tampa se stále neosvobodila. Carolina stále kombinuje, ovšem stále to k ničemu nevede.

06:43

Carolina krouží v pásmu, zatím se jí ale nedaří ani vystřelit.

06:24

Je tady první komerční pauza. Tampa faulovala, hra byla přerušena zákrokem brankáře Vasilevského.

06:24

HL – příliš mnoho hráčů na ledě.

06:02

Carolina stáhla hru na chvíli za svou branku, v klidu prostřídala a následně se vydala do dalšího útoku.

05:31

Colton pronikl po levé straně, ale přihrávkou na střed nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

04:48

Před branku vracel kotouč jeden z hráčů Tampy, ale Andersen ho vypálil hokejkou pryč.

04:23

Svečnikov se snažil proniknout kolem levého mantinelu, tam ale narazil na Foota.

03:22

Lightning chtěli do pásma, zastavila je ale situace s ofsajdem, kdy do pásma nemohli, jinak by se pískalo.

02:47

Následný útok Caroliny brankou taky neskončí. Tampa vyváží kotouč v brejkové situaci tři na dva.

02:21

Tampa se usadila v pásmu. Zákrok má po Vasilevském na kontě taky Andersen.

01:43

Tampa se hezky ubránila soupeřovu tlaku a Sergačjov vyvezl kotouč.

01:16

První zákrok dnešní noci má na svém kontě Andrej Vasilevskij. Ten pokryl střelu Staala z levého kruhu.

00:48

Oba týmy už se několikrát vystřídaly na kotouči, ani jeden z nich ale nezaútočil a neohrozil branku.

00:01

Úvodní buly vyhrál tým Tampy Bay.

00:01

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Cole, Perbix, Sergačjov, Foote, H. Fleury – Kučerov, Point, Hagel – Stamkos (C), Paul, Killorn – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Barré-Boulet.
Trenér: J. Cooper

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Coghlan – Jarvis, Aho (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.

CAROLINA HURRICANES

Carolina se vyšplhala na páté místo tabulky. Odehrála ještě o jeden zápas méně, než Tampa. Má na kontě třináct bodů a je právě před svým dnešním protivníkem, na páté pozici. V posledních pěti zápasech vyhrála třikrát. Také třikrát prodlužovala.

Poslední zápasy:
Carolina – Washington 3:2sn
Philadelphia – Carolina 3:4pp
Carolina – NY Rangers 2:6
TAMPA BAY LIGHTNING

Po mizerném vstupu Tampa najela na vítěznou vlnu. Ze spodku tabulky se dostala až na šestou příčku, a to hlavně díky posledním pěti zápasům, kdy vyhrála čtyřikrát. Naposledy porazila o jeden gól Ottawu. Nyní má po deseti zápasech dvanáct bodů.

Tampa – Ottawa 4:3
San Jose – Tampa 3:4
Anaheim – Tampa 2:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

3:4

Branky a nahrávky: 26. Colton (Sergačjov, Hagel), 30. Paul (Stamkos), 39. Kučerov (Killorn, Point) – 9. Jarvis (Stastny), 35. Nečas (Burns, A. Svečnikov), 54. Skjei (Aho), rozh. náj. Aho