30.10.2022, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 1.65 4.6 4.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (02:54:49)

Dnešní utkání sledovalo 18 096 diváků.
Hotovo! St. Louis ztratilo slibně rozehrané utkání s Montrealem, nedokázalo se popasovat s brankovou smrští z konce druhé třetiny a po tragickém vstupu do té třetí si definitivně zničilo své šance na bodový zisk. Canadiens dnes svým sokům uštědřili pořádnou lekci z produktivity – na Binningtona příliš střel neposlali, ale i přes to dokázali skórovat celkem sedmkrát.

Statistiky
Střely na bránu: 30 – 25 | Přesilová hra: 1/2 – 2/3 | Trestné minuty: 8 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Jordan Binnington (STL) – 18 zákroků, 6 OG, úspěšnost 75,0 %, odchytal 58:39
Jake Allen (MTL) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 59:57

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 1+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:23

Tři hvězdy utkání
1. Christian Dvorak (MTL) – 3+0
2. Cole Caufield (MTL) – 2+1
3. Jordan Kyrou (STL) – 2+0

59:56

Habs drží kotouč před svým brankovištěm, od vítězství je dělí už pouhé jednotky sekund.

59:28

Utkání se už jen dohrává, ochozy po gólu Dvoraka do prázdné branky výrazně prořídly.

59:00

Ohlášena poslední minuta třetí části!

58:25

58:25 Christian DVORAK - 4:7

58:25

Montreal právě vstřelil branku!
Máme rozhodnuto, CHRISTIAN DVORAK takřka přes celé hřiště trefil opuštěnou svatyni domácího výběru a nejen, že pojistil vítězství Canadiens, ale zároveň zakončil svůj hattrick – 4:7! Asistence: Sean Monahan, Jake Allen.

57:38

Krug udržel ujíždějící kotouč v útočném pásmu, dlouhá kombinace bluesmanů tak může pokračovat.

56:58

St. Louis hraje vabank, svěřenci Craiga Berubeho už nemají co ztratit! Domácí v šesti!

56:26

Hoffman vyhazuje kotouč do rohu za Binningtonem, hosty od bodového zisku dělí tři a půl minuty.

55:49

Dalším pánem na holení byl Robert Thomas, který z pravého kruhu trefil jen Allenův beton. Gólman Montrealu v závěru drží svůj celek ve vedení.

Střely na branku: 28 – 23.

55:28

Parayko z kruhu nasměroval puk do rukavice připraveného strážce svatyně Canadiens, poprvé po několika minutách se přerušuje. Reklamní pauza.

54:58

Bluesmanům na vyrovnání zbývá jen něco málo přes pět minut, Kyrou nyní drží puk za svou brankou.

54:14

St. Louis ještě nehází flintu do žita a snaží se bitvu zdramatizovat, ale bezúspěšně. Všechny akce hatí buď obrana Montrealu, nebo Allen.

53:35

Toropčenko to z levého kruhu zkusil bekhendem, ani on ale kvalitního Allena nepřekvapil.

4:7

Branky a nahrávky: 8. Kyrou (B. Schenn, Faulk), 26. Acciari (T. Pitlick, Krug), 30. Kyrou (Faulk, B. Schenn), 43. Tarasenko (Thomas) – 16. Suzuki (Harris, Caufield), 31. Caufield (Suzuki, Dach), 34. Slafkovský (Wideman, Gallagher), 36. Caufield (Suzuki, Dach), 41. Dvorak, 42. Dvorak (Jos. Anderson, Harris), 59. Dvorak (Monahan, Allen)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Mikkola, Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo – B. Schenn, O'Reilly, Tarasenko – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Neighbours, T. Pitlick, Barbašev – N. Walker, Toropčenko, Acciari.
Trenér: Craig Berube.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Savard, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki, Dach – Jos. Anderson, Dvorak, Gallagher – Hoffman, Monahan, Armia – Pezzetta, Evans, Slafkovský.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: McIsaac, Schrader – Pancich, Flemington.

Diváci: 18 096

07:47 STL 1:0 Kyrou (B. Schenn, Faulk)
15:08 MTL 1:1 Suzuki (Harris, Caufield)