5:2

konec (1:0, 1:1, 3:1)

30.10.2022, 16:00 • Ostravar aréna • 16. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.22 4.0 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Další kolo Tipsport extraligy je minulostí a Vítkovice si připisují tři body do tabulky. Do utkání vstoupili lépe právě domácí, kteří otevřeli skóre Kriegrem a ve druhé části se dostali do dvoubrankového vedení po střele Marosze. Hosté ale na nic nečekali a rychle snížili Okuliarem a tak skončila druhá část nerozhodně. Ve třetí třetině nejprve využili domácí přesilovku Bukartsem, ale hosté v závěru třetiny bleskově využili svou přesilovku a tím se dostali znovu na rozdíl jednoho gólu. Vítkovice se dvě minuty před třetí sirénou znovu radovali z branky, ale ta nemohla být po prozkoumání uznána. Hosté odvolali brankáře, ale tenhle tah se jim příliš nevyplatil. Nejprve trefil opuštěnou klec Lakatoš, poté do stále prázdné branky dostal puk Fridrich a o zápase bylo rozhodnuto.
Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:52:44)

Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovičtí pečetí svou dnešní výhru střelou PETRA FRIDRICHA do stále prázdné branky – 5:2. Asistence: Lukáš Kovář.

59:50

Hosté se probíjeli do braky, ale Klimeš má ve svých spoluhráčích oporu.

59:40

Vítkovickému týmu je odpískáno zakázané uvolnění, odkrytou klec tentokrát netrefili.

58:39

Hostující gólman stále zůstává na střídačce.

58:39

58:39 Dominik LAKATOŠ - 4:2

58:39

Po vyhraném vhazování se DOMINIK LAKATOŠ dostal ve svém obranném pásmu před modrou a trefil opuštěnou královehradeckou klec – 4:2. Bez asistence.

58:33

Růžička je na střídačce, vhazuje se u Klimeše.

58:33

Růžička v brance hlásí zakázané uvolnění, které k nelibosti domácích fanoušků potvrzuje hvizdem sudí. Na ledě je nyní velmi rušno a diváci dávají najevo svou nevoli velmi hlasitě.

58:20

Domácí rozehrávají od své klece.

57:58

Gól Vítkovic nemohl být uznán, protože zcela nepřešel přes brankovou čáru, McCormack jej stačil za Růžičkovými betony zastavit dle videosudího včas.

57:58

Vítkovičtí společně s fanoušky se radují z další branky, ale v brankovišti bylo přehuštěno a sudí se jdou raději poradit s videem.

57:41

Útok hostů je přerušen píšťalkou sudích, kteří hlásí ofsajd.

57:14

Dej byl bránícím hráčem natlačen do branky, Růžička není s prací svého obránce spokojen.

56:57

Grmanova střela proletěla těsně kolem hostující klece.

56:52

Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění královehradeckých.

56:17

Hosté byli vytěsněni do středního pásma, odtamtud Filip Pavlík nastřeluje puk na zadní plexisklo.

56:00

Od modré pálil Kalina, ale příliš nad.

55:36

Hosté stále cítí šanci na body a tak zvyšují obrátky.

54:48

54:48 Filip PAVLÍK - 3:2

54:48

Hradec právě vstřelil branku!
Tak to byla rychlovka – Jergl poslal puk na branku, ale nemířil přesně, u opačné tyče byl ale připraven s hokejkou FILIP PAVLÍK, který tečoval puk do odkryté části branky, kam se Klimeš nestačil přesunout – 3:2. Asistence: Aleš Jergl, Jerémie Blain.

54:41

Za hákování je potrestán domácí Dej, po komerční přestávce budou hrát hosté přesilovku.

54:33

Hosté se snaží udržet v útočném pásmu, ale vítkovičtí jim nic nedarují.

53:57

Vítkovický hráč sražen k ledu, ale hraje se dál.

53:25

Chlán s Fridrichem v útoku, ale první jmenovaný nastřeluje jen gólmana.

53:12

Většina hostujících pokusů končí na zadním mantinelu.

52:50

Jegrl si vybruslil do lepší pozice, ale nastřelil jen gólmana.

52:35

V rohu u domácí klece bojují hráči o kotouč.

52:09

Půčkova střela se odráží od Růžičky do rohu.

51:53

Domácí se ujali kotouče a rozehrávají útočnou akci.

51:31

Chlán tečoval spoluhráčovu střelu příliš nad.

51:05

Vítkovičtí se u své klece museli bránit, ale teď už se rozjeli na branku Mountfieldu.

49:42

49:42 Roberts BUKARTS - 3:1

49:42

Vítkovičtí využívají přesilovku, Krieger nahrával zpoza branky na ROBERTSE BUKARTSE, který z mezikruží nekompromisně propálil hostujícího Růžičku – 3:1. Asistence: Peter Krieger.

49:32

Domácí jsou usazeni v pásmu a roztočili přesilovkový kolotoč.

48:54

Královehradečtí vyhazují puk do středního pásma.

48:49

Po sérii zákroků pohybujících se na hraně pravidel se domácí fanoušci dočkali a hosté jsou potrestáni. Za držení putuje na trestnou lavici Lev.

48:16

Další pokus hostů, k opuštěnému puku si mezi kruhy sjel Blain, ale nastřelil jen Klimeše.

48:02

Nedomlel pálil od modré do nepřehledné situace, Klimeš měl zakrytý výhled soupeřovým hráčem, který mu padal do brankoviště.

47:45

Puk končí v Klimešově lapačce, hosté se radovat nemohou.

47:33

Hosté na kok v pásmu, domácí přesunují hru do středního pásma.

47:00

Skákavý puk skončil těsně vedle hostující branky, Kalus jej ale zkrotil a chtěl dostat k tyči, Růžička byl ale proti.

46:54

Vítkovice se protáhly do pásma, ostřelovaly hostující branku, ale Růžička za svá záda žádný z puků nepustil. Následuje komerční přestávka.

46:10

Za nastřeleným pukem sprintoval do rohu Krejsa, ale k puku se nakonec nedostal.

46:00

Střela Blaina od modré Klimeše nemohla překvapit.

44:55

Žádný z týmů si zatím nedokázal vypracovat nějakou lepší šanci.

43:58

Hráči Mountfieldu se snaží usadit v útočném pásmu.

43:12

Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

43:00

Nedomlel poslal ze středního pásma puk do rohu, tam už ale číhají domácí.

42:26

Půček se hnal za nahozeným pukem, ale proti dvěma bránícím hráčům neuspěl.

41:58

41:37

Puk znovu putuje na Růžičkovu klec.

41:13

Vítkovickým se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

40:51

Mountfield se drží v pásmu, ale Klimeš je prozatím pozorný.

40:01

Hosté mají před sebou téměř celou přesilovku.

40:01

Ve druhé třetině se domácí dostali do vedení díky Maroszovi, ale hosté se rychle vrátili do hry, když střelou k tyči snižoval Okuliar. Hra se ve druhé části často přelívala ze strany na stranu, oba týmy bojovaly a gólmani museli být po celou dobu v plné pohotovosti. Třetí třetinu zahájí hosté v početní převaze, uvidíme, jak s ní naloží.
1/3 – 6:8
2/3 – 7:10
Další třetina začne přibližně v 17:44.

40:00

39:58

V této třetině stihneme ještě vyloučení, za podrážení je potrestán domácí Kalus.

39:40

Přetahovaná o puk na obou stranách.

38:38

Nahozený puk mířil k brance hostů, Růžička sprintoval do kruhu, aby jej včas odpálil, vítkovický Kalus měl ale našlápnuto taky dobře, ale vše nakonec dopadlo dobře z pohledu hostujícího týmu.

38:20

Hosté rozehrávají od své branky.

37:57

Fridrich kombinoval s Chlánem, ale jejich souhra do branky neprošla.

37:14

Jergl si najel k vítkovické kleci, ale z mezikruží nastřelil puk jen do Klimeše, odražený puk vyhazují vítkovičtí na zakázané uvolnění.

36:40

Velká šance domácích, od kruhu střílel Grman, puk se u branky odrazil k Půčkovi, který byl před Růžičkou sám, chtěl jej zamést do branky, ale těsně minul.

36:04

Marosz s Lednickým se drží u Růžičkovy klece, ale hostující hokejky jsou všude.

35:51

Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.

35:39

Vítkovičtí v pásmu, Lindberg se dral k brance, ale puk dostal o vteřinu později.

34:56

Nahozený puk se dostává na hůl Kocha, který se snaží dostat puk do bezpečí.

34:25

Smoleňák se propracoval i přes bránící hráče k brance, tam ale nemířil přesně.

34:02

Hraje se ve středním pásmu.

33:30

33:30 Oliver OKULIAR - 2:1

33:30

Hrstka hostujících fanoušků se konečně raduje, Huttula našel mezi kruhy OLIVERA OKULIARA, který poslal puk těsně k tyči – 2:1. Asistence: Joona Huttula, Jakub Lev.

33:10

Okuliar poslal puk na Huttulu, tomu ale střela hodně nesedla.

32:41

Tvrdá hra v útočném pásmu Mountfieldu, více se ale bojuje o puk než střílí.

32:20

Hosté v pásmu, zblokovaná střela končí v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

32:05

32:05 Rostislav MAROSZ - 2:0

32:05

Vítkovičtí zvyšují svůj náskok, Stehlíkovu nahrávku zužitkoval ROSTISLAV MAROSZ střelou k bližší tyči – 2:0. Asistence: Jakub Stehlík, Vojtěch Lednický.

31:13

Chybky u obou týmů rychle mění útočící strany.

30:10

Rychlá akce Vítkovic, Lakatoš vystartoval do pásma, nahrál nalevo na sprintujícího Kocha, ale jeho pokus zamířil těsně nad královehradeckou klec.

29:57

Puk je tečovaný do ochranné sítě za domácí brankou.

29:28

Zachar neuspěl u mantinelu v útočném pásmu, jeho střela šla hodně mimo.

28:38

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

28:25

Kalus vyjel zpoza branky, poslal puk přes brankoviště, ale Marosz na něj nedosáhl.

27:52

Vítkovice jsou usazeny v útočném pásmu, Růžička je v nejvyšší pohotovosti.

27:04

Mountfield kontroluje kotouč, domácí jim ale nechtějí dát dostatek prostoru k útočné akci.

26:31

Puk míří do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

26:17

Lakatoš se prosmýkl do pásma, prokličkoval mezi hráči soupeře až mezi kruhy, ale ke střele se nakonec nedostal.

25:45

Krieger si najížděl k brance, ale byl tísněn, takže už nedokázal přihrát na Bukartse.

25:23

Hraje se v rychlém tempu od branky k brance.

24:47

Vítkovičtí vtrhli ve třech před hostující branku, Lakatošova tvrdá střela se zastavila o Růžičku.

24:28

23:50

Další tečovaný puk míří jen do Klimešovy výstroje.

23:33

Perné chvilky pro domácího gólmana, před brankou mu stál Smoleňák, zleva pálil Filip Pavlík, ale jen do gólmana.

23:10

Vítkovice drží puk ve svém útočném pásmu.

22:46

Dej vystihl hostující přihrávku a ujížděl na Růžičku, jeho střela ale mířila jen do lapačky.

22:28

Za sekání bude vyloučen domácí Lednický.

22:14

Lalancette se Smoleňákem před vítkovickou klecí, ale Klimeš tuto akci ustál.

22:09

Kováč rozehrával útočnou akci, k puku se ale dostali hosté.

21:43

Domácí se drží v pásmu, ale příliš nestřílejí.

20:55

Vítkovice bojují v rohu u hostující klece o kotouč.

20:33

Protiútok Mountfieldu zastavuje ofsajd.

20:19

Krieger s Bukartsem se protáhli do pásma následování spoluhráči, ale Růžička nakonec zasahovat nemusel.

20:01

Po první třetině jsou fanoušci domácích přece jen spokojenější, jejich tým vede 1:0, když Kriegerovo spíše nahození než střela propadla Růžičkovi do branky. Oba týmy měly k dispozici přesilovku, ale ani jedna nebyla využita. Mountfield ke konci této části začal vystrkovat růžky, takže uvidíme, co nám přinese další průběh zápasu.
1/3 – 6:8
Další třetina začne přibližně v 16:53.

20:00

19:48

Mountfield se snaží vymyslet útočnou akci, ale domácí jsou proti.

19:15

Půček vystartoval za pukem do útočného pásma, ale byl osamocen.

18:50

Kousek od domácí střídačky došlo ke kolizi, za potlesku diváků a s pomocí je hostující hráč odveden k ošetření.

17:51

Raskob s Lindbergem zamířili do pásma, vítkovický bek zvolil střelu z kruhu, ale jen protáhl Růžičku v brance.

17:44

Domácím se nedaří dostat hru dál od své klece.

17:17

Hostující tým se drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu vypracovat si více šancí.

16:25

Fridrich se prodral až k brance hostů. ale Růžička byl připraven.

15:51

Huttula zavezl kotouč až do útočného pásma, přenechal jej Pilařovi, ale ten se k ničemu nedostal.

15:20

Vítkovickým se nedaří dostat hru ze svého obranného pásma.

14:45

Oba týmy střídají, Mountfield má puk pod kontrolou.

14:07

Domácí útočili, ale přišli o kotouč, hostující hráč se ale do úniku nestihl dostat.

13:35

Domácí gólman si připisuje další dobrý zákrok, střelu Filipa Pavlíka vytěsnil ramenem nad branku.

13:06

Pěknou akci předvedla třetí formace hostů, ale Klimeš střelu Radovana Pavlíka chytil do náruče.

12:47

Vítkovičtí v pásmu, ale Krejsa s Lednickým na Růžičku nevyzráli.

12:19

U mantinelu v útočném pásmu královehradeckých Zachar, po chvíli se zvedá a odjíždí na střídačku. Následuje komerční přestávka.

11:57

Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

11:50

11:40

Okuliar dostal dobrou přihrávku před branku, ale puk za Klimešova záda neprotlačil ani napotřetí.

11:00

Hosté teď měli šanci, nastřelený puk se odrazil od Klimešova betonu, ale před brankou se nikdo nedokázal zorientovat včas.

10:40

Domácí vyhazují puk přímo na Růžičku, který čeká na dojezd Blaina.

10:32

Pokus Smoleňáka nepředstavoval pro Klimeše žádný problém.

10:17

Další vyhození až za branku Mountfieldu.

10:04

Domácí rychle vyhazují puk do bezpečí.

09:50

Za sekání je potrestán Grman, hosté mají k dispozici přesilovku.

09:50

Bude se vylučovat na straně domácích, ale až po komerční přestávce.

09:32

Dejova střela šla těsně mimo Růžičkovy tyče.

09:24

Přetahovaná o puk se přesunula k brance hostů.

09:01

Kalina se napřáhl u modré, ale netrefil kotouč.

08:34

Mountfield se drží kolem vítkovické klece, Klimeš je v pohotovosti.

08:08

Domácí na skok v pásmu, ale hosté se dostávají do protiútoku.

07:29

07:11

Vítkovičtí se musejí vrátit do středního pásma a znovu rozehrát.

06:48

Hostující čtveřice posílá puk až za Klimešovu klec a rychle střídá.

06:28

Gewiese z kruhu prověřil Růžičku v kleci.

06:05

Krieger si v kruhu pohrál se dvěma soupeřovými hráči, nahrál na modrou na Kocha, ale ten pálil těsně vedle.

05:47

Domácí v pásmu, ale příliš prostoru se jim nedostává.

05:29

Za nedovolené bránění odjíždí za katr hostující Cingel.

05:27

Vítkovičtí v pásmu, Krejsa se snaží před brankou clonit Růžičkovi ve výhledu.

05:03

Další pokus první hostující formace, ale Klimešova lapačka byla na místě.

04:32

Na opačné straně si vyjel sám na Klimeše Okuliar, ale jeho zakončení se přes domácího gólmana nedostalo.

03:28

03:28 Peter KRIEGER - 1:0

03:28

Domácí otevírají dnešní brankový účet, přesunovali se do pásma, PETER KRIEGER poslal puk na branku a neposedný kotouč nachytal Růžičku v nedbalkách – 1:0. Asistence: Roberts Bukarts, Lukáš Kovář.

02:53

Domácí mají puk na svých hokejkách a rozjíždějí útočnou akci.

02:10

01:50

Gewiese s Dejem před hostující brankou, ale Růžička je v pohotovosti.

01:30

Vítkovice v pásmu, Maroszovi byla ale sražena helma na led a tak rychle sprintuje na střídačku.

00:45

Domácí bojují o puku za svou brankou, hosté zdatně šetří vteřiny.

00:32

Vítkovičtí zkusili pár střel na Růžičkovu klec, ale jeho spoluhráči vyhazují kotouč až za domácí branku.

00:10

Tak to bylo rychlé, hostující Lev nabízí Vítkovicím přesilovku, když je vyloučen za nedovolené bránění.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – D. Krenželok, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.
Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – Kalina, McCormack, Jank, Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Huttula – Okuliar, Lev (A), Zachar – Kev. Klíma, Cingel, Jergl – R. Pavlík, Lalancette, Smoleňák (C) – Pilař, Štohanzl, Pajer.
Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Lederer.
V loňské sezoně se mnohem více dařilo hostujícímu Mountfieldu, který se čtyř utkání vyzískal osm bodů za dvě výhry a jednu výhru po prodloužení (4:2; 2:1 pp; 3:0). Až v posledním vzájemném utkání zvítězili vítkovičtí na svém ledě 3:1. V letošní sezóně se v prvním utkání také radovali královehradečtí, kteří vyhráli na svém ledě 3:2 na samostatné nájezdy. Jak dopadne druhé utkání této sezóny, na to si budeme muset chvíli počkat.
Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je s dvanácti body útočník Jakub Lev (3+9), nejlepším střelcem je s pěti góly útočník Radek Smoleňák (5+1). Nejlepším obráncem je s pěti body Graeme McCormack (1+4) a zároveň je s průměrným časem 23:28 na ledě nejvytíženějším hráčem Hradce. Ve statistice Radegast indexu má 43 bodů obránce Richard Nedomlel. Nejvíce trestných minut má na svém kontě obránce Bohumil Jank, a to dvaadvacet. Z vyrovnané dvojice gólmanů má o něco lepší statistiky Henri Kiviaho s jednou vychytanou nulou, průměrem 1,99 a úspěšností 92,05%.
Lídrem kanadského bodování Vítkovic je s osmnácti body útočník Dominik Lakatoš (9+9), a společně s útočníkem Robertsem Bukartsem (9+3) je nejlepším střelcem s devíti přesnými zásahy. S dvanácti asistencemi je nejlepším nahrávačem a zároveň nejlepším bekem týmu Juraj Mikuš (1+12), kterému patří také pozice nevytíženějšího hráče s průměrným časem 23:16 stráveným na ledě. Statistikám Radegast indexu vévodí obránce Patrik Koch se 44 body, který je s 22 trestnými minutami nejtrestanějším hráčem. Gólmanskou jedničkou týmu je Aleš Stezka, který vychytal dvě čistá konta, jeho průměr je 2,38 a úspěšnost 92,27%.
Vítkovice sehrály dvě poslední kola na ledech soupeřů, ze Sparty i z Plzně si přivezly bod za prohru v prodloužení. V neúplné tabulce jim i přesto patří 2. místo, za bilanci 8-1-4-3 a aktivní skóre 53:43 mají na svém kontě 30 bodů. O dvě odehraná kola méně má Mountfield HK, ten páteční kolo odehrál na svém ledě, kde těsně podlehl Karlovým Varům (1:2), minulou neděli ale přivezl tři body z ledu Liberce po výhře 6:3. V tabulce je momentálně na 7. místě, s bilancí 6-1-1-6 a pasivním skóre 32:33 jim patří 21 bodů.
V šestnáctém kole Tipsport extraligy se po dvou zápasech venku představí Vítkovice znovu před svými fanoušky, ti je tentokrát budou hnát k výhře proti celku Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

5:2

Branky a nahrávky: 4. Krieger (Bukarts, L. Kovář), 33. Marosz (J. Stehlík, Lednický), 50. Bukarts (Krieger), 59. Lakatoš, 60. Fridrich (L. Kovář) – 34. Okuliar (Huttula, Lev), 55. F. Pavlík (Jergl, Blain)

Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Lederer

00:10 HKM 2 Lev, nedovolené bránění
03:28 VIT 1:0 Krieger (Bukarts, L. Kovář)
05:29 HKM 2 Cingel, nedovolené bránění
09:50 VIT 2 Grman, sekání
22:28 VIT 2 Lednický, sekání
32:05 VIT 2:0 Marosz (J. Stehlík, Lednický)
33:30 HKM 2:1 Okuliar (Huttula, Lev)