Extraliga dorostu

Mountfield HK – HC Dukla Jihlava

2:3

po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

29.10.2022, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 12 • Skupina Střed • Tomáš Prodělal

Ode mne je to vše. Přeji příjemný zbytek prodlouženého víkendu a zase někdy na počtenou. (14:39:12)
Je konec. V zápase tahala Jihlava za delší konec a po právu si odváží dva body. Vše odstartoval v 21. minutě Adam Veselský, který proměnil samostatný únik ukázkovou střelou mezi betony. Domácí inkasovaný gól ale nakopl a šli za vyrovnáním. Toho docílili na konci druhé periody, když Dominik Pavlík vyslal pumelici, kterou zastavila až síť. Třetí třetina byla dlouho opatrná, než přišel závar před Petříkem, jenž k dorážce využil Vít Macek. Ke Lvům se poté přiklonilo i štěstí, když Jakub Jón vyrovnal díky sraženému nahození. V prodloužení byli šťastnější hosté, kterým svým druhým gólem v zápase přisoudil vítězství Adam Veselský povedeným bekhendovým blafákem.

61:22

Dukla právě vstřelila branku!
Nedáš dostaneš a je rozhodnuto! ADAM VESELSKÝ nabral kotouč v obranném pásmu a kopl do vrtule. Podařilo se mu přebruslit hradeckou obranu a jet sám vstříc Petříkovi, kterého vykoupal ukázkovým bekhendovým blafákem zakončeným pod víko a přisuzuje Jihlavě druhý bod – 2:3. Asistence: Matěj Fiala.

60:59

Jakub Jón v samostatném úniku přetáhl forhendový blafák a zakončil jen do boční sítě.

60:12

Jihlavští vyhráli buly a kombinují, přihrávka před branku však nebyla přesná a domácí se ujímají kotouče.

60:01

Ve třetí části se hrál opatrný hokej z obou stran, než poslal hosty v 55. minutě do vedení přesnou dorážkou Vít Macek. Domácím se ale podařilo vyrovnat, když Jakub Jón šťastně překonal Nováka. Domácí měli ještě šance rozhodnout, ty však nevyužili, a tak se bude pokračovat prodloužením.

60:00

59:58

Dukla se dopustila ofsajdu a zápas se bude prodlužovat.

59:34

Ondřej Páleník měl na hokejce rozhodnutí, jeho bekhendový blafák však v přečíslení nebyl přesný.

58:47

Dvě obrovské šance Hradce! Dominik Pavík nejprve dorážel přihrávku a poté tečoval nahození. V obou případech puk proskočil těsně vedle.

58:18

Dukla je v útočném pásmu a ostřeluje Petříka.

57:04

Hradec právě vstřelil branku!
Tak to je odpověď! JAKUB JÓN nahodil puk na brankáře, před kterým byl touš zblokován a obloučkem za něj zapadl – 2:2. Asistence: Marek Mráz, Dominik Pavlík.

56:40

Dukla se osvobozuje.

55:34

Oba týmy posílají čerstvé síly na led a Hradec opět útočí.

55:04

Domácí se snaží odpovědět, jihlavská defenziva je však odmítá vpustit.

54:23

Po přesilovce se Dukla znovu dostává do vedení! Matěj Fiala projel do útočného pásma a zpoza branky vrátil puk do ohně, kde si ho našel VÍT MACEK a zavěsil ho do bližšího horního rohu branky – 1:2. Asistence: Matěj Fiala, Tobias Chlubna.

54:19

53:59

Hosté znovu přišli o pásmo a vše korunovali zakázaným uvolněním.

53:22

Hostům přesilovka nevychází znovu musí začínat z vlastního pásma.

53:01

Domácí se osvobozují.

52:43

Pavlík mohl zahrozit v oslabení, touš mu však ujel.

52:19

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Burda.

51:55

Mráz svádí tuhý boj o puk v rohu útočného pásma.

51:25

Hra se nyní velmi kouskuje, další zakázané uvolnění hostů.

51:18

Střelu Jóna Novák pokryl.

51:08

Icing hostí.

50:37

Hosté ujeli do přečíslení, ranou rozduněli však jen mantinel.

50:00

Střelu Samka od modré si Novák pohlídal.

49:13

Hra vysokou holí od hostů.

48:50

Jón odvezl hru do středního pásma, navíc se při návratu Jihlava dopustila icingu.

48:18

Petříkovi propadla střela od modré, tygřím skokem se mu ji však podařilo vyrazit.

48:00

Dukla se drží v útočném pásmu a kombinuje.

47:23

Pavlík – 2 min., nebezpečná výstroj.

46:28

Jakub Jón se krásně prokličkoval mezi několika hráči a zblízka zkoušel najít místo v Novákově teploměru, ten ho tam však nenechal.

45:22

Domácí jsou aktivnější, nemohou se však dostat od mantinelů.

44:58

Puk je za brankou Petříka.

44:13

Lvi opět zamkli svého soka v pásmu, nemohou se však od mantinelu dostat do dobré střelecké pozice.

43:48

Až nyní se hostům podařilo osvobodit a dávají svému gólmanovi možnost vydechnout.

43:23

Domácí kombinují za hostující brankou.

42:56

Střelu Samka Novák bez problému vyrazil do rohu.

42:04

Jaroslav Bolehovský vybojoval puk ve středním pásma nahazuje do útočného pásma.

41:26

Voděracký vybojoval šanci pro Tadeáše Burdu, ten vyprášil jen Novákovu vyrážečku.

40:50

Střela Pavlíka přeskočila Novákovi lapačku, naštěstí pro hosty kotouč vyskákal vedle.

40:24

Robert Váňa nakopl motory a zavezl puk do pásma, Lvi tlak rozmělnili jen za cenu zakázaného uvolnění.

40:07

I do třetice domácí vyhráli buly, v přechodu do pásma je však zastavil ofsajd.

40:01

Dnešní utkání sleduje 78 diváků.
Třetí třetina začne přibližně v 13:47.
Druhá perioda už branky nabídla a to po jedné na každé straně. Hosté se dostali do vedení v 21. minutě, kdy Adam Veselský zakončil mezi betony Petříka svůj samostatný únik. Od té chvíle však domácí převzali iniciativu a v 38. minutě byli po zásluze odměněni. Dominik Pavlík se na modré opřel do nahrávky Černého a propálil vše, co mu stálo v cestě. Gólů mohlo padnout mnohem více, jenže oba maskovaní muži zatím předvádějí fantastický výkon.

40:00

39:37

Dukla je v útočném pásmu, Petřík si však zatím se všemi pokusy dokázal poradit.

39:19

Icing domácích.

38:57

Filip Samek na poslední chvíli zastavil přihrávku Jihlavských do prázdné branky a odpálil puk do rohu.

38:31

Hostující gólman svým zákrokem přibrzdil Hradecké v rozletu.

37:17

Teď už se ale domácí dočkali a je vyrovnáno! Štěpán Černý nabyl na modrou DOMINIKU PAVLÍKOVI, který se nerozpakoval a z první prostřelil Nováka k tyči – 1:1. Asistence: Štěpán Černý, Jakub Aschenbrenner.

36:49

Obrovský závar před Novákem, kam se sjeli všichni hráči na ledě, hostující gólman ale situaci ustál.

36:20

Akce Katolického ani Voděrackého k úspěchu nevedli.

35:31

Vít Macek ujel do přečíslení a krásnou stahovačkou se uvolnil před Petříka, vyprášil však jen jeho pravý beton.

35:22

Hosté se z tlaku osvobodili je za cenu zakázaného uvolnění.

34:42

Jón centroval před branku, jeho přihrávka však nešla nikoho z domácích.

34:09

Vojtěch Petřík si po dlouhé době sáhl na puk, vhazování po jeho pravici.

33:54

Josef Janeček dvakrát pálil, ani jednou neprostřelil prvního hráče.

33:26

Hradec v přechodu do pásma zastavilo postavení mimo hru.

32:51

Nahození Jakuba Aschenbrennera vypadlo Novákovi, Tadeáš Vítek ale svou dorážku za brankovou čáru neprocpal.

32:36

Černý zavezl puk do pásma.

32:08

Střelu z kruhu Novák pokryl a nedal prostor k dorážce.

32:03

31:41

Samek zavezl puk do třetiny, kde o něj sám bojuje.

30:53

Domácí ujeli tři na jednoho, ale nedokázali si přesně přihrát.

30:10

Domácí se drží v pásmu a snaží se vyrovnat.

29:36

Do protiútoku se dostal Jakub Jón, jeho nepovedená střela proskákala kolem levé tyče.

28:37

Hosté jeli 2 na 1, přihrávku zblokoval Jakub Aschenbrenner do Petříka, kterého pořádně vystrašil, následně už to ale oba jmenovaní zvládli.

27:53

Lvi vybojovali puk v obraném pásmu ale nemohou ho dostat dál.

27:29

Povedlo se jim to až nyní, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:09

Hosté se nemohou dostat z obranné třetiny.

26:42

Domácí jsou lepším týmem a ženou se za vyrovnáním, v cestě jim však stojí bezchybný Novák.

26:20

25:57

Až nyní se hosté osvobozují.

25:28

Buly vyhráli domácí a opět rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

25:24

Novák přerušil hru a oba týmy střídají.

25:03

Domácí se stále drží v útočném pásmu a kombinují.

24:26

Ihned po buly se před Novákem ocitl osamocený Tobiáš Vítek, ale rozezvučel jen tyč.

24:20

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Fiala – 2 min., podrážení.

23:54

23:48

Jáchym Jungwith vyslal zacloněnou střelu na Petříka, ten si i přes problémy poradil.

23:26

Nahození Jihlavských končí na jejich střídačce.

23:02

Samkovi se nepodařilo vyhodit, a tak Dukla zaměstnala Petříka, ten však ránu z kruhu zkrotil.

22:43

Následnou akci hostí zastavilo postavení mimo hru.

22:35

Dukla se dostala do tlaku, po chvíli však touš opustil hrací plochu.

22:01

Hned po buly se Lvi osvobozují.

21:54

Hendrych – 2 min., hákování.

20:56

Nedáš – dostaneš a hosté jdou do vedení! ADAM VESELSKÝ dostal přihrávku od Víta Macka do samostatného úniku, který vyřešil nekompromisním zakončením mezi Petříkovy betony – 0:1. Asistence: Vít Macek.

20:17

Jakub Jón se protlačil z boku před gólmana, ten ale jeho pokus vyrazil.

20:03

Domácí znovu vyhráli úvodní buly a hned se přesunuli do útočného pásma.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 12:58.
Je za námi první třetina, která gól nepřinesla. A to díky oběma brankářům, kteří zatím větší šance bez problému zastavují. Aktivnější byla Dukla a vypracovala si i větší šance, jenže Robert Váňa ani Adam Veselský sami tváří v tvář Petřikovi neuspěli. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

20:00

19:28

Matěj Voděracký mohl jet do přečíslení, ale nechal puk za sebou.

19:07

18:48

Domácím se daří Duklu nepouštět do střeleckých pozic.

18:37

Hra se odbývá u mantinelů v obranném pásmu Lvů.

18:07

Adam Veselský pálil golfákem od modré, avšak branku netrefil.

17:47

Domácí odváží touš do bezpečí.

17:19

Hosté se drží v pásmu, nedávali si však přihrávky přesně na hokejky, takže nemohou střílet.

17:07

Jón – 2 min., nedovolené bránění.

16:57

Josefu Janečkovi na modré utekl puk a domácí přichází o pásmo.

16:45

Nahození Jakuba Aschenbrennera od modré čáry Novák bez problému ukryl do náručí.

16:08

Tadeáš Burda svým projektilem rozezvučel jen plexisklo za brankou.

15:47

Zakázané uvolnění hostí.

15:32

Patrik Hendrych najížděl z kruhu, jeho střela však o metr minula vzdálenější tyč.

14:51

Lvi zamkli svého soka v obranném pásmu a hledají prostor ke střele.

14:14

Hra se odbývá ve středním pásmu s velkým množstvím nepřesností.

13:30

13:22

Mrázovu pumelici od modré Novák vyrazil.

12:43

Puk je za brankou domácích a oba týmy střídají.

12:21

A znovu se Dukla osvobozuje.

11:50

Domácí měli tlak, avšak střeleckou příležitost si nevypracovali a hosté se osvobozují.

11:30

Löffler – 2 min., podrážení.

11:02

Adam Veselský si zpracoval přihrávku vzduchem a ocitl se před Petříkem, tomu ale jen vyprášil beton.

10:23

Hradecký tlak vyústil ve střelu Vítka, ta však mířila mimo.

09:52

Hosté se dopustili icingu a hra se přesouvá do jejich obranného pásma.

09:06

Robert Váňa ujížděl sám na Petřika, svůj blafák však zakončil jen do jeho hrudi.

08:32

Patrik Hendrych to zkusil individuálně, puk na gólmana však nedostal.

08:01

Štěpán Černý zavezl puk do útočného pásma, ten však po chvíli vyskočil na střídačku hostí.

07:40

Stejný prohřešek je pískán i na druhé straně.

07:15

Domácí jsou v plném počtu a akci Dukly přibrzdilo postavení mimo hru.

07:02

Domácí šetří cenné vteřiny v útočném pásmu.

06:32

Až nyní se hosté dostali k Petříkovi a byl z toho slušný závar. Domácí gólman ale dorážky pokryl a vše končí posunutou brankou.

05:46

Znovu letí touš přes všechny čáry.

05:28

Ofsajd hostí.

05:12

Jakub Jón zblokoval ránu do rohu a domácí se osvobozují.

05:04

Bolehovský – 2 min., podrážení.

04:38

Domácí jsou v tlaku a ostřelují hostující klec, ta však zatím odolává.

04:09

Mráz pálil od modré čáry, Novák ale jeho střelu vyrazil.

03:46

Josef Janeček má puk za brankou a rozjíždí další akci.

03:13

Nepřesná přihrávka vyhání Duklu z útočného pásma.

02:34

Jón se prokličkoval obrannou do přečíslení 2 na 1 a nahrál Dominiku Pavlíkovi, Novák se však fantasticky přesunul.

01:43

Lvi vybojovali kotouč v útočném pásmu a Samek posunul puk Tadeáši Burdovi, který sám před gólmanem neuspěl.

01:04

Puk je mezi střídačkami a oba týmu mění hráče.

00:37

Jakub Jón se hezky prokličkoval do útočného pásma, hokejku Pavlíka však nenašel.

00:03

Domácí vyhráli buly, ale o puk okamžitě přišli a útočí hosté.

00:01

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Mráz (A), Samek (A), Burda, Janeček, Černý, J. Aschenbrenner, Forejtek – Pavlík, Hendrych, Voděracký – V. Aschenbrenner, Jón (C), Vítek – Bolehovský, Páleník
Trenér: Luboš Dvořák

HC Dukla Jihlava: Novák (Uhrin) – Pražák, Löffler, Tomica, Podroužek, Jungwith (A), Vildomec, Ošmera (C) – Kytka, Chlubna, Fiala – Váňa, Fink, Chvátal – Veselský, Macek, Katolický
Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: Borecký – Všetečka, Obr.
Ještě jednou pěkný den z ČPP Arény, kde právě začalo rozbruslení.
Mountfield HK
7-0-0-4, 21 bodů, 3. místo
Svěřenci Luboše Dvořáka si před sezonou dali cíl skončit do čtvrtého místa a zatím se jim to daří. Z posledních osmi zápasů vyhráli hned šest a po zásluze jim v tabulce patří třetí příčka. Během této série se jim podařilo skolit rivala z Pardubic v poměru 4:2. Ještě výraznějším však bylo vítězství nad dosavadním lídrem soutěže z Liberce doma 6:2. Do dnešního utkání ale Lvi nepůjdou v nejlepším rozpoložení, protože si ve čtvrtek přivezli z Mladé Boleslavi porážku 0:4. Tým zatím táhne produktivní kapitán Jakub Jón, kterému s bilancí 5+11 patří 13. příčka v produktivitě celé soutěže. Vojtěch Aschenbrenner zase s 11 góly pouhou branku zaostává za nejlepším střelcem.

HC Dukla Jihlava
4-0-3-4, 15 bodů, 5. místo
Mužstvo z Vysočiny prožívá současný ročník na velmi rozlítané houpačce. Sezonu Dukla začala prohrou s Pardubicemi 2:3 po prodloužení, avšak na nepovedený vstup skvěle zareagovala výhrami nad Motorem a Táborem. Poté ale přišla nepříjemná série bez vítězství, která trvala sedm zápasů. Poslední v řadě byla další porážka od východočeského Dynama, tentokrát 2:7. Následovaly však opětovné výhry nad Českými Budějovicemi a Táborem 4:3 a 3:2. Ani Jihlavští ale do utkání pod Bílou věží nepůjdou na vítězné vlně, podlehli totiž ve čtvrtek Liberci 2:3 po samostatných nájezdech. Týmovou produktivitu táhne Adam Veselský s bilancí 8+4.
Hezký den od soutoku Labe s Orlicí, kde se v rámci 12. kola dorostenecké nejvyšší soutěže odehraje utkání mezi domácím Mountfieldem HK a hostující Duklou Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

2:3

Branky a nahrávky: 38. Pavlík (Černý, J. Aschenbrenner), 58. Jón (Mráz, Pavlík) – 21. Veselský (Macek), 55. Macek (Fiala, Chlubna), 62. Veselský (Fiala)

Rozhodčí: Borecký – Všetečka, Obr