Střely na bránu: 43 – 28 | Přesilová hra: 1/8 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 16

Ilja Samsonov (TOR) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 63:33
Scott Wedgewood (DAL) – 40 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,0 %, odchytal 63:34

David Kämpf (TOR) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:26
Radek Faksa (DAL) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:22

Tři hvězdy utkání
1. Nicholas Robertson (TOR) – 2+0
2. Michael Bunting (TOR) – 0+2
3. Scott Wedgewood (DAL) – 40 zákroků
Nicholas Robertson v tomto zápase zcela zastínil svého bratra hrajícího za Dallas a nasměroval Toronto k vítězství. Robertson vstřelil dvě branky a tou druhou ukončil prodloužení. Dallas hrál dnes velmi nedisciplinovaně a může ho to mrzet, protože při plném počtu hráčů na ledě byl mírně lepším týmem.

63:46

63:46 Nicholas ROBERTSON - 3:2

63:46

Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté slaví. Dallas při svém útoku propadl, a tak se do příležitosti dostali domácí. NICHOLAS ROBERTSON si nabruslil na pravý kruh a po přihrávce Matthewse se tvrdou ránou nemýlil. Asistence: Auston Matthews a Morgan Rielly.

63:27

Nyní si s kotoučem hrají v útočném pásmu hokejisté Toronta.

62:28

Pavelski hledal před branku najíždějícího Heiskanena, obrana Toronta tento pas ale dokázala zablokovat.

62:05

Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.

62:05

Přihrávka Robertsona byla sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu Stars.

61:45

Hraje se velmi opatrně, žádný z hráčů nechce nikde propadnout.

60:49

Dallas je v plném počtu. Až do přerušení se bude hrát čtyři na čtyři.

60:37

Kotouč se po přihrávce Marnera dostal do brankoviště, kde se od brusle odrazil přímo pod Wedgewooda. Ten zareagoval a zabránil brance.

60:10

Toronto se velmi rychle usadilo v útočném pásmu.

60:01

Toronto se dokázalo ve třetí třetině dostat do vedení po brance Robertsona, jenomže na tuto trefu rychle odpověděl Seguin, a tak se za stavu 2:2 bude prodlužovat. Maple Leafs začnou v početní převaze.

60:00

59:25

Matthews nabral u levého mantinelu pořádnou rychlosti a nakonec i zakončil z velkého úhlu. Wedgewood byl připraven.

59:00

Dallasu se ale podařilo dostat kotouč do útočného pásma a dokonce přišla i střela od modré čáry. Samsonov si poradil.

58:49

Glendening při dojíždění nahozeného kotouče narazil tvrdě na mantinelu Giordana a je vyloučen na dvě minuty. Zkušený bek se těžko zvedá z ledu. Nicméně – Toronto má obrovskou šanci rozhodnout!

58:38

Nylander po rychlé akci předkládal puk před branku, tam ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

57:36

Drobná chyba v obraně Stars nebyla potrestána. Marner se snadno dostal ke střele z levého kruhu a provětral lapačku Wedgewooda.

56:56

Dallas se po delší době dokázal vymanit z tlaku a zamířil do útočného pásma. Žádná střela na branku z toho ale nebyla.

56:21

Giordanovo nahození od modré čáry končí v moci Wedgewooda. Ten se v posledních minutách opravdu nenudí.

55:47

55:31

Jeden zákrok po střele od modré čáry a následně tři dorážky Tavarese z velké blízkosti musel řešit Wedgewood. Brankář Stars podržel svůj tým.

55:00

Nylander od modré čáry nahodil kotouč na branku a Wedgewood musel zasahovat. Puk vyrazil před sebe a domácí zůstávají v tlaku.

54:30

Nicméně Toronto velmi rychle založilo nový útok a už kombinuje u branky Wedgewooda.

54:03

Nepřesná kombinace a Maple Leafs se vyhání z útočného pásma.

53:47

Za hrubost je vyloučen na dvě minuty Hakanpää a Toronto si zahraje přesilovou hru! Dostane se v ní do vedení?

53:47

Na ledě je po tvrdém hitu na Matthewse pořádná porce emocí. Rozhodčí budou vylučovat.

52:38

Po delší době se v útočném pásmu usadilo i Toronto. Střela Riellyho od modré čáry byla sražena mimo tři tyče.

52:04

Tavares si dokázal udělat prostor mezi kruhy a vystřelil zápěstím, střele ale chyběla přesnost.

51:06

A další zákrok ruského brankáře. Od modré čáry vystřelil zápěstím Lundkvist a Samsonov musel vytáhnout zákrok lapačkou.

50:11

Od pravého mantinelu v útočném pásmu nahodil puk na branku Miller a donutil Samsonova k zákroku.

49:58

Maple Leafs zahráli ve středním pásmu vysokou holí a hra je přerušena. Ze strany Toronta to je v posledních střídáních hodně nervózní.

49:16

Samsonov musel podržet svůj tým. Stars se během krátké chvíle dostali ke dvěma střelám a hlavně ta od Robertsona byla hodně nebezpečná.

48:11

Hosté po vstřelené brance výrazně ožili a tlačí se do útočného pásma. Závěr zápasu bude hodně dramatický.

47:21

47:21 Tyler SEGUIN - 2:2

47:21

Dallas právě vstřelil branku!
V Torontu je doopravdy vyrovnáno. Rozhodčí si dali u videa pořádně záležet a nakonec rozhodli, že TYLER SEGUIN nenajel do Samsonova úmyslně, a tak může jeho branka platit. Domácí střídačka se hodně zlobí, ale není jí to nic platné. Asistence: Mason Marchment a Wyatt Johnston.

47:21

Celá situace se ale bude ještě zkoumat na videu. Bude branka nakonec platit?

47:21

Hosté se radovali z vyrovnání, ale to se nekoná. Seguin se dostal do kontaktu se Samsonovem.

47:12

Smolná chvilka pro Kerfoota. Útočník Toronta vyhodil kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry. Velká šance pro Stars srovnat stav utkání.

45:58

Matthews je ve třetí třetině hodně aktivní. Tentokrát střílel z pravého kruhu po otočce, brankář Dallasu si ale poradil.

45:30

A další rozruch u branky Dallasu. Tentokrát všechno vyřešil Wedgewood, kterému se povedlo zalehnout kotouč.

44:44

Po přečíslení dvou na jednoho střílel z levé strany Robertson, který ale tentokrát těsně minul.

44:25

Dallasu se nepodařilo i kvůli oslabení zachytit začátek třetí třetiny, Toronto je jednoznačně lepším týmem.

43:50

Matthews se mezi kruhy dostal ke kotouč a zkusil to bekhendem. Rána byla zablokována.

43:14

Nepřesná rozehrávka domácí obrany končí zakázaným uvolněním.

42:39

Poprvé v zápase ožili i fanoušci a ženou Maple Leafs za dalším gólem.

41:59

41:59 Nicholas ROBERTSON - 2:1

41:59

Krátce po skončení přesilové hry se dostávají hokejisté Toronta do vedení. NICHOLAS ROBERTSON dostal slušný pas do předbrankového prostoru a pohotovou střelou prostřelil Wedgewooda. Asistence: Michael Bunting a William Nylander.

41:28

Tavares se pokoušel vystřelit z mezikruží po přihrávce Marnera, ale byl velmi dobře obsazen a střela neměla razanci.

40:52

Wedgewood byl pozorný a skákavý kotouč do brankoviště dokázal zastavit. Hra je přerušena.

40:42

Matthews střílel pohotově z první, ale kotouč nasměroval pouze do boční tyčky.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:05.
Toronto ve druhé třetině přidalo, bylo lepším týmem a dočkalo se vyrovnání. Ve 23. minutě skóroval Kerfoot. O osudu celého zápasu se rozhodne až v poslední dvacetiminutovce.

Střely na branku: 23 – 17.

40:00

39:55

V závěru druhé třetiny ještě jedno vyloučení. Za hrubost je vyloučen Marchment a Toronto si na začátku třetí části zahraje přesilovou hru.

39:06

38:20

Dallasu se podařilo dostat puk daleko od vlastní branky, Toronto musí zakládat nový útok.

38:01

Krásná myšlenka od Marnera druhý gól Maple Leafs v zápase nepřinesla. Útočník Toronta se z levého kruhu natlačil před brankoviště a vystřelil po ledě, Wedgewood zasáhl s vypětím všech sil.

37:31

Tavares při zavážení kotouče přibrzdil před modrou čárou a následně způsobil postavení mimo hru.

37:06

Bude se znovu vylučovat. Za držení je vyloučen na dvě minuty Johnston. Přesilová hra pro Toronto.

36:34

Wedgewood si stáhl kotouč ze vzduchu do své lapačky a přerušil hru.

35:26

Suter vystihl rozehrávku domácí obrany a pálil z levého kruhu. Branku vysoko přestřelil.

34:57

34:33

Toronto se zatím v početní převaze nedokázalo dostat do útočného pásma.

33:50

Hra se rychle otočila a ve velké šanci se ocitl Rielly. Z pravé strany ale na Wedgewooda nevyzrál. Skvělé zákroky brankářů.

33:32

Gurjanov se dokázal dostat před branku Maple Leafs a vystřelil po ledě. Samsonov podržel svůj tým.

32:57

Ani tato přesilová hra Stars nekončí úspěšně. Za nedovolené bránění je vyloučen Robertson.

32:39

Robertson pálil z pravého kruhu nepřesně. Rána ale měla solidní razanci.

32:09

Dallas si zahraje přesilovou hru. Vyloučen je na dvě minuty za faul loktem Aston-Reese.

31:55

Samsonov si v nepřehledné situaci vyjel pro kotouč a raději přerušil hru. Stars se dostali do solidního tlaku.

30:50

Dallas oživil v posledních střídáních svou hru a pokouší se vrátit do vedení.

29:31

Johnston se po několika odrazech dostal ke střele z levého kruhu a mířil velmi dobře. Jeho ránu však zablokoval Matthews, jehož to hodně bolí.

28:15

Brodieho tvrdá rána z modré čáry doletěla k brance a Wedgewood musel zasahovat betonem.

28:02

Toronto je ve druhé části i zásluhou dvou přesilových her výrazně aktivnější a pokouší se vývoj duelu otočit ve svůj prospěch.

27:41

Střela Robertsona od levého mantinelu byla sražena a do lapačky Samsonova doletěl puk velmi pomalu.

27:00

26:37

Obrovský chaos u branky Dallasu gól nepřinesl. Nylander ani Matthews nedokázal protlačit puk za ležícího brankáře.

26:23

Po střele Matthewse ale zasahovat musel Wedgewood, jenž našel kotouč ve své lapačce.

26:01

V oslabení se na útočný výlet vydal Faksa a dokonce i vypálil z pravého kruhu. Samsonov však zasahovat nemusel.

25:42

Torontu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

25:10

Dallas vyhazuje puk ze svého pásma a Toronto musí zakládat nový útok.

25:00

Smolný začátek druhé třetiny pro Heiskanena, který podruhé míří na trestnou lavici. Tentokrát za hákování.

24:02

Šance Toronta nevyužita. Z levého kruhu střílel přes hráče Rielly, Wedgewood dokázal zasáhnout.

23:35

Dallas se pokouší na inkasovaný gól rychle odpovědět a tlačí se do útočného pásma. Hra by se nyní mohla trošku otevřít.

22:31

22:31 Alexander KERFOOT - 1:1

22:31

Přesilová hra je v samotném závěru využita. Střelu Sandina od modré čáry vyrazil Wedgewood pouze na pravý kruh, kde se k dorážce dostal ALEXANDER KERFOOT a pohotově nasměroval puk do sítě. Asistence: Michael Bunting a Rasmus Sandin.

21:40

Do zajímavé pozice si sjížděl Nylander, který však dostal příliš prudkou přihrávku a nedokázal puk zpracovat.

20:55

Pod levým kruhem byl volný Tavares, který dostal přihrávku a pohotově vystřelil. Kotouč vletěl do boční sítě.

20:42

Toronto si vytvořilo tlak a zahraje si přesilovou hru. Za podrážení je vyloučen na dvě minuty Heiskanen.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:07.
První třetina je minulostí. Lepším výkonem se zatím prezentují hokejisté Dallasu, kteří se zaslouženě dokázali dostat do jednobrankového vedení. Střelcem branky se stal Luke Glendening. Zlepší Maple Leafs svůj výkon?

Střely na branku: 6 – 11.

20:00

19:52

Samsonov se v závěru třetiny rozhodl přerušit hru a po zákroku ukryl puk do své lapačky.

19:37

Tvrdou ránou od levého mantinelu se prezentoval Suter, puk ale proletěl pouze kolem brankoviště.

18:36

Sandin se rozhodl vystřelit od modré čáry, ale branku neohrozil. Střela byla hodně nepřesná.

18:04

Torontu zkrácená přesilová hra vůbec nevychází, domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

17:43

Robertson to zkoušel v oslabení střelou přes obránce, Samsonov dokázal tento pokus vyrazit.

16:16

Přesilová hra Stars je u konce. Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Benn a síly na ledě se vyrovnají.

15:41

Z pravého kruhu chtěl Samsonova překonat Robertson, ruský brankář ale měl dobrý výhled a bez zaváhání zasáhl.

15:40

Ale ani začátek této přesilové hry Dallasu nevychází, kotouč je ve středním pásmu.

15:13

Marner míří na trestnou lavici za hákování. Dallas dostává možnost zahrát si druhou přesilovou hru v tomto zápase.

14:45

14:45 Luke GLENDENING - 0:1

14:45

Nyní se už hosté mohou radovat z vedoucí branky. V předbrankovém prostoru se dostal k dorážce LUKE GLENDENING a pohotově překonal Samsonova. Toronto si v posledních střídáních pořádně koledovalo. Asistence: Radek Faksa a Nils Lundkvist.

13:58

Další díra v obraně Toronta nepotrestána. Seguin jel sám na branku, střelou zápěstím ale vystřelil vedle.

12:55

Pohotová lapačka Samsonova. Benn se po chybě domácí obrany dostal ke střele z mezikruží, ale brankář Toronta jej nádherně vychytal.

12:21

Maple Leafs vyrazili do přečíslení tři na dva, ale skončili velmi brzy. Nepodařil se přechod přes modrou čáru.

11:39

Nylander to udělal na levém kruhu šikovně a vystřelil po ledě. Wedgewood zasáhl betonem a zabránil gólu.

11:07

Tentokrát z vrcholu pravého kruhu střílel Miller, ale ani on nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

10:23

Johnston se dokázal na pravém kruhu dostat ke kotouči a nebezpečně vypálil. Kotouč proletěl těsně kolem pravé tyčky.

09:39

Torontu se nepodařilo ve středním pásmu rychle otočit hru a dopustilo se zakázaného uvolnění.

09:23

Engvall se pokoušel od pravého mantinelu natlačit před branku, ale kotouč mi při této snaze utekl. Wedgewood hru raději přerušil.

08:50

Maple Leafs znovu dlouho operují v útočném pásmu, ale žádné ohrožení branky soupeře nepřichází.

07:27

Suter od pravého mantinelu přihrával do mezikruží, nikdo z jeho spoluhráčů se ke kotouči ale nedostal.

07:03

06:50

Kotouč je u branky Stars, tahle přesilová hra zůstane nevyužita.

06:32

Domácí mohli jít v oslabení do vedení. Zajímavé přečíslení zakončoval po přihrávce Kämpfa Mete, trefil však pouze Wedgewooda.

06:05

A kotouč znovu ve středním pásmu, tentokrát ho vyvezl do bezpečí Järnkrok.

05:45

Dallasu se stále nedaří usadit v útočném pásmu a vytvořit si potřebný tlak.

05:30

Torontu se podařilo dostat kotouč z vlastního pásma a poté ho chvíli podržet.

05:03

Dallas si zahraje přesilovou hru. Za vražení na hrazení je vyloučen na dvě minuty Giordano.

04:43

Úvod utkání přináší vysoké tempo, nicméně na první střelu na branku se stále čeká.

03:17

Faksa bojoval v útočném pásmu v rohu, aby dokázal získat kotouč pro své spoluhráče. Nebyl však úspěšný a Toronto posílá puk do středního pásma.

02:25

Dallas se dokázal dostat z vlastního pásma, ale následně si neporadil s přechodem útočné modré čáry. Postavení mimo hru.

01:55

Rielly dostal na modré čáře hodně prostoru, a tak se bek Toronta odhodlal ke střele. Rána zápěstím byla sražena vedle branky.

00:40

Toronto vstoupilo do zápasu aktivně a probojovalo se do útočného pásma. Střela na branku Wedgewooda ale nepřišla.

00:01

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Källgren) – Rielly (A), Brodie, Sandin, Holl, Giordano, Mete – Bunting, Matthews (A), Marner – N. Robertson, Tavares (C), Nylander – Engvall, Kerfoot, Järnkrok – Aston-Reese, Kämpf, Aube-Kubel.
Trenér: Sheldon Keefe

Dallas Stars: Wedgewood (Oettinger) – C. Miller, Heiskanen (A), Hakanpää, R. Suter, Lundkvist, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Dellandrea, Seguin, Marchment – Gurjanov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Kiviranta, Glendening, Faksa.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Shewchyk, Knorr.
Dallas Stars

Tři zápasy, tři vítězství. Dallas v novém ročníku doposud nepoznal příchuť porážky a prezentuje se velmi dobrým hokejem. Po dvou výhrách nad Nashville dokázali Stars uspět i proti Winnipegu. Jak zvládnou dnešní utkání na kanadské půdě?
Toronto Maple Leafs

Toronto v úvodu nového ročníku nepodává přesvědčivé výkony a fanoušci tohoto celku začínají být frustrovaní. Největší hvězdy zůstávají za očekáváním a onou poslední kapkou byla porážka v posledním utkání s Arizonou. Vrátí se dnes Maple Leafs na vítěznou vlnu?
Přeji krásnou hokejovou noc! NHL je v plném proudu a i dnes nám nabídne pořádnou porci zábavy. V tomto přenose se zaměříme na duel hraný v Torontu, kde budou místní Maple Leafs hostit Dallas. Jak tento duel dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:2

Branky a nahrávky: 23. Kerfoot (Bunting, Sandin), 42. N. Robertson (Bunting, Nylander), 64. N. Robertson (Matthews, Rielly) – 15. Glendening (Faksa, Lundkvist), 48. Seguin (Marchment, W. Johnston)

Rozhodčí: Hebert, Markovic – Shewchyk, Knorr

Diváci: 18 488

05:03 TOR 2 Giordano, vražení na hrazení
14:45 DAL 0:1 Glendening (Faksa, Lundkvist)
39:55 DAL 2 Marchment, hrubost
41:59 TOR 2:1 N. Robertson (Bunting, Nylander)
47:12 TOR 2 Kerfoot, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
47:21 DAL 2:2 Seguin (Marchment, W. Johnston)
53:47 DAL 2 Hakanpää, hrubost
58:49 DAL 2 Glendening, nedovolené bránění