HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary

0:1

konec (0:0, 0:0, 0:1)

21.10.2022, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • 15 • 15. kolo • Michal Pospíšil

Domácímu Dynamu se ani přes závěrečnou snahu nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku. Hostující Energie tak vítězí nejtěsnějším možným rozdílem po trefě Varvařovského ze 44. minuty. (19:30:57)

59:36

Dynamo bez brankáře.

59:30

Hosté ale dobře hlídají pásmo.

59:02

Pardubice mají poslední minutu na srovnání stavu!

57:58

Po Chabadově pokusu prolétl puk podél brankové čáry, obrana Varů nestačila zareagovat.

56:42

Váňa byl už v tísni, ale snažil se ještě přehodit puk k druhé tyči, což Matěcha dobře přečetl.

55:59

Šmíd si postrčil puk, ale obránce mi na to neskočil a hned tvrdě zakročil.

54:55

Domácí Dynamo stále na puku a snaží se dobývat branku hostů.

54:19

Štetka po nahrávce Pavlaty nezachytil puk.

51:53

Bulkovu střelu od modré čáry Matěcha kryje.

51:18

Pardubicím nezbývá nic jiného, než se hnát do útoku. Kubíčkovi ale kotouč od hole odskakuje.

50:17

Helikarova střela po přihrávce Sydorenka postrádala přesnost.

48:28

Pavlata ukázal své individuální dovednosti a z otočky zcela vědomě poslal puk na teč Radku Tomasovi. Dybal sklapl betony včas.

47:17

Trochu nepozornosti teď stálo domácí šance Váni, která díky zásahu Matěchy brankou neskončila.

46:24

Anton se zbavil sevého strážce, střela se mu ale nepovedla.

45:52

Gromadzki si sám puk nahodil a dojel a Dynamo nadále drží pásmo.

44:36

Dominik Pavlata rychle nabruslil do pásma, jeho střelu ale zblokoval Tůma do rohu.

43:05

Karlovy Vary právě vstřelily branku! První gól zápasu padá až na začátku třetí třetiny! Energetici se dostali do přečíslení a přesnou střelou do protipohybu se prezentoval DAVID VARVAŘOVSKÝ – 0:1! Asistence: Michal Kusak

42:36

Bulka nakopl motory, pardubická obrana byla ale pozorná.

41:49

Krajčíkovo nahození bylo sraženo nad bránu.

41:17

Burda vystřelil jen do betonu Dybala, žádná dorážka se poté neujala.

40:01

Ani ve druhé třetině jsme se první branky v utkání nedočkali. Nejblíž k tomu ale bylo domácí mužstvo, když v závěrečných přesilovkách svižnou střelou od modré orazítkoval tyč Chabada.

33:42

Rájek promáchl na modré čáře a hosté se řítili do útoku, na Handla čekala už jenom poloodkrytá brána, kterou nedokázal trefit!

32:41

Matěcha zakročil proti Zolnajově sražené střele.

31:26

Štetka z otočky posílal puk před bránu, Tomase těsně minul.

29:48

Paleček se po nárazu u mantinelu těžce zvedá a za doprovodu spoluhráčů odjíždí na střídačku.

29:42

Energie dotírá na pardubickou rozehrávku.

27:27

Burda se nedostal přes beka na modré a Karlovy Vary zůstávají u puku.

25:49

Hosté rychle ujížděli do přečíslení, ale Chabada skvěle vystihl přihrávka a zabránil nejspíš jasnému gólu!

25:04

Po odrazu od brusle se dostal ke střele Michal Kusak, Matěcha byl proti.

24:26

Domácí jsou v plném počtu, ale mezitím stačili vyhodit na zakázané uvolnění.

23:20

Šmajdově střele scházela přesnost.

22:21

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Koudelka – 2 min., vražení na hrazení.

21:23

Hosté se usadili v útočném pásmu, po Kusakově střele už z toho dál nic nebylo.

20:51

Pavlata to znovu zkoušel pod horní tyč, tentokrát minul.

20:05

Bleskové nahození obrany hostů končí na icingu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:17.
Je známi první třetina, ve které fanoušci v malé hale enteria areny žádný gól zatím neviděli. I když seděli domácí dvakrát na trestné lavici, hosté si žádnou zásadní šanci nevypracovali. Domácí naopak byli aktivnějším týmem, Dybal si ale proti střelám věděl rady.

20:00

19:55

Galnor dostal přihrávku do slotu, puk mu ale ideálně nesedl na hokejce.

19:04

Dobrá clona před hostující bránou. Dybal stačil zasáhnout.

17:41

Chabada se kličkou zbavil karlovarského kapitána, rozehrávka ale nebyl nejpřesnější. Přesto se bude vhazovat v útočném pásmu Dynama.

17:08

Palečkova střela doprostřed brány nenadělala Dybalovi žádné potíže.

16:29

Radim Handl byl v prostoru, trefil Matěchovu lapačku. Puk mu sice vypadl, obrana ale včas zasáhla.

16:06

Pavlata využil rychlého přečíslení ke střele pod horní tyč, Dybal byl proti a zasáhl ramenem.

14:53

Gromadzki se uvolnil, jeho střela ale byla zvednuta do ochranné sítě.

14:03

Opět nedorozumění v pardubické mezihře vyústilo v ofsajd.

12:36

Tvrdík nepovedenou střelou vyhnal své spoluhráče až z pásma.

11:24

Kalužík to vzal podél mantinelu, kde byl ale puku zbaven.

09:46

Bárta posunul kotouč na Tvrdíka, který nečekal a vystřelil do lapačky Dybala.

09:05

Na puku Vachun za vlastní bránou.

07:53

Sydorenko střílel z mezikruží jen vedle.

07:12

Domácí hrají v plném počtu.

06:57

Krajčíkovi se otevřela cesta k brankáři, jenže střeleckou pozici prováhal.

06:08

Pavol Štetka ujel ve vlastním oslabení, se střelou na lapačku ale nebyl úspěšný.

05:46

Tůma si potáhl puk do střelecké pozice, jeho pokus byl sražen nad.

05:12

Burda – 2 min., vysoká hůl.

04:17

Kusak se rval k pardubické bráně, obrana mu ale nedovolila vystřelit.

03:07

Kalužíkova střela nebyla přesná.

02:44

Domácí bez větších problémů ubránili první oslabení.

01:40

Dynamo se zatím brání a vyhazuje puky k Dybalovi.

00:53

Burdovi se hned po vhazování podařilo vyhodit.

00:44

Tvrdík – 2 min., podrážení.

00:01

Oba celky už jsou na ledové ploše, za chvíli začneme.
Vítám vás u přenosu 15. kola hokejové DHL extraligy juniorů, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a HC Energie Karlovy Vary. Půjde o souboj dvou týmů, které se vyskytují na opačných pólech tabulky. Hostující Energetici jsou jen o skóre za vedoucími Vítkovicemi a dosud si nahráli 28 bodů. To Dynamo zatím poměrně strádá a nedokáže se odlepit z posledních příček, je jedenácté a má o dvanáct bodů méně než soupeř z Karlových Varů. Povzbudit by však mohl pardubické juniory poslední zápas, ve kterém dokázali v prodloužení otočit nepříznivý vývoj východočeského derby proti Hradci Králové a trefou Štetky vyhráli 3:2. Karlovy Vary v posledním kole padly na ledě Plzně 1:3, jednalo se ale o první klopýtnutí po sérii šesti vítězství v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.