5:3

konec (0:1, 4:0, 1:2)

21.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 13. kolo • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.8 4.4 3.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Olomouc dnes dokázala porazit poslední Litvínov 5:3. První část se jí sice nepodařila, ale na soupeře ztrácela jen jeden gól. Ve druhém dějství se trefili Jakub Navrátil, Jan Káňa, Jan Švrček a Tomáš Dujsík, takže do kabin šli domácí s komfortním vedením v kapse. Ve třetí třetině ale duel zdramatizoval Patrik Zdráhal dvěma góly, nicméně pojistka Hanáků přišla v poslední minutě z hole Káni.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:28:29)

59:19

59:19 Jan KÁŇA - 5:3

59:19

Olomouc právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Pátou branku domácích vstřelil JAN KÁŇA, který dostal kotouč do opuštěné klece. Mora si také dnes připíše tři body. 5:3.

59:08

Litvínov už zkouší své štěstí v šesti hráčích.

58:46

Demel našel Helta na vrcholu kruhu. Pokus druhého jmenovaného ale skončil na betonu gólmana.

58:12

Teď už se ale hra přenesla před Lukáše. Nahodil nedokázal vyhodit po mantinelu, takže Litvínov kombinuje.

57:37

Olomouc nyní drží kotouč v útočném pásmu a soupeře do tlaku tedy nepouští.

56:08

Jan Lukáš své spoluhráče zachránil. Po pravé straně zajímavě projel do střelecké pozice Josh Wesley, ale zkušený gólman Hanáků se překvapit nenechal.

55:53

Do konce řádné hrací doby chybí už jen čtyři minuty. Dá se očekávat, že závěr střetnutí bude pořádně dramatický.

55:12

Matouš Menšík pořádně vystrašil hostujícího gólmana. Černá guma mu prolétla kousek vedle výstroje.

54:57

Lukáš Kucsera pálil od mantinelu do připraveného Tomka. Ten si nadvakrát poradil a raději hru zastavil. Vhazování bude obstaráno po jeho pravici.

53:53

Vyhození Navrátila protečoval Klimek, takže tentokrát se hra přerušit nemusela. Nicméně se dá očekávat, že teď bude tahat za delší konec provazu Litvínov.

53:03

Kristaps Zile nahazoval od modré čáry pro domácí hráče velmi nepříjemně. Kotouč proskočil kousek vedle zadní tyče.

52:54

Mora si už situace ve vlastním pásmu nekomplikuje. Nyní vyhodila přes všechny čáry, takže rozhodčí museli odpískat icing.

52:09

Hlava si na levém křídle přihrávku spoluhráče nezpracoval. U puku byl jako první Jan Švrček.

51:29

Před klecí hostů se objevil Menšík, který ale v rozhodující fázi minul zařízení.

51:11

Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti muselo být přerušeno. Olomoucká branka navíc byla posunuta.

49:33

49:33 Patrik ZDRÁHAL - 4:3

49:33

Litvínov právě vstřelil branku!
Už je to jen a pouze o gól. Před bránou Olomouce byly k vidění zmatky, které znovu potrestal PATRIK ZDRÁHAL. Litvínovský útočník si před ležícím Lukášem stáhl touš do bekhendu a úspěšně zavěsil. 4:3. Asistence: Giorgio Estephan a Šimon Stránský.

49:07

Orsava byl dle rozhodčího zastaven na hranici pravidel. Poté se kupředu tlačil opět Zdráhal, jehož ránu Lukáš zastavil. Pokračovat budeme po komerční pauze.

48:18

Navrátil po mantinelu posouval na Klimka, který se ale okolo důrazného obránce k puku nedostal.

47:08

47:08 Patrik ZDRÁHAL - 4:2

47:08

Hosté se nakonec dočkali trefy z přesilovky, když na konci povedené akce byl PATRIK ZDRÁHAL po přihrávkách Estephana a Hlavy. Dokáží ještě svěřenci Vladimíra Růžičky s tímto zápasem něco udělat? 4:2. Asistence: Giorgio Estephan a Nicolas Hlava.

46:47

Litvínov už načal svou přesilovku. Tvrdá rána Jakse se odrazila před Lukáše, jenže Zdráhal se z dorážky neprosadil.

45:50

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Michal Kunc – 2 min., hákování.

45:12

Hosté už dokázali vyhodit puk z vlastního pásma. Posléze Lukáš svému celku pomohl s rozehrávkou.

44:43

Olomouc se dostala do přesilovkového tlaku, ale Tomek se střelou z kruhu větší starosti neměl.

43:57

Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
Daniel Kolář – 2 min., hákování.

43:36

Daniel Kolář vypálil od modré čáry. Jeho pokus byl lehce tečován, ale Lukáš nakonec do zákroku nemusel.

43:11

Kusko nahodil do útočného pásma ještě před červenou čárou, a proto se znovu pískal icing.

42:34

Po práci Kunce se kotouč dostal k Řezníčkovi, jehož rychlá střela z otočky skončila na hrudi Tomka.

42:18

Nepřesná rozehrávka Litvínova znamená, že se pískalo zakázané uvolnění.

41:26

Úvod třetí třetiny je poměrně opatrný. Olomouc se snažila dostat do útočného pásma, ale úplně se jí to nepodařilo.

40:01

Druhá třetina jasně patřila Olomouci, která vstřelila čtyři branky. První byla docela šťastná, když Jakub Navrátil přesně zamířil z kruhu, přičemž kotouč před Tomkem lehce poskočil. Poté se v přesilovce trefil Jan Káňa a další trefy Hanáků přidali obránci Jan Švrček a Tomáš Dujsík.

40:00

39:14

39:14 Tomáš DUJSÍK - 4:1

39:14

Radost na Hané je rázem ještě větší! Mora si vytvořila před Tomkem obrovský tlak a znovu byla úspěšná. Ležícího gólmana Litvínova překonala tvrdá střela TOMÁŠE DUJSÍKA z kruhu. 4:1. Asistence: Jiří Ondrušek a Rostislav Olesz.

38:51

Dujsík tentokrát střílenou přihrávkou vybízel u brankoviště Kuska, ale ten se k teči nedostal.

37:45

37:45 Jan ŠVRČEK - 3:1

37:45

Po skončení přesilovky se domácí dostávají do dvoubrankového náskoku. Menšík předložil puk JANU ŠVRČKOVI, který skrytou střelu od modré čáry umístil přesně. Tomek nestačil reagovat. 3:1. Asistence: Matouš Menšík a Tomáš Dujsík.

37:21

Navrátil se dostal z levého křídla ke střele. Tu ale hosté zablokovali, přičemž poté měli štěstí, že nedošlo k bleskurychlé dorážce.

37:15

36:53

Přesilovka domácích pokračuje, ale tentokrát už ta klasická.

36:43

Ondrušek rychle posunul na Nahodila, který měl před sebou poloprázdnou branku. Matej Tomek se ale výtečně dokázal přemístit.

36:06

Káňa se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale o kousek minul horní tyč klece Vervy.

35:32

Demel zachytil nepřesnou přihrávku domácích a vyhodil hrací předmět přes všechny čáry. Nicméně přesilovka Olomouce čtyři na tři samozřejmě pokračuje.

35:15

Jan Strejček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:14

Velkou rychlost středem kluziště nabral Michal Kunc, jehož rána mířila k zadní tyči. Nakonec ji ale o kousek minula.

34:51

Lukáš Klimek – 2 min., sekání.

Martin Havelka – 2 min., krosček.

34:31

Hanáci se dostali pod mírný tlak, z čehož pramenilo vyhození na zakázané uvolnění.

34:07

Jaks šikovně posunul Abdulovi, který se na chvíli ocitl sám na levém kruhu. Olomoučtí měli štěstí, že forvard hostů promáchl.

33:29

Hokejisté v bílých dresech se nyní usadili před brankou Vervy. Druhá lajna dělá Tomkovi velké potíže.

32:45

Orsava zajímavě sklepl kotouč mezi kruhy Andělovi, ale druhému jmenovanému pár centimetrů k dobrému převzetí scházelo.

31:55

Jan Strejček zvládl bruslařský souboj s Menšíkem, ale poté měl co dělat, aby přesně přihrál.

31:20

Atmosféra na olomouckém stadionu šla rapidně nahoru. Nyní je Mora při chuti a už míří znovu do útočného pásma.

30:25

30:25 Jan KÁŇA - 2:1

30:25

Domácí se prosazují ze své první přesilovky a rázem vedou oni. Lukáš Klimek se dostal po levém křídle dopředu a naservíroval touš na hůl JANA KÁNI, který se prezentoval nádhernou tečí do šibenice. 2:1. Asistence: Lukáš Klimek.

29:55

Andrej Kudrna – 2 min., držení.

29:21

Dostáváme se zhruba do poloviny řádné hrací doby. Litvínov se nyní snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale je třeba doplnit, že domácí se oproti první části viditelně zlepšili.

27:55

27:32

Teď už domácí dokázali vyhodit hrací předmět přes všechny čáry.

27:04

Giorgio Estephan si klepl o kotouč na levém kruhu, ale Lukáš se prezentoval skvělým zákrokem vyrážečkou.

25:55

Silvester Kusko – 2 min., hákování.

24:19

24:19 Jakub NAVRÁTIL - 1:1

24:19

Domácí se dočkali vyrovnání. JAKUB NAVRÁTIL se hned po buly dostal ke kotouči a i se štěstím jej dostal nad beton brankáře Tomka. 1:1. Asistence: Lukáš Nahodil.

24:15

Kohouti se na začátku druhé třetiny zvedli, nicméně velký tlak zatím nemají. Litvínov se ale přece jen osvobodil vyhozením na zakázané uvolnění.

23:45

Káňa si pěkně zpracoval kotouč. Následně objel bránu, ale Černý se mu nenabídl úplně ideálně. Domácí nakonec sami sebe dostali z útočné zóny.

22:58

Janis Jaks u mantinelu přibrzdil Kuska, který tedy nemohl pokračovat v útočném snažení.

22:10

Na druhé straně zkusil štěstí Berka, jehož rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

21:39

Zatím asi největší šance Mory! Navrátil vybídl před brankou Nahodila, proti kterému se ale výstavně natáhl Tomek.

21:03

Jan Lukáš, který nahradil zřejmě zraněného Konráda, si připsal první zákrok při střele Zdráhala.

20:01

Střídání v týmu HC Olomouc:
ze hřiště odchází Branislav Konrád, přichází Jan Lukáš.

20:01

První třetina se domácím herně vůbec nepovedla. Litvínov byl lepší a po zásluze se ujal vedení. Ve 12. minutě se do střelecké listiny zapsal Kristaps Zile. Domácí v závěru první třetiny vůbec neměli protihru, dokáží se ve druhém dějství zlepšit?

20:00

19:25

Dujsíkova dlouhá přihrávka hledala Klimka, ale ten také pouze protečoval. Poté už byl kotouč snadnou kořistí pro hosty.

18:33

Pomalu ale jistě se dostáváme do závěru první třetiny. Litvínov brání s přehledem obranné pásmo.

17:55

Mareš protečoval kotouč až na Tomka, který ale v posledních minutách nemá mnoho práce.

17:25

Oleszova bekhendová přihrávka nenašla rozjetého Černého. Posléze byl domácím odpískán ofsajd.

16:38

Kristaps Zile vyslal další dělovku od modré čáry. Konrád měl lehké problémy, ale Pawel Zygmunt se k dorážce nedostal.

15:54

Po chybné předávce mezi Ondruškem a Orsavou se hosté dostali do další příležitosti. Abdul se natlačil před bránu, ale tam zapracoval Švrček ve spolupráci s Konrádem. Olomouc se ale v uplynulých minutách trápí.

15:04

Rašnerovi se nepovedla rozehrávka směrem na levé křídlo. Puku se opět zmocňují hokejisté v černých dresech.

14:27

Petr Straka se šikovně snažil tečovat nahození Strejčka od modré čáry. Kotouč opravdu zasáhl, jenže ten zapadl až do ochranné sítě.

13:32

Hosté se znovu snaží na soupeře tlačit, což se jim v těchto minutách docela daří.

12:59

Rána Demla vyskočila vysoko nad branku Olomouce. Konrád se po kotouči natahoval lapačkou, ale nedostal se k němu.

12:17

Litvínov je po vstřelené brance samozřejmě při chuti, naopak Hanáci jsou poměrně zaskočení. Hosté si pomohli nahozením do útočného pásma.

11:36

11:36 Kristaps ZILE - 0:1

11:36

Hosté se dostávají ve 12. minutě do vedení! Patrik Zdráhal vybídl u modré čáry KRISTAPSE ZILEHO, který přesně našel prostor u bližší tyče. Konrád toho přes několik těl před sebou mnoho neviděl. 0:1. Asistence: Patrik Zdráhal a Giorgio Estephan.

10:16

Matúš Sukeľ si klepl o kotouč těsně před brankovištěm, ale ve chvíli, kdy měl vystřelit, promáchl.

09:14

Konrád musel řešit další práci u svého brankoviště. Litvínov je velice aktivní směrem dopředu.

09:01

Jindřich Abdul nabral na levé straně velkou rychlost. Tlačil kotouč do zadní šibenice, jenže Konrád si poradil také v tomto případě.

08:28

Verva se dostala do přečíslení, ale Jan Švrček ukázkově zablokoval přihrávku, která už už mířila do ideální střelecké pozice.

07:50

Úvodních osm minut nám nabídlo z obou stran velice slušný hokej. Nyní Škůrek u vlastní branky čeká na nabídku kolegů z útoku.

07:13

Po přihrávce rukou hostů přichází na řadu komerční pauza.

06:45

Zdráhal šikovně motal protihráče na pravé straně útočného pásma, jenže poté nezvládl přihrávku k modré čáře.

05:58

Hned po buly domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

05:33

Třetí lajna Kohoutů se v útočném pásmu snažila něco vymyslet, ale spolupráce mezi Menšíkem a Kucserou ovoce nepřinesla.

04:31

Helt dostal nabito až k modré čáře, odkud rychle vystřelil. Slovenský brankář ve službách domácích ale zasahovat nemusel.

03:51

Marek Berka dostal přihrávku mezi kruhy. Střílel nahoru, ale Konrád dokázal vystrčit rameno.

03:22

Ránu Zdráhala vyrazil Konrád jen před sebe. K dorážce se tlačil kapitán Straka, který ale o několik centimetrů minul zadní tyč.

02:53

Lukáš Mareš vypálil zleva. Tomek na jeho ránu moc dobře viděl a dokázal ji ukrýt.

02:44

Olomouc se osvobozuje vyhozením na zakázané uvolnění.

02:15

Tomek si poradil také se střelou Švrčka od modré čáry. Následně ale vyrazil vpřed Litvínov, který pořádně zahrozil. Dorážka Helta dokonce zamířila z vnější strany do tyče.

01:45

V úvodních dvou minutách mají domácí více ze hry. Nyní přidrželi kotouč za vlastní brankou a čekají na dostřídání.

01:17

Od modré čáry vystřelil Klimek, ale slovenský brankář byl opět pozorný.

00:39

První náznak domácích. Anděl z levé strany chtěl vybídnout u zadní tyče Káňu, ale Matej Tomek dokázal touš vykopnout levým betonem.

00:01

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, T. Černý – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kucsera, Menšík, Olesz – Kunc, Kusko, Mareš.
Trenér: Jan Tomajko

HC VERVA Litvínov: Tomek (Godla) – Jaks, Zile, Wesley, Strejček, Zeman, Demel (A), D. Kolář – Hlava, Sukeľ, Š. Stránský – Straka (C), Estephan, Zdráhal (A) – Abdul, Berka, Kudrna – Zygmunt, Helt, Havelka.
Trenér: Vladimír Růžička st.

Rozhodčí: Kika, Cabák – Lučan, Kis.

Urvou dnes body?

HC OLOMOUC

Mora se v této chvíli pohybuje na šestém místě extraligové tabulky, avšak její ztráta na první Pardubice činí jen čtyři body, přičemž tým trenérů Tomajka a Žabky má na největší konkurenty dva zápasy k dobru. Olomouc v úterý nehrála, poněvadž požádala třinecké Oceláře o odklad utkání kvůli velkému počtu zraněných hráčů. Hanáci mají za sebou 10 utkání, ve kterých nastřádali 19 bodů. Dvakrát za sebou vyhráli poměrem 3:0, když takto zdolali Kladno i Hradec Králové. V minulém utkání, které se hrálo v neděli, Kohouti statečně bojovali s Kometou, ale ani přes tlak ve třetí periodě vyrovnat ztrátu 2:3 nedokázali. V produktivitě týmu jsou na tom nejlépe Jan Káňa a Jakub Orsava se sedmi body.

HC VERVA LITVÍNOV

Hokejistům Litvínova se na začátku nové sezony nedaří. Tým kouče Vladimíra Růžičky uhrál pouze 9 bodů z dvanácti zápasů, což jej řadí na poslední příčku extraligové tabulky. Verva zatím vyhrála jen dvakrát v řádné hrací době a ve třech případech na soupeře nestačila v nastavení. Po šedesáti minutách má na kontě už sedm porážek. Litvínov naposledy vyhrál na začátku října na ledě Karlových Varů, od té doby čtyřikrát prohrál v řádné hrací době a v minulém utkání 0:1 po nájezdech s Pardubicemi. V týmové produktivitě je na tom nejlépe osmibodový Šimon Stránský.
Přeji příjemný páteční večer při sledování textového přenosu z Tipsport extraligy. V rámci 13. kola hokejisté Olomouce přivítají Litvínov, duel začíná v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 25. Navrátil (Nahodil), 31. J. Káňa (Klimek), 38. Švrček (Menšík, Dujsík), 40. Dujsík (Ondrušek, Olesz), 60. J. Káňa – 12. Zile (Zdráhal, Estephan), 48. Zdráhal (Estephan, Hlava), 50. Zdráhal (Estephan, Š. Stránský)

HC Olomouc: Konrád (21. Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, T. Černý – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kucsera, Menšík, Olesz – Kunc, Kusko, Mareš.

LIT 2 Havelka, krosček
35:15 LIT 2 Strejček, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
37:45 OLO 3:1 Švrček (Menšík, Dujsík)
39:14 OLO 4:1 Dujsík (Ondrušek, Olesz)
43:57 LIT 2 D. Kolář, hákování
45:50 OLO 2 Kunc, hákování
47:08 LIT 4:2 Zdráhal (Estephan, Hlava)
49:33 LIT 4:3 Zdráhal (Estephan, Š. Stránský)
59:19 OLO 5:3 J. Káňa