Tenis

WTA Ostrava (krytý tvrdý povrch)

Iga Świąteková (1) – Barbora Krejčíková

1:2 7:5, 6:7 (4), 3:6

09.10.2022, 14:39 • Centrální kurt, Ostrava (CZE) • Finále • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.48 2.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká tenistka Barbora Krejčíková (23.) se stala první domácí šampionkou ostravského AGEL Open! V nedělní finálové bitvě, která trvala dlouhých 197 minut, dokázala udolat světovou jedničku Igu Šwiatekovou po setech 5:7, 7:6(4), 6:3 a vybojovala svůj druhý titul v řadě. Po útrapách v tomto roce, které způsobilo zranění ruky, se v závěru sezony dostala do fantastické formy a po Tallinnu si podmanila také Ostravu.

Ve finále AGEL Open to ale byla ohromná bitva, ve které se převaha převalovala ze strany na stranu. Vstup do zápasu měla výtečný Šwiateková, načež Krejčíková srovnala z 1:5 na 5:5. Její skvělá stíhací jízda ovšem úspěch nakonec neslavila, protože nevyužila tři brejkboly v jedenáctém gemu. Naopak v další hře přišla znovu o podání a první sadu prohrála.

Ve druhém setu měla naopak výborný začátek česká hráčka, která prorazila podání Polky hned v první hře a postupně se dostala do vedení 4:2. Náskok však v zisk sady nepřetavila, nechala Šwiatekovou skóre dorovnat a o osudu prostředního dějství musel rozhodnout tiebreak. V něm ovšem Krejčíková válela, dostala se do vedení 6:1 a následně v pořadí čtvrtý setbol využila.

Třetí set byl hodně o servisech obou hráček. Poměrně dlouho se příliš výměn nehrálo a obě hráčky sázely jeden přímý bod za druhým. Změnilo se to v osmém gemu, v němž Krejčíková čistou hrou prorazila servis Šwiatekové a šla podávat na vítězství. Polka se znamenitě bránila, odvrátila hned pět mečbolů a dokonce měla brejkbol. Česká tenistka si ale už vítězství vzít nenechala a nakonec esem proměnila v pořadí šestý mečbol. (18:07:57)

Konec zápasu

1:2; 3:6 - Barbora Krejčíková

3:6

Barbora Krejčíková zakončila finálovou bitvu na turnaji AGEL Open svým sedmým esem v utkání!

40-A

Tak mečbol číslo šest! Přímý bod, return Polky končí v síti.

40-40

Return Šwiatekové byl na hraně, výměna ale pokračovala. A nakonec Krejčíková křižný bekhend nevměstnala do kurtu. Další shoda.

40-A

Krejčíkové se povedlo vypracovat si pozici pro útok k pravé lajně a má pátý mečbol!

40-40

1:1; 3:5; 40-40 - Iga Šwiateková

40-40

Krejčíková uběhala dva pokusy o zakončení soupeřky, až jí nakonec došly síly, respektive Šwiateková zahrála až příliš dobrý úder k levé čáře.